Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a családban az a bizonyos "1 ló húz ". fórum

Ha a családban az a bizonyos "1 ló húz ". (beszélgetős fórum)


1 2
dec. 11. 14:25
Akkor előbb utóbb beled@glik..ráadásul nem haladnak egyről a kettőre.. Visszatartó erő..
dec. 11. 13:57
?
dec. 9. 22:32
Legtöbbször így van ez!
55. timycat (válaszként erre: 38. - Channa*)
dec. 4. 20:59

Engem sem, de imádok sütni-főzni, házat glancolni, kertet bacctergálni, azt hogy itthon minden úgy nézzen ki mintha magazin fotózás lenne bármelyik pillanatban.

Szerintem egyrészt ez onnan ered, hogy az én munkámnak amiért fizetnek nincs látszatja, ha jól dolgozok nem történik semmi, nincs teremtés élmény.

Másrészt szeretek gondoskodni is, betegről, állatkáról vagy csak úgy és igen kiszolgálom a férjemet pl egy svédasztalnál hordom a kaját neki, mert jobban ismerem mint ő magát és ezzel általa észrevétlenül irányítom is, hogy ne egye rommá magát.

Ez nem megfelelési kényszer nálam hanem egyféle szeretetnyelv. Gondolom ez a tulajdonságom miatt is volt anno mindenféle és fajta állatkánk is, többsége sérült, mentett, hátrányos helyzetű jószág, elistápolgattam őket.


Az hogy ez felém nem elvárás vagy pitizés mutatja az is, hogy mióta megrogytam család, barátok kímélnek ahol csak tudnak.

54. Channa* (válaszként erre: 53. - Titkoskert)
dec. 4. 18:16
De te írtál nekem...
53. Titkoskert (válaszként erre: 52. - Channa*)
dec. 4. 17:34
Akkor ne nekem címezd!
52. Channa* (válaszként erre: 51. - Titkoskert)
dec. 4. 17:19

Azért írtam többes számba, mert többen írtátok, hogy ez nem biztos, hogy kihasználás, mert van aki főzés közben kapcsol ki és van akinek ez a szeretet nyelve.


A kihasználásról pedig többen írták, hogy szűk családon belül történő kihasználásról van, amikor mindent ő csinál, a többiek pedig heverésznek...

51. Titkoskert (válaszként erre: 50. - Channa*)
dec. 4. 16:24

Ne így mond, hogy mondtátok, én nem mondtam.

Mindig maszatolsz.

Nem tudom milyen kihasználásról van szó.

50. Channa* (válaszként erre: 46. - Titkoskert)
dec. 4. 15:33

A fórum témája miatt nem mindegy. Nekem viszont tök mindegy, hogy kit miért szeret a társa;)


A kihasználásról szól a fórum, amire azt mondtátok, hogy arra gondol FI, hogy mindent neki kell csinálnia, azaz háztartást vezetnie, gyereket nevelnie és mindent.


Ha azt mondjátok, hogy a főzés nincs benne, mert azt hobbiból csinálja az illető, azaz ezzel nem használják ki, akkor elhiszem;)

49. semleges (válaszként erre: 26. - Alnisa)
dec. 4. 15:21

De miért nem mondod neki? Mondtad neki?


Amit én mondanék: légy szives vidd ki a szemetet majd mosogass el a finom vacsora után amit én most főzök.


Volt egy kolléganőm három gyereket neveltek a férjével és még ott volt az anyós is. Egyszer berágott. Összehivta a családot és azt mondta: gyerekek amig nincs rend a konyhába, nem főzök. Működött:)

48. michelle.r (válaszként erre: 26. - Alnisa)
dec. 4. 15:08

Azt próbáltad, hogy nagyon kedvesen azt mondod neki, hogy drágám, vidd le a szemetet kérlek?


Mert aki abban nőtt fel, hogy neki semmi dolga, annak utalhatsz rá ezer módon, elpantomimozhatod, akkor sem fog rájönni.

47. levarosbukta (válaszként erre: 35. - Titkoskert)
dec. 4. 14:55
Valójában meg ki nem állhatják a munkatársak, pontosan azért mert hátszeles. Aki hátszeles, vagy csókos hiába dolgozik rendesen azt akkor is csak utálják még ha nem is mutatják ki. Mi az ilyet ráadásul még besugónak is tartottuk.
46. Titkoskert (válaszként erre: 38. - Channa*)
dec. 4. 14:36

Neked nem mindegy kit miért szeret a férje? Kit a főztjéért, kit a pénzéért, kit a szépségéért, kit a szexben nyújtott tevékenységéért, van akit meg így egy csokorban. Ha az a nőnek jó, akkor ne akard megingatni ebben. Fogadd el neki jó, neked meg másképpen jó.

Neked, hogy esne, ha valaki azt mondaná, csak azért szeret a férjed, mert jóval fiatalabb vagy nála??...és ezt beléd akarná beszélni, de bizony ez úgy van, mert......

45. Titkoskert (válaszként erre: 37. - Channa*)
dec. 4. 14:31

Ó, ezt én rontottam el nagyon, mert helyesen ezt akartam írni,

Vannak a jó emberek, akik úgy gondolják megteszik, amit el sem várnak tőlük.

Tehát a SEM maradt ki. A többihez ott a magyarázat, mire gondoltam.


Tök mindegy, milyen szektor, a hátszeles az hátszeles.

Ha azt mondod ismerősön keresztül, az már másképpen hangzik, mert minden cég olyan embert akar magáénak tudni, aki nem zsákbamacska, akiről valaki tudja, hogy jó munkaerő. Ez nálam nem a hátszeles, vagy csókos kategória, józan paraszti ész, hogy nem akarnak egy lehetséges töketlennel bajlódni.

44. libikóka (válaszként erre: 42. - Channa*)
dec. 4. 14:20
Igen:DD Vagy amikor még el is veszi a másiktól a melót ,,,,meraznemúgyjó,,,,aztán jön a csodálkozás hogy már a kutya sem akar segíteni,,vagy tenni.
dec. 4. 14:18
Nálunk nagyon jó a munkamegosztás. A férjem többet csinál mint én:) Szivesen teszi, én meg hagyom:)
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Libikóka)
dec. 4. 14:15

Igyekszem!

És eszembe jutott az a típus is, aki nem hagyja, hogy segítsenek neki és hangoztatja, hogy ő ezt szívesen teszi, mert szereti a társát, stb., egy másik alkalommal meg mártírkodik, hogy mindent neki kell csinálni...

41. libikóka (válaszként erre: 40. - Channa*)
dec. 4. 13:59
Van olyan is igen,,csak ne vonjunk párhuzamot a kell és a lehet közt.
40. Channa* (válaszként erre: 39. - Libikóka)
dec. 4. 13:56
Értem én, hogy mire gondoltok, de akiktől ilyet olvastam itt, és akitől ilyeneket hallok a valóvilágban, azok legtöbbje nem ezért teszi, hanem pont azért, mert kihasználják.
39. libikóka (válaszként erre: 38. - Channa*)
dec. 4. 13:50

Fordítsd meg és mindjárt értelmet nyer,,na jó neked lehet nem:))


Szóval,,,(aki teszi) nem azért teszi hogy szeressék,,

Azért teszi ,,,mert szeret,,így is ,,meg még sokféleképpen máshogy is.

38. Channa* (válaszként erre: 36. - Titkoskert)
dec. 4. 13:46

Nem erről szólt a hozzászólásom!


Biztos olvastad már itt, hogy imád főzni az urának, mert olyan jó nézni, hogy ízlik neki és különben is szívesen főz neki, mert szereti, stb. Ez számomra már az, hogy az ő dolga a főzés és azért teszi, hogy szeressék.


Hát engem a férjem nem azért szeret mert főzök neki és azért sem mert csillog-villog a lakás. És én sem azért szeretem a férjemet, mert olyan jól tud autót szerelni;)

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Titkoskert)
dec. 4. 13:42

"Vannak a jó emberek, akik úgy gondolják megteszik, amit elvárnak tőlük. "


Te írtad, hogy vannak jó emberek, akik....

És erre írtam, hogy nem attól lesz jó ember valaki, ha lemegy kutyába, és azt teszem, amit mások elvárnak. Az embernek kell önzőnek is lennie!


Lehet gyanús! De ha valakit az én szférámban megkeresnek munkával, akkor az nem azért történik, mert a szereposztó díványon jól megy neki, hanem azért, mert jó szakembernek tartják.

Nem a főnök kávéfőzős cicája vagyok és sokan mások sem, akik csókosok;)

dec. 4. 13:33

"Akkor sem, ha itt sokan azt hiszik, hogy azért imádnak főzni a párjuknak, mert nekik az a hobbijuk, hogy jó kis kajákat kreálnak a szeretett férfinak;)"


Na, pont nem vagyok a jaj de kikapcsol a főzés, jajj de imádok főzni fajta, szükséges rossz, de ha cikized is akik imádnak főzni, én ismerek olyan nőket, akiket kimondottan kikapcsol a főzés és a sütés, olyannyira, mint mást mondjuk a zumba.

Most is van egy 19 éves lány, aki nem a pasijának, hanem magának, a családjának süt-főz, mert ez kikapcsolja pl. vizsgák előtt.

Tehát mielőtt ledegradálsz valakit, nem árt néha végig gondolni mit írsz le, azért mert te nem tudod elképzelni, azért másnak még lehet hobby , én is irigylem őket, nekem meg más jelenti a kikapcsolódást. Ennyi

35. Titkoskert (válaszként erre: 29. - Channa*)
dec. 4. 13:17

Nem a csicska a jó ember. Az együtt érző, a másiknak segítő, a másikat nem kihasználó a jó ember. Ez nem egyenlő, a lemegyek kutyába. A te és az én megfogalmazásom között, van még azért jópár - fokozat.


"Pont azért vagyok csókos, mert tudják, nem csak jó vagyok a munkámban, hanem szorgalmas is;)"

Erre meg azt szoktam mondani, a csókosok, hátszelesek nem mindig veszik észre mennyit is tesznek le az asztalra, és egyébként is itt dicsérheti magát bárki, a messziről jött ember esete. A papír és a net elbír mindent.

Aki túlságosan megakar győzni, hogy ő milyen faca, lány, faca fiú, az már nekem gyanús.

34. Pasionella (válaszként erre: 20. - Charlize)
dec. 4. 11:50
Ez mindig a nőn áll vagy bukik. Ha hagyja, hogy a férje csináljon belőle cselédet akkor ezen nincs mit csodálkozni.
33. Pasionella (válaszként erre: 8. - Fibromialgia)
dec. 4. 11:31
Aki ennyi éven keresztül ebbe belenyugszik az kb meg is érdemli...
32. tumbo2
dec. 4. 11:18
a vejem kenyeret is süt,palacsintát.míg az apám azt mondta, azért vagytok,hogy főzzetek,mossatok,az anyám három műszakban dolgozott,de akkor is meg kellett mindent csinálnia.közben az apám sakkozott a barátjával.
31. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Charlize)
dec. 4. 11:10
ne,ha eddig kibírták,?
30. Channa* (válaszként erre: 26. - Alnisa)
dec. 4. 10:51
Erről írok. Nem megfelelő minta hozása. És sajnos, akik így élnek, azok sikeresen ezt a mintát adják újra és újra a gyerekeiknek. A lány cseléd lesz, a fiú pedig egy here.
29. Channa* (válaszként erre: 27. - Titkoskert)
dec. 4. 10:48

Az a jó ember, aki lemegy kutyába azért, hogy elmondhassa van egy társa?


Én mindig csókos vagyok a munkahelyeimen, bár én hátszelesnek hívom magam. De emiatt sosem kellett kevesebbet dolgoznom és nem is passzolhatom le a melómat. Pont azért vagyok csókos, mert tudják, nem csak jó vagyok a munkámban, hanem szorgalmas is;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook