Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. fórum

Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - Health)
2008. okt. 17. 14:04

Szerintem nincs itt szo arrol, hogy emiatt aggodnank.

Nem tragedia ha nem eszik, de igenis sok negativummal jarhat, es nalam jar is sajnos, ugyhogy tovabbra is varok valami hasznalhato tanacsot.

11. health
2008. okt. 17. 13:38
A gyerekeim közül kettő 10 hónapos koráig nem fogadott el semmit anyatejen kívül. A lényeg, hogy Te kínálj fel neki való egészséges ételt minden nap, és előbb-utóbb el fog kezdeni enni. Ha egyébként semmi gondja, ami miatt létszükséglet lenne, hogy most azonnal elkezdjen enni, akkor felesleges ezen idegesíteni magad. Hidd el, nincs olyan egészséges baba, aki éhenhalasztja magát.
10. MoncsiMama (válaszként erre: 5. - Kissildi)
2008. okt. 17. 01:22

nekem nem ette egyik bébiételt sem úgy,mint amit én csináltam,nem azért mert olyan jól főztem:D


csak mert máshogy izesitettem...ill. én variáltam a sürüségét stb.

kevertem zöldséget,gyümölccsel,de csináltam külön-külön is.

Aztán 11 hós kora óta inkább a miénket eszi,már semmi nem megy le,kiv. a gyümit ami baba kajás téma..

9. kissildi (válaszként erre: 8. - Sz.Csirke)
2008. okt. 16. 18:02
Na, most főzem sütőtököt, répát, és krumplit. Holnap kiderül, hogy a bolti kajával van e a gáz. Hát az arca milyen? teszek fel rola egy képet, kb ilyen. :) Száj becsuk, összeszorít. Na, így próbáltam ahogy mondod, hogy oda tartottam egy banánt, meg barackot és úgy nyalogatta.
2008. okt. 16. 14:12

A bebietellel nekem az volt a tapasztalatom, hogy pont azt ette meg. En csak par napja, vegso elkeseredesemben fordultam bolti kajahoz, de azota sem, hiaba eszi. Foleg, hogy azelott ette amit en csinaltam.


Ha az izeket szereti, csak az allagot nem, arra ugy tudsz rajonni, hogy oda tartassz neki egy meghamozott barackot pl. Ha azt nyalja, es szereti, akkor nem az izekkel van a gond.


Leirnad nekem, hogy milyen arcot vag amikor igy becsempeszel egy falatot?:)

7. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Kissildi)
2008. okt. 16. 14:08
Erre mondjak azt, hogy amikor ehes, nem vevo az ujdonsagra. Esetleg probald akkor, mikor mar kicsit ehes, de meg nem nagyon:)))
6. kissildi (válaszként erre: 3. - Sz.Csirke)
2008. okt. 16. 14:02

Szia,


hú, akkor nem vagyok egyedül. Akkor lehet nem bennem van a hiba... Ez valamennyire nyugtató, mert akkor lehet próbálkozni, nem kell feladni... Szóval nekem sosem falt semmi. Csak anyatej. Én délben tejcsi elött szoktam probalkozni, mert akkor a legehesebb sztem. Ha utana probalkozok, akkor az arcara van irva, hogy vid ezt a vacakot innen.

5. kissildi (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. okt. 16. 13:59
Igen, eza valami érdekes, ez nálunk úgy zajlik, hogy a legérdekesebb dolog az én telefonom. Ezt a feje fole tartom és rácsodálkozik. Ilyenkor, puff, egy kanál mehet is befele. De a 6.-nál már nem nyitja ki a száját, sőt szoritja ossze amennyire csak tudja :( Gyümöcsöt? Hát bébiételeket veszek, mert úgy vettem észre, h turmixal ne lehet annyira pépesre, folyósra csinalni mint amilye a bébiétel. Lehet ez a baj? Hogy friss gyümölsből meg zöldségből kellene csinalnom?
2008. okt. 16. 09:49
A 2. lányommal ilyen gondokkal küzdöttem, alig-alig kóstolt meg valamit. Csak a banán, meg az alma ment le neki, minden más kész szenvedés volt. Elfordult, sírt, kiköpte, stb... Szopni már nem volt mit, szóval 1-2 hónapig éhezett, mert a táp se kellett cumisüvegből. Fogyott is. Mindefélét kipróbáltam, variáltam, 5,5 hónapos korától 11 hónapos koráig szenvedtünk, aztán fölhúzódtam, és adtam neki a mi ételünkből(azt hiszem csülkös bableves volt éppen lángossal, jó "babakoszt"). Azt bezzeg mind lenyelte, attól fogva nem főztem neki külön, és nem volt probléma az evésével. Máig nem értem!
3. Sz.Csirke (válaszként erre: 1. - Kissildi)
2008. okt. 16. 04:58

Szia!


En is epp most inditottam volna ilyen forumot:)


En is ezzel a problemaval kuzdok, a lanyom 6.5 honapos, es 1 honapja kezdtuk a hozzataplalast, de csak kostolgatas szinten. Nemreg elkapott egy virust ami hanyassal jart, azota nem erdekli a szilard kaja. Azelott imadta a kanalas kajat, nevetve falta, azota viszont 1-2 kanalnyi utan zarja ossze a szajat.


Probaltam mar minden homersekletet, minden suruseget, allagot, erosebb-gyengebb izt, higitottam anyatejjel, tapszerrel, vizzel, semmi nem valt be. Probalkoztam minden lehetseges idopontban, eves elott, kozben, utan...

Mit lehetne meg ezen kivul?


Az okosok szerint elvileg a baba a legfogenyokabb az uj izekre ebed utan fel-egy oraval, te mikor probalkozol? Nem akarok olyan otletekkel jonni, amik mar lefutottak, ugyhogy ird le, miket probaltal mar, es hogyan reagal ra. Kirazza a hideg, oklendezik, vagy egyszeruen meg se tudod vele nyalatni? Probaltad esetleg poharbol, csak hogy megkostolja? Hatha arra kinyitna a szajat.


Remelem kapunk 1-2 HASZNALHATO tanacsot, otletet.

2008. okt. 16. 03:03

hm,nekem ilyen problémám a hozzátáplálásnál nem volt.Az más kérdés hogy most jött elő,de szerintem ez a korral jár:D


Próbáltál csak sima gyümölcsöt adni neki??

vagy tudom hülye ötlet,de nálunk mostanában ez válik be...vmi érdekeset adok a kezébe ezzel lefoglalja magát és mindig kinyilik a szájja:D

2008. okt. 15. 22:55

Sziasztok! Ezt a fórumot azért hoztam létre, hogy hasonló szülők, mint pl. én, tanácsot kapjunk Tőletek, hogy mit lehet olyankor tenni, ha a gyerkőc nem akar az anyatejen kívűl mást elfogadni.

7 hónapos kislányom, egyszerűen a száját sem nyitja ki, ha a kanalat hozzáérintem. Csak az anyatej amit elfogad. Mit tegyek? annyi mindent kpróbáltam már...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook