Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hós babánál mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást? Kislányom 6 hós múlt, sok tejem van, szépen fejlődik, szeret szopizni fórum

6 hós babánál mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást? Kislányom 6 hós múlt, sok tejem van, szépen fejlődik, szeret szopizni (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 22. 20:14
Éppen elég csak nagyon lassan ismertetni az új ízekkel, egyáltalán nem kell sokat ennie almából pl, de szerintem jobb, ha elkezded és mínél több ízzel megismerteted már most. Nekem a kisfiam nagyon érzékeny pocakú és sokmindent nem adtam neki hasfájás miatt, de válogatós is, eljött az az idő (talán 10-11 hós lehetett), mikor már olyan nehezen fogadott el akármit. Pedig eleinte bármit megevett, amivel kínáltam. Most meg néha sokadik kínálás alkalmával se akar enni pl narancsot, hallani se akar róla, de a borsóról se, meg sorolhatnám.
18. jajjj
2017. jan. 21. 13:34
Mi elkezdtuk a hozzataplalast, de egyaltalan nem jelenti a szopizas veget. Az enyem 7 honapos es mennyisegeket tekintve meg mindig inkabb kostolgat, mellette naponta 5-6 szopizas van. Nekunk valahogy nem egyszeru a hozzataplalas, nehez eltalalni az izleset, de igyekszem ugy tekinteni, hogy minden uj iz egy uj elmeny. Tej van boven itt is.
2012. márc. 29. 06:50
Persze nem kötelezö 6 hósra ezt ráéeröltetni,kicsit belelovalltam mmagam...még reggel van:-)
2012. márc. 29. 06:48
Ha kóstoltatod könnyebben meg szokja majd a tejcsin kivüli táplálékot.A kisfiam nagyon cicis és 3 hónapomba telt mig hajlandó volt megenni a gyümiket és egyebeket.Nagyon jó az anyatej de a gyomrának szokni kell lassanként a nehezebben emészthetö szilárd táolálékot.Csak kanalanként minden nap egy picit,sok idöbe telik de meg fog tetszeni neki is.A tejcsi meg mehet mellette is.Volt ismerösöm aki minden hisztinél éhségnél cicit rántott a gyerek megnyugtatására ás másfél éves koráig nem volt hajlandó rágni.Most 2és fél éves kisfiu és 9 kg és most is cicit hajlandó nagyrészt csak elfogadni.Nem az én problémám persze,de ez azert az anyának is megterhelö lehet.
15. Dolores007 (válaszként erre: 14. - Homern)
2012. márc. 29. 00:27

Nagyon idegesítő. :(

Meg tesót is kéne gyártani, nagyobb az esély ugye, ha nem szoptatok.

Nincs szívem hozzá, főleg, mert múlt hétig náthás volt, rossz volt a hangulata, állandóan üldözött a cicimániájával, most hétfőn meg megkapta a 15 havi oltásokat, most azért lóg rajta. Ehh, nem egyszerű ez. Meg az ember tudja,hogy milyen jót tesz neki az anyatej... :(

14. homern (válaszként erre: 13. - Dolores007)
2012. márc. 29. 00:07
Biztos nagyon kellemetlen lehet :( lassan el akarod kezdeni a leszoktatást? lehet nekem sem lenne szívem hozzá :S
13. Dolores007 (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. márc. 28. 23:40
Nem csak a borsótól. Minden hisztamin tartalmú kajától.
12. homern (válaszként erre: 11. - Dolores007)
2012. márc. 28. 23:08
kiütésed lesz a borsótól?erre mondta a doki hogy a szoptatás miatt lehet?
11. Dolores007 (válaszként erre: 9. - 4561)
2012. márc. 28. 23:06

Tőlem akármeddig szophatna, csak ugye ezek a fránya kiütések, már nagyon ennék borsót pl. :(

Meg mi is szeretnénk kistesót.

10. 4561 (válaszként erre: 6. - Ezti)
2012. márc. 28. 15:31

Azt mondja ezt, aki nem szoptatott vagy legalábbis alig, alig.....

Világ legjobb dolga a szoptatás, csak a jó oldalát tapasztaltam!

Persze az elején nekünk sem volt könnyű, de ezt a harcot szerintem sokan megvívják.....

9. 4561 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. márc. 28. 15:29

Kóstolgatni kell, megismertetni, de szopizzon csak nyugodtan, sőt 1 éves koráig ez legyen a legfontosabb és ez is a legjobb....

Én krumpli, répa, almával kezdtem....


Mi most már lassan, lassan befejezzük a szopit, de még este van, mi is 15, nemsokára 16 hónaposak leszünk, tesót szeretnénk..... :-))

8. homern (válaszként erre: 7. - Dolores007)
2012. márc. 28. 15:28
ilyet még nem hallottam,ha megfelelően étkezel nem tud elvenni tőled semmit a gyerek.a fiam most szokott le magától 2 évesen :)
7. Dolores007 (válaszként erre: 6. - Ezti)
2012. márc. 28. 15:24

Nekem sajnos le kéne szoktatnom a lányom róla, mert csalánkiütéseim vannak bizonyos ételektől, és a doki szerint a szoptatás miatt van, mert "lezabál" a gyerek teljesen.

Egyelőre nincs szívem hozzá...

6. Ezti (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2012. márc. 28. 15:17

De jó:)

Manapság ha egy mama sokáig akar szoptatni, azt mondják, hogy "ősanya" :)

Pedig a legjobb dolog összebújni:)

2012. márc. 28. 14:49

Nekem amúgy még mindig imád szopizni, 15 hónapos elmúlt. :)

Van, amikor napi 5-6x is szopizik még. :)

4. Dolores007 (válaszként erre: 3. - Dolores007)
2012. márc. 28. 14:46
Főtt sárgarépára gondoltam.
2012. márc. 28. 14:46

Azért ajánlják, mert a tej már nem elég a babának fél évesen. Vasraktárai kiürülnek, ez is pótolni kell.

Nekem is volt bőven tejem, de elkezdtem. Továbbá 6 hónaposan ajánlják a glutén bevezetését, így kevésbé alakulhat ki cöliákia, lisztérzékenység.

Tehát először szopi után kiskanállal frissen csavart alma levét kell adni, pár kanálkával csak. Ezt pár napig csinálni, aztán lehet már egy kis turmixolt alma, után jöhet a répa ugyanígy, vagy barack. 1-2 hét múlva én adtam egy pár kanál kekszpépet a glutén miatt, de lehet a gyömölcsöt is főzni és beletenni egy kiskanál lisztet.

Szóval ne aggódj, jó darabig még a tejci a fő élelem, csak a desszert a gyümi és a glutén :)

2012. márc. 28. 14:41
egy pici almát,sütőtököt stb meg lehet vele kóstoltatni,ha szívesen fogadja lehet adni tízóraira/uzsira egy keveset utána szopi.ha nem igényli akkor persze,elég neki csak az anyatej,nem kötelező 6 hónaposan kezdeni.
1. Ezti
2012. márc. 28. 14:40
6 hós babánál mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást? Kislányom 6 hós múlt, sok tejem van, szépen fejlődik, szeret szopizni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook