Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan Anyuka, akinek babája/kisgyereke könnyen hány? fórum

Van itt olyan Anyuka, akinek babája/kisgyereke könnyen hány? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 12. 18:53

Az én kisfiam 4.éves és máig napig ha pl olyat kóstol,meg amit még nem evett és nem ízlik neki ki hány mindent.2 éves koráig junior menüt ette csak meg.

Nincs semmi baja.

Ő ilyen.

2012. okt. 12. 18:26
Kis mennyiségeket adj neki, többször. Meg mi hónapokig dedalonetta kúpon éltünk. Az amíg hatott, bent maradt ami lement.
2012. okt. 12. 18:24
Ja, az enyém sem hányt míg csak anyatejes volt. Mondjuk ellentmond a logikának, mert pont ezért írnak sűrűbb tápokat. A főzeléket, később darabosat mégis kihányta, vagy nem tudta lenyelni. (nyelési nehezítettség is tünete). Gyógyszerek semmit nem értek, én 2 hó után nem is adtam, mert méreg( szteroidosak). Borzalmas időszak volt, mert sokszor úgy láttam, nagyobb mennyiség jött ki, mint került be.
10. Bogááka (válaszként erre: 9. - B8103f009a)
2012. okt. 12. 18:22
Köszi. Beszélek a gyermekorvossal. Kérek beutalót.
9. b8103f009a (válaszként erre: 8. - Bogááka)
2012. okt. 12. 18:21
Igen lehetséges. Gasztroenteorológiára kell beutaló.
8. Bogááka (válaszként erre: 6. - B8103f009a)
2012. okt. 12. 18:18

5 hónapos kora előtt nem hányt? Én eddig azt gondoltam, hogy ez a reflux "csecsemőbetegség". Lehetséges, hogy nagyobb korára jön ki rajta? Mint már írtam, amíg anyatejes volt, nem hányt soha.

Ezt a refluxvizsgálatot hol végzik? Hova kellene beutaló?

7. Bogááka (válaszként erre: 3. - 9678a02221)
2012. okt. 12. 18:15

Azért írtam, hogy anyatejes korában nem volt semmi baj. Soha nem hányt, nem sírt, nem volt hasfájós. Csak pici büfik voltak.

Ettől függetlenül lehet refluxos? Nem értem. Mindenki azt mondja, kinövi. De mikor? És mi van, ha valami probléma van a háttérben?

2012. okt. 12. 18:14
Én is reflux vizsgálatot javasolnék. Nekem a kicsi refluxos. Elmúl 2 éves, mire annyira kinőtte, h nem hányt naponta. Mondjuk az enyém súlyosabb volt, mert 5 hós korától kb 15 hós koráig naponta 4-5 x hányt, mindegy volt mit evett.
2012. okt. 12. 18:13
Bakker veletlenul bemasoltam az egeszet,bocsi..Szelektald ki..BOCSI
2012. okt. 12. 18:12

Reflux csecsemőkorban:

Kérdés:

Kislányom nemrég töltötte be 3. hónapját, s azóta kihányja az ételt. Napokban kórházi kivizsgáláson vettünk részt, ahol kiszáradását infúzióval pótolták. Az ultrahang megállapította, hogy a gyomorszáj nem zárul rendesen. Ezért a következő gyógyszereket kell szednie:Coordinax,Antagél,B6 vitamin. Valamint a kiságyát meg kellett emelnünk, hogy a feje magasabban legyen. Azt mondták, hogy maximum 6 éves korára kinövi.

Várjuk-e a gyógyszerek hatását, vagy vigyük további kivizsgálásokra? Mert ez az állapot sem neki, sem nekünk nem jó. Nem szeretnénk ha ilyen pici korban már kemény gyógyszerekkel kellene rongálni a kicsit.

Válasz:

A csecsemőkor első felében sok kisbabánál észleljük a bukást, vagyis a tej gyomorból történő visszaáramlását. Ez történhet a nap folyamán néhányszor, de akár minden etetés után ill. közben többször is. A babák túlnyomó többsége eközben jól gyarapszik, legfeljebb többször kell átöltöztetni. Azoknál a csecsemőknél akiknél ez súlyállást, fogyást, sőt kórházi kezelést okozó kiszáradást okoz, a visszaáramlás feltétlenül kezelendő. Szerencsére ma már gyógyszeres lehetőségeink is vannak, sőt bizonyos esetekben akár műtétre is sor kerülhet. Régebben bizony előfordult, hogy egy ilyen baba táplálhatatlanná, sorvadttá vált és előbb-utóbb fertőzés áldozata lett. Ma már a visszaáramlás okát és fokát a szakorvosok korszerű diagnosztikus eszközökkel meg tudják állapítani és a terápiát az eredményektől függően állítják be. Mindenképpen azt tanácsolnám, hogy kezdjék el a gyógyszerek adását, amelyek ebben az esetben nem "rongálnak", hanem egy hibát küszöbölnek ki a baba fejlődésének érdekében. Neki a fent leírt esetleg kialakuló következmény lenne a legrosszabb. Ha a gyógyszerek nem hozzák meg a kellő eredményt, akkor lenne érdemes a kicsit újabb vizsgálatoknak kitenni. Kontrollvizsgálatokra jó fejlődés esetén is sor kerül még.

Dr. Gömöri Ágnes


2002.07.05

Kérdés:

34. hétre született (jelenleg 5 hónapos) a fiam, 3 hónapos korában jelentkező folyamatos bukásai/hányása miatt gastroenterológiai kivizsgálásra utalták, ahol GOR-t és csökkent tejcukor-lebontóképességet diagnosztizáltak. A tejcukor-lebontás elősegítésére Galantase szedését rendelték. A GOR kezelésére prokinetikus terápiát (Coordinax) javasoltak.

A kezelés megkezdése óta eltelt hat hét során állapota javult, de továbbra is gyakran hány, illetve a gyomortartalom-visszafolyás - csökkent mértékben- továbbra is jelentkezik.


1. A GOR kezelésére az alkalmazott terápia mellett/helyett milyen életkortól lehet hatékonyabb eljárást alkalmazni?

2. A gyomortartalom-visszafolyás következtében a gyermek szájürege az átlagosnál savasabb. Milyen módszert javasolnak a fogzás idején, illetve a későbbiekben a fogak védelmére?

Válasz:

A GOR a csecsemőkorban igen gyakori tünet. Ezeknek a kicsiknek a 80%-a 12-24 hónapos korára meggyógyul. Ha a reflux kismértékű, a csecsemő jól fejlődik, elegendő az étel sűrítése, vagy sűrű, speciális tápszer előetetése szoptatás előtt, a gyakoribb, kis adagokban történő etetés és etetés után félferdében tartás, vagy ültetés. Ha a panaszok súlyosbodnak, kórházi kivizsgálás szükséges, ahol megállapítják, hogy a betegség milyen stádiumban van. A savas gyomortartalom visszaáramlása következtében kialakulhat ui. a nyelőcső gyulladása, amely különböző súlyosságú lehet, akár a későbbiekben szűkületet okozva. Eredményezhet a gyermeknél táplálási nehézséget, sorvadást, vashiányos vérszegénységet, akár légzészavart, tüdőgyulladást. A stádiumnak megfelelően állítják fel a kezelési stratégiát. A fent említett tanácsok mellett szükség lehet prokinetikus szerre (mint ahogy ezt Önöknek is tanácsolták). A súlyosabb, illetve az előbbiekre nem javuló esetekben adunk még a betegeknek a nyálkahártya védekezőképességét fokozó bevonó szereket, savelválasztást csökkentő gyógyszereket. Ha ezek sem vezetnek eredményre, és a gyermek állapota szükségessé teszi, műtét is szóba jöhet. A fenti gyógyszerek és kezelések csecsemőkorban is alkalmazhatók. A szakirodalmat átnézve sem találkoztam az Ön által felvetett problémával. Remélhetően a baba életkorának előrehaladtával és a kezelések hatására fogait a savas gyomortartalom visszaáramlása nem fogja veszélyeztetni.

Dr. Gömöri Ágnes

Kérdés:

Kislányom 2-3 hetes kora óta nagyon sokat bukik. Azóta hetente 100 grammot hízik, kérésünkre voltunk gasztroentrologia vizsgálaton ahol refluxot állapítottak meg és Coordinax szedését írták elő. Ennek immáron 3 hete de sajnos semmi változás nem tapasztalható. Kér désem az volna hogy mennyi idő után kellene változásnak látszani, illetve olvastam korábbi válaszoknál egy sűrítő tápszerről, hogy nem lehetne e ezt a két kezelési módot együttesen használni. A kicsi 3 hónapos és anyatejet eszik. Megoldás lehetne e esetleg he 4 hónapos korától bevezetnénk a gyümölcsöket az étrendjébe ezzel is sűrítve az étel állagát.

Válasz:

A reflux kezelésének egyik módja az említett gyógyszer adása. Ennek eredménytelensége esetén ma már egyéb gyógyszerek is rendelkezésre állnak. A gyógyszeres kezelést azonban célszerű kiegészíteni, ill még annak bevezetése előtt kipróbálni az un. pozícionálást- a csecsemőt jobb oldali fél ferdében fektetjük, esetleg az ágy feji végét feltámasztjuk. Nagyobb csecsemőnél a baby hordozóban való bizonyos idejű (20-30) perc ültetést javasoljuk etetések után. Ennek eredménytelensége esetén ill. ezt kiegészítendő ajánljuk a táplálék viszkozitásának (sűrűségének ) fokozását. Erre manapság a kukorica-, burgonyakeményítőt, ill a szentjánoskenyérfa magkivonatát tartják alkalmasnak. Ez utóbbit tápszergyártó cég is forgalmazza a gyógyszertárakban. Anyatejes babáknál is alkalmazható előetetés formájában. Nagyobb ill. nem anyatejes babáknak többféle refluxot csökkentő tápszer közül lehet válogatni. Mindezeket azonban a szakorvossal kell megbeszélni, a megfelelő tápszert és esetleg a gyógyszert kiválasztani.

Dr. Gömöri Ágnes

Hogy etessem

a gyereket?

KÉRDEZZ A SZAKÉRTŐTŐL!


Dr. Szabó László

gyermekgyógyász

Kérdezz »


GYERMEKVÁLLALÁS

TERHESSÉG

SZÜLÉS

PICIK ÉS KICSIK

CSALÁD

KÜLÖNLEGES GYEREK

KORASZÜLÖTT

GYEREKTÁPLÁLÁS

Hogy etessem

a gyereket?

KÉRDEZZ

a szakértőtől!



VENDÉGSÉGBEN SUNNY BUNNY-NÁL LUTZMANNSBURGBAN A CSALÁDI ÉLMÉNYPARADICSOMBAN


Óriáscsúszdák és elektro kishajók között honol Sunny Bunny a lutzmannsburgi Sonnentherme élményfürdő kabalája...

TOTOYA CREATURES: HAZAI FEJLESZTÉSŰ PLÜSS OKOSJÁTÉKOK GEEK SZÜLŐKNEK


Nincs olyan gyerek, aki miután egy kicsit alaposabban is hatalmába kerítheti a felfedezendő világot, meg ne találná a szülei telefonját. És nincs olyan telefon, ami aztán ezt a találkozást szárazon, ép bőrrel – vagyis ép borítással és elektronikával – úszná meg.

KOMMENTEK

2012-10-12 17:26:00, kkjucika

Nagyon aranyos kis étkészlet. Én...

2012-10-12 11:28:26, jamina

Bocsánat, elnézést meg a többi, kedves...

2012-10-12 08:49:27, frediche

Erdekes ahogy probaljak orvosi teruletre...

2012-10-11 18:44:30, meeva

Egyetértek a cikkel. Nehéz az arany...

2012-10-11 14:18:26, natasa1975

Óóóóó ezt az utolsó szürke keretes...

VÁRANDÓS NAPTÁR

Válassz hetet!

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.

11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.

21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.

31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40.

PIACTÉR HOL-MI BÖRZEFIGYELŐ

ELADOK

Ruházat – Gyermekruha pár száz forintér

Bútor – Babaágy Csepelen

Műszaki cikk – Bébimonitor kamerával

tovább »

VESZEK

Ruházat – Kisiskolás fiúcska ruháit átveszem

Babakocsi – Pierre Cardin PS692

Bútor – Szekrény,és rácsos ágy

tovább »

GALÉRIA

Nyiss galériát Te is »

VIDEÓ


Tölts fel videókat »

ULTRAHANG


Hogyan fejlődik a baba?

Galériák ultrahang felvételekkel.

Arcok Nemek

Ikrek Mozgókép

3. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Bogááka)
2012. okt. 12. 18:08
Ja hulye vagtyok most olvasom 'erzekeny a nyelocsove'..Hulye a vedonenitek,bocsi..Vidd el orvoshoz vizsgaljak meg refluxra..
2. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Bogááka)
2012. okt. 12. 18:07
A lanyom ugyanilyen volt..Meg ilyenebb..Reflux-ra vizsgaltak?
2012. okt. 12. 18:00

Az én 13 hónapos lányom iszonyatosan könnyen hány. Turmixolva eszi csak a kajákat. Ha egy ici-pici darabka épen marad, meghánytatja. Ilyenkor minden visszajön, nemcsak az akkori, hanem az előző étkezéskor elfogyasztott kaja is teljes mennyiségben.

Voltunk hasi UH-on (más okból), ott azt mondták a hasüregi szerveivel minden oké.

Gyermekorvos, védőnő szerint ilyen érzékeny a nyelőcsöve, majd kinövi.

Én mégis aggódom, mert amióta hozzátáplálom hetente legalább 1x visszajön minden.

Anyatejes korában nem volt semmi gond.

Egy pici, 2-3 perces sírás is meghánytatja.

Van/volt még ilyen babája/gyereke valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook