Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hiába minden új technológia, nem tudom megfizetni a... fórum

Hiába minden új technológia, nem tudom megfizetni a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
55. globus (válaszként erre: 54. - ,zumba)
2023. okt. 28. 16:15
Nekem is mind megvan, de szinte mindegyiken korona :) Hátul 1 hiányzik, kívülálló számára nem látszik.
54. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 12:50
Jelenleg nincs egy hiányzó fogam sem, ha szükséges lesz: műfogsor. Átlag ember vagyok, átlag fogsorral.
53. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 10:12
csontritkulásom van már nagyon régóta.de a fogaim hálistennek a koromhoz képest jók.legalábbis rágni tudok velük.szép fehér színük sosem volt.az anyámnak fiatal kora óta protézise volt,mint a három testvéremnek.
52. Flóra76 (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2023. okt. 28. 09:06
Nekem is, 5 implant némi saját foggal ami tartja a hidat. Nem kivehetős hanem rögzített.
2023. okt. 28. 08:57
Saját fogaim vannak, de ha majd úgy lesz, valószinű nekem is rögzitett kell.
50. andi6020 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. okt. 28. 08:51
Nekem az összes fogam kihúzták alul, 6 implantom van, és az tartja a hidat. Nem kivehetős. Rögzítve van.
2023. okt. 27. 22:02

Én erre gondoltam, ha eljön az ideje!


[link]

48. Channa* (válaszként erre: 46. - Lompika2)
2023. okt. 27. 21:55
De ez is implantátum, azaz csavarbeültetés.
47. Myra
2023. okt. 27. 21:12
Ezzel sokan vannak így.
46. lompika2 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. okt. 27. 18:55
Igen ez egy kíméletesebb megoldás a csavarbeültetésnél. Olcsóbb is. Ismerősöm cukorbeteg,csontritkulásos. Két éve ilyen rápattintós van neki. Imádja. Szotyizik, diót eszik vele. Szuperül sikerült neki.
45. Icuska538 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2023. okt. 27. 18:55
Igaz!
2023. okt. 27. 18:51
Ha még nem kezdtél bele akkor úgy tudom,hogy most novembertől lehet támogatást kérni rá. Mindenképpen nézz utána. Kérdezz rá a fogorvostól. Egyébként többféle implantátum is van. A fogorvosodat faggasd ki a lehetőségekről és a neten is nézz körbe.😋
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2023. okt. 27. 18:45

Van ismerősöm, akinek nagyon kevés foga van, kapott 4 implantátumot és arra pattan rá a protézis.


De lehet, hogy másnak nem így csinálják.

Én is azt gondoltam, hogy azért kap ilyeneket, mert erre építik fel a hidakat, de nem így volt...

42. andi6020 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. okt. 27. 16:42

"Ja, és ha valakinek kevés a foga, akkor hiába ültetnek be ilyet, akkor is kivehetőre csinálják meg."


Ezt hogy érted?

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Liliom10)
2023. okt. 27. 16:31
Ha elmezavar is jár a megszépüléssel, akkor mindenképp!😀
40. liliom10 (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2023. okt. 27. 15:28
Akkor hamarosan férjhez mész ! :)
39. xochipilly (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 27. 14:49
Anyukámnak is kivehető fogsora van (megmaradt egy pár eredeti foga is, úgy készítették neki) de nincs vele semmi gondja. Eszik, alszik a fogsorral, csak tisztítás céjából kell kivennie egyébként egyáltalán nem zavarja. Kb. 15 éve csináltatta.
38. Channa* (válaszként erre: 24. - Xochipilly)
2023. okt. 27. 14:36

Az egyik nénikémnek 33 éves kora óta kivehető fogsora van egy másik betegség miatt.

Most 73 éves. Sosem volt gondja enni a kivehető fogsorával, csak most, hogy újat (a sokadikat) csináltatta. Ez, nem lett túl jó. Ragasztgatnia kell, mert ha nem teszi, akkor kifordul a szájából.


Nagyon rossz lett a fogászat is és a fogtechnikusok sem túl jók! Nekik mindegy, hogy kínlódik e az ember. Régen, ez is jobb volt! Figyelmesebbek voltak és érdekelték a betegek a dokikat.


A barátnőmnek még 1996-ban, a leghátsó foga hiányzott és olyan koronát csinált neki az orvos, hogy az utolsó alatt nincs fog, azaz 'lengő' koronája van. A doki nem vállalt garanciát erre. Azóta sincs gondja vele, de az összes mostani orvos leakarja szedni és kivehetőt akar csinálni neki. Ő meg nem hagyja, mert jó!

37. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 14:31
Én még mindig azt javaslom, hogy a bölcsesség fogaid felhasználását javasold, hátha megoldható!
36. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. okt. 27. 14:29

Pont ezt mondtam a dokimnak.

Az enyém nem kivehető, de annyira szabályosra csinálta, hogy engem zavar:(

Próbánál mondtam neki, hogy nem tetszik, mert bár a fogaim aránylag szabályosok, de pl. az alsó első két fogam kicsit magasabb volt, mint a mellette lévők.


Azt mondta, hogy már nincs mit tenni, mindenki ilyet akar. Én meg mondtam neki, hogy megkérdezhette volna, mert én meg nem olyat akartam, mint ami mindenkinek van:((((

35. Channa* (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. okt. 27. 14:25

Az implantátum beültetése mindenképp húzós.

Csak az anyag 150-200 Ft, ha jól tudom+ munkadíj, de lehet, hogy ez már a munkadíjas összeg.


Kevés a nyugdíjad, épp ezért nehéz abból összespórolni.


Persze, csak az adott napi, de pl. implantátum nélkül szinte egy teljes fogsor (fix, porcelán vagy cirkónium) kész van 1 hét alatt, azaz hiába fizethet az ember naponta, ha azt 1 hét alatt kell összehozni;)


Én tavaly csináltattam meg az alsó fogsoromat. Zavart, hogy színeződik 2 fogam. 7 fogamat csiszoltak le és tettek rá porcelánt, és közel 1 millióba került és 1 hét alatt kész volt.


Tehát, ha valaki elkezdi, akkor már ott kell lennie e kezében a pénznek! Nincs idő utólagos spórolásra!

34. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. okt. 27. 14:05
Nem kapcsos, hanem csak rá kell húzni az eredeti fogsorra.Ilyen fémizére vannak a fogak ráépítve.
33. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Xochipilly)
2023. okt. 27. 14:04
Fogalmam sincs.
32. plavalaguna (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. okt. 27. 10:19
mi is a ygerekek fogait igy csináljuk, kaptunk kezelési ttrvet, és biza vállaltunk pluszmunkát, hogy időben a végére érjünk.
31. 55Judit (válaszként erre: 29. - Globus)
2023. okt. 27. 10:16

Legyen úgy!

Az én metszőfogam se szépek már, de kinek szép 69 évesen?😀 Én is belevágtam, fontossági sorrendben megcsináltatom. lassan halad, de ami most készül, az már nekem végig elég lesz. Ha még élek miután a pótlások elkészülnek, a metsző fogaimra rakatok koronahéjat hogy szép öregasszony mosolyom legyen sok év múlva is.😀

30. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 10:15

fú, tök megérteem... az, hogy a ygerkeimnek rndben legyenek a fogai, hogy majd ne legyen gondjuk, szó szerint milliók... nem is kevés. ok nem egybeen kifizetve, haneem évek alatt. de iszonyu pénz.

ha valaki nem extrém mázlista a fogaival, akkor vagy fogatlan lesz, vagy nagyon nagyon sok pénz kell rá. :(

29. globus (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2023. okt. 27. 10:09
Ugyanezen mentem végig tavaly. Felső metszőket szerettem volna rendbe hozatni, nem tetszett. A régi koronák és saját fogak között idő folyamán jelentős színeltérés lett. Aztán csak haladtunk, nem tudtuk abbahagyni, végül teljes generál készült. Szép. Remélem, sokáig jó is lesz.
28. 55Judit (válaszként erre: 26. - Globus)
2023. okt. 27. 10:01

Hát nem olyan persze, de hamar meg lehet szokni ha jó a magassága.

Én tegnap kaptam meg a jobb felső oldalt. A 25 éves koronák lettek kicserélve, 3 fogon korona, köztük 2 helyen híd. Ma még kicsit szokatlan az új, de rendkívül boldog vagyok vele. A bal felső oldalon már megvan 2 implantátum, a felépítmény ezután jön rájuk.

27. 55Judit (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 09:57

Kénytelen leszel megpróbálni akkor a legolcsóbb megoldást. Ennek átvétele után is vissza lehet menni ha valahol nyom, vagy nem stabil. Persze nem lesz az teljesen, erre fel kell készülni, van akinek még ha beragasztja akkor se jó vele a rágás. Azt külön meg kell majd tanulni hogy mindig egyformán rágj, egyformán terheld mindkét oldalon. A szájpadlás miatt az ízeket se úgy lehet érezni mint anélkül. Ha a fiókban köt ki, kénytelen leszel másikat csináltatni. De mindenhogy arra kell törekednünk hogy jól tudjunk rágni.

Én nagy árat fizetek ezért, de nekem első az egészségem mindenek felett. persze így se tudok 100%-ig mindent megtenni, de nagyon igyekszek. ha megbetegszek, legalább bűntudatom ne legyen.

26. globus (válaszként erre: 24. - Xochipilly)
2023. okt. 27. 09:50
Már a saját fogra ragasztott korona sem olyan érzés, mint az eredeti. Tompább. ☹
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook