Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha tévesen kapnál több ezer ft-ot visszautalnád? fórum

Ha tévesen kapnál több ezer ft-ot visszautalnád? (beszélgetős fórum)

1 2
58. 116199a424 (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2012. szept. 20. 22:09
Ez csak termeszetes :-) (RESZEMROL)
57. globus (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. aug. 15. 21:49
Van egy ismerősöm, aki hosszabb ideje rendszeresen kap egy összeget ismeretlen számláról, és nem jelzi a bank felé. Ötezres tételről van szó.
2010. aug. 15. 19:35

ha tevesen utaltak at, annak nyoma van, tudni, hogy ki utalta, vissza lehet utalni..., sot perelheto az, aki tevesen kapta a penzt :). szoval hulye lennek nem visszautalni :)


ha fizeteskor a kasszanal adnak tobbet vissza, akkor is tudod honnan van a penz, akkor is visszaadhato, es mindenkinek a maga lelkiismeretevel kell szamolni, ha nem adja vissza

55. syria (válaszként erre: 53. - Linzerke)
2010. aug. 12. 07:12

És ha nem tudod, hogy honnan jött a pénz? Kinek adod vissza?

Ráadásul azt a számlát novemberben meg is fogom szüntetni, különben nem érte volna meg megnyitni.

2010. aug. 11. 21:46

Nekem van egy nagyon régi sztorim:

Még állami cégnél dolgoztam, és a cég minden hónapban kifizetett nekem egy bizonyos állami juttatást.

Két év múlva rájöttek, hogy nekem ez nem járt volna.

Le akarták vonni részletekben a fizetésemből, de én nem egyeztem bele.

A végén a munkaügyi bíróságon kötöttünk ki.

Az itélet: igen, jogtalanul fizették ki a pénzt, ezért egyetemlegesen felelősek vagyunk érte.

Az én részemet méltányossági alapon elengedték, viszont a cégnek kamatostul vissza kellett fizetnie, plusz a perköltség is őket terhelte.

Így jártak, kár volt bolygatniuk a dolgot.

2010. aug. 11. 12:00
nem tudnék más pénzével vásárolgatni,főleg nem ha tévesen utalták át.
52. syria
2010. aug. 11. 11:54
Ellenőriztem az egyik bankszámlám, s találtam rajta egy 10433 Ft-os jóváírást, amiről nem tudtam honnan jött. (Annak a számlámnak a számát egyetlen ismerősöm sem tudja.) Felhívtam a bankot, s ők sem tudták megmondani! Micsoda rendszer az olyan, ahol az összegek mellett nincs tárolva a bankszámlaszám? Lehet, hogy gazdagabb lettem ennyivel?
51. nedi
2010. júl. 13. 17:28
Vissza,ha pénztárcát találok azt is vissza szoktam adni,de volt olyan,hogy a karácsonyi nagy kavalkádban egy bevásárló központban 8000-rel számolta el magát a pénztáros,azt is vissza vittem.
50. pymary
2010. jún. 3. 09:44
vissza
2010. jan. 11. 06:19
igen,ugyis később rájönnének.
2010. jan. 11. 05:27
igen
47. o.andi
2010. jan. 11. 03:46
dehogy utalnám...
46. syria
2009. dec. 18. 10:47
Egyébként ha tévesen kapnék, visszautalnám.
2009. dec. 18. 08:14
igen, visszautalnám
2009. dec. 18. 08:14
jó lenne, de biztos észre vennék hamar,
2009. dec. 18. 08:07

Lehet hogy nem ártana néha átböngészni a számlaegyenlegemet?

Köszi lányok, ezentúl figyelni fogom.

42. syria (válaszként erre: 35. - Laszlozsu)
2009. dec. 17. 07:21

Ez marha jóóó!!! Ügyes voltál! A szolgáltató nyilván felszámolta az adminisztráció költségeit is.


Jó régen az elsők közt nyitottam az OTP-nél számlát, s nagy előszeretettel vásároltam kártyával. A vásárlásnál kapott cédulát mindig eltettem, s csak akkor dobtam ki, amikor a következő egyenlegértesítőn megtaláltam és kipipáltam a tételt. Amit nem találtam meg, annak a cédulája maradt, s kerestem a következő havi listán. Kb. 4 vagy 5 olyan tétel volt, ami egyetlen egyenlegértesítőn sem szerepelt, összesen kb. 25 ezer Ft értékben.

Naná, hogy nem szóltam a banknak, amire úgy berágtam a brutális díjaik miatt, hogy 8 éve át is cuccoltam másik bankhoz. (A számlát csak azért tartottam meg, mert közben én lettem az anyukám nyugdíjának a kezelője, de egyszer sem vettem fel pénzt, hanem mindig kártyával levásároltam, így megúsztam a költségeket a számlavezetési díjjal. Anyu halálakor aztán gyorsan meg is váltam az OTP-től.)

2009. dec. 16. 16:54
Igen!!!
40. adfa0d8bdb (válaszként erre: 35. - Laszlozsu)
2009. dec. 16. 13:50

:DDDDD MEGÉRDEMELTE!!!


Természetesen én is visszaadnám, úgyis nyomon követhető!

39. leviatan (válaszként erre: 34. - 3ee957c74d)
2009. dec. 16. 13:44
Akkor is ezt mondanad, ha a Te zsebedre tortenne a teves tranzakcio?
2009. dec. 16. 13:43
Én már többször találtam pénzt, pénztárcát(kétszer), és mindig visszaadtam. Remélem, ha én vesztek el egyszer valamit, én is visszakapom. Bár én marhára vigyázok a cuccaimra.
37. etikat
2009. dec. 16. 13:40
Mindenképpen visszaadnám, hiszen nem az enyém !!! Nekem is adtak már vissza nem kis pénzt !Legalábbis nekem az sok volt, mert 1 havi megélhetésem !!! Soha nem felejtem el az illetőt :) Valóban oda-vissza működik ez a dolog, és mindíg erre kell gondolni !!!
2009. dec. 16. 13:08
Azonnal vsszaadnám! A ferjem taskajat ellopták amunkahelyen, de kivinni nem tudták. Aki megtalálta, 3 napig nyomozott, ki a táska tulajdonosa, mert egy nagy gyár területén történt.5 ezer euro kézpénz es a bankkártyák is benne voltak.Igaz,ez németországi eset, de nézd a másik oldalrol. is, ha te veszitenél el valamit.Ez a pénz se a mienk volt. de nekünk kellett volna megfizetni
2009. dec. 16. 10:50
Én már jártam egyszer úgy, hogy amikor még feltöltőkártyás telefonom volt véletlenül más kártyáját töltöttem fel. Mindig kevertem a számom végét. Az enyém ...04 volt és véletlenül a ...40-re utaltam a pénzt. Mikor nem jött az SMS, már gyanús volt. Felhívtam a számot, és elmondtam, hogy elhibáztam a dolgokat, valahogy próbáljuk már lerendezni. A válasza annyi volt, hogy "így jártál anyukám, máskor majd figyelsz". Na akkor felhívtam a szolgáltatót, hogy mi a teendőm ilyen esetben. A szolgáltató ellenőrizte a bankkártyaszámom alapján a tranzakciót és ráutalta az én telefonkártyámra. Visszavette emberünktől, de nem csak a 9000,- Ft-ot, hanem még valami plusz költséget is leemelt tőle. Na akkor ő hívott engem, hogy mit csináltam a kártyájával. Ekkor én is csak azt mondtam neki, hogy így jártál apukám, legközelebb becsületesebb leszel. A többit meg focizd le a szolgáltatóval.
2009. dec. 16. 10:43

Most írhatnám azt,hogy igen,de valószínűleg nem!

Mindenki vigyázzon a sajátjára

2009. dec. 16. 10:41
Eszembe jutott hasonló "sztori", amikor megnyílt nálunk az Aldi, elmentünk vásárolni, hát 25ezer forintos nagybevásárlást csináltunk... kártyával fizettünk, a kasszánál a pénztáros lány nagyon ügyetlen volt, folyton nyomkodta a gépet mert valamit nem tudott megcsinálni rajta, aminek az lett az eredménye hogy levette a 25ezret aztán vissza is adta rá!! Rajta volt a banki kivonaton is hogy minusz 25e, plusz 25e, tehát ingyen vásároltunk az Aldiban...
32. syria (válaszként erre: 14. - 6a98b3b9fa)
2009. dec. 16. 10:08
Ha most pótolnád a mulasztást, talán örülnének neki!
2009. dec. 16. 10:05

Azt vissza kéne utalni, mert az látszik a számlán, hogy honnan hová lett küldve a pénz.


Nekem viszont volt olyan, hogy egy egész havi tranzakcióimat (kártyás vásárlásaimat) nem számolta el a bank. Igaz még akkor az egyetemi ösztöndíjam volt csak a számlán, szóval csak olyan 10ezer forintról volt szó, de örültem neki, hogy a következő hónapban még mindig megvan az a pénz, ergo kétszer elkölthettem. :D

2009. dec. 16. 10:00
Visszaadnam..mindenkeppen.....valakinek biztos hianyzik!Sot...volt is ra pelda...nem is kis osszeg.....de meg se fordult a fejemben megtartani.Ez mar lopas.
2009. dec. 16. 09:59
Igen!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook