Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. fórum

Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. mongi (válaszként erre: 41. - Sz30)
2010. febr. 22. 15:19

Ha csökken a súlya,akkor mégse elég neki a tejcsi.Szoktad mérni,vagy csak félsz tőle,hogy fogyni fog?


Én nem almalével kezdtem,hanem almával,de gyorsan váltottunk,mert azt azóta sem szereti.A dokinéni mondta,hogy próbáljak mindenfélét(amiket lehet ebben a korban)és azt adjam,ami ízlik neki.Pont emiatt nálunk az alma,sütőtök,natur krumpli ki is van hagyva a menüből.

Persze minden gyerek más...Lehet,hogy nálatok még nem jött el az ideje,nem tudom.

41. sz30 (válaszként erre: 40. - Mongi)
2010. febr. 22. 10:39
nem próbáltam még étellel, mert almalével kezdtem el, mert ugye a jó híg és édes is. Persze már az almapürét is próbáltam,de az ugye még inkább nem megy az állaga miatt. De ha a híg édes almalét se akarja, akkor mit próbáljak? Én azt gondolom, hogy még várnom kéne kicsit, hátha megjön a kedve. Vagy ahogy majd kevesebb a tejci és nagyobb az étvágy, rájön, h mást is kell ennie, ha nem akar éhes lenni?? Az 1. lányomnál 6 hónaposan kezdtük, ugyanez volt. Olvastam itt a fórumokon, hogy van úgy h 10 hónaposan kezdi elfogadni.... csak félek, hogy nagyon lefogy...
40. mongi (válaszként erre: 39. - Sz30)
2010. febr. 21. 22:24

Szia!

Ételt még nem is próbáltál adni?


Nálunk úgy áll a helyzet,hogy már majdnem 6 hónposan elkezdtem a hozzátáplálást(nem is volt semmi gond,most 7 hónapos),jelenleg délben megeszik kb. 80ml főzeléket,vagy gyümölcsöt,és utána még cicizik.Az ivással van a gond,mert az én lányom sem hajlandó nagyon cumisüvegből,vagy csőrösből inni...Vizet,tápszert egyáltalán.Egyedül a nagyon híg csipkebogyóteából ivott egyszer-egyszer egy keveset.

A legnagyobb problémám az az,hogy már 4 fajta tápszert kipróbáltunk,és nem hajlandó inni belőle.1 korty után már majdnem hány,annyira öklendezik tőle.Mi lesz velünk,ha elfogy a cicitej???

Volt esetleg valakinek hasonló gondja?

39. sz30
2010. febr. 18. 17:50
nekem is van gondom:segítségeteket szeretném kérni. Babám 8 hónapos, és egyszerűen nem fogad el mást csak a cicit. Ő a 2. gyerekem, és az 1. ugyanezt csinálta, akkor anyukám tanácsára kissé erőltettük, de azóta is rossz evő. Most nem akarom így csinálni. A baj az, hogy már a 6. hónapja óta (több mint 2 hónapja) semmit nem hízott. Ez azért nem jó, nem? Már kezd annak a bizonyos súlygörbének a legalján lenni. . Azt sem engedi meg, hogy a cumisüveget, csőröspoharat, vagy kanalat a szájába tegyek. Almalével küzdök 3. hete, kicsit sikerült nagy nehezen a szájába tenni, de fintorog, kiköpi. Szerintetek, még nincs itt az ideje? Az az igazság, hogy soha nem is teáztattam, nincs hozzászokva a cumihoz, pohárhoz. Most mindennap csinálok kis almalevet és egy-két kanálkával a szájába teszek nagy nehézségek árán, többet nem merek erőlteteni. Csak nem tudom elképzelni, hogy ha ennyire nem akarja, akkor egyik nap majd mégis hipp-hopp rákap? Mit tanácsoltok? Köszönöm!
38. sz30 (válaszként erre: 37. - Kattkabano)
2010. febr. 18. 17:37
hát nem tudom, de én az 1. gyerekem tapasztalatából kiindulva úgy és azt adnám neki, amit szeret. Ha erőtetni kell, az maga a horror anyának is, gyereknek is. És még sokáig az marad, mert megmarad a rossz élmény. Ha megeszi az üveges főzeléket, akkor add azt neki, ha reszelt sajttal, akkor azzal. Az a lényeg, hogy eszik rendesen és hízik. Aztán majd idővel ráun és mást is meg fog enni!
2010. jan. 13. 13:57

Sziasztok!Én új vagyok itt, most találtam rá erre az oldalra. Nagyon el vagyok keseredve! Kérlek segítsetek, ha tudtok! Kisfiam 22 hónapos. 1 nap 1x, ebédre, főzeléket adok neki. Igen ám, de csak az üveges "kajcsit" hajlandó megenni.Azt viszont teljes nagy adaggal, amennyi a 12 hós, illetve az 1-3 éveseknek való adag az üvegben van. (bár láthatóan lusta rágni, és a főelékeket hasonló konzisztencira készítem, mint az üveges, az én főztömből 3 kanálnál nem fogy több.) Sem az én se más házi főztjét nem eszi. Az üveges, meg nagyon drága...:) meg nem is olyan, amitől a felnőtt kosztra rá lehetne szokni..az üveges főzeléket pedig csak akkor eszi meg, ha minden második falatra reszelt sajtot adok neki...

Nem tudom, mit tegyek, hogy az evés ne legyen sírás..

Köszönöm mindazoknak, akik segítenek! Válaszotokat várva!!...szisztok!

36. Sz.Csirke (válaszként erre: 35. - Kissildi)
2008. dec. 2. 14:24

ez szep adag, nem semmi!

Gratula!

2008. dec. 2. 11:46

Sziasztok,


esziiiiiiiiiiiiiik! Napi masfel uveg bébiétel és két banán. most ez az adagja :))))jeeeee

2008. nov. 4. 15:43

Ez remek!


Remelem kissildinek is megoldodott a helyzet!

33. Iyaye
2008. nov. 4. 14:38
Szia, meg mindig eszik!!! :) Tegnap 300 ml ebedet evett meg. Nem hittem a szememnek.
32. Sz.Csirke (válaszként erre: 31. - Iyaye)
2008. nov. 4. 13:28

Hogy megy?

Nalunk is beindult a dolog, ugy orulok!

31. Iyaye
2008. nov. 2. 18:37
csodak-csodaja tegnap nagyon szepen evett! ebedre 220 milit! ma olyan 120 korul. most kicsit higabbra csinaltam es tobb anyatejjel. de lehet hogy csak a brokkoli miatt? holnap kiderul, mert holnap majd mast kap.
2008. nov. 1. 14:43

Ha már minden féle képpen cukrozni kell az ételt akkor én inkább a szőlőcukrot ajálom.


Pl. a sóska önmagában savanykás így egy kicsit teszek bele, vagy a sütőtököt egy kcsit meghintem vele, mielőtt megsütöm.

29. 95897bc429 (válaszként erre: 6. - Kissildi)
2008. nov. 1. 14:33

Point akkor nem szabad új ízekkel kínálni a baát mikor nagyon éhes,mert akkor az ellenkező hatást váltod ki.

És ha nemkell még neki, akkor várjál a hozzátáplálás elkezdésével pár napot, és akkor próbálkozz újra.

Egyszer majd csak vevő lesz a kajcsira!

28. 95897bc429 (válaszként erre: 5. - Kissildi)
2008. nov. 1. 14:31

Ha nem tudod a turmixal olyan pépesre csinálni, akkor rossz a géped.

Meg kóstolj meg egy bébiételt és utána a rendes gyümölcsöt. Na köze nincs egymáshoz.

Az én lányom nem hajlandó megenni a bébiételt semmilyen formába. Csak azt smit én készítek neki. Ezzel csak az agáz, hogy kész macera így elmenni bárhová is!

27. Iyaye
2008. nov. 1. 10:42
Mindig megmelegitem kicsit neki az eteleket,mert en is megfigyeltem, hogy hidegen nem ker semmit. Azt nem ertem, hogy korabban mindent mindig megevett, 200 miliket ebedelt, most meg jo, ha par kanallal bele tudok valamit paszirozni. Tokot sajnos nem ette, amikor probaltam, de az mar regen volt, megprobalom meg egyszer! Nalam is "turbos" a rizs, akkor ez megnyugtato kicsit.
26. Sz.Csirke (válaszként erre: 25. - Iyaye)
2008. nov. 1. 01:24

A rizs amit en adok fel van turbozva vitaminokkal es vassal. A tied nem? Feherjet meg kap az anyatejbol/tapszerbol. En nem cukroztam semmit, mert utana meg nehezebb lesz raszoktatni masra.

En sutotokot, edesburgonyat, es banant adok amit megeszik. Ja meg a kortet. Mast nem eszik meg. Ja, es nagyon fontos a homerseklet neki. Ha kihul, mar nem eszi meg. Megmelegitem, es falja. De hallottam olyanrol is, aki csak szobahomersekleten eszik mindent. Te probalkoztal ilyesmivel?

25. Iyaye
2008. okt. 31. 20:44

Akkor tenyleg szepen haladtok! En is gondoltam mar lelki okra, de lehet az is, hogy nem eleg edes neki? A bebirizst (tapszerrel vagy anyatejjel) siman megeszi, dehat pont ezt szeretnem kivaltani, ill. azt sem tudom, a bebirizs eleg taplalo e neki?! Azert 8 honaposan egy csomo minden masra is szuksege van mar szerintem...

Miket adsz neki, miket eszik? Hatha nalam is bevalik...

24. Sz.Csirke (válaszként erre: 23. - Iyaye)
2008. okt. 31. 14:46

En nem akarom elkiabalni, de ugy tunik alakul a dolog. 1 felebol mostmar megeszik olyan 40ml-t. Ha ezutan adok vlm. mast, abbol meg 20-at. Mindezt tejcsi elott.


Lehet hogy nalad valami fizikai vagy lelki dolog okozza? Remelhetoleg csak atmeneti.

23. Iyaye
2008. okt. 31. 13:16
Sziasztok, kivancsi volnek, kinek hogy alalkult a nem evesi problema, par napja nekem is visszautasitja a szilard etelt :( pedig korabban nagyon jokat evett (8,5 honapos a bebi)
22. kissildi (válaszként erre: 21. - Sz.Csirke)
2008. okt. 18. 22:16
Igen, teljesen igazad van! Én is így fogom csinálni. Nem fogok trükközni mert később beleőrülök. Na meg persze miatta is. Ha akar gondolom úgy is enni fog. Bár én ezeket nem tanácsra csináltam, hanem magam eseltem ki elkeseredésemben :(
21. Sz.Csirke (válaszként erre: 20. - Kissildi)
2008. okt. 18. 13:55

A sutotok nalunk is kedvenc volt. Azt hiszem ma en is azt fogom probalni.


Kulonben akartam irni mar, hogy en nem ertek egyet azzal a tanaccsal, hogy jatekokkal tereld el a figyelmet, szerintem ez pont arrol szol, hogy baba megtanuljon onmagaert enni. Nem szabad bele trukkozni az etelt, mert csak megjobban megutalja, vagy rosz evesi szokasokat inditunk el nala. Ez a szakasz nagyon fontos, ha most jatszik tv-zik eves kozben, kesobb sem lesz turelme 'csak' ulni es enni, folyton fel fog allni az asztaltol jatszani. Ezt en igy gondolom, de persze lehet hogy masnal ez a modszer bevalik.

20. kissildi (válaszként erre: 17. - Sz.Csirke)
2008. okt. 18. 13:50

Na, asszem, túl nagy volt az öröm. Most delelot nem nagyon kellett neki. Bar a fáradtság számlájára írom. Egyebként sűtőtököt adtam neki. Ezt csak simán megsütöttem a sütőben semmi nélkül. Aztan egy lehelletnyi porcukorral megspékeltem :)

Úgy vettem észre, hogy csak az ultra édes dolgokat eszi, ill. enné meg. Az az igazság, hogy én is elég sok csokit eszem, lehet nagyon édes a tejem, és ez rajta maradt.

19. Sz.Csirke (válaszként erre: 15. - Kissildi)
2008. okt. 18. 12:47

Hat igen, nalunk mindez bejatszik. Pl. gyakran eszik, es nagyon kemenyen hasfajos, plusz mar ejjel sem alszik, 2x-3x ker enni, raadasul en nemsokara vissza megyek dolgozni, ugyhogy addigra EN szeretnek kivaltani 1 etkezest, nem pedig masra bizni.

Szoval nem er ra a dolog meg 5 honapig...

18. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Kissildi)
2008. okt. 18. 12:44

Edesburgonyat suthetsz foliaban a sutoben pl.

Vagy kortet egy talban picike vizzel, egy masik talban almat fahejjal, mindezt egyszerre, rengeteg idot megsporolsz. Ez csak egy par pelda.

17. Sz.Csirke (válaszként erre: 14. - Kissildi)
2008. okt. 18. 12:42
Ez nagyon jo hir! Szerintem akkor mostmar menni fog. Mit adtal neki?
16. kissildi (válaszként erre: 10. - MoncsiMama)
2008. okt. 18. 09:58

Szia Moncsi!


Az mit jelent, hogy Te izesitetted? Mit raksz bele a fozolebe? En eddig csak repat foztem neki, meg sutotokot sutottem. Meg mivel probalkozzak? Ugy vettem eszre hogy inkabb az edes izekre fanyalodik ra. :)

15. kissildi (válaszként erre: 11. - Health)
2008. okt. 18. 09:56

Szia,


igen, annyira nem is lenne baj ez az egesz, mert az ejszakat atalussza. Napkozben szopizik ket oranket, ez sem zavar, mert nem faj a hasa. De hetente merem, es van mikor fogyast tapasztalok. Bar, amit a kiskonyvbe vezetek, a havonkenti sulyat, ott nincs fogyas. De a hetek kozott neha igen Ezert aggodom csak. Ha ez nem lenne, lehet nem erdekelne annyira, hogy eszik e rendesen. A masik ok, hogy kisbabat varok ujra es allitolag a masodik trim.-ben megvaltozik a tej es a legtobb baba magatol lemond a tejcsirol. Es szoval addig jo lenne ha enne a sziladat, nem kellene annyi tapszert adnom neki. Ha...ha tenyleg nem kel majd neki a tej.

14. kissildi (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2008. okt. 18. 09:52

:)

Nem, hal istennek, nem hasfajos. De képzeld! Megtort a jeg!!! Tegnap kinyitotta a szajat es evett 5-6 kanallal. Magatol!!! Tudom ez sem sok, de tobb mint a semmi, es nagyon nagy elorelepes, hogy vegre kinytotta a szajat!!! Most eloszor adtam neki olyat, amit en foztem. Illetve, amikor eloszor adtam, nem volt semmi valtozas. Nagyon elkeseredtem, hogy ezt sem.. De valaki azt javasolta, hogy nagyon picit cukrozzam meg. Es igy ette! Nem sokat, de magatol evett! Nem kellett telefon, semmi erdekes dolog, evett magatol!!! Tudom, tudom a cukor.... igen. szoval egeszsegtelen. de ha egy picike mennyiseggel ra birom ot ara, hogy egyen, akkor nemsokara el is hagyhatom. En legalabb is igy gndolom. A lenyeg, hogy hajlando volt kinyitni a szajat es enni 6 kanallal. Most itt tartunk, majd beszamolok a következőkről. :)))))))))))))))

13. Sz.Csirke (válaszként erre: 9. - Kissildi)
2008. okt. 17. 15:59

Edespofa:)))


Hasfajos kulonben?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook