Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes babák hozzátáplálása fórum

Anyatejes babák hozzátáplálása (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 8. 07:54

Szia!

Háááát még elég kicsi a hozzátápihoz.

Szerintem tejszaporító tea és esetleg kis tápi.

31. hajini
2010. ápr. 5. 18:46
helló. nálunk a kisfiam 8hetes, 5,5kiló. 200miliket szopizik. nem bírom tejcsivel. szerintetek mit adjak neki??
30. mliv (válaszként erre: 23. - Kryssz)
2009. jún. 26. 11:34
Ne félj, nem fog róla hamar leszokni. Az én pici lányom egy éves lesz, és még szinte semmit nem fogad el. Illetve az olyan ételt, amit ő fog, és pakolhat be a szájába. (de ide is csak pár ennivaló tartozik) 6 hósan kezdtem hozzátáplálni, de nem nagyon fogadta el. sőt! a mai napig 5ször szopizik még egy nap. Az elején nagyon aggódtam, védőnő, dokinő is csak csóválta a fejét, de mit tudtam volna tenni? megtömöm, és egy életre rossz evő gyerekem lesz? szerencsére fejlődik, egészsége, vidám baba. Remélem így is marad.
29. erababa1111 (válaszként erre: 28. - Kryssz)
2009. jún. 8. 11:33
Gergő is hasfájós volt, semmi baja nem volt az almától! De lehet barackkal is, ha úgy gondolod...
28. kryssz (válaszként erre: 27. - Erababa1111)
2009. jún. 5. 19:57
Kicsi cicánk hasfájós volt nagyon 2 hónapos koráig s azt hallottam a múltkor hogy a körte és az alma is olyan anyagokat tartalmaz, ami hasfájást okozhat, így ezzel nem próblkoznék! Őszibarackkal lehet?
27. erababa1111 (válaszként erre: 26. - Kryssz)
2009. jún. 5. 19:36

Szia!

A "legjobb" kezdés állítólag az almalé. Mi lereszeltük az almát, picit vártunk, majd ennek a levét kapta. Tetszett Neki! Gyümik levével kezdd, majd később gyümölcshusi is kerülhet a léhez - szerintem. Nekünk ez bejött, de amúgy meg úgyis Te fogod kitapasztalni, hogy mi válik be. Sok-sok türelem kell hozzá, az viszont tuti! :) Sok sikert!

26. kryssz (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2009. jún. 5. 10:03
Ezt örömmel hallom, akkor szerinted mivel kezdjem el a hozzátáplálást és mikor a szopihoz képest előtte vagy után,és mennyivel?
2009. jún. 5. 09:32
Én még gyümilevet sem adtam neki soha. Nem isiszik még most sem meg semmit.
2009. jún. 5. 09:30
Természetesen elhúzható. Nekem a kislányom majd 10 hónapos és csak néha kap mást anyatejen kívűl, átlag2-3 alkalommal hetente. Jól fejlett, szép baba. A többivel is így csináltam- nekem a hosszú anyatejesidőszaknak csak előnyei voltak,
23. kryssz
2009. jún. 5. 09:08

Szerintetek mit tegyek? Ma tölti be a kislányom a 6 hónapot, így hivatalosan el kell kezdenem a hozzátáplálást! Viszont nekem ez iszonyú lelki megpróbáltatást okoz, ha belegondolok, hogy innentől kezdve találn nem fog kellene neki a tejci, vagy legalábbis nem annyi mint eddig!

Elhúzható a hozzátápi? A védőnőm szerint akár 7-8 hónapos koráig elég ha csak gyümileveket adok neki! Szerintetek?

22. borbelya (válaszként erre: 20. - Nyuszko83)
2009. márc. 13. 12:51

A répát fűzd meg, és add hozzá az almát, és pürésítsd. Nyersen egynlőre ne adjál még neki répát.

Aztán jöhet majd a burgonya. Szerintem az alma elég leves, én nem higítottam soha semmivel!

21. kinni (válaszként erre: 20. - Nyuszko83)
2009. márc. 13. 11:09
Szia!A kisfiam 6 hónapos, én kész bébiételt adok neki, nagyon szereti őket főleg a gyümölcsöseket. Szerintem nagy választékban és jó minőségűeket lehet kapni. Próbáltam itthon főzni, de az anyatejjel hígítottat egyáltalán nem ette meg, és amiben már pici darabkák vannak azt sem. Hátha a te babád nem ilyen finnyás, az almát simán reszeld le, de meg is párolhatod. A répát főz puhára. Botmixerrel vagy turmixgéppel pépesítsd, anyatejjel vagy a főzővízzel is hígíthatod. Ha valami nem ízlik neki, vedd alapul amit szeret és ahhoz keverd hozzá.
2009. márc. 13. 10:09
Sziasztok!Kisfiam 5 hónapos, a dokinő ajánlatára kezdek hozzátáplálni. Eddig csak alamalevet kapott,de a jövő héten szeretnék próbálni pépesebb dolgokat. Az almát, répát hogy adhatom neki? Csak lereszeljem, turmixoljam vagy főzzem is? Tegyek hozzá vizet vagy anyatejet?
19. borbelya (válaszként erre: 18. - Csibebaba07)
2008. jún. 20. 15:19
Isten őrizz, nem eröltetem az elhagyást, csak azt hallottam, hogy nem dolgozza fel 6 hós kora után a tejet annyira. Kipróbálom a javaslatod, nagyon köszönöm.
18. csibebaba07 (válaszként erre: 17. - Borbelya)
2008. jún. 20. 11:19

Én úgy tudom, hogy az alma, a banán és a krumpli is fogja a hasat. Próbálj adni neki őszibarackot, meggyet is, hogy hígítsa a székletét.

Én nem erőltetem a szopi elhagyását, viszont ha kap valami kajcsit, sokkal később kéri a cicit.

2008. jún. 19. 20:41
sziasztok, én is becsatlakoznék egy kérdéssel? Hogy hagyjátol el a szopizát, mennyi időnek kell eltelnie?Én délelőtt gyümölcsöt, almát, banánt adok már a 6 hónapos kisfiamnak, és elkezdtük délben a krumlival.Háááátt..... a krumplizáás után nem volt 4 napig széklete, ez normális?
16. Jk (válaszként erre: 14. - Csibebaba07)
2008. jún. 19. 15:11
Boldog féléves szülinapot!!!!:)))
15. csibebaba07 (válaszként erre: 11. - 26c9a8950c)
2008. jún. 19. 14:36
A te kisfiadon meg látszik, hogy nagy csibész...ő is nagyon édi.
14. csibebaba07 (válaszként erre: 12. - Jk)
2008. jún. 19. 14:33
Megnéztem a képeidet, nagyon édes a kislányod.
13. csibebaba07 (válaszként erre: 12. - Jk)
2008. jún. 19. 14:30
Én először adtam a kajcsit, majd csak ezután jött a tejci.
12. Jk
2008. jún. 18. 17:01
ti hopgyan kezdtétek? arra gondolok hogy milyen időben, mennyit adtatok? előbb anyatej aztán egy kanál és megint anyatej vagy...??? hogyan kezdtétek leszokatni az anyatejről?
2008. jún. 17. 21:48
Isten ments, hogy lekötözd a kezét. Had élvezkedjen. Olyan helyen kell etetni, ahol könnyű feltakarítani. Az én kisfiam már egész ügyesen próbálkozik a kanállal enni. Ha még nem próbáltad, próbáld ki két kanállal etetni. Egyik a te kezedben a másik az övében. Nagyon fogja élvezni.
10. csibebaba07 (válaszként erre: 9. - Jk)
2008. jún. 12. 15:44
Nálunk is ez van, de én nem foglalkozom vele. Van amikor elejétől fogva nyúlkál, de van mikor csak a végefelé, mikor már nem éhes. Szerintem csak türelmesen próbáld megetetni, ha meg koszos lesz egyszerűen át kell öltöztetni. Ők még nem tudják, hogyan kell enni, majd idővel megtanulják...legalábbis én így fogom fel. Erőltetni nem szabad semmit!
9. Jk (válaszként erre: 8. - Csibebaba07)
2008. jún. 12. 15:11
kiváncsi vagyok hogyan fog ez a nymmogás átmenni rendes kajálásba.... legalábbis nálunk minden kajás. belenyúl, szétkeni stb... a szájába éppenhogy sikerül. nem erőltetem, mert ugye az nem jó. és még izlik is neki szerintem, csak el kell hogy jusson a szájához. valaki azt mondta nekem hogy fogjam le a kezeit... na szép, kötözzem le aztán utálni fogja az egész étkezést.
8. csibebaba07 (válaszként erre: 7. - Jk)
2008. jún. 12. 13:35
Amit én főzök, azt a főzővízzel szoktam keverni, hogy hígabb legyen, de ha van sok tejcsid, szerintem az jobb.
7. Jk
2008. jún. 12. 13:27
keveritek anyatejjel vagy simán adjátok ezeket az ételeket?
2008. máj. 27. 22:01

Szia!

Köszönöm a tippeket! Én még csak almát, krumplit, répát adok.

2008. máj. 27. 21:46
Ja és még szopik naponta 3-4-szer.
2008. máj. 27. 21:45

Sziasztok!

Az én kisfiam most lesz 8 hónapos. 5,5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást. Almareszelékkel kezdtük, majd banánnal folytattuk. Ma már gyümölcsök közzül eszik még körtét, kivit kimagvazva, megyet, cseresznyét, sárgadinnyét, barackbefőttet is.

Egy hét gyümölcsevés után próbáltam meg főzeléket adni neki. Répát és krumplit pároltam neki. Mostmár minden nap eszik főzeléket. Én nem veszek üvegeset, magam főzök neki. Spenót, brokkoli, cukkini, répa, krumli, saláta, borsó na és húsi kerül a főzelékbe. 7 hónapos kora óta joghurtot, kefirt és túrót is szoktam neki adni.

Remélem tudtam valamit segíteni.

2008. máj. 27. 10:20

Szia!

Igen, eddig még nem volt nagy sikerem...

Most volt 6 hónapos, éppen csak elkezdtük a hozzátáplálást.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook