Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első gyermekemet nem tudtam rendesen szoptatni, a másodikat sem fogom tudni? fórum

Ha az első gyermekemet nem tudtam rendesen szoptatni, a másodikat sem fogom tudni? (tudásbázis kérdés)


23. katácskák (válaszként erre: 22. - Roni24)
2008. dec. 20. 03:19
Ez a fontos, :) jó,szép,egészséges,boldog Napokat Nektek.
22. Roni24
2008. dec. 20. 01:06

:))

Igen, köszönöm, a választ megkaptam! :))

Köszönöm mindenkinek a biztatást és a tanácsokat, túl sok tejcsim nincs, de annyi van hála az égnek, amennyi a kislányomnak elég! :)

21. SF
2008. nov. 14. 11:50
Azóta már biztos tudod a választ.:-))
20. sodrak
2008. júl. 15. 21:30
Szerintem nem. Egy ismerős első gyermekét nem tudta szoptatni, de a másodikat igen.
2008. júl. 15. 15:29
nem törvényszerű. szerintem fog menni
18. Roni24
2008. júl. 15. 14:55

Köszönöm szépen a bíztató hozzászólásokat!

Meglátjuk, hogy lesz, én megteszek minden tőlem telhetőt! :)))

17. 70feba11fd (válaszként erre: 2. - Roni24)
2008. júl. 15. 14:32

Szia!


Én is csak azt tudom mondani ne aggódj! A nagyfiamat Én is csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, nem kellettem Neki! Spriccelt a mellemből a tej Ő meg csak üvöltött! Az ikreknél már más volt! Őket 10 hónapos korukig tudtam (maguktól mondtak le, egyik napról a másikra úgy kellett magam elapasztani), sőt fél évig még egy örökbefogadott babának is adtam! Szopi után rendszeresen fejtem, és úgy nőtt a mennyiség! Nem ittam semmiféle teát, viszont nagyon sok folyadékot fogyasztottam, hisz lényegében a folyadékot alakítja át a szervezeted tejjé! Amúgy a fejésről nem akarok reklámozni, de Én az Avent kézi mellszívót vettem és nagyon jó volt, nagyon bánom hogy az első gyermekemnél még nem vettük meg! Kívánok Neked sok sikert!:)

2008. júl. 15. 13:50

Ne aggodj !!!! lényegében csak a következökre kell ügyelni : nem kell száraz cumit adni a babának ,igény szerint kell szoptatni ez akár egy másfél oránként is lehet az elején . Késöbb a babád be áll a ritkább 3 vagy 4 oránkénti szopizásra . s kérlek ne feledd a szopás nem csak étkezés !!!!!!! hanem ölelés biztonság szeretet összebujás anya és baba számára is öröm forrás ! DOROTTYA LÁNYOM igy emlékszik rá :" a ciciben volt a legfinomabb legédesebb tej s amikor össze bujtunk olyan jo volt érezni anya cicizös

illatát ,kár hogy már iskolába készülök s már le kellett rola szokni ... " hosszu szoptatást kivánok .

2008. júl. 12. 01:33

Nem törvényszerű.Nővérem az első babáját nem sokáig(4hónap) tudta szoptatni,de a másik kettővel nem volt ilyen gond.2éves korukig szopiztak.

Sokszor a lelkiállapot is befolyásolja a tejelválasztást.

2008. júl. 11. 17:12

Nekem is mennyiségi gondjaim voltak.

Fiamnál alig volt tejem,nem tudott a bimbóra jól rácuppanni.Hiába próbálkoztunk-több pozícióból,nem sikerült neki.

Aztán fejtem,mint a güzü,két hónap múlva teljesen elapadt a tejem.

Kislányomnál viszont olyan sok volt,hogy lefagyasztottam.Így tudtam 7 hónapig anyatejen táplálni.Éjszaka is fejtem-kezdetben 4 óránként,majd 5 óránként.Kb 1 másfél óra volt,míg kiürítettem a melleim.Nagy munka,de megérte.

2008. júl. 11. 15:54

Sziasztok!

A lányomat 4hónapos koráig tudtam szoptatni a mellem volt, hogy begyuladt lázas lettem, sírtam kifejtem, megint sírtam a lányom meg azért sírt mert nem volt neki elég a tejem. Így hát át álltunk tápszerre, a fiamnál már eldöntöttem igény szerint szoptatok hátha ez volt a gond a lányomnál. Így legalábbis nekem sikerült őt majdnem 2éves koráig szoptattam. De azért hálát adok neki mert az igény szerintit azt ő nem úgy értelmezte mint a barátnőm kisfia, hogy fél óránként szopizott mert akkor nem is tudom, hogy lett volna időm a nagyobbikra. Fel a fejjel az is sokat számít szerintem, hogy a másodiknak ne úgy indulj neki hogy az első szopizásra gondolsz. Indulj új tervekkel, hogy igen is a másodikat már így sikerül majd szoptatnom. És szerintem a szoptatás is olyan mint a terhesség. Egy anyának sincs két egyforma terhessége, szerintem a szoptatásnál is állja a helyét ez a teória.

12. Roni24 (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2008. júl. 11. 13:19

Fejtem én is, bár kézzel többet ki tudtam préselni magamból mint a géppel, megszenvedtünk minden cseppért és mégsem termelődött utána! :S

Magával a szoptatással nem volt gondom, csak a mennyiséggel! :S

11. Roni24 (válaszként erre: 9. - Icus)
2008. júl. 11. 13:16
Tudtam volna, ha lett volna elég tejem! A mennyiség volt kevés neki, és mivel tápszerrel ki lett pótolva 4 hónap múlva teljesen leszokott rólam, már méregből harapott, meg hisztizett mikor a cicit a szájába akartam adni! :S
10. supin
2008. júl. 11. 12:51
Ez szerencsére nem így müködik! Az erőnlétedtől sok függ.
9. Icus
2008. júl. 11. 12:40

Kérdés miért nem tudtad szopiztatni?

Én az első babámat 3 hónapig, majd a másodikat 3 évig szopiztattam-. 3 évesen úgy választottam le, hogy még ejegeltem is magam. Én sosem fejtem a tejet. Sosem volt begyulladva a mellem. Csak akkor, amikor 3 évesen abba hagytam a szopíztatást:)

2008. júl. 11. 12:36

Az első gyermekemet alig két hónapig tudtam szoptatni,míg a kislányomat 7 hónapig.

Érdekes,egyik babám sem szopott,úgy kellett fejnem a tejet.Éjjel-nappal fejtem.

Persze,ehez megfelelő fejőgép kellett.

Ha kevés az anyuka teje,érdemes manuális gépet beszerezni,míg az elektromos annak jó,akinek sok a teje.

7. Roni24 (válaszként erre: 6. - 754c7e07c3)
2008. júl. 11. 12:09

Köszönöm, ez egyre bíztatóbb! :)))

Továbbra is várok még tapasztalatokat, ilyet is, olyat is!

2008. júl. 11. 12:02

A tesóm első gyerekét nem tudta szoptatni, csak néhány hétig. A kisebbik fiát pedig alig tudta leszoktatni. :))

A második gyerkőcnél már tudja a tested mit kell tennie, és, ha van elég tejmirigyed, akkor ez a probléma nem biztos, hoyg előjön. Csak ne add fel. :)))

5. Roni24 (válaszként erre: 4. - Magdi8)
2008. júl. 11. 11:36

Huhh, köszönöm szépen a válaszod! :)

Ez tényleg egy megnyugtató példa! Lactoherb teát én is ittam a fiamnál és fejni is próbáltam kínkeserves szenvedések között, de nem termelődött több! 2 Hónap után ki kellett pótolni, mert a gyerek üvöltött mert éhes maradt és így szépen le is szokott rólam!

Hát, nagyon kíváncsi leszek! :)

Köszi!

2008. júl. 11. 11:30
Ja,az előzőhöz még annyit, hogy az első időben egy kicsit nehezen indult be a tejtermelés, de minden szoptatás után lefejtem, mégha néhány csepp volt is. Közbe pedig ittam a Lactoherb teát. Voltak periódusok, amikor úgy éreztem, hogy kevés, akkor gyakrabban szoptattam. Ne add fel, meglátod, sikerülni fog.
2008. júl. 11. 11:27
Egyáltalán nem törvényszerű, sőt én is egy ellenpélda vagyok. A fiamat nem tudtam szoptatni csak 2 hónapig, a lányommal viszont rengeteg tejem volt. Napi 7-8 dl felesleg is. Sajnos nem nagyon foglalkoztak vele, úgyhogy fájó szívvel a mosogatóba öntöttem. 1 éves koráig szopott a lányom, utána már nem kellett neki.
2008. júl. 11. 11:03

Sziasztok!


Érdekelnének tapasztalatok két, vagy több gyermekes anyukáktól!

Ha az első gyermekemet nem, vagy csak nagyon kevés ideig (4 hónap) tudtam szoptatni mert annyira jelentéktelen mennyiségű volt a tejem, törvényszerű, hogy a másodikat sem fogom tudni?

2008. júl. 11. 11:03
Ha az első gyermekemet nem tudtam rendesen szoptatni, a másodikat sem fogom tudni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook