Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem akar hízni a baba...Van olyan anyuka, akinek alig eszik a babája? fórum

Ha nem akar hízni a baba...Van olyan anyuka, akinek alig eszik a babája? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 23. 15:21
sziasztok, valaki írta hogy a fűszeresebb étel ízlene a babának. Az én fiam is így volt, addig nem volt hajlandó megenni a főziféléket amíg fűszeresebbre nem váltottunk mind az üveges terén, mind a saját főzés terén. Nem kell bele sok só(meg a zöldséglevesből, húslevesből is ki lehet venni ). Higyjétek el nem lesz semmi bajuk, pedig a fiamnak elvileg nem lehetett volna egy éves koráig sózni az ételt mert probléma volt a veséjével, de nem lett semmi baja. Sőt ő is aztán kezdett el hízni. 3320gr-al született egy évesen volt 8600gr, most két éves lesz és 11-12kg között mozog a súlya.
33. junction (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2009. okt. 23. 13:18

Én is gyártottam mindenfélét.:)

Viszont tényleg ne erőltess neki semmit mert az később kihat rá, vagy nagyon megutálja, vagy elkezd majd falni mindent. Ha vidám kiegyensúlyozott, egészséges akkor nincs baj. Ha annak idején tudtam volna beszélni valakivel aki hasonló cipőben jár lehet nem ettem volna annyi ideget.

Ne aggódj!

32. hancsalean (válaszként erre: 29. - Junction)
2009. okt. 22. 22:48
Nálunk is a víz válik be, pedig itthon is gyártom a gyömölcsitalokat a turmixal, de az se kell...
31. hancsalean (válaszként erre: 28. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:47
Hát úgy érzem Ő az undor végett teszi, mert nem kívánja, csak belenyomo a szájába:(
30. hancsalean (válaszként erre: 27. - Junction)
2009. okt. 22. 22:46
Néztem a kislányod, nagyon édes! Köszönöm a tanácsodat!
29. junction (válaszként erre: 26. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:22
Mi sem ettük a pépeket. Most hogy már nagyobb, próbáltam a Milupa tejitalt, de azt is kiköpte, és nézett rám, hogy mit akarok én ezzel. Ja és nem is iszik meg mást csak vizet, semmiféle, gyümölcslevet, teát nem hajlandó a mai napig meginni. Ezzel csak az a baj, hogy a gyógyszereket is nehéz neki beadnom ha beteg.
28. ében11 (válaszként erre: 26. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:20

az enyém ilyet a habzsolása miatt tett-mai napig képes egy egész túró rudit begyömöszölni utána meg fuldoklik.

remélem a tiéd is belejön az evésbe.

27. junction (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:19

Én is sokszor jártam így! :)))

Átlagban amúgy fél évesen sem szopizott napi 600ml-t, pedig azt mondják, hogy 8-1000ml-t kellett volna.

Hidd el eszik ő annyit amennyit kell! Viszont ne rontsd el azzal, hogy cukrozol, később a babáddal tolsz ki. Ha meg tejed van a tápszer felesleges. Mi is szopiztunk 8-9-szer. Még most is nappal 3-szor, éjszaka 2-szer.

Amúgy az én lányom nem is édes szájú, nem eszi meg a túrórudi túróját sem, pedig általában azt szeretik a gyerekek.

26. hancsalean (válaszként erre: 23. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:15

Turmixolok én is ezerrel. Kapott különböző pépeket is, de már abból se akar enni. Volt vaníliás, kekszes, stracsatellás stb.

Új szokása öklendezni tőle. Mint aki fullad.

25. ében11 (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:15
szerintem ne keverd nála még-az enyémnél távol tartottam a felnőttes kajáktól.anyu is azt mondta cukrozzak sózzak hogy elsőre megegye-de nem így tettem inkább kínálgattam a natúr dolgokkal-egy idő után megszokta hogy "csak" almapüré van esetleg babakeksszel és nem almás lepény tejszínhab stb.
24. hancsalean (válaszként erre: 16. - Junction)
2009. okt. 22. 22:12
A mérleg...egy idegölő! Sokszor kevesebbet mutat, mint mielőtt rátettem. Kikészíti az embert.
23. ében11 (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:12
és akkor is kínálni kell ha nem eszi meg-tudom ez nehéz hogy elkészíted és akkor hiába.de minél többször látja érzi az illatokat annál megszokottabb ismerősebb lesz a zöldség gyümölcs étel.és még ha nem is eszi meg de később még szívesebben rákap, fogja őket ismerni.lassan kell neki rágnia a fogak miatt-legalább babakekszet-azt szerintem lehet adni lassan.én milupásat adtam meg puffasztott rizskorongot főtt rizst gyümölccsel turmixolva.
22. hancsalean (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:10
Több tápszert is, volt hogy kínomba megcukroztam, de semmi, szó szerint visít ha megkóstoltatom vele. Szopni viszont imád, de sokszor keveset.
21. junction (válaszként erre: 17. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:09
Akkor nem panaszkodhatsz, azt mondják az okosok, hogy fél éves korukra megduplázzák a súlyukat, ti elértétek, mi 8! hónaposan voltunk 6600g.:)
20. hancsalean (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:09
Szedek is, eszek is mindent. Amit az egyik nap elfogad úgy, hogy énekelek, szórakoztatom közben, azt másnap már dobhatom ki, visszaköpködi, öklendezi. Amit főzök, az ízlene neki, de nem merek főszeres dolgokat adni neki, viszont abba szívesen belenyal.
19. ében11 (válaszként erre: 14. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:08

nem csak a tápi-az inkább a vitamin miatt jó meg a probiotikumok miatt.a főtt burgonya gesztenye is megnyomja a súlyát.

ezek sima gyümölccsel,gyümölcslével finomak...de nálunk is repülőzött a kanál meg énekeltem neki két falat között-néha makacskodott.

18. junction (válaszként erre: 14. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:07
A babaételekből mi még most is egyszerre csak fél üveget eszünk meg kb.
17. hancsalean (válaszként erre: 12. - Junction)
2009. okt. 22. 22:07
A súly nálunk 6 kg, 3 kg alatt született. Az orvos szerint túl sovány, a védőnő szerint meg nincs tejem, pedig van ám rengeteg. Nem kéri a lefejt tejet. Sokszor sírtam már miatta, hogy mit csinálok rosszul. Kivizsgálták, semmi baja, makk egészséges.
16. junction (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:06

Mintha a saját lányomról olvasnék! :))) Hány kilók vagytok, mennyivel született?

Ne hallgass a dokira, eleget eszik ő, főleg ha vidám, jó kedélyű.

Én mániákus mérlegelő is voltam. Féléves koráig, amíg csak szopott minden szopiját mértem, utólag már bánom, de függő voltam. Ha mentünk valahova, vittem a mérleget is:))

15. ében11 (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:06
akkor a foga miatt is lehet hogy nincs úgy kedve enni-de kanálból már kaphatná.én sima tápit adtam neki az anyatej mellé-az enyém elfogadta azt is próbáltad már?
14. hancsalean (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. okt. 22. 22:04
Kóstolni kóstol akkor, ha én is eszek vmit, belecsap-kap a tányéromba, poharamba. De a tápszer nyomná meg a súlyát, azt sehogy nem fogadja el. Az ételekből meg 5-6 kanál a maximum már 3 hónapja.
13. ében11 (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:04

anyatejet nem próbáltál beleönteni-mondjuk főtt krumplihoz.az is elég ha egy fél kávés pohárnyit le tudnál fejni hátha szívesebben elfogadja.

de próbáld meg midig ugyanazzal megkínálni-neki már kelleni fog a +étel az energia meg vas miatt.de legalább te szedj vitamint-és úgy a tejcsid is vitaminosabb lesz.

12. junction (válaszként erre: 6. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:03
kb. 6300g volt. A tápot mi sem ettük meg, nekünk is írt fel a doki, azt hittük, hogy nem elég neki az anyatej, de pici kora óta nem volt hajlandó meginni semmiféle tápot, sőt a lefejt, fagyasztott anyatejet sem. Csak a frisset.:)) Amúgy még most is szopizik.
2009. okt. 22. 22:03
Közben van már 4 foga is, ami végett érzékeny íz ínye. A cumit sose fogadta el, az üvegről hallani sem akar. Csőrős pohár se kell neki, rendes pohárból csak vizet fogad el, tápot kiköpködi, pedig a legjobb minőségű, ízesített.
10. ében11 (válaszként erre: 4. - Hancsalean)
2009. okt. 22. 22:01
és úgy próbáltad már hogy te eszel mondjuk almát és ott van melletted és megkínálod hogy nyalogassa meg?mi így kezdtük de az első korty almalétől is fintorgott vagy az első krumplipürétől-nem is evett sokat.többször kínáltam ugyanazt ugyanúgy neki-ismerkedett vele és egyszer csak elfogadta-idő is kell nekik-ha sokat variálod az sem jó.
2009. okt. 22. 22:00
Amúgy jó kedvű baba, mászik, beszélget, kacag. Éjjel 2 alkalommal szopik, naponta meg minimum 8-9 szopizása van. Az orvos javasolta, hogy éheztessem ki, de nem megyek vele semmire, annál jobban üvölt, ha mással kínálom meg. Tanácstalan vagyok már.
2009. okt. 22. 21:58
Sokszor már ideges vagyok a gondolatától is, mikor készítem neki a tápot, vagy melegítem a főzeléket, turmixolok stb és elcsapja oldalra a fejét, ha kínálom.
7. hancsalean (válaszként erre: 5. - Junction)
2009. okt. 22. 21:57
Hány kg volt 7 hósan?
2009. okt. 22. 21:57
Az orvos írt fel tápszert, több félét is, mert lassabban hízik, mint kellene, de nem hajlandó elfogadni a tápot.
2009. okt. 22. 21:56

Nálunk sajna ilyen helyzet van. A lányom 14 hónapos és csak 8,6kg, pedig normál súllyal született 3300g-al. Igazából mindenből csak csipeget, ja és nagyon válogatós. Mikor még csak szopizott, azt mondták majd ha elkezd mást is enni hízni fog, hát nem úgy lett, sőt még rosszabb.

Igazából mostmár nem idegesít, talán megszoktam, de rengeteget izgultam miatta.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook