Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


231. 9c719606b2 (válaszként erre: 229. - Rituka23)
2012. márc. 24. 13:41
PCO? Ez is progeszteronhiánnyal függ össze?
230. 9c719606b2 (válaszként erre: 228. - Zsú1965)
2012. márc. 24. 13:40

Nem, konkrét ismereteim nincsenek erről. Félő, hogy normál személyi kölcsön vagy ilyesmi jöhet szóba. Egészségpénztáron keresztül azért lenne jó, mert ott 20% visszaigényelhető utólag. De ez meg túl bonyolult.

Tényleg, akinek már elmondták, hogyan kell fizetni, kiderült, hogy számlát adnak-e róla? Mert ha igen, akkor valamicskét mégis vissza lehetne nyerni pénztáron keresztül. Ha zsebbe megy, akkor persze ez nem működik.

229. rituka23 (válaszként erre: 227. - 9c719606b2)
2012. márc. 24. 11:34
Igen, én is sajnos csak hitellel tudnám megoldani! Tényleg, erre nem is gondoltam, hogy utólag, ha úgysem tudok majd sokat enni, visszajön az ára! :) Időpontom nekem sincs még, és konzultáción sem voltam még, mert éppen egy kivizsgálásom tart, hormonszintjeim nem éppen fényesek, de valószínű, hogy PCO okozza őket, de remélem ez nem kizáró tényező! :)
228. Zsú1965 (válaszként erre: 227. - 9c719606b2)
2012. márc. 24. 11:31
Nagyjából milyen feltételekkel és milyen garanciával kínálnak ilyen célra hiteleket? Tájékozódtál már?
227. 9c719606b2 (válaszként erre: 226. - Rituka23)
2012. márc. 24. 11:23
Hmmm... attól tartok, lesz időm ezen gondolkodni, nekem még nincs időpontom. Amúgy egyértelműen hitel. Majd utólag a kaján bejön a pénz! :-)
226. rituka23 (válaszként erre: 225. - Csicsi3)
2012. márc. 24. 11:04

Sziasztok lányok!


Igen, sajnos nekem is a pénz összeszedése a legnagyobb problémám, ha meglenne rá a pénz, már ma délután ott feküdnék a műtőasztalon, mindennél jobban szeretném ezt a műtétet! Ti hogyan szeditek össze a pénzt?

225. csicsi3 (válaszként erre: 220. - Timmcsi 77)
2012. márc. 24. 10:35

Sziasztok!!


Timcsi! Megkérdezhetlek a mocskos anyagiakról? Nekem ez a legnagyobb gondom. Nekem elég nagy összeg, de szedegetem össze.

Köszönöm a választ

224. prod (válaszként erre: 219. - Zsú1965)
2012. márc. 23. 19:45
Zsú1965: ez volt az egyetlen vizsgálat amire nem tudtam TB alapon normális időpontot szerezni.
223. Timmcsi 77 (válaszként erre: 221. - 9c719606b2)
2012. márc. 23. 19:40
Nos, nálam eléggé furcsa volt a szitu. Mivel jelenleg Veszprémben lakom, itteni orvosok ajánlották nekem Mohos doktort és a módszerét. Február 11-én hívtam fel, és 15.-én szerdán mentem be hozzá. A vicc az volt, hogy keddig nem is tudtam a Napló-s riportról..... csak véletlenül láttam meg egy nappal a konzultáció előtt. Ott a váróban találkoztam Vizl Péterrel is, aki csak ajánlotta, hogy vágjak bele a műtétbe. Már azon a konzultáción megkaptam a 04.04-i időpontot, de én csak feltételesen kértem akkor még, mert meg akartam beszélni a családommal. Aztán telefonáltam, és véglegesítettem az időpontot. A második konzultációra egy héttel a műtét előtt kerül sor, azaz -ha nem jön közbe semmi- jövő héten szerdán megyek hozzá az eredményeimmel. Egy nappal a műtét előtt kell befeküdnöm.
222. prod (válaszként erre: 221. - 9c719606b2)
2012. márc. 23. 19:38
A második konzultációra a műtét előtt 1 héttel kell menni.
2012. márc. 23. 16:55

Timmcsi, a műtét előtt mikor kell menni 2. konzultációra? Mert gondolom, hogy a leleteket előbb kiértékeli és azután fekszel be.


A gyomortükrözésre is sokat kellett várnod? Amúgy én attól félek legjobban, szóval ha már túl vagy rajta, a többi gyerekjáték lesz! :-) Gondolj a közeljövőre, Te már nyáron karcsú leszel!!!


Egyébként te mikor kezdted a procedúrát, még tavaly, vagy szerencséd volt az időponttal, hogy máris mehetsz?

2012. márc. 23. 14:38

Sziasztok!


A Veszprémi kórház nem egy luxuslakosztály, az tény. Kettő és hat fős szobák vannak, a kétfősben van saját zuhanyzó meg WC. Remélem, ilyenbe fogok kerülni, de ezt még én is szeretném lepontosítani.


Nem hiszem, hogy lenne értelme előre vizsgálatokat végeztetni, én is vittem magammal egy csomó papírt, de elő sem kellett vennem. Amúgy is a műtéthez közeli vizsgálatokat fogadnak csak el.


Gyomortükrözés. Nekem extra ultra rossz volt, mert annyit kellett várnom, hogy kicsit bepánikoltam. De utána kaptam a dokitól egy kis 'koktélt', és nem is emlékszem magára a tükrözésre..... az a jó, ha el tud menni veletek valaki, mert akkor tud utána vigyázni rád. Nekem a tükrözés napján volt még enyhe hányingerem a lidokaintól, meg másnap fájt a torkom. De túléltem.


Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok válaszolok..... cserébe csak egy kis erőt kérek, mert nagyon félek.... :-((

219. Zsú1965 (válaszként erre: 217. - Prod)
2012. márc. 23. 14:19

Milyen okból csináltatod maszekon? És mennyiért? Én is ettől parázok a legjobban.


Szerinted, és azok szerint, akik már voltak első konzultáción, érdemes néjány vizsgálatot megcsináltatni addigra? Csak a risztánkátás végett? Én néhány hormonvizsgálatra vérre hasi uh-ra gondoltam, amit tb alapon, kötzeti dokinál lehet. Mit gondoltok?

218. Zsú1965 (válaszként erre: 216. - Csicsi3)
2012. márc. 23. 14:17

Összesen a műtét ára. Nekem hót mindegy, hogy ebből kinek mennyit kell fizetni, nekem összesen ennyibe kerül.

Te ne így tudod?

217. prod (válaszként erre: 208. - Klaribaba22)
2012. márc. 23. 13:38

Nem, nincs még meg.

Ez az egyetlen amit maszek alapon csináltatok, és oda nem kell bejelentkezni.

A végére hagyom, hogy a "legkellemesebb" maradjon a végére.

216. csicsi3 (válaszként erre: 214. - Zsú1965)
2012. márc. 23. 13:33
Bcsi, de mi ez az új infó az 1,5 millióról? Én eddig egyről tudtam.
215. 9c719606b2 (válaszként erre: 213. - Bogyobaba2)
2012. márc. 23. 12:06
Úgy tudom, barátcserje kapszulát már nem lehet kapni, kivonták a forgalomból. Premens tablettát szedek egy hónapja, de még sehol semmi javulás.
2012. márc. 23. 11:58

Nekem hipofízis mikroadenómám van, az is befolyásolja az anyagcserét. Aggódom is miatta, hogy ez ne legyen akadály.


Egyszer jártam látogatóban a veszprémi KH-ban, azon a sebészeten nem láttam csak 4 ágyas szobákat. Nem volt luxus, de elfogadható volt. Mondjuk 1,5 milcsiért jobb is lehetne, de azért láttam már rosszabbat is.


Engem a műtét utáni étkezési macera nem riaszt, de a napi folyadékbevitel igen. Ha arra gondolok, hogy a nyári kánikulában mennyit tud egy ember inni... hova fog ez belénk férni?

213. bogyobaba2 (válaszként erre: 212. - 9c719606b2)
2012. márc. 23. 11:57

Ha nem hormonális az alapja, akkor ne is törődj vele. De én azért vennék barátcserje kapszulát. Nálam is a hízás hozta ki, ezt monsta az endokrinológus, ezért nem hormonális, hisz el is múlt.

Kórházast valaki kérdezze meg, mert engem is nagyon érdekel! Egyre jobban!

212. 9c719606b2 (válaszként erre: 209. - Bogyobaba2)
2012. márc. 23. 11:34

Ez lehangoló. Nálam 2 éve derült ki a progeszteronhiány és nem tudok szabadulni tőle. Proverát szedtem, többet is a kelleténél, de már nem merem. De pont a kóros elhízás miatt lett ez a bajom, tehát épp a fogyás hozhatna helyre.


Bocsi, a kórházi körülmények utólag jutottak eszembe. Én nem tudom megítélni, hogy sok ez a pénz vagy kevés, de durva lenne, ha nem adnának érte kényelmes ellátást.

2012. márc. 23. 10:49
Ha valaki megkérdezné a dokit hogy helyeznek el minket kórtermekben, az nagyon jó lenne. Gyomor bypasos mellé kéne rakniuk minket szerintem, és max 2-3 fő a szobában, nem? Ez lenne az ideális, ha már maszek úton megyünk...
210. bogyobaba2 (válaszként erre: 208. - Klaribaba22)
2012. márc. 23. 10:48
Na igen, a gyomortükrözés...Én eddig nem féltem tőle, de kértem időpontot, május végére kaptam/Szent Imrébe 5 hónapos a várakozás,ezért váltottam.../. Erre visszahívom a nőt, hogy Syncumáros/vérhigítós/ vagyok, nem tudom számít e. Erre azt mondja hogy a fenébe ne, akkor menjek 10-én is, mert előtte konzultálnom kell a dokival, át kell állnom a hasba szurira, mert vérzés veszély van, sőt kilukadhat a gyoor, meg a nyelőcső,a vizsgálat sikerét senki nem garantálja. Na mondom ez tök jó...Minek kell így rá hozni az emberre a frászt? Utánanéztem, de persze ez 10.000ből egynél fordul csak elő, ezt nem kellett volna mondani a kedves asszisztensnek? Nem tudom ezek után hogy megy oda nyugodtan valaki. Nyugtatni kéne a beteget, nem azt előadni, hogy bele is hallhat...Na azért ez felháborít, ez Magyarország...
209. bogyobaba2 (válaszként erre: 200. - 9c719606b2)
2012. márc. 23. 10:43

Timcsi jól leírta a vizsgálatokat.

Kizáró okokat is.

Hát a kórház nem egy Szent Imre kórház, az biztos..Látjátok ezek jó kérdések, hogy milyen az elhelyezés, jó lett volna, ha előtte gyűjtitek össze ezeket, direkt ezért kértem..Mert ez engem is érdekel, én is kiakadok a nem megfelelő körülményektől, sőt, én a melegtől is rosszul vagyok, ott meg klíma nincs...Zsú kb 30-35kg-ot kell fogynom, a doki szerint 28 az ideális, de én 65kg akarok lenni:) Bár azt mondta nem elérhetetlen!

Kompressziós harisnya a trombózis elleni védelem miatt kell, hisz egy műtött ember nem tud úgy mozogni. Ezért kell a Fraxiparin is, még otthon is utána, így meg kell tanulnotok majd hasba szúrni magatokat! Én már profi vagyok, bár az első napok mindig neccesek, vagy fél órán keresztül nézegetem a tűt, meg a hasam:) De rájöttem, ha megfogja a párom, én meg az ő kezét döföm a hasamba, már nem is olyan szörnyű, mert együtt csináltuk:) A lényeg, hogy nem én:p

Réka szerintem a progeszteron necces, hisz az nagyban felelős a hízásért, de a dokit kéne megkérdezned, hátha mást mond. Bár azt mondta, ha van valami betegség, azt kéne gyógyítanunk először, és utána jöhet a műtét! Szóval addig gyógyulj meg, szedjél barátcserje kapszulát, az csodákra képes, engem teljesen rendbe rakott egy dobozz annó, bár nekem a hízástól múlt el a menstruációm.

Nem tudsz többet jót enni, de pont ez a lényege, hisz amikor olyan jókat ettünk, akkor híztunk meg...A tested nem fogja kívánni, max a szellemed! De levezetjük majd másban, edzünk vagy sokat szeretkezünk, azt mondják az fogyaszt is, bár én még soha nem fogytam tőle, pedig a páromat lelőni sem lehetne, neki meg libidó csökkentő műtét kéne:))/na most hülyének néztek, hisz sok nő erre vágyna, pláne ha ducibb, de tényleg van sok is a jóból:)/

208. klaribaba22 (válaszként erre: 207. - Prod)
2012. márc. 23. 09:13
Szia prod!Meg volt a gyomortükrözésed?
207. prod (válaszként erre: 204. - Timmcsi 77)
2012. márc. 23. 09:09
Timmcsi77: drukkolok. Te pont végzel mire én jövök. Pont két héttel utánad. :-)
206. 9c719606b2 (válaszként erre: 204. - Timmcsi 77)
2012. márc. 23. 09:01

Köszi, Timmcsi!


A hormonvizsgálat pajzsmirigyre, vagy másra is kiterjed? Nekem komoly progeszteron hiányom van, ezért a ciklusom minden, csak nem normális. Ez is lehet kizáró ok?

Nálad mennyi a várakozási idő a konzultációtól számítva?


Legnagyobb félelmem azzal kapcsolatban, amit Bogyóbaba írt: 50 ml-s gyomorral soha többé nem lehet egy jót enni, vagy egy pohár folyadékot meginni? Nem extrém falásokra gondolok, de ekkora térfogatnál még egy csecsemőnek is többre van szüksége. Vagy pl. szénsavas ital fogyasztása lehetséges?

Ha olyan következményekre kell számítani, mint a gyomorgyűrűsöknek, akkor nekem nem éri meg.

205. Zsú1965 (válaszként erre: 204. - Timmcsi 77)
2012. márc. 23. 08:43

Hormonális kizáró ok pl. mi lehet? Gondolom, pajzsmirigy alulműködés, de azért annak is lehetnek fokozatai, ugye?

És a kompressziós harisnya mihez kell?

2012. márc. 23. 08:37
Kizáró okként a doki nekünk a hormonális hízásos betegséget, és a rossz pszichés állapotot említette. Ez utóbbin azt kell érteni, hogy a későbbiekben nem tudsz együttműködni az orvosokkal az étkezés és a kontrollok tekintetében. Én magam pl. enyhe pánikbeteg vagyok, és megműt.... :-)
2012. márc. 23. 08:35

Elővizsgálatok:

-teljes vérkép, vizelet,

-hasi UH

-szív UH ( ha nem jól értelmezhető az UH, akkor nyelőcsövön keresztüli vizsgálat)és EKG

-gyomortükrözés

-légzésfunkció és mellkasröntgen

-diabetológiai vélemény (cukorbetegeknél)

-kompressziós harisnya beszerzése

-altatóorvossal való konzultáció

azt hiszem, nem hagytam ki semmit....

2012. márc. 23. 08:30

Sziasztok!


Olvasgattam az itteni bejegyzéseket, és úgy gondoltam, én is írok. Ha másért nem, hát azért, hogy segítsek nektek, amiben csak tudok. Április 4.-én fog műteni a doki, bevallom nem kicsit félek - főként az altatástól - de meg kell csinálnom.

Ha bármi kérdésetek van, nyugodtan tegyétek fel, amire csak tudok válaszolok. Én anno kb. két oldalas kérdéslistával mentem hozzá, végigbeszéltünk mindent, úgyhogy eléggé sok mindent tudok arról, hogy mi vár rám/ránk.... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook