Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorrontás vagy epeprobléma következtében felléphet-e magas vérnyomás? fórum

Gyomorrontás vagy epeprobléma következtében felléphet-e magas vérnyomás? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 25. 11:02
semi koze nincs ezeknek a betegsegeknek/problemaknak/a magas vernyomashoz,az fejfajassal,szeduulessel jar.
2012. aug. 14. 13:32
Nálunk - ha ez volt a baj - inkább ott volt a gond, h este, lefekvés előtt ette, és meleg főtt tésztát. (nem a hagyományos főtt tészta, hanem egy tájjellegű specialitás, liszt és víz tulajdonképpen kifőzve, kiszaggatva, mákozva és forró vajba forgatva. (nekem ez a Brrrrrrrrrrrrrr kategória:-))
9. 298b15dfdd (válaszként erre: 8. - Tejespite)
2012. aug. 14. 13:25
Na én is megetettem az embert mákossal...:) Kutya baj nem lett,igaz almás mákos volt.:) 2 nap alatt 6 rúd rétest evett meg...
2012. aug. 12. 19:45
Igen, ilyenkor komoly belső feszültség van az emberben, ami nem tudatos. De nagyon rossz.
7. 298b15dfdd (válaszként erre: 6. - Tejespite)
2012. aug. 12. 18:43
Azért kérdeztem,mert nekünk is felírta a dokinő,nem ideges a párom,de a gyógyszerészünk mondta,hogy nem is azért,hogy ideges,hanem pontosan a feszültség miatt,így ő is akkor kapja,ha felugrik.Nálunk már a 160-nál baj van,és valóban már attól feszült,hogy felugrott.Ilyenkor frontnál már felkészülök:)
6. Tejespite (válaszként erre: 5. - 298b15dfdd)
2012. aug. 12. 17:43
Mit mondjak, évente 1x vagy annyit sem. Nekem szokott időnként kiugrani a vérnyomásom, sztem ok nélkül. Volt régen agyi ér problémám, és a prof (nagyon nagy tudású rendes doki) mondta az egyik ellenőrzés alkalmával, h ha felugrik, tegyek a nyelvem alá egy Xanaxot majd utána Tensiomint. Még mondtam is neki, h nem tévesztette el véletlenül, mert nekem a kardiológus azt mondta, T-t tegyek a nyelvem alá. Nem beszélve arról, h nem vagyok ideges. És azt mondta - mástól is hallottam - h ilyenkor egy olyan belső feszültség van az emberben, h azt kell először 'lerendezni', nem is biztos h érzi. Ezért van itthon X, 0,25-ös. Nekem kb 4-5 alkalommal kell bevenni évente. Ez jutott eszembe, ezért mondtam neki h vegye be. Egyébként tényleg segít.
5. 298b15dfdd (válaszként erre: 4. - Tejespite)
2012. aug. 12. 16:45

Persze,lehetett ettől is.Még azt szeretném kérdezni,hogy a szanaxot milyen gyakorisággal szedi?

Nálunk andaxin van a vérnyomáscsökkentők mellé,napi 3x1

2012. aug. 12. 14:44
Köszi a válaszotokat. Azóta ilyen jellegű problémája nem volt, de akkor tényleg nagyon megijedtünk. Tudja ő ésszel, h nem szabad sokat enni, sőt mondja is, h ő akkor hagyja abba, amikor a legjobban esik, mert nem szabad túlenni magát az embernek - ha ez figyelmeztetés felénk. De időnként nem tud megálljt parancsolni magának, főleg ha vmi mákos ételről van szó, azt imádja mindig és minden mennyiségben. Hiába mondtuk neki, h melegen és annyit, este 9-kor megenni..... Időnként epeproblémára utaló tünetei voltak, az UH és egyéb vizsgálat nem mutatott ki erre vonatkozóan semmit, de mi mégis erre gyanakodtunk, és ezért tettem fel a kérdést is. Mostmár jobban vigyáz, és a Cholagol cseppekre se volt már jó ideje szükség.... No persze én is 'hibás' vagyok, mert nem túl gyakran készítek mákosat - én nem szeretem és nem gyakran jut eszembe - és akkor ő nagy mákhiányban szenvedett, ahogy mondja....
3. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Tejespite)
2012. aug. 12. 06:32
A frontok egyértelműen befolyásolják a vérnyomás emelkedését.A páromnak is beállított vérnyomása van,de bizony bekajálás nélkül is előjönnek ezek a problémák front esetén.
2012. aug. 12. 01:30
a hosszu egeszseg lenyege,hogy sokszor egyutt keveset.egyik ismerosom ebedutan kapott szivrohamot/magas vernyomasa volt,szoval csak ovatosan az etellel,mert igy ferjed megterheli a szivet es szervezetet is.jo egeszseget kivanok mindkettotoknek!
2011. jan. 22. 20:27

Lehet, h butaságnak tűnik a kérdésem, de már hallottam, h lehet összefüggés.

A férjem mérsékelten magas vérnyomásra szed gyógyszert, nincs is problémája, szépen beállt. A napokban este nagyon "belakott" egyik kedvenc ételével, sokat és nagyon jóízűen evett. Másnap reggeltől a szokásos tünetei jöttek, ami ilyenkor szokott: fejfájás, hányinger, hányás. Éjjel nagyon fájt a feje, a vérnyomása 170/100 (alsó érték csak hozzávetőleges, nem emlékszem pontosan) Bevett egy Tensiomint és egy Xanaxot. Fél óra múlva rosszabbul volt, lüktető erős fejfájás a fejtetőn, szemben stb. 199/122. Ügyelet kijött, vénás injekciók, nyelv alá fújás. Rendbejött, jól van. Az emésztése is helyreállt. Létezik az, hogy van ok-okozati összefüggés? Az orvos se mondott egyértelmű választ, de mástól már hallottuk és nála is volt már hasonló de nem ennyire. Nehezen tudom elképzelni, h ekkora kiugrást okozott, viszont más - ha csak a teliholdra nem fogom - nem volt ami okozhatta volna. Vagy front.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook