Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan anyuka, akinek valamilyen szív rendellenességgel született a babája és esetleg ez nem azonnal derült ki? fórum

Van itt olyan anyuka, akinek valamilyen szív rendellenességgel született a babája és esetleg ez nem azonnal derült ki? (tudásbázis kérdés)


8. Ritmus (válaszként erre: 7. - Misz)
2011. márc. 3. 18:09
Köszi, aranyos vagy :) Én is nagyon remélem. Amikor kiderült anno, napokig sírtam, és most, h feljött a téma - sem a legkellemesebb. De tényleg az a jó, h nincs semmi tünet, így hajlamos vagyok elfelejteni.
7. misz (válaszként erre: 6. - Ritmus)
2011. márc. 2. 22:35
Remélem azért minden rendben lesz a kislányoddal. :)
6. Ritmus (válaszként erre: 4. - Misz)
2011. márc. 2. 20:42
2.5 éves a kislányom, és neki még nem záródott. Én úgy tudom, h mérettől függően, van akinek meg is műtik. Úgy látszik, mi a kettő közötti kategória vagyunk, akinek nem is tűnik el, és nem is műtik. Erről egyébként nem is szoktak beszélni, csak a billentyűvastagodásról. Ezt Dopplerrel nézik, mérnek valami áramlási sebességet, hál istennek nincs tünet, eddig félévente, most már évente kell járni. Ezt nem lehet kinőni, mint a szívzörejt, legfeljebb stagnálhat, vagy súlyosbodhat az állapot. (Ekkor értágítás, vagy műtét) Ennyit tudunk kb.
2011. márc. 1. 23:07

nálunk szívzörej volt, pár naposan vették észre, sajnos a mai napig fennáll, elmúlt már 3

éves kincsem pedig.

4. misz (válaszként erre: 3. - Ritmus)
2011. márc. 1. 17:30

Hogy-hogy ilyen sokára vették észre? Nem létezik, hogy nem voltak jelei.


Úgy tudom ez a "lyukas szív" hasonló kategória a mienkkel. Gyakori és az esetek 90%-ában magától rendeződik. A kislányomnak a 6 hónapos Uh-n már záródott a sönt. Most 6 éves és makkegészséges. :)


A másikról, amit írtál nem sokat tudok. A dokik mit mondanak? Mennyi idős a babád?

2011. márc. 1. 16:05
Nem azonnal, 6 hetesen. Foramen ovale apertum (ez gyakori, lyukas szív) és a másik: valvularis pulmonaris stenosis és insuff. (szívbill. vastagodásnak mondták)
2. misz
2011. márc. 1. 11:09
A kislányomnál 2 naposan derült ki, hogy nem záródott a Botallo-vezeték. Ilyesmire gondolsz?
2011. márc. 1. 08:02
Van itt olyan anyuka akinek valamilyen szív rendelleneséggel született a babája és esteleg ez nem azzonal derült ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook