Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha családi pótlékot kapok, jár nekem a TB támogatás? fórum

Ha családi pótlékot kapok, jár nekem a TB támogatás? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 1. 21:32
hello április 5-én betöltöttem a 20-at de van egy szakmám rendes szakiskolából és most kezdtem szeptemberbe az érettségit hogy én még fogom kapni a családit vagy nem, 19évesen kezdtem el és ez rendes ifjusági 2 éves.
15. Marice
2011. máj. 27. 15:32
csajok látás javító műtétet áll a tb? Hallott ilyenről valaki valamit?
14. c6766641b8 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2011. máj. 11. 13:12
Igen igen.Nekem úgy mondták,hogy amikor betöltöm a 20.életévemet,utána már nem jár.Tehát júniusig kapom még.
13. Panni58 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2011. máj. 11. 12:30
Azért kérdezem, mert nem figyelnek sokszor a kifizetésnél, viszont amikor rájönnek,hogy nem jár, keményen visszafizettetik.
12. Panni58 (válaszként erre: 3. - C6766641b8)
2011. máj. 11. 12:28

A közoktatási intézményben (általános iskolában, középiskolában, szakiskolában), nappali képzésben tanuló gyermek után a családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

Neked hogy jár a családi pótlék? Olyan suliba jársz, ahol annak az évnek a végéig jár, amelyben betöltöd a 20-at?

2011. máj. 11. 12:22

A hatályos jogszabályok szerint, azoknak a magánszemélyeknek, akiknek rendezetlen az egészségügyi szolgáltatás igénybevételét megalapozó jogviszonya - annak érdekében, hogy hozzájussanak a megfelelő egészségügyi szolgáltatáshoz - 2010. január 1-jétől havonta 4 950 Ft (napi 165 forint)(most már havi 5100 forint) összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie.


A járulékfizetés további feltétele, hogy a magánszemély a bejelentkezést megelőzően megszakítás nélkül legalább egy éve bejelentett lakóhellyel rendelkezzen a Magyar Köztársaság területén. Az egy éves időtartamba beszámít egy másik EGT tagállamában szerzett tartózkodási idő is, melyet az E104-es számú nyomtatványon a tartózkodási hely szerinti tagállam illetékes biztosító szerve igazol le.



Egészségügyi szolgáltatásra jogosult, ezért nem kell járulékfizetésre bejelentkeznie annak a magánszemélynek aki:


*


biztosított (pl.: munkaviszonyban álló személy, kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó stb.)

*


táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, nyugellátásban, ápolási díjban, rendszeres szociális segélyben, rendelkezésre állási támogatásban stb. részesül

*


nevelési, oktatási, felsőoktatási intézmény nappali tagozatos tanulója, hallgatója

*


szociális intézményben elhelyezett

*


fogvatartott

*


legalább 50 százalékban csökkent munkaképességű vagy legalább 40 százalékban egészségkárosodott

*


önkormányzatnál nyilvántartásba vett hajléktalan

*


szolgálati időt nem keletkeztető nevelő szülői jogviszonyban áll

*


lakóhellyel, vagy tartózkodási engedéllyel rendelkező kiskorú magyar állampolgár, illetve lakóhellyel rendelkező kiskorú külföldi állampolgár

*


szociálisan rászorult és erről az önkormányzat jegyzője által kiállított hatósági igazolvánnyal rendelkezik

*


egészségügyi szolgáltatás megszerzésére megállapodást kötött

*


a rá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte, és havi jövedelme nem éri el a minimálbér 30 százalékát.



Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság a biztosítási jogviszonynak, illetve a jogosultság feltételeiknek megszűnését követően – passzív jogon - további 45 napig fennmarad a biztosítási jogviszony vagy a jogosultsági feltétel fennállásának időtartamától függően.



A járulékfizetési kötelezettséget a bejelentő lakóhelye szerint illetékes állami adóhatósághoz kell bejelenteni - 10T1011. számú nyomtatványon - a kötelezettség keletkezésétől számított 15 napon belül.


A fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni a 10T1011. számú nyomtatványon, ha a fizetési kötelezettség biztosítással járó jogviszony, illetve egyéni vállalkozás létesítése miatt szűnik meg.


Be kell viszont jelenteni a járulékfizetési kötelezettség megszűnését a kötelezettség megszűnésétől számított 15 napon belül - 10T1011. számú nyomtatványon - ha a magánszemély járulékfizetési kötelezettsége téves bejelentkezés vagy egyéb ok miatt szűnik meg (pl. nyugdíjat állapítanak meg részére, gyermekgondozási díjban, segélyben részesül stb.).


Az adatlap papír alapon 2 példányban, vagy elektronikus úton is benyújtható. Az adatlap az APEH honlapjáról (www.apeh.hu) letölthető.


Az adóhatóság a beadott 10T1011. számú nyomtatvány benyújtását követően határozattal a havi járulékfizetési kötelezettséget előírja, majd a befizetéseket nyilvántartja.

A kötelezettséget az adatlapon megjelölt járulékfizetési kötelezettség kezdetének időpontjától havonta, a tárgyhót követő hónap 12-ig (munkaszüneti nap esetén az azt követő első munkanapon) kell megfizetni, készpénz-átutalási megbízással (csekken) vagy átutalással az Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek beszedési számlára (számlaszám: 10032000-06056229).



A 10T1011. számú nyomtatványon tett bejelentés alapján a bejelentő jogosulttá válik biztosítottakkal azonos módon, külön térítés nélkül az egészségügyi szolgáltatások igénybe vételére.


A járulékfizetési kötelezettség az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megszűnését követő naptól a biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony első napjáig, illetőleg az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjáig áll fenn.

2011. máj. 11. 12:16
Szívesen!
2011. máj. 11. 12:15
Okés,köszi:)
2011. máj. 11. 12:15
De ha az megnyugtat hívd fel a tb-t diktáld be a tb számodat és ott is megmondják hogy jogosult vagy rá.
7. c6766641b8 (válaszként erre: 6. - Kata 1977)
2011. máj. 11. 12:14

Értem.

Fogorvoshoz szeretnék elmenni,és nem szeretnék meglepetést:)

6. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - C6766641b8)
2011. máj. 11. 12:13
Ez hülyeség én gyesen vagyok és előtte nem volt épp munkahelyem és jár!
5. c6766641b8 (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. máj. 11. 12:12

Köszi a gyors választ.


Felmerült bennem,hogy nem,valaki azt mondta,csak bejelentett állás után vagy nappali tagozatos iskola után jár.

4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - C6766641b8)
2011. máj. 11. 12:11
Persze hogy jár!!!
2011. máj. 11. 12:11

Sziasztok.


Ha családi pótlékot kapok,jár nekem a TB támogatás?

20 éves vagyok,esti iskolába járok,ahol diákigazolvány és családi pótlék jár.

2011. máj. 11. 12:11
???
2011. máj. 11. 12:10
TB támogatás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook