Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkiismeretfurdalásod volna ha a munkahelyen havi 3 napba beleférne a munka és azért nettó 170.000 Ft-ot kapnál? fórum

Lelkiismeretfurdalásod volna ha a munkahelyen havi 3 napba beleférne a munka és azért nettó 170.000 Ft-ot kapnál? (beszélgetős fórum)

1 2
41. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Globus)
nov. 15. 12:05
több volt a jövedelme,mint a legtöbb szegény embernek.pl.az adómentes földbérleti díj.hogy miért adómentes,talán ,mert a legtöbb gazdagot érinti.
40. globus (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
nov. 15. 11:03
Akadálymentesítéshez most is lehet támogatást kérni. Csak nem lehet akármilyen ismerőssel "okosban" csináltatni, mindenről számla kell, adott esetben nem éri meg.
39. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
nov. 15. 10:35
bár dolgozhattam volna többet,de ahogy jöttek a könyvelőgépek,meg a többi,hát úgy ment ki a munka alólam.a húgom még a nyugdíj után is elment dolgozni,bár sokáig volt munkanélküli segélyen.de az szinte semmire sem elég.
38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Semleges)
nov. 15. 10:31
tudom.nagyon régen,mikor elkezdtem dolgozni,két tanút kellett hozni,hogy a téeszben dolgoztak,mint családtag.és elfogadták.a húgom szomszédasszonya sír,hogy milyen kevés a nyugdíja,talán kevesebb,mint az enyém.viszont sok földje van.mikor nálunk agyvérzést kapott valaki,a testvére bement az önkormányzathoz,hogy csináljanak neki ingyen fürdőszobát.ott aztán elküldték.kiderült,hogy valami pénzt kap,meg hülyeségi pótlékot gyerekkora óta,nem is keveset,a betegnek sok földje volt,azután sok bérleti díjat kapott,abból csak kitelik egy fürdőszoba.sajnos azóta meghalt.
37. semleges (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
nov. 14. 18:53
Az egyik utcabéli asszonynak 100 ezer. Sokszor 4 órára vagy be sem volt jelentve.
36. unom (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
nov. 14. 18:03
Attól ez még nagyon kevés.
35. andi6020 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
nov. 14. 18:00
Igen. Szerintem nagyon kevés.
34. ,zumba (válaszként erre: 32. - Shukran)
nov. 14. 11:47

Bizony nem lehet! Nics idő unatkozni, sőt vannak munkahelyek ahol a simitelefon nem lehet a dolgozónál, csak szünetben veheti magához...mégis léteznek.

Elgondolkodom: ha mindenki szellemi munkát végezne, ki rakná össze mondjuk a mosogatógépet, hogy a felszabaduló időben a sokszor tanácsként mondott "tanulj és több pénzed lesz" helyzet kivitelezhető legyen?

33. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Eva2023)
nov. 14. 11:37
Mai világban? 😃
nov. 14. 11:36

Nahát, ennyi kényelmes munkahely, csak kapkodom a fejem!

Na, egy multicégnél nem lehetne ezt csinálni, az biztos!

Ott aztán nem lehet unatkozni, versenyfutás az idővel,

dolgozni kifulladásig, túlóra tömkelege, jó, ha van egy

szusszanásnyi idő, hogy belapátold az ebédet.

Azt elismerem, hogy versenyképes fizetést adnak a munkáért.

31. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Sirga)
nov. 14. 11:11
nekem is volt.nagyon régen,bár annyi keresztrejtvényt életemben nem fejtettem.a havi munkámat egy hét alatt meg tudtam volna csinálni.régen mindenkinek jutott egy íróasztal.aztán,mikor mindent szétbarmoltak,éjjel dolgoztam,néha,néha,a többi időben olvastam.még szerencse,hogy aludni sosem tudtam,mert a 12 óra nem volt kevés.
30. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
nov. 14. 11:04
szerinted az kevés?a nyugdíjam 140 ezer forint.bár most kényelmes cipőre hajtok,lesz vagy 30 ezer forint.
29. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
nov. 14. 08:19

Nem tévesztetted össze!

Ő az. Szerintem nem is a saját fizetéséről beszél, hanem annak a fizetéséről, akinek magas a nyugdíja.

Állandóan vele foglalkozik. Most gondolom ott tart, hogy nem érdemli meg az ilyen magas összegű nyugdíjat, mert nem elég, hogy már akkor sokat keresett, de ráadásul meg sem érdemelte volna, mert nem dolgozott meg érte...

28. globus
nov. 14. 05:25
A minimálbér 2023-ban bruttó 232 000 forint, kedvezmények nélkül nettó 154 280.
nov. 14. 05:21
Nem lenne
nov. 14. 03:12
Úgy 20 évvel ezelőtt jó fizetés volt ez.
25. rabankari (válaszként erre: 5. - Eva2023)
nov. 13. 20:46

A 170 ezer a "nem kevés"☹️?

Egy munkahelyen ez az,nagyon kevés.

nov. 13. 20:06
Nem volna lelkiismeretfurdalásom, de ez kevés pénz számomra. Ha nem kell minden nap ott lennem, akkor oké. Ennek a többszörösét keresem napi 8-cal, és nem szakadok el. Dolgozok, de lehet lazítani is.
nov. 13. 17:42

Nem szeretném, hogyha már ott esz a fene, ne csináljak valami rendes munkát.

Nem, ennyiért sem szeretnék semmittenni.

Inkább többért, de rendesen dolgozva.

nov. 13. 15:19
Nem lenne, de ez nagyon kevés pénz, lépnék.
21. 6924d8a23f (válaszként erre: 16. - Globus)
nov. 13. 14:57
Nem tévesztetted össze,Ő volt! Ugrott az időben 33 évet :-)
nov. 13. 14:41

Hát azért havi nettó 170-re nem mondanám, hogy nem is kevés. Abból ma megélni...


Ha ezt végezhetnéd távmunkában, és tudnál mellette mást csinálni vagy megmaradna az időd, az úgy tényleg jó lenne.


De így, hogy ugyanúgy elmegy a napi 8 órád az irodában ücsörgéssel..


Plusz,ahogy írod, közel vagy a nyugdíjhoz. Ha jól tudom, a nyugdíjad majdani összegébe az utolsó évek jövedelme fog számítani a ledolgozott évek mellett. Szóval én lehet, tanulnék valamit abban a 17 napban online, amíg csak ülsz a gép előtt, és elmennék mashova dupla ennyiért a tudasomnal, ahol igaz, kell dolgozni, de így najd abból számolják a nyugdíjamat. ( Ez nem biztos, nem vagyok annyira naprakész ebben, talán valaki pontosít. )

19. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Eva2023)
nov. 13. 14:17
Akkor mégsem vagy az... miért lenne lelkiismeretfurdalásod, nem is értem. Inkább azon kell elgondolkodni, hogy ez neked így jó-e.
nov. 13. 14:15
Még zöldfülű lehetsz. :D
17. Sirga (válaszként erre: 1. - Eva2023)
nov. 13. 14:03
Nem lenne. (Volt hasonló helyem: havi 4-5 nap megszakadás, aztán túl laza, majdnem semmi tennivaló ... Életemben nem olvastam annyit, mint akkor. :D)
16. globus (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
nov. 13. 11:43
Jaj, én most összetévesztettem valakivel. Aki napokban kérdezte, mennyi volt a fizetés 1990-ben. De mindegy ...
15. andi6020 (válaszként erre: 5. - Eva2023)
nov. 13. 11:00
És ebből a 170 ből élsz meg?
14. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Eva2023)
nov. 13. 10:27
..és ezzel a lazasággal regisztráltál a hoxára, hogy ezt tudasd velünk?
13. L’Engel (válaszként erre: 1. - Eva2023)
nov. 13. 09:54

Nem lenne, de nem is szeretnék ilyen helyen dolgozni.

1- Ha nincs munkám, lassabban telik az idő.

2- Amennyiben csak ennyi az összvissz bevételem, az sajnos édeskevés.


Szívesebben dolgozom, ha nem kell beleszakadni, de azért lefoglal a munkám és meg is fizetnek érte.

12. Amaunet (válaszként erre: 5. - Eva2023)
nov. 13. 09:45
Ha unatkozol szívesen leváltalak, ha lehet ezt a munkát távmunkában is végezni. Belefér a napjaimba.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook