Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? fórum

Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? (tudásbázis kérdés)

243. temmp (válaszként erre: 238. - 121ed3f48d)
2013. aug. 18. 18:06

Azért, mert a cigaretta nem olyan ártalmas, mint a szex, az kocsmázás vagy a játktermezés :)


Szexbolt, I. kat. játékterem, és alkohol kimérés (kivéve melegkonyhás vendéglátóegység) min. 200 meteres távolságon belül nem lehet(nem légvonal, hanem közút, gyalogos út).

242. bd55e3f068 (válaszként erre: 241. - Andi6020)
2013. aug. 18. 18:04
Van kulon bejarata termeszetesen, egy onallo uzlet. Az nincs megszabva, hogy a bejaratnak kozvetlenul az utcara kell nyilnia.
241. andi6020 (válaszként erre: 239. - Bd55e3f068)
2013. aug. 18. 17:56
Plázában? Az abszolút szabálytalan szerintem, külön bejáratúnak kell lennie. Nálunk az Auchanon kívülről vágtak egy ajtót a Kupinak.
240. bd55e3f068 (válaszként erre: 236. - Timycat)
2013. aug. 18. 17:54
Vagy lehetne kis ablak, mint a mcdrive-on vagy az ugyeletes patikakon. Amugy kis uzletben mashol is pattannak a babakocsis anyukaknak, mert mondjuk nem akarja hogy bemelegedjen a gyerek, vagy nem akarja a kimelegedett gyereket a legkondiba bevinni, ha nem muszaj.
239. bd55e3f068 (válaszként erre: 235. - Andi6020)
2013. aug. 18. 17:49
Nalunk a varosban is van kitart ajtaju meg a plazaban sem tettek fel emiatt plusz ajtot. Kb. 15 centis slepnikbol allo nyomott fuggony van mindegyiken, ami nem er a foldig.
238. 121ed3f48d (válaszként erre: 233. - Andi6020)
2013. aug. 18. 16:56
Nálunk is az iskolával szemben kb 10 méterre tőle...
237. Krisz42 (válaszként erre: 235. - Andi6020)
2013. aug. 18. 16:56
Csak nem csukja rá a gyerekre....vagy igen?Legalább lenne egy kis kertvárosi balhé....esetleg még alincselést is elérhetném-na ez már kicsit ilyen comedi centralos filmsorozat epizódjára kezd hajazni,úgyhogy abbahagyom:)Mindenesetre nagy baromságnak tartom az egészet.Ha káros,ne áruljâk,ha áruljâk,akkor továbbra is a felnőtt embereknêl a döntés,egyébként meg a reggelenként a kisközèrt előtt feleseket bedobó embereket mindennap nézhetem,esetleg magyarázhatom a gyereknek,h a bácsi miért esett majdnem râ,tehát az egész egy vicc.
236. timycat (válaszként erre: 234. - Krisz42)
2013. aug. 18. 16:52
Én már ajánlottam az egyik dohányboltos eladónak, hogy szereltessenek kívülre a falra egy korlátot, arra rendszeresítsenek gyerekpórázokat, aztán csórikáimat kikötjük mint a kutyákat, mert totál forgalmas út mellett van az üzlet -na meg egy játszótér mellett- és tuti nem hagyom kint a gyereket, viszont szerintem úgy 4-500méteren belül nincs semmilyen más bolt... ja és ez a kórházzal szemben van pffff... hova máshova tudsz bemenni egy üveg ásványvízért?
235. andi6020 (válaszként erre: 234. - Krisz42)
2013. aug. 18. 16:40
Nyilván nem, hisz az ajtót nem szabad kitárva hagyni, különben nincs sok értelme a lesötétítésnek.
234. Krisz42 (válaszként erre: 233. - Andi6020)
2013. aug. 18. 16:26
Nálunk nem vészes,a CBA oldalába tettêk,de azért érdekelne,h mikor van nyitva,tehát ha akkor,amikor az üzlet is,akkor nincs gond.Ha nagyon kellene vmi,akkor se szívesen mennék be,de el tudnám képzelni,h az 5éves fiam lóg a kitárt ajtó kilincsén-így nincs benn,de szemmel tudom tartani:).Természetesen a lógást úgy értettem,h csimpaszkodik:))Azt szabad?
233. andi6020 (válaszként erre: 221. - 121ed3f48d)
2013. aug. 18. 16:05
Nálunk az iskolával szemben, az óvoda mellett van a Nemzeti Kupibolt. Úgy, hogy több 100 méteres körzetben semmilyen más üzlet nincs. Kicsit sem feltűnő.
232. temmp (válaszként erre: 231. - Bd55e3f068)
2013. aug. 18. 15:47
Annyira igazából nem, de volt két utalás bizonyos fejesekre.
231. bd55e3f068 (válaszként erre: 230. - Temmp)
2013. aug. 18. 15:43
Reggelre mar nem volt itt. Eleg tomeny lehetett.
230. temmp (válaszként erre: 229. - Bd55e3f068)
2013. aug. 18. 15:39
Igen, azt írtam először. Gondolom sok volt a politika benne.
229. bd55e3f068 (válaszként erre: 228. - Temmp)
2013. aug. 18. 15:04
Kitoroltek? Ejjel irtad azt is?
228. temmp (válaszként erre: 227. - 121ed3f48d)
2013. aug. 18. 14:28
Köszi!. A másik, Agostinának írt majd' fél oldalas válaszom sajnos kitörölték. Nincs kedvem mégegyszer leírni, főleg nem finomabban.
227. 121ed3f48d (válaszként erre: 225. - Temmp)
2013. aug. 18. 11:55
Igazad van!
226. temmp
2013. aug. 18. 01:30
Ha 20 tanulmányt másolok be, te akkor is abba a ~73%-nyi csoportba fogsz tartozni, aki szerint az alkoholizmus a kiindulópont, holott ez a kérdés sokkal összetettebb. Az alkhohol is lehet valaminek a következménye a hajléktansághoz vezető lejtőn, ill. az alkoholizmus adaptív a hajléktalanok körében. Nem csak aluljáróba bevackolt hajléktalanok vannak, vannak egész családok is, sokan vannak szállókon akikről meg sem lehet mondani ha elmész mellettük, hogy nincs otthonuk. Vannak ideiglenes hajléktalanok, vannak krónikusak. Az ENSZ kiterjesztően érti a hajléáktalanság fogalmát. A definíciójuk szerint pl. az is annak számít, akinek nincs víz, fűtés a lakásában. Egy régebbi, úgy emlékszem Győri, vagy Soproni vizsgálat szerint közel 40%-uknak a munka elvesztése volt a fő ok, aztán a a válás lakástalanság, kb a felük ivott napi rendszerességgel. Ha feltételezzük, hogy elötte mind alkoholisták voltak, akkor még mindig marad 50% nem alkoholista.
225. temmp
2013. aug. 18. 01:10
És ha bemehetnek, akkor már venni is fognak?? Eddig a gyerekek kis talicskával hordták kifele a madaras boltból csak mert bemehettek? Ha bemehetnek bent lesznek és kész, attól még 18 év alatt nem vásárolhatnak, csak nem kell a sötétített ajtó/ablak előtt egyedül szobroznia a gyereknek, vagy az eladónak kimenni és magára hagyni a pénztárt.
2013. aug. 17. 22:04
Most már nem a cirkusz és a kenyér, hanem a játékgép/Maunika és a cigi kell a plebsnek :P
223. bd55e3f068 (válaszként erre: 220. - Temmp)
2013. aug. 17. 21:19
De közvetett. Bocs, elírtam.
2013. aug. 17. 14:44
Nagyon jó!:)
2013. aug. 17. 13:57

Mondja már meg valaki nekem, valaki, hogy komolyan gondolja, hogy az miatt szoknak rá a gyerekek a cigarettára, mert látják a szüleiket cigarettát vásárolni? Akkor már inkább azért, mert látják otthon, hogy szívják.


Szerintem így most,hogy még be sem mehet a boltba a gyermek, így még inkább felhívják a figyelmet a dohányzásra,mert ugye mindig a tiltott dolog érdekli az embert leginkább, pláne a gyerekeket.(Hozzáteszem nem vagyok dohányos)

220. temmp (válaszként erre: 217. - Bd55e3f068)
2013. aug. 17. 13:37
Nem közvetett? Neked is ajánlom, hogy olvasd el a belinkeltet, ill. ha van időd, akkor Iványi Gábor hajléktalanokról szóló könyvét.
219. temmp
2013. aug. 17. 13:36

Mert a világ ilyen fekete-fehér ugye? Miért nem lesz mindenkiből pl. gazdag, ha csak a hozzáálláson múlik?

Hajléktalanság gyakorlatilag a jobbágyság felszámolása óta létezik. Az ipari forradalom is kitermelte a maga hajléktalanait. A rendszerváltáskor, amikor a munkásszállóknak befellegzett, akkor is rengetegen lettek hajléktalanok.

A 2008 körüli válság is meghozta a maga hajléktalanait.


Egy 2009-es cikkből:

"Vecsei Miklós, a Hajléktalanokért Közalapítvány alelnöke szerint az alkalmi munkából élőket fenyegeti leginkább a hajléktalanság.

Február óta hetente 30 olyan ember jelentkezik a hajléktalanszállókra, akik azelőtt még soha. Ez derül ki a Menhely alapítvány felmérésből. A szakemberek szerint, ha ez így folytatódik, év végére akár 4500 regisztrált fedél nélküli ember is lehet Budapesten. Az új hajléktalanok többsége eddig alkalmi munkásként az építőiparban dolgozott.

"Lehetett látni, hogy a hivatalos statisztikai adatok mögött sokkal nagyobb összeomlás van, és ezért az építőipar és egyéb alkalmi munkák bedőlése miatt nagyon sokan jelentkeztek, azok is akik még eddig kapaszkodtak" – mondta Vecsei Miklós, a Hajléktalanokért Közalapítvány alelnöke."

Na ők sem az alkohol miatt kerültek az utcára.


A belinkeltből, amit vagy nem sikerült elolvasni, vagy értelmezni:

"Leegyszerűsítve: az ellátórendszerbe nem »alulról«, hanem »felülről« érkeznek. Ez rögtön azt is jelenti, hogy az úgynevezett hajléktalanellátó intézmények egy védő–óvó »puffer« (háló) szerepet látnak el az otthontalanság és a fedélnélküliség, a megroppant életút, ezen belül a lakhatás és az utca között. Lehet, hogy e védőgyűrű nélkül többen egyenesen az utcánlétbe zuhannának, hosszabb időre ott maradnának."


"Sokan vannak ma a hajléktalan szállók lakói között azok, akik ha megfelelő anyagi támogatással lakást tudnának bérelni, saját életüket tudnák élni, és nem szorulnának a szociális ellátó intézmények segítségére – de nem mindenki ilyen."


"Breitner Péter is egyetért abban, hogy bár a hajléktalanság egy hatványozott szükségállapot, mely több tényező együttes jelenlétekor következhet be, önmagában egy-egy tényező még nem determinálja. Hiszen nem minden munkanélküli válik hajléktalanná, vagy sok szenvedélybeteg tudja megtartani lakását, s ugyanígy a válás önmagában nem feltétlenül jelenti az egzisztencia elvesztését."


Vannak önsorsrontók, meg vannak áldozatok. Az alkohol csak egy a lehetséges ok a lecsúszáshoz.

Mellesleg a dohányzó fedélnélküliek is egy 1000 Ft-os cigeratta árából 800(!!!) Ft-ot adnak az államnak adó formájában.

Az utcai hajléktalanok meg nem igen hagyhatják el hosszú időre a vackukat, mert a társaik hamar kirabolják őket. Sebaj, majd a csempészek ellátják őket is biztonytalan eredetű cigarettával.

218. 121ed3f48d (válaszként erre: 215. - Napsugár..)
2013. aug. 17. 09:06

Igen.Törvényi előírás.Bár nem értem az okát. Egyszerűen túlmisztifikálják már az egészet!

Kíváncsi vagyok ital lerakatok mikor nyílnak majd.Mert a következő az lesz...

217. bd55e3f068 (válaszként erre: 216. - Temmp)
2013. aug. 17. 06:56
A félresikerült, nevelőbe adott gyerek családjában jó eséllyel voltak alkohol problémák is, ill. a családban közvetlenül kimaradt szeretet, biztonságérzet ugyanúgy lehet jó eséllyel a szülők alkoholbetegségének az oka, így ha közvetlen is az összefüggés, de nagy eséllyel van.
216. temmp
2013. aug. 17. 00:07

",,A hajléktalanság magyarázata véleményem szerint általában a személyiségfejlődésben rejlik. A félresikerült életek a szocializációs folyamatban – főleg a gyermek- és fiatal felnőtt korban – elszenvedett hiányokra, sérelmekre vezethetők vissza. A szeretet, a biztonságérzet, az örömteli emberi kapcsolatok, az önállóság lehetőségének a hiánya vezet oda, hogy az embernek később nem lesz ereje, önbizalma, cselekvési mintája ahhoz, hogy megbirkózzon a krízishelyzetekkel.,,15"


[link]

Nem hosszú, érdemes elolvasni.

2013. aug. 16. 23:07
Az ismerősömet kiküldték a gyerekkel a dohányboltból. Nem szolgálták ki.
214. bd55e3f068 (válaszként erre: 212. - 17aadc1082)
2013. aug. 16. 22:52
Ki mondta, hogy nem vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook