Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a családban az a bizonyos "1 ló húz ". fórum

Ha a családban az a bizonyos "1 ló húz ". (beszélgetős fórum)


1 2
dec. 4. 10:46

Köszi lányok!


Értem, akkor a kis családon belüli rossz teendő megosztásáról van szó.

Nagyobb családban gondolkodtam, hogy ez vajon ott, hogy lehetséges,


Igen, létezik a jelenség, és ez a rossz kommunikáció, nem megfelelő hozott minta eredménye.


Nagy szerepünk van benne, ha hagyjuk, hogy velünk is megtörténjen. És abban még nagyobb, ha a gyerekeinknek is ezt a mintát adjuk tovább. Legyen az lány vagy fiú.

A gyerekeknek meg kell mutatni, hogy hogyan kell csinálni. Gondolok itt arra, hogy a lányokat nem arra trenírozni, hogy ugráld majd körbe a férjed, mert akkor fog igazán szeretni, nem elhagyni, nem megcsalni, ha kiszolgálod. A fiúknak pedig azt, hogy nekik is el kell tudniuk végezni a házimunkát és alkalmazni is kell.

Illetve, a kapcsolat elején tisztázni a dolgokat.


Mi nők, nem cselédek vagyunk. Nem azért megyünk férjhez és vagyunk egy férfi társa, hogy a férfinak ne kelljen mozdulnia semmiért.


Sajnos, itt a hoxán is tapasztalom, hogy a nők nagy része még mindig természetesnek gondolja, hogy egy normális kapcsolatban meg kell tennie mindent, mert így mutatja meg a társának, hogy szereti, és ő csak akkor szerethető, ha az urát kiszolgálja. Mos, főz, takarít, mert csak akkor lesz jó nő. Sőt, egy kis verés is belefér vagy lelki bántalmazás, ha esetleg megfeledkezik a kötelességéről.


Amíg mi nők nem vagyunk következetesek, elhisszük, hogy csak akkor érünk valamit, ha szolgaként élünk, addig a helyzet nem fog változni. Akkor sem, ha itt sokan azt hiszik, hogy azért imádnak főzni a párjuknak, mert nekik az a hobbijuk, hogy jó kis kajákat kreálnak a szeretett férfinak;)

27. Titkoskert (válaszként erre: 23. - Channa*)
dec. 4. 10:13

Vannak a jó emberek, akik úgy gondolják megteszik, amit elvárnak tőlük. Példa: Otthon van a gyerekkel, gondolja a férje dolgozik, ő megcsinál a háztartásban mindent, mert szegény dolgozik, otthon már csak pihenjen, aztán visszamegy dolgozni, de a kihasználós ember, nem kapcsol, hogy hoppá neki is részt kellene venni már a háztartásban a gyereknevelésben, a jóember meg továbbra is viszi a hátán a nem kevés feladatot. Fordítva is igaz ez a férfi is lehet igásló. Nem is biztos, hogy egy ideig feltűnik nekik, hogy ki vannak használva. :/


Ue. a munkahelyen, sok caralak kihasználja, pl. az újabbat, teheti, mert esetleg egy olyan munkát talált, ami kedvére való, vagy azért, mert szereti, vagy mert jól fizet, de netán a többi csókos.

26. Alnisa (válaszként erre: 23. - Channa*)
dec. 4. 09:56

Úgy hogy a másik nem eszi magára ha valami feladat van.

Könnyű okosnak lenni egy olyan kapcsolatban, ahol a másik fél is rendesen kiveszi a részét a dolgokból. De aki ilyenben nőtt fel, elvárja, hogy a másik megcsinálja a "női" munkákat. Nálunk pl kifolyik a szemetes akkor sem viszi ki. Vagy a mosogatni való a csapból, nem gondolja, hogy a ő is megcsinálhatná, vagy kivihetné a szemetet. Kirpóbáltam, hogy nem csinálom meg, akkor sem ment ki a szemét magától és a mosogatni való is rám maradt. Beszélhetünk, vitatkozhatunk erről naphosszat, akkor sem fog semmi változni..... Persze tudom, el is lehet válni.

dec. 4. 09:23
igy van valoban,hogy azt hasznaljak ki munkahelyen es otthon is aki hagyja magat!
24. michelle.r (válaszként erre: 23. - Channa*)
dec. 4. 09:09
Gondolom úgy, hogy anya főz, mos, takarít, utolsóként ül asztalhoz, miután mindent megcsinált, mindenkit kiszolgált. És elsőként pattan a mosogatóhoz, miközben a többiek a kanapén pihenik ki a fáradalmakat.
23. Channa* (válaszként erre: 6. - Fibromialgia)
dec. 4. 08:03

Hát nem tudom...


Én azt sem értem, hogy miről beszéltek!


Munkahelyen van olyan, hogy mindenki kihasználja azt a kollégát, aki a "legdolgosabb", de családban ezt, hogy csinálják?

22. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fibromialgia)
dec. 4. 07:47
Ezek nem női feladatok. Sokan magukra veszik, hogy elbűvöljék a férfit azzal, hogy ők milyen csodanők, lám egy kézzel megcsinálnak, átlátnak, megszerveznek mindent. Aztán amikor megszerezték a kiszemeltet, rajtuk marad, csodálkoznak és háborognak, mert már nem mindenre képes csodanők, hanem áldozatok.
21. Bichi (válaszként erre: 20. - Charlize)
dec. 4. 07:02
Most már nem igazán lehet változtatni, de az elején még lehetett. Gondolom anyukád természetesnek vette, mint sok nő az ő korában, hogy a háztartás/gyerek/főzés az ő dolga. Tipikus régi családmodell...
dec. 4. 06:11

Szüleim 70-72 évesek, lassan 50 éve együtt. Apu még dolgozik, a háztartás és házkörüli munka anyámra szakad, mert apámnak azokhoz nincs kedve és úgy gondolja, ő választhat feladatot magának, munka az munka. Csakhogy anyu már nagyon nehezen bírja fizikailag, még a nagybevásárlásokat is egyedül intézi. Addig apu otthon elinternetezget. Aztán várja, hogy elétegyék az ebédet, meg a tiszta ruhát, délután szundizik egyet, aztán megy a dolgozó szobába netelni vacsoráig.

Hiába van emiatt sokszor balhé, nem változik semmi. Nem lehet változtatni a helyzeten. Most váljanak el???

dec. 4. 04:23
A feladatokat meg kell osztani, azért család a család. "Együtt" a bűvös varázsszó. Ahol 1 igás ló van ott valami hibádzik. Tessék változtatni.
18. Bichi (válaszként erre: 10. - ,zumba)
dec. 3. 21:45
Egyetértek, 30 éve vagyok a férjemmel, és mindketten tudjuk mi a dolgunk, ami arányos. A férjemnek több a hivatalos munka, nekem több az otthoni, de 1-1...
17. Bichi (válaszként erre: 13. - Fibromialgia)
dec. 3. 21:43
Egyébként az egy hónap alatt 42 hozzászólásod arányaiban több, mint nála a 11 év alatt...
16. ,zumba
dec. 3. 21:27
Lépek, mert holnap reggel korán csörög az ébresztőóra.
15. ,zumba (válaszként erre: 12. - Fibromialgia)
dec. 3. 21:23
Én nem figyelgetem kinek mennyi hozzászólása van...valóban, mindennap 0-24-ben itt lógok, ja nem:D
14. timycat (válaszként erre: 13. - Fibromialgia)
dec. 3. 21:21
Nekem közel 20 ezer van, kb annyi idő alatt, mint zumbanak... Ebből mire következtetsz?
dec. 3. 21:20
több ezer!!több,mint 4.000
12. fibromialgia (válaszként erre: 10. - ,zumba)
dec. 3. 21:18
Vannak...mondjuk a tiéd nem az!!egész nap fórumon lógsz évek óta a több 100 hozzászólásoddal!!
dec. 3. 21:16
Én szerettem húzó ló lenni, mikor pedig "lesántultam" pattantak átvenni mindent, tényleg mindent. Szóval nem mindig rossz ez.
10. ,zumba (válaszként erre: 8. - Fibromialgia)
dec. 3. 21:14
Nem mindenki érzi és éli így az életét. Vannak jól működő házasságok, párkapcsolatok, mégha ma ez hihetetlen is.
9. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 21:09
Egy ideig esetleg. Azért vagyunk egy pár, hogy ketten húzzuk az "igát".
dec. 3. 21:08
Pláne egy 10-20-30éves házasságban totálisan így érzi az elhanyagolt nő ...se szex se beszélgetés se semmi csak a mokúukerék és a munka
dec. 3. 21:05

Amúgy ez az esetek többségében női szerep.Mivel egy nőnek sokkal több a feladata

mosás,főzés,takarítás,gyerek gondjai stb stb


Persze egy ideális világban(meg esetleg itt ismeretlenül) 50-50%-ban veszi ki a részét mindkát fél de ez a valóságban nem így van!

dec. 3. 21:03

Ez a családok 90%-ánál így van!!

Mindig ezt érzi az egyik fél!!!


maximum nem mondja

dec. 3. 20:43

Akkor jó nagy marha!!!

Ezt vállalta, biztos bizonyìtási vágy miatt,elkènyelmesedett a család ez miatt.

Megèrdemli!

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 20:01
A ló szerep önként vállalt, így ne csodálkozzon senki...
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 19:50

Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz. Amelyik nem, azt kifogják a szekér elől.

Ha végképp kidől, keressenek más bohócot.

dec. 3. 19:49
Egyszer megbokrosodik az a ló, és világgá fut.
dec. 3. 19:43
Kinek mi a véleménye?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook