Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


171. prod (válaszként erre: 163. - Bogyobaba2)
2012. márc. 19. 16:16

bogyobaba2:

igen, nekem is este fél kilencre volt időpontom. Fél tíz körül jöttem el. :-)

Viszont abszulut nem éreztem semmilyen sietséget, minden kérdésemre türelmesen válaszolt a doki. Az eddigit tapasztalatom alapján tényleg csak jót tudok mondani. Ha minden igaz, akkor mához egy hónapra ilyenkor már felébredtem az altatásból. Ha meg nem, akkor már mindegy. :-)

170. prod (válaszként erre: 166. - 9c719606b2)
2012. márc. 19. 16:13

Réka196: gyomortükrözés: én sem voltam még. Állítólag elviselhető. Szerintem a jövő héten már el tudom mesélni. :-)


Van altatásos megoldás is, de az fizetős és meglehetősen húzós. Pl. itt: [link]


Náluk csináltatta ismerősöm, nagyon dicsérte.

169. bogyobaba2 (válaszként erre: 167. - 9c719606b2)
2012. márc. 19. 13:49
Örülök, hogy erősödsz, ezt én pontosan ugyanígy szoktam! Állj is ki magadért, mert ez tényleg bunkóság a részükről!
168. bogyobaba2 (válaszként erre: 164. - Csicsi3)
2012. márc. 19. 13:48
A vizsgálatokért nem kell fizetni, én arról az 1 hét ott tartózkodásról beszélek, plusz a kórház oldali műtét költségéről. Azt mondta a doki, hogy az utolsó cérnaszálig felszámolja a kórház a költségeket, ezért ennyi. A dokinak a pénze csak és kizárólag a munkája, és hogy megvette ezt a drága gépet, ennek az árát termeli vissza.
2012. márc. 19. 11:38

Sajnos ma ismét elszenvedtem egy kellemetlen élményt. Munkatársak, 4-en beszélgettünk, 3 normál alkatú no meg én. Egyik rázendített, hogy nem mer strandra menni, mert undorítóan néz ki, ezért fogyóznia kell (kb. 170 magas, 60 kg körüli!!!). Erre a másik is csatlakozott, egymást licitálták túl, ki a kövérebb. Nem bírtam tovább: megmondtam nekik, hogy ezek szerint nekem már élni sem lenne szabad, és hogy nem gondolják-e, hogy az én jelenlétemben az ő súlyproblémáik emlegetése több, mint sértő (hiszen nekik NINCS súlyproblémájuk, hacsak nem azért, mert csontsoványságra vágynak).

Köszönöm nektek a bátorítást, régebben nem mertem így beszólni a bunkó célozgatóknak.

2012. márc. 19. 11:25
A gyomortükrözésnek még a gondolatától is annyira rettegek, hogy bármit megtennék helyette. Volt már valaki ilyenen? Nagyon szörnyű? Nekem még a torkomat sem tudta megvizsgálni rendesen orvos, mert amint ráteszik a nyelvemre azt a spatulát, vagy mit, már öklendezek (bocs).
165. Zsú1965 (válaszként erre: 163. - Bogyobaba2)
2012. márc. 19. 10:51

Én is várom a regényt! Nekem 05/02-re van időpontom, szintén este, még nem a műtétre sajnos, csak a konzultációra.

Addigra szeretnék néhány hormonvizsgálatot megcsináltatni, remélem, nincs köztük kizáró ok.

164. csicsi3 (válaszként erre: 163. - Bogyobaba2)
2012. márc. 19. 10:40

Szia!!


Én egy ápolónő barátnőmmel, "csíptem el " a folyosón. A vizsgálatokról konkrétan azt mondta. " Megadom, hogy milyen vizsgálatokra van szükség, és ha el tudod intézni, hogy szakorvos kiírja, akkor az megfelel."

Én ezért írtam azt, hogy ezeket kilehet fizettetni. mondjuk én a nyomulós típusba tartozom.

ÉÉÉs engem érdekel mire jársz!!!! Jöhet a regény!!!! Sőt!!!

163. bogyobaba2 (válaszként erre: 165. - Réka196)
2012. márc. 19. 09:47
Rendben:) A vizsgálatok a gyomor tükrözésen kívül biztos,hogy frissek kellenek,hogy legyenek!Műtöttek màr párszor,tudom.30 napon belülinek kell lennie.Pl Ekg,teljes vérkép nem készülhet fél évvel előtte,ez érthető.Màr csak két nap:) Prod,neked is este volt időpontod konzira?És akkor hányadikán műtenek?
162. csicsi3 (válaszként erre: 159. - Zsú1965)
2012. márc. 18. 21:34

Én nem tudom neked mi az ami miatt azt mondod igen is hibás vagy amiért elhíztál. Nem hiszem hogy ez az állapot egy túlzásba vitt hízókúra eredménye lenne. De persze lehet. Én miért lettem ekkora? Hát' az tény hogy nem lazaccal kergettek az asztal körül. És az is biztos hogy nem saláta volt a családi evésekkor a fő fogás. Igazság szerint semmilyen fogás nem volt zöldség. De melyik családban esznek így? Sehol!! Stresszes az életem? Igen. A gyerekkorom is az volt? Igen. Ha ideges vagyok többet eszem? Igen. Szerintem neked is elég volt a bűntudatból. Legalább ez ne legyen ami nyomaszt.

Nem arról van szó hogy műtét után át kellene avanzsálnod nyúllá. Neeeem! Csak épp abban segítenek, hogy lényegesen kevesebbet tudj enni. Lesznek rossz napjaid? Igen. A kajához fogsz nyúlni? Igen. Csokit fogsz majszolni? Igen. Csak nem mindegy mennyit. És a mennyiségen van a lényeg. A kockázatokról meg annyit, minden kockázatotok az életben. Kaptál már influenza ellen védőoltást? Volt aki éber kómába került a mellékhatástól. Kivették már a manduládat vagy a vakbeledet? Egy ismerősömnek a gyerekének műtét alatt ellőtték az agyát. Van kockázat? Igen van. Elszúrhatják? Igen. De ha így maradsz akkor mi lesz? Minden ami most nyomaszt egyre jobban bántani fog. Lehet hogy baj lesz, de legalább szembeszállsz azzal ami nyomaszt. Dönthetsz, te irányítasz vagy ülsz és sodródsz. Én így indultam neki ennek az egésznek, holott én hangsúlyozom nem azok közé a dagik közé tartozom aki kifelé is mutatja a szorongásait.

Én szorítok neked és mindenkinek aki elszánta magát. Nyugi minden rendben lesz!

161. csicsi3
2012. márc. 18. 21:01
Én úgy tudom, hogy a műtét ára több részből áll össze. Az egyik rész az maga a műtő és a felhasznált eszközök mondjuk úgy használati díja. Aztán ((általában)) az Aneszteziológia költsége, de van hogy ő az orvos timébe tartozik, és végül jön az orvos és az ő munkatársainak a költsége. (Ja és mindegyik részen van az Áfa. ). Én úgy tudom, hogy az előzetes orvosi vizsgálatok árát állja a tb.
160. Zsú1965 (válaszként erre: 141. - Bogyobaba2)
2012. márc. 18. 17:30

Én arról eddig nem hallottam, hogy a kórháznak kell 450e-t fizetni, a többit a dokinak. De nem hiszem. hogy a konzultáció után ilyen hamar kellene, hiszen amíg nincsenek meg a vizsgálatok eredményei, az sem biztos, hogy alkalmas vagy a műtétre.


Már nagyon várom a beszámolódat! Végre lesz valami részletes és konkrét infó.

159. Zsú1965 (válaszként erre: 158. - Csicsi3)
2012. márc. 18. 17:26

Valóban alig tudunk valamit a hosszú távú komplikációkról. De én baromira leszarom, hogy mi lesz 20 év múlva. Ha lesz még jó minőségben (és nem 40-50 kiló pluszt cipelve) élhető 20 évem, akkor, oké, ha nincs műtét, akkor a másik alternatíva 20 szar év. Mert fogyni nem tudok, megtartani főleg nem, és én már így is rühellem, ahogy élek. És egyre kevesebb az öröm, amit meg tudok élni ezzel a súllyal. Tehát nekem nem kell sokat dilemmázni, a cél, hogy legyen meg a műtétre a pénzem, és legyek rá alkalmas.

De azért azt nem állítom, hogy a normál életvitel mellett lettem ekkora, mert persze könnyebben hízok, nehezebben fogyok, de azért tettem (ettem) is azért, hogy ekkora legyek.

De oké, szembe néztem vele. Meg szembe néztem a saját "gyengeségemmel",hogy én ezt egyedül, segítség nélkül nem fogom tudni megoldani. És ezt nem is szégyellem.

Én megyek a kés alá, ha mehetek.

158. csicsi3
2012. márc. 18. 00:51

Jajj, ma megszállt az ihlet!!! Az jutott eszembe, hogy tulajdon képen mi a fenére kezeltek minket gyógyszerrel? Tulajdon képen azt mondják az a megoldás hogy drasztikusan elvonják a kaját, viszont amikor orvosi segítséggel próbálsz fogyni azt mondják diéta, plusz az "étvágy csökkentő bogyó" és ezek a kezelések, fogyókúrák vagy nevezzük bárminek ott hallnak meg hogy azt a párolt zöldséget meg mit tudom én miket megeszed és kb 3 nap múlva olyan ingerlékeny leszel hogy arra nem vagy alkalmas hogy emberek közé menj. Majd elküszködsz még egy hetet az idegbajod elmegy odáig hogy ha valaki hozzád szól már csak a három szavas kérdést teszed fel (mivan? mivan? mivan?) és a kimerültségről se felejtkezzünk meg. Tudjátok amikor a fejedet nem bírod felemelni a párnáról. Szóval akkor nem értem az egészet. Tudjuk azt hogy van egy embercsoport aki jobban hasznosít. (én tipikusan az a típus vagyok aki még a sz-t is kétszer megemésztem) Akkor ha tudja hogy kisebb adag kell, akkor miért mondja azt hogy diétázz, mert az egy kúra mint a fogyó kúra, vagy a léböjt kúra vagyis ez egy időszakra szól. És utána?

És az nem lehet hogy nekünk valamilyen vitaminból, ásványi anyagból több kell a szervezetünkbe ahhoz hogy ne légy fáradt? (épp mint ahogy ugyan abból az autó típusból nem mindegyik ugyan annyit fogyaszt)

És ha megvonod az ételt akkor ez hiányzik és amikor leszűkítik a gyomrot azért mondják hogy vitamint kell szedni. És ha te csak diétázol akkor épp a vitaminokat és az ásványi anyagokat hagyod el?

Ezt érti valaki? Remélem? Szóval azt akarom kihozni, hogy vajon nem azt kellene megtudni mik azok az anyagok amik az energiaszint fenntartásához kellenek? De ha bekapok pár bogyót attól én még éhes vagyok akkor csak kell a szűkítés, mert éhes vagyok. De akkor az Angol kis csaj kihagyta az apró betűs részt? Vagy? Vagy? Vagy?

157. csicsi3
2012. márc. 18. 00:16
És most megint én!! Ezek a beírogatók, beszólogatók?!! Ugyan! Csücs le a fenekedre és azt gondold végig hány normál testalkatú ismerősöd van aki egy lelki nyomorék? Arra gondolok akire ránézel és azt mondod rendben van. Csinoska, férje rendben van, gyereke van, pénze van és mégis amikor leülsz vele beszélni és kiderül, hogy téged irigyel, lelkileg egy roncs, hogy már feladta, de feje a járomban és megy mint egy gép? Nos szerintetek ezek az emberek hol fogják kiélni magukat? Azt hiszi hogy akár csak egy percig is különb lesz. Na tőlem biztos nem különb!!! És szerintem tőletek sem!!! Basszus mindenkibe bele lehet kötni, neked x lábad van, te meg túl magas vagy, na te meg szeplős, neked meg nincs fogad és akkor mi van? Szerintetek akik csepülik ott a kövér embereket melyik jellemzőben ismerne magára? Hidd el valaki szemében te szép vagy, és értékes ember!!! És azzal hogy elindulsz egy úton azt bizonyítod, hogy egy embernek tuti fontos vagy!! Magadnak!!!
156. csicsi3
2012. márc. 17. 23:58

Sziasztok!


Hát" mondjátok, hogy rosszindulatú vagyok, de szerintem ezek megcsinált képek. Hogy lehet az hogy a csaj 50 kiló de a cicije nem fogyott le, sőt hetyke. Ott bezzeg nincs stria? Holott a hasán, combján, karján itt-ott bőrtáskák lógnak. És hogy csinálta ez a lány hogy a nem mindenhol egyenletesen fogyott ki a bőréből, hanem egy egy helyen vannak azok a bizonyos bőr feleslegek.

Szóval szerintem ezek a képek nem frankók. A másik dolog az, hogy a riportban is mondták, hogy a vitaminokra és a kiegészítő dolgokra fokozottan figyelni kell. Milyen műtéti hegekről ír? Hiszen lapkoraszópiás műtétről beszélünk ott max 2 - 3db. 5 cm-es seb lehet.

"Ha tudtam volna hogy elesem akkor leülök" Tipikus esete, amit ez a leányzó ír! " ha tudta volna, hogy ez lesz a vége akkor diétával fogyott volna le meg sporttal". Mondja ezt egy olyan ember aki a napot 15 csokival indítja?? Ugyan!!! Ez nem normális. Én nem eszem meg egy nap 15 csokit!! 1-et max. De ha jól vettem ki akik itt vannak nem azt írták, hogy ilyen szintű zabálhatnéksággal küzdenek, hanem azt hogy normál életmód mellett szabadult el a súlyuk. Azért lássuk a különbséget! Ja és ne felejtsünk el még valamit! Mi a fenéért eszi a répát? Amiben az egyik legkevesebb kalória van?, csak C vitamin, rost, meg víz ezen kívül nem sok minden más? Miért nem eszik helyette rizst? húst? tésztát? Ezekben van szénhidrát és kalória? Ha ebből megeszi a maréknyi adagját az kb 1000 kalória, plusz beveszi az étrend kiegészítőket akkor nagyjából helyben vagyunk. De ezt épp nektek mondjam, hogy milyen könnyű megugrani a 2000 kalóriát?Szóval ez KAMU!

155. 9c719606b2 (válaszként erre: 154. - Rituka23)
2012. márc. 17. 18:19
Gonoszság, de az is lehet, hogy egyszerűen primitív agy. De bármelyik is, mindegy. Az, aki pusztán külsőségek alapján jellemzést ad emberekről, egy valami miatt irígylésre méltó: az önbizalma miatt. Csak az a baj, hogy az ilyenek elég durva lelki sérülést tudnak okozni nekünk.
154. rituka23 (válaszként erre: 126. - 9c719606b2)
2012. márc. 17. 14:43

Sziasztok! Hasonló problémákkal küzdök, mint itt a fórumon sokan! :) Elolvastam a cikket, amit Vizl Péter gyomorbypass műtétje miatt írtak, igazából nem is ez volt az, ami miatt úgy éreztem, írnom kell, hanem az alatta lévő kommentek borítottak ki teljesen! Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi gonoszság, rosszindulat van az emberekben, a cikk alá író emberekből az együttérzés apró szikrája is hiányzik, és bár soha nem akartam rosszat senkinek, de azt kívánom az összes parasztnak, hogy csak egy hétre próbálja ki, milyen csúcs szuper ducinak lenni! :(

Mostanában gondolkodom én is a műtéten, úgyhogy mindenképpen figyelni fogom a fejleményeket itt a fórumban! :) Szép napot Nektek! :)

2012. márc. 16. 22:03
*pszichéről
152. bogyobaba2 (válaszként erre: 151. - Zsú1965)
2012. márc. 16. 22:02
Nekem is hatalmas önértékelési zavarom van, sem önbizalmam nincs...Pedig 30 vagyok...Itt a lánynál fájdalmakról beszél különben a cikk, nem a pszihéről. Abban meg van igazság, hogy az árnyoldalról semmit nem tudunk. Gyűjtsétek össze a kérdéseket, mit kérdezzek meg a dokitól, hisz én megyek legközelebb!
151. Zsú1965 (válaszként erre: 149. - Bogyobaba2)
2012. márc. 16. 19:10

Szerintem ez a lány már eleve tele volt pszichés zavarral, és azért jutott ide.

Szerintem felnőttként ez jobban kezelhető.

2012. márc. 16. 18:11
Szerintem kérdezd majd ki alaposan a dokit a kockázatokról, mert mi most ha jól értem, elég egyoldalúan csak az előnyökre koncentrálunk. Én pl. arról ábrándozom, hogy -50 kg és egészség... az agyam nem is akar foglalkozni az esetleges hátrányokkal. A Naplós riport is bizony kizárólag a pozitívumokat emelte ki.
2012. márc. 16. 17:56

Ehhez mit szóltok?

Most találtam....

[link]

148. bogyobaba2 (válaszként erre: 147. - 9c719606b2)
2012. márc. 16. 17:52
Nem, azt mondta ősszel meglesz. Aztán mikor másodszorra beszéltünk, kértem írjon be előbb, nehogy lecsússzak róla, erre azt mondta, nyugodjon meg, idén sorra kerül...Remek...Azért voltam kíváncsi Debrecenre/nekem is több, mint 200km/,hátha olcsóbb. Mert pl a gyomorgyűrű Bpen 800.000ft, Pécsett 450.000ft...Azért nem lenne mindegy, ha pl Debrecenbe 1.000.000ft lenne csak, mert akkor jobban megéri oda menni.
147. 9c719606b2 (válaszként erre: 144. - Bogyobaba2)
2012. márc. 16. 16:14
Még egy kérdés: ha már beszéltél vele, mondott körülbelüli időpontot a műtétre? Úgy értem, ha jövő héten konzultáció, akkor kb. nyárom meglesz?
146. 9c719606b2 (válaszként erre: 144. - Bogyobaba2)
2012. márc. 16. 16:11

Értem, köszi. Remélem, nem lesz gond veled. Elvégre az egésznek az a lényege, hogy javuljon az egészségünk.

Én a debreceni klinikán csak a recepcióig jutottam (telefonon) és azt mondták, mehetek bármikor, időpontot általában nem adnak, mert annyi az érdeklődő, hogy csoportokban hívják be őket hétfői napokon, amikor a doktor rendel a Gasztroenterológián. Ez az infó nem nagyon nyugtatott meg, ezért írtam a dokinak e-mailt. Ő kb. ugyanezt leírta: menjek bárelyik nap reggel az osztályára, vagy hétfőnként a gasztroenterológiai szakrendelésre. Ez így oké, csak valahogy azt sugallja, hogy valószínűleg futószalagrendszerben működik a megbeszélés. Én meg azért szeretném, ha legalább pár percet csak rám szánna, ha már ekkora műtét a tét :-). Pénzről így persze nem esett szó. Ráadásul nekem egy debreceni út 200 km, nem szívesen megyek oda úgy, hogy aztán vagy tudok vele nyugodtan beszélni, vagy nem.

145. bogyobaba2 (válaszként erre: 143. - Prod)
2012. márc. 16. 15:57

Mikorra van időpontod? Neked hány kg-ot kell leadnod?

Nekem a doki mást mondott, határozottan emlékszem, hogy két részletbe lehet fizetni, külön a kórház 450ezrét, és külön a dokiét. Kaptál már csekket is?

144. bogyobaba2 (válaszként erre: 142. - 9c719606b2)
2012. márc. 16. 15:55

Amikor a Naplóban volt az adás, az nem tudom hányadikén volt, február közepe talán? Azután 3napig hívtam őket, és a 3.nap kaptam időpontot, elég sokat kell várni. Szerintem te kb júniusra-júliusra kapnál konzultációra, annyian vannak már, kb 1 hete beszéltem a dokival. De ha heti több műtétet is bevállal majd, akkor lehet előbb. Nekem azt mondta egyelőre egyet csak. Debrecennel mi újság? Mert őket nem tudom elérni. Miért nem szimpi? Ott mennyiért csinálják?

Az elutasítás miatt azt értem, hogy nem biztos, hogy minden leletem jó lesz. A gyomrom kicsit kivan, ha ott van valami gixer, nem műtenek. Remélem nincs fekélyem, vagy ilyesmi. Én Syncumaros vagyok. Különösen veszélyeztetett kategória, bármilyen vérzésbe belehallhatok, egy gyomorvérzésbe azonnal...Ezért félnek tőlem a dokik általában...

143. prod (válaszként erre: 141. - Bogyobaba2)
2012. márc. 16. 15:46
bogyobaba: nekem van műtéti időpontom. A kórháznak járó részt a műtét előtti napon kell befizetni (akkor fekszel be a kórházba).
2012. márc. 16. 15:45
Bogyóbaba, megkérdezhetem, mikor jelentkeztél be, hogy időpontot kérj? Illetve ha ezután kérek időpontot, kb. mikor kerülhetek el egy konzultációra? Debrecen egyre kevésbé szimpi, lehet, hogy Veszprémben tudakolnám meg én is a részleteket. És miért gondolod, hogy esetleg elutasítanak? Egészségügyi okból, vagy mert már rengeteg a jelentkező?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook