Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? fórum

Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? (tudásbázis kérdés)

93. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Libre penseur)
2013. aug. 15. 14:57

Marhaság is.


Olvasd el amit lejjebb belinkeltem. Az eladók mondják. Ők már csak tudják.

92. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - 937a2a883a)
2013. aug. 15. 14:48

Vannak még hiszékeny emberek. :((

Sokan.

91. 937a2a883a (válaszként erre: 90. - Libre penseur)
2013. aug. 15. 14:35

Valójában nem ez a célja.

Legalábbis nekem senki nem tudja ezt beadni.

Persze,majd a vezető emberkéket érdekli a kisemberek sorsa?

Nem inkább a millióikat akarják gyarapítani?Szerintem nagyon is...nem véletlen a hirtelen megemelt árrés.

A trafikok 90% nem kisemberek kezében van.

2013. aug. 15. 13:55
18 év alatti nem mehet be a dohányboltba, ha megteszi akkor kiküldik és addig nem folytathatja az eladó a kiszolgálást ameddig ki nem ment.
89. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - Libre penseur)
2013. aug. 15. 13:43

Hahaha!

Jó kis maszlag! Van aki ezt még beveszi?

A pénz a lényeg... a megemelt árrés.

88. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Libre penseur)
2013. aug. 15. 13:30

Agyahagyott hülye ötlet. :((

[link]


“Be kéne engedni a gyerekeket. Mi történhet? Lát cigit? Hát az anyja ott szívja mellette, azért jön ide a boltba, hogy cigit vegyen! Akkor miért baj az, hogy a gyerek lát cigit? Ez a probléma állandó és mindennapos” – panaszkodott egy boltos a VIII. kerületben.


A környéken a legnagyobb gondot ez a korlátozás jelentette. “Nem azzal kéne foglalkozni, hogy bejön-e a gyerek az anyjával cigit venni, hanem a 12 éves drogosokkal a Szerdahelyi utcában” – mondta egy másik dohányboltos.


A boltosok szerint annyi volt mostanában a szigorítás, hogy egy kis enyhítés sokkal emberibbé tenné az egész dolgot. “Képzelheti, milyen nekem itt egész nap, amikor az egy percre betérő vevők is úgy érzik, hogy egy börtönben vannak” – mondta egy boltos.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - 6d80da3563)
2013. aug. 15. 11:47
Ne fogd vissza magad, mutass be! :)
2013. aug. 6. 22:16
Nem értem miért mindig a dodányosokat kell megalázni meg szidni az alkoholista meg a drogos az azt csinál amit akar???? Igen én is dohányzom és ba***** nehéz letenem nem is probálkozom már vele, és igen nekem is van 2 gyerekem és elég ciki elmenni a trafikba és beszólni hogy bocsmá de kéne ilyen fajta cigi. Nekem se anyukám se apukám nem dohányzott, és a testvéreim sem cigiznek én szoktam csak rá. És mielött vki megkérdezné hogy miért én sem tudom csak hogy az egyik nap még a hecc kedvéért gyujtottam rá hogy kiprobáljam, a másik nap meg már azt vettem észre hogy hoppá 4-5 szállal elszívok. Sztem nemcsak én vagyok így vele hogy lekéne tenni mert tudom hogy ártalmas meg ben jó, de ha nincs akarat erőm akkor nincs. De akkor most mi van az alkoholistákkal nekik szabad???? nekünk dohányosoknak miért nem ? Károsítjuk a környezetett?, akkor a gyárak és az autok, ne mondja már nekem senki hogy mi dohányosok teszük tönkre a környezetett. A kedves trafik kitaláloinak meg a legszivesebben bemutatnék. Bocs de ez a téma már annyira felbosszant.
85. Mezei Virág (válaszként erre: 83. - Temmp)
2013. júl. 26. 14:54

Ez gondolom törlésre kerül, de az újság ezt írta.


[link]

"Kaszálnak a trafikok

Már napi félmillió a forgalmuk a jobb helyen lévő dohányboltoknak.

Király Antal, a Trafikos Franchise Kft. vezetője azt mondta: a forgalom rövid időn belül a napi egymillió forint fölé is mehet, amikor az emberek már az italokat is a trafikokban fogják megvenni.


Az olcsó sör elszipkázza majd a vevőket a kisboltoktól."


Annyi a kisboltoknak.

84. temmp
2013. júl. 25. 19:56
Az én szüleim masszív dohányosok voltak. Nővérem szívja, bátyám nem, én rá akartam szokni, mint a "nagyok", de folyton elfelejtettem, hogy én éppen erőst dohányzom, csak leégtek a hamutálban. Nem ment, pedig ugyanazt a nevelést kaptuk a nővéremmel együtt és évekig vették az orrunk előtt a cigarettát a boltban.
83. temmp
2013. júl. 25. 19:53

Az írja a nemzetidohany.hu, hogy azért hozták létre a "trafik törvényt", hogy :- elsősorban annak érdekében, hogy Magyarországon minél kevesebb fiatalkorú dohányozzon, mely kiemelt közegészségügyi cél eléréséhez az első lépés a dohánytermékek széleskörű kiskereskedelmi beszerezhetőségének, illetve a dohánytermékek megjelenésének korlátok közé szorítása;


Kellett valami kamu duma, amivel elvben mindenki egyetért - kiskorúak védelme -, hogy a sajátjaiknak újraoszthasság az igencsak jövedelmező dohánykereskedelmet (lásd: hangefelvételek), még a dohánytermkékeken szerezhető nyereségéget (államilag garantált profit!!) is megemelték valahángy százalékkal.

Szépelgő, álsznet köntösbe bújtatott mutyi. Aki pl. hazafele tart a boltból a gyerekkel, logikus, hogy nem akar + 500-2000 métereket (van ahol csak egy trafik van, van ahol meg egymás hegyén hátán 10, de akár több százméterekre van a legközelebbi) gyalogolni, hogy előbb letegye a gyereket valahol és menjen vissza egy doboz cigarettáért. Otthon meg lehet, hogy a gyerek orra előtt szívja. Jól megvédték a gyerekeket. Aki vigyáz a gyerekeire, hogy ne ártsanak neki a dohányzással ezután is fog, aki meg lec**ta, ezután is lefogja. Lényeg, hogy valaki betegre keresik magukat.

82. Rescue
2013. júl. 25. 16:14
Egy anyuka ne dohányozzon, főleg ne a gyermeke mellett.
81. Regin_a (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2013. júl. 25. 09:33

Apám szivarozott

de amikor elkezdtünk cigizni süldő korban, eszembe sem jutott hogy azért teszem mert ő is dohányzik

Még csak nem is hogy nagyfiuk legyünk, a fene tudja miért


Ha az állam védeni akarna, akkor oylan leszoktató programok lennének, mint alkohol és drogfüggőknek

Nekem kezd a hócipőm tele lenni, hogy rendesen gyalogolni kell a cigiért

Tegnap meg autóztam hogy cigit vehessek

Kész röhely már amit egy bagós a cigire költ

80. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Emagdi)
2013. júl. 25. 08:49

Észrevettem.


Úgy kezdtem a mondandómat, hogy nem kövezem meg a bagósokat.


Erre most mit mondhatnék?

79. emagdi (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2013. júl. 25. 08:44

hagyjad, úgysem értik, a szenvedélybetegek ilyenek.

:)


mindenbe próbálnak kapaszkodni, csak hogy racionalizálják a függőségük tárgyát.


amúgy is dohányozni jó, úgysem zavar másokat, gyerekeknek meg direkt jó példa, amúgy is meg kell halni valamiben:)

78. 17aadc1082 (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2013. júl. 25. 08:16
Remélem, forgalmas utcán sem jársz, csak mindig a zöld erdőben.
77. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - 17aadc1082)
2013. júl. 25. 07:54

Nem kövezem meg a bagósokat, de tény általában nem érdekli őket, hogy a körülöttük lévők mennyi füstöt szívnak miattuk.

Nálunk is az erkélyen bagóznak . Van aki óránként.

Hajnal 1/2 5-éjfélig.

Igen, a lakásokba bejön a füst. Néha töményen.

Sok erkély van mifelénk és bagós is akad bőven.

Friss levegő??? :((

76. 17aadc1082 (válaszként erre: 71. - 937a2a883a)
2013. júl. 24. 20:52
Boszorkányok márpedig vannak... a dohányosok. Égessük meg őket.
75. 17aadc1082 (válaszként erre: 67. - Emagdi)
2013. júl. 24. 20:52

Mitől dohányzik passzívan, ha az erkélyen szívom? Könyörgöm, még jó basszus, hogy nem kövezitek meg azt, aki cigizik..


Szüleim cigiznek, öcsém sosem cigizett, én cigizek. Csak engem kényszerítettek rá a cigire ezek szerint.

74. kszb (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2013. júl. 24. 19:48
hát, nekem a legtöbb ismerősöm a korosztályomból, akinek dohányoztak a szülei, mind undorodott a bagótól, és még csak véletlenül se lett dohányos. Kipróbálta, de nme értette a szülőt meg akkor sem.... Szóval, ez nme igaz, h ebben is leköveti a példát.
73. bc257fd221 (válaszként erre: 72. - 74740b7c7c)
2013. júl. 24. 19:46
Rendes tölcsérest,vagy jégkrémet?
2013. júl. 24. 19:35
Nálunk már árulnak fagyit, én még nem vettem, de a köv. esetet láttam. Ajtó előtt áll anyuka a gyerkőcökkel. Az eladó csaj bentről ordítja, hogy milyen fagyi van, anyuka kiabálja vissza mit kérnek.. Elég vicces!
71. 937a2a883a (válaszként erre: 57. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 18:04

Ritkán értek veled egyet,de most nagyon. :)

Igen,a dohányzás káros.De nagyon sok minden más is az és akkor most minden oké a többi dologgal,de a dohányosokat szívassuk idők jönnek?

Mondom ezt úgy,hogy nem dohányzom,de már nekem is sok ez a rengeteg baromság,amit kitalálnak.

70. 937a2a883a (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:57

Én nagyon nem bírom ezt a "gyerekednek is milyen példát mutatsz szöveget".

Az én anyukám is dohányzik,mégsem szoktam rá.Pedig így nőttem fel.Ő is tudja,hogy rossz,le kéne szoknia.Mindig is tudta,de nincs akaratereje.Ezért nekünk mindig mondta,hogy ő hiába dohányzik,ha lehet mi ne szokjunk rá.Soha nem tiltotta,de elmondta a hátrányait.

69. 937a2a883a (válaszként erre: 68. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:53

"(mert ugye nem lehet két méterenként fagyit és jégkrémet kapni:)"


Például nálunk a faluban nem...szóval ez nem talált.

68. emagdi
2013. júl. 24. 17:36

nem rossz ember a dohányos, csak szenvedélybeteg.

az csak egy negatív hozadéka ennek, hogy ezt a családja is megsínyli, valamint mindeki más is akivel dohányzás közben találkozik (pl utcán más képébe fújja a füstöt).

nem haragszom én, mert nekem tökmindegy mi van, mióta zárt terekből kitiltották a füstöt, azóta szerencsére nem kényszerülök rá sehol hogy más dohányát szívjam.


én csak arra reagáltam, hogy milyen vicces már hogy azon háborogtok hogy a gyerek nem tud bemenni a dohányboltba, mikor ott jégkrém is kapható :D

(mert ugye nem lehet két méterenként fagyit és jégkrémet kapni:)

67. emagdi (válaszként erre: 66. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:32

igen. az is felelőtlen (vagy csak buta) aki felhízlalja a gyerekét.

de ez (és még hogy a fejére is eshet egy tégla, stb) még nem indokolja azt, hogy dohányost nevelj belőle, vagy kitedd a passzív dohányzásnak, mikor nem lenne muszáj.

66. 17aadc1082 (válaszként erre: 63. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:28
Ja, illene a szülőnek pl abban is jó példát mutatnia, hogy ne legyen a gyerek 100 kilós 15 éves korára, mint anyuci. Hagyjuk már ezt, hogy csak a dohányos a rossz ember. Csak az mérgezi a környezetét, csak az lehet a szemétláda. Nézzünk már szét kissé, hogy mi az, ami még árt!
65. emagdi (válaszként erre: 64. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:27
egészségedre :)
64. 17aadc1082 (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:26

Á, inkább felkötöm magam, nehogy csúnyát lásson a gyerek. Nem, nem volt csúsztatás abban, amit írtam.

Te viszont pont azt csinálod.. nem azt mondtam, hogy szabad a vásár ugyanis. De majd visszaolvasok, hogy hátha azt írjam, hogy mindenki drogozzon, meg a többi..

na pá. megyek rágyújtok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook