Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi anyagi támogatás fórum

Családi anyagi támogatás (beszélgetős fórum)


1 2
41. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 21:34
Igen. Nagyon összetartók vagyunk a párom családjával, de nem élünk vele vissza. Nem szoktunk kérni, vagy elvárni. Mindkettőnknek jól fizető állása van, mindent megoldunk a magunk erejéből. Lakásfelújítás, új autó, bútorok minden a mi pénzünkből ment. Nekünk ez így tiszta sor. Túlórákat vállalunk, én tudok spórolni itt-ott, nem szórom a pénzt és nem vagyunk sehol adósok sem.
40. andi6020 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. okt. 3. 12:35

FI valamelyik nagy haverod lehet innen Anonim.

Mondjuk ezzel nem vagyunk előbbre, lévén nagyobb a "rajongótáborod", mint ahányan kedvelnek.

39. 00dfb24292 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 10:03
Ilyen emberektől ne várj segítséget. Egyébként egy normális szülő segít, ha tud.
38. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 00:25
Én csak azért nem töröltetem a hozzászólásodat, hogy lássa mindenki, hogy milyen tahó vagy.
37. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 23:53

Pedig teremtsd elő magadnak, ami kell.

A szüleidnek meg kívánok egészséges ép kezeket, amikkel arra szórják a megkeresett pénzüket, amire csak akarják.

36. Bichi (válaszként erre: 34. - 9cc76994c5)
2021. okt. 2. 23:42
Nem nagyon értem, ezt miért nekem címezted...
35. Lary95 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 23:08
Engem nem. Nem is várnám el tőlük. Felneveltek, szerettek, fizették, tanítattak, mit várhatnék még. Betegesek, épp csak meg tudnak élni.
34. 9cc76994c5 (válaszként erre: 32. - Bichi)
2021. okt. 2. 21:44

Minden ember más és más, minden család más és más.

Ami az egyik családnak szuperluxus: lakást venni a gyereknek, másik családban apa 6 havi jövedelméből van lakás.

Ami az egyiknek luxus,az a másiknak alap.

33. NomNom
2021. okt. 2. 21:40
Nagyon bájos teremtés lehetsz.
32. Bichi (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 18:07

Furcsa, hogy mindenki okoskodó, mert nem ért egyet a "kötelessége lett volna" adni kifejezéstől...

Egyszer hallanám ezt a fiamtól, soha többet egy fillért nem adnék neki, az biztos...

A gyereket lehet támogatni, és lehet nem, de ez nem kötelessége senkinek, főleg, ha igazából rá sem szorultok, legalábbis ezt írod.

Legüriztek egy életet, joguk van arra költeni amire akarják.

Az én szüleim igazából nem adtak pénzt, sőt, mikor építkeztünk, akkor kölcsönt kaptunk apósomtól, amit vissza is adtunk. Most is mi támogatjuk anyámat, nagymamámat, és nekem ez a normális.

Sőt, még ha venni akar nekem valamit, arról is lebeszélem, ha drágább.

De legfőképp sosem várható el.

Egy egész más helyzet lenne gondolom, ha nem lenne hol lakj, nem lenne mit egyél, akkor gondolom támogatnának, de jelenleg nincs erre szükséged...

2021. okt. 2. 17:54
Azért tudtunk mi is segiteni, mert mi sem a nulláról indutunk. Nagy könnyebbség ha van segitség ez vitathatatlan.
2021. okt. 2. 15:42
Nem. Amink van, azt mindenféle segítség nélkül teremtettük elő.
2021. okt. 2. 10:54

Adtunk is, kaptunk is, bennünket is kitanittattak, mi is a fiunkat, - gondolom ez igy természetes.-már ahol anyagilag van rá fedezet, vagy nincs valami családi viszály irigység a háttérben. Engem életem végéig támogattak a szüleim, nemcsak anyagilag, hanem ami nekem sokkal fontosabb volt, segitséggel, nekem is jól esik a gyerekemnek minden lehetségest megadni.


Többen irták, hogy a szülők idősebbek költsék mgukra a megszerzett pénzüket, de mi hál istennek nem vagyunk szenvedélybetegek, és amire kell, az megvan

28. spinneli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 10:48
Igen, támogattak minket, de nem komplett vásárlásokkal, a magunk részéért meg kellett dolgoznunk, szerintem ez így rendben is van...én is hasonló megoldást tervezek a fiamnak, ugródeszkát kap, a többit majd ő megoldja.
27. NomNom (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 09:05
Ha segítenek nagyon szép, de ha az ember felnőtt már akkor nem, nem várhatja el hogy segítsenek. Nyilván ha éhezel ők meg Spanyolországban nyaralnak megértelek, de egyébként nem a dolgod mire költik.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. okt. 2. 08:45

Channa, te szerintem meg se szolalj. Nem veletlen, hogy a felnött fiacskad miert lakik veled. Vagy anyuci pici fia senkihez sem erhet hozza rajtad kivül?

Nekem 18 evesen el kellett menekülnöm otthonrol az alkoholista, gyogyszerfüggö, szerencsejatekfüggö, bantalmazo apam elöl. Remelem most örülsz, hogy ezt is megtudtad. Tönkretette a csalad eletet, a minimum az lett volna, hogy egy minimalis összeggel segit igy hazasodas elött. Egyebkent a paromnak van eleg penze, nekem is van valamennyi sporolt penzem, de esküvö elött minden filler jol jött volna.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Charlize)
2021. okt. 1. 22:04

Olvastad a FI által írt törölt hozzászólásokat?

Hát elég ocsmány stílusban írt itt sokaknak.


És, hogy nem írta?


Eladták a lakást, amit ő megörökölhetett volna...


Hát mi ez ha nem az, hogy várja a halálukat, de már azt sincs miért.


Te írtad ki a fórumot?

Vagy miért vetted magadra?


Eddig én voltam itt a hoxán a sátán, mert én mindent megveszek a fiamnak. Én is vettem már egy szem fiamnak 2 lakást is. Autót is, stb. És mindent az ő nevére veszek, hogy ne kelljen semmivel foglalkoznia, ha meghalunk.


Biztos nem véletlen, hogy FI nem kap semmit.


Nekem biztos lesülne a képemről a bőr, ha azt számolgatnám, hogy mennyivel több bevétele van a szüleimnek, és elvárnám, hogy nekem adják.


Egyébként téged baromira megsérthettelek, hogy veszed a fáradságot és mindig írsz nekem:DDD

Elég savanyú uborkának tűnsz. Ahelyett, hogy engem figyelsz, élj inkább! Próbálsz időnként vidám és boldog lenni. Nem úgy tűnsz...

24. Charlize (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. okt. 1. 21:05

De jó, hogy egy szösszenet alapján megint diagnosztizálni tudtál valakit a saját ocsmány stílusodban…


FI sehol sem írta, hogy a szülei halálát várja!

De szerintem egy normális családban nem pazarol senki és támogatják a szülők a gyerekeket, ha szükséges és megengedhetik maguknak. (Nyilván nem úgy, hogy közben ők nélkülöznek.)

Vehettem volna hitelre is lakást, de pl. a mi családunkban a hitel kb. “bűn”, inkább a szüleim megvették. Elfogadtam, most egy számító dög vagyok? Nevetséges… Nálunk ez normális. Remélem, hogy a fiamat is majd elindíthatom az életben így, ahogy én kaptam. Ettől nem lesz rossz ember, hogy nem lesz eladósodva élete végéig ilyesmik miatt.

2021. okt. 1. 20:45

Hát nem tudom, hogy manapság hol élnek az emberek, mint pl. a FI, aki szinte követeli, hogy támogassák a szülei.


Szerinted FI a szüleidnek tényleg csak annyi az életük, hogy téged pumpoljanak? És mi van a saját szórakozásukkal, életükkel?


Eladták a lakást, amit örökölhettél volna?:DDDD

Kedves gyerek! Ilyenre vágyik minden szülő! Gondolom szívesen be is segítettél volna, hogy mielőbb feldobják a pacskert és örökölhess, ugye?



Egyébként miben várnál segítséget?

Te nem dolgozol? Nincs pénzed? Valamit nem tudsz megvenni?

Azt gondolom, ha te gyereknek olyan vagy, amilyenre a szülők vágynak, akkor kérés nélkül megkaphatnál mindent, na de egy számító ember vagy, így egy pillanatig nem csodálkozok azon, hogy inkább eladnak mindent, minthogy rád hagyják.



Ha a támogatást azért várod el, mert nincs munkád és nincs bevételed, akkor megértem, ha zavar, hogy nem támogatnak, de ha keresel, akkor nem! Az egy dolog, hogy a szüleidnek több a bevétele, de ez nem azért van, hogy rád költsék. Majd ha úgy gondolják, akkor segítenek. Kierőszakolni az ilyet nem lehet!

22. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 17:24

Már egy másik fórumban is leírtam: örökség akkor van, amikor az örökhagyók meghalnak. Addig azt csinálnak a vagyonukkal, amit akarnak.

Undorító a hozzáállásod.

21. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 17:23

Miért emancipált duma?

Életjavulásról hol írtam?

Felnőtt ember vagy, szüleid felneveltek, miért lenne elvárás, hogy besegítsenek?

Előbb-utóbb neked kell segíteni őket.

20. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 17:22
Akkor ők sem jártak jól, muszáj elfogadnod. Ritka, hogy elvált szülők gyereke előnnyel indulna. Mondjuk ha megromlott a kapcsolatuk, talán így jártál te is jobban.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Globus)
2021. okt. 1. 17:19

A lakást, az egyetlen örökséget eladták, amikor elváltak.

Nehéz elfogadnom, hogy ennyire nem lehet rájuk semmiben sem számítani (nem csak anyagiakban).

18. globus (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 17:06

Lehet, hogy adhatnának, lehet hogy van miből.

De ezt nem lehet elvárni, önkéntesnek kell lennie. Ha nem adnak, törődj bele.

17. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 17:03

Semmit nem kaptunk. Nem is tudom, azokban az években egyáltalán volt-e valaki, aki dúskált volna anyagi javakban, különösen falun.

Férjem vette a lakást megtakarított pénzéből, és hitelből, amit akkor úgy neveztek, hogy "részletre". Én egy eladott telek rám eső 1/3 részét tudtam beleadni. Évekig nem volt bebútorozva rendesen, konkrétan sokáig egy heverőn nyomorogtunk ketten :D De elfértünk. Kölcsönzött menyasszonyi ruhám a lámpa helyét jelző kampóról lógott... én 3 műszakban dolgoztam akkor, férjem kettőben. 5-6 évente töltöttük együtt az év végi ünnepeket, sima hétvégén valamelyikünk mindig dolgozott.

Lassan telt meg, most már túlságosan is.

Gyereknek viszont aktívan besegítettünk, de itt is van hitel, és szintúgy nincs készen a lakás negyedik éve. Mire 50 éves lesz, befejeződik.

Majd ha mi feldobjuk a tappancsot, minden övé lesz, eladja a vidéki lakást, garázst, telket, és övével együtt olyanra cseréli, amilyenre szeretné.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. okt. 1. 17:02

Milyen életjavulásról beszélsz?

Eddig is magamnak teremtettem meg mindent 18 éves korom óta, és nem akkora elvárás, hogy egy kicsit besegítsenek.

És kérlek hagyjátok már ezt a 'teremtsd elő magadnak' emancipált dumát, nagyon fárasztó.

15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 16:47

Igen, sokat kaptunk, lakást, bútort, sőt 20-ika körül szinte minden hónapban kértünk anyutól pénzt, kb. 5-6 évig. Egyszerűen nem jöttünk ki. akkoriban volt 2500-3000-es fizetések. De ha pl. 800 forintot kértem, sosem fogadta el az egészet vissza, csak 500 forintot.

Mi is megvettük azt a lakást, majd házat, amibe beleszerettek. A menyünk szüleivel közösen.

14. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 16:38

Dolgozz, teremtsd meg magadnak amit akarsz.

Ha tudod, hogy ez mit jelent.

Felnőttként ne mástól várd életed javulását.

13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 16:36

A család nem arról szól, hogy megszabom a szüleimnek, mire költhetik - vagy nem a pénzüket.

A feltett kérdésedre válaszolva: kaptam a szüleimtől, a fiam is kap tőlünk, de ezt nem ő határozza meg, és követeli ki.

12. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 16:33

Semmi közöd ahhoz, hogy a szüleid mire költik a pénzüket.

Felneveltek téged, innentől tied a pálya.

Ha kapsz valamit köszönd meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook