Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan Anyuka, akinek a babája nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt megenni? fórum

Van itt olyan Anyuka, akinek a babája nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt megenni? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 26. 06:23

A kisfiam 3 éves, mióta nem eszik bébiételt, azóta semmi gyümölcsöt sem hajlandó. Próbálkozhatunk bárhogy.

A lányom is ilyen olt, ő most 8 éves és kb. 2 éve újra eszik szinte minden gyümit.

2010. nov. 26. 02:08

Szerintem ne add fel, próbálkozz többször többfélével. A gyerekek ma valamit nem esznek meg, aztán holnap már igen. Az én kislányom olyan össze-vissza evett-ivott dolgokat, hogy az hihetetlen. Először nem szerette a sinlac-ot, aztán meg csak az kellett neki, volt, hogy csak bébiételt evett meg, a hazait nem, volt, hogy csak hazait evett, bébiételt nem. Csak azt tudod csinálni, hogy próbálkozol. De azért azt is számold bele, hogy lehet, hogy refluxos (ebben a pici korban gyakran előfordul), akkor azért nem eszi, mert nagyon savas neki. Azt azért nem ártana tudni, mert a sav nagyon szétmarhatja neki a nyelőcsövét. Próbáld ki a nemsavas gyümölcsöket, ha azt eszi, akkor lehet reflux. Itt írja, hogy mi lúgos és mi savas:

[link]

Egyébként meg ha nem az a gond, akkor kitartás és többször próbáld meg. Ha a gyümölcsnek a levét adod, azt is kiköpi?

A sinlac-ot üresen sem eszi meg? Csak mert azt adhatnád uzsira, aztán ha jobban megszereti az ízét, akkor hátha megeszi gyümölccsel is?

2010. nov. 22. 21:08
Az én fiam 5 éves, és a mai napig nem eszik gyümölcsöt. Néha, nagy ritkán pár falatot hajlandó, de ez elhanyagolható mennyiség.
22. @gabika@ (válaszként erre: 19. - Suzanne7)
2010. nov. 22. 11:51
nem ette meg akkor sem
21. suzanne7 (válaszként erre: 20. - Virag0406)
2010. nov. 22. 11:10
Kiflit még nem adtam neki,de már több anyukánál olvastam,hogy ennyi idősen már lehet adni neki.Megpróbálom neki én is.Még mást tejterméket nem adhatok neki a tejpépen és a tejalapú tápszeren kívül,ez is még csak egy egy étkezés.Remélem nem okoz neki gondot és akkor kipróbálhatjuk ezeket a bébiételeket is:).
20. virag0406 (válaszként erre: 16. - Suzanne7)
2010. nov. 22. 11:05

Dehogy!Nem volt bántó,inkább kétségbe esett.Megértelek.

Kifli majszolás?Van olyan bébiétel ami túróval illetve joghurttal van gyümi.Már ha ehet továbbra is tejterméket.

19. suzanne7 (válaszként erre: 17. - @gabika@)
2010. nov. 22. 11:04
Pici baba korában se ette meg?
18. uracsvivi (válaszként erre: 8. - Suzanne7)
2010. nov. 22. 11:04
Akkor nem volt gond megette.
2010. nov. 22. 11:03
Balázsom 7 éves és csak az almát és a banánt hajlandó megenni a gyümölcsök közül
16. suzanne7 (válaszként erre: 15. - Virag0406)
2010. nov. 22. 11:00

Bocsi kicsit bántóra sikeredett az előző hozzászólásom,nem akartam ironikus lenni:$!


Igen kap tejpépet vagy tízóraira vagy uzsira,abból a Milupa sárgabarackosat,ebbe az egybe eszik gyümiset:).Remélem maradhat neki a tejes dolog,mert ha az se akkor nem tudom mit adok neki:(.

15. virag0406 (válaszként erre: 14. - Suzanne7)
2010. nov. 22. 10:55

Persze.Nem is azért írtam.

Tejpépet szereti?

14. suzanne7 (válaszként erre: 13. - Virag0406)
2010. nov. 22. 10:53
Igen azt eszik,de tízóraira nem adhatok neki azt meg ebédre meg uzsonnára:D
2010. nov. 22. 10:48
Valahol olvastam ha zöldséget eszik(főzelék)akkor az valamennyire kompenzálja a gyümit,mármint az ásványi anyagokat,vitaminokat.
12. suzanne7 (válaszként erre: 10. - Homern)
2010. nov. 22. 10:38
Nekünk 2 hós korában csináltak vérvételt,széklet vizsgálatot...Akkor a vér eredmény negatív lett a széklet pozitív,vér volt benne...Azóta teljesen diétán volt,és most kezdhettünk neki tejpépet adni,azután negatív volt a széklete,aztán a tejalapú tápszert és majd ezután is kell székletet vinni.Nálunk voltak tüntetek,de a vérvétel negatív lett,ezért terhelhetjük...
11. suzanne7 (válaszként erre: 9. - Monstro)
2010. nov. 22. 10:35
Hát kitartás az van,csak aggódok,mert azért a gyümibe nagyon sok a vitamin és így lassan tél víz idején még fontosabb lenne neki:).Gasztrósnál voltunk,de nem mondott semmi érdemlegeset ezzel kapcsolatban:(.
10. homern (válaszként erre: 7. - Suzanne7)
2010. nov. 22. 10:34

Ha tejérzékeny gyanús,hogyhogy lehet terhelni?

Nekünk 1 éves korig(most 10hónapos) se tej,se tojás(mivel gyakran jár együtt a 2).

Még én sem ehetek semmit amiben egy pici tejszármazék is van(reggel-este még szopizik).

Kivizsgálás még nem volt,nálunk is csak gyanú.

Eddig mindenhol azt mondták minél később találkozik a szervezete tejjel,annál biztosabb,hogy kinövi.Ha állandóan kap pici adagokban,egyre kitolódik ez az idő,akár iskolás koráig is.

2010. nov. 22. 10:31
Kitartás előbb utóbb megeszi:) AZ én lányom az elején még ette, de csak a bébiételt, semmilyen normális gyümölcsöt. Alig pár kanállal ha evett.Most már 14 hónapos, de még most is alig alig eszik. Csak és kizárólag úgy hajlandó megenni, ha egészben van és haraphatja. Almát eszik, ezenkívül alig, ali valamit. Mikor milyen kedve van:)) De ne aggódj előbb utóbb úgyis megeszik majd:) Ha pedig úgy látod baj van akkor vidd el gasztroenterologushoz(remélem így hívják)
8. suzanne7 (válaszként erre: 6. - Uracsvivi)
2010. nov. 22. 10:26
Mikor kisebb volt mit adtál neki tízórai vagy uzsonnára?
7. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Virag0406)
2010. nov. 22. 10:26

Nálunk az üveges se megy,az is röntön jön vissza:(

Így nagyon megvagyok lőve a tízórai-uzsi kiváltással,mivel tejes dolgot is csak óvatosan kaphat,mert tejérzékeny gyanús.Eddig diétán volt,és most kezdhettük el terhelni,és jó volna legalább,ha tízórai gyümölcs lenne.

2010. nov. 22. 10:25
Az én kislányom sem eszik gyümit egyáltalán.2 és fél éves
5. suzanne7 (válaszként erre: 2. - Fehérleander)
2010. nov. 22. 10:24
Nálunk 2-3 kanálnál soha semmiből nem ment le több:(.
2010. nov. 22. 10:24

Sajnos az Én Lackóm semmilyen gyümit nem eszik kivéve a paradicsomot.

Viszont a bébiételes gyümit eszi.KIcsinek meg pont fordítva volt.

2010. nov. 22. 10:23
Kislányom 8 hónapos múlt és egyáltalán hajlandó megenni semmilyen gyümölcsöt:(,a második kanállal sugárba kijön belőle.Nem tudom már hogy próbáljam,próbáltam sinlacba keverni,babapiskótával,natúran sehogy nem fogadja el:(.
2010. nov. 22. 10:23
Az én lányom, ha megeszik egy fél almát, öröm táncot járok!
2010. nov. 22. 10:22
Van itt olyan Anyuka akinek a babája nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt megenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook