Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy több éve, ínyig beletört fog gyökerének a megmentésére van esély? fórum

Egy több éve, ínyig beletört fog gyökerének a megmentésére van esély? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Orsi2017)
2019. szept. 7. 12:52

Nem fogom a pénzemet magánorvosokra költeni addig, amíg nem keletkezik annyi pénzfeleslegem,hogy válogathatok, mire költsem.


Egybként az miért jó nekem, ha rendszeresen járok szűrésre egy gyagyásabb fajta orvoshoz, legyen az bármilyen szakorvos is?

39. Orsi2017 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. szept. 7. 12:38
Bele kell nyúlni a pénztárcába és magánúton csinálni. + fogápolás és rendszeres szűrés
38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Orsi2017)
2019. szept. 3. 00:05
Biztos a fogorvoson is múlik, és a röntgenen is...de ez a körzeti fogorvos a röntgen alapján mindenáron ki akart húzni olyan fogat, ami azóta is köszöni, jól van. Úgy alakult, hogy a fiamnál is, nálam is... mindkettőnknél esés miatt sérült a fogsor.
37. Orsi2017 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. júl. 16. 19:23
De ő régen nem volt már nem neked mondtam. Honnan tudná a fogorvos hogy menthető ha nincs röntgen ??
36. WalterB (válaszként erre: 34. - Orsi2017)
2019. júl. 15. 21:50
A kiszemelt doki garanciás, persze vannak feltételei. Nem megyek másik orvoshoz, x havonta kontrollon meg kell jelenni stb... Korrektnek tűnik szerintem :)
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Orsi2017)
2019. júl. 15. 20:33

Nincs egy hete, hogy panoráma röntgent csináltattam, 4 ezer volt.

A fogorvos írt hozzá beutalót, szükségesnek látta a felvételt, a meglévő már régebbi volt.

Nem tudom, van-e értelme csak saját meggondolásból előre megcsináltatni, mert nem biztos, hogy szükséges. Nálam fogsor fog készülni, nem egy fog pótlása, úgyhogy kellett.

2019. júl. 15. 20:28
Szia ! Szerintem lépj minél előbb. A legfontosabb hogy munkájára igényes és garanciás orvost találj. Mindent kérdezz meg , és a kérdésedre a válasz pedig a röntgen után fogja megmondani (csináltass egy panoráma röntgent kb. 5-6000 ft)persze nem lesz olcsó...
33. ab61752c45 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. júl. 15. 16:32
egy évig nekem is elvolt,utána kezdett el mocorogni.
32. ab61752c45 (válaszként erre: 31. - WalterB)
2019. júl. 15. 16:31
már azt sem tudom megvannak-e valahol Fehérváron.remélem,amíg élek nem lesz szükségem fogorvosra.azt szoktam mondani,amíg kajám lesz,fogam is lesz hozzá.aztán utánam a vízözön.
31. WalterB (válaszként erre: 29. - Ab61752c45)
2019. júl. 15. 16:21
Sajnálom, hogy így jártál, gondolom azóta már megváltál a fogorvostól és kerestél újat.
2019. júl. 15. 16:20

Emlékeim szerint nekem is húztak ki bent maradt gyökeret, simán fogóval.


Egy alkalommal pedig pár napig éreztem valami furát egy régebbi húzás helyén - egy csontszilánk lökődött ki végül, ami valószínűleg bent maradt, de nem okozott problémát.

29. ab61752c45 (válaszként erre: 25. - WalterB)
2019. júl. 15. 16:13
én is maszeknál kezdtem végül az sztk-s fejezte be.felvágta az ínyemet,kiszedte a gyökeret,bevarrta.másnap kihúzhattam a cérnát.
28. WalterB (válaszként erre: 27. - LadyBird 2015)
2019. júl. 15. 14:48
Már kinéztem magamnak a doktort :) Kedves és türelmes fickó, igaz a munkáját nem ismerem, de nekem ennyi elég. Szerencsére gyulladásról nincs szó, igaz evés közben és után enyhén feszül, de általában 10 perc és el is múlik.
27. LadyBird 2015 (válaszként erre: 25. - WalterB)
2019. júl. 15. 14:35
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni! Kell egy jó doki, akivel előtte minden kérdésedet meg tudod beszélni. Mikor már a szádban dolgozik, úgysem tudsz beszélni.:) Mondd el, hogy mit szeretnél, ő majd elmondja a lehetőségeket. Nem nyugtató kell, hanem egy nagy levegő, és menj! Ha gyulladt a gyökér, akkor úgyis ad antibiotikumot, mert gyulladt fogat nem lehet érzésteleníteni. Egyébként meg nem fogsz érezni semmit. Ha mégis, akkor szólj, és kérj még érzéstelenítőt. Nálam is volt, hogy dupla adag kellett. DE mindent előre beszélj meg a dokival, és nem lesz semmi baj!:)
26. ab61752c45 (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. júl. 15. 14:02
gyökérkezelésre én az életben többé nem vállalkoznék.begyulladt az egész,a fájdalomcsillapító nem használt,mondom mit bánom én,csak húzzák ki.ketten fogták a fejem,úgy húzták ki.sajnos van ilyen,mondták egy kalap pénz után.a gyökérdarabkát,amit bent felejtettek a szájsebész véste ki.
25. WalterB (válaszként erre: 22. - 0adc8842b1)
2019. júl. 15. 13:43

Nem vagyok benne biztos, hogy sürgősségi alatt mind a ketten ugyanarra gondolunk, de igen, szeretném minél hamarabb megcsináltatni és utána rendbe rakott fogsorral "létezni". Igen, most regisztráltam az oldalon, mert bár próbáltam utánanézni az adott kérdésnek, de olyan topikot, ami minden kérdésemre válasszal szolgál nem találtam. Azt viszont egy percig sem gondoltam, hogy bárki a fórumról tényleges megoldással tud segítségemre lenni, én csak kérdeztem és legnagyobb örömömre akadtak kedves tagok, akik válaszoltak :), de semmiképp sem orvos helyett vagyok itt.


Azt én sem gondolom, hogy a korona helyére csak úgy odabiggyesztenek egy másikat és aztán gond egy szál se. Viszont ha a gyökér még menthető (és kérdésem erre irányult), akkor egy sikeres kezelés után csapos/akármilyen módon visszaépített fogra tudtommal már lehet koronát rakni.


Sajnos a véséssel járó megoldásról már én is hallottam, nem igazán hangzik humánus megoldásnak, jóllehet a cél szentesíti az eszközt. Viszont egy kedves munkatársam hasonlóképpen járt, mint én, letört a korona, igyekezett megmutatni, viszont én a fognak legkisebb jelét sem láttam és lélekben a kolléga már elkönyvelte, hogy szájseb és fent említett eljárás vár rá. A kezelést követő munkanapon viszont fülig érő vigyorral jelent meg, a doktor egy speciális fogóval kivarázsolta. Továbbá maszek orvoshoz jelentkezem be, aki szükség esetén végez "műtétet", így a városi szájsebet és társait remélhetőleg messziről elkerülhetem.


Abban nem vagyok biztos, hogy bárminemű szedálás tilos lenne a kezelések előtt, lévén az orvosok is alkalmazzák, ha szükséges. Természetesen én nem kiütni akarom magam, csupán oldottabb állapotban érkezni, persze ha a doktor szerint felesleges vagy nem megengedett, akkor azt is elfogadom.


De jelentkezem majd beszámolóval, amint a végére értem a kezelésnek. :)

24. WalterB (válaszként erre: 20. - LadyBird 2015)
2019. júl. 15. 13:27
Örülök neki, ha egyszer tán lesz gyermekem, akkor én is mindent el fogok követni, hogy ne essen az apja hibájába és mindig bátor legyen. :)
23. WalterB (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2019. júl. 15. 13:25
Remélem tényleg ennyire egyszerű lesz az egész. Szerencsére tünetmentes, de gondolom, hogy a doktor látni fogja, ha esetleg szükség van antibiotikumos kezelésre a gyökérkezelés megkezdése előtt, bár bízom benne, hogy erre nem kerül sor.
22. 0adc8842b1 (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. júl. 15. 10:01
Különben meg mi az, hogy "mit vehetsz be nyugtatónak"? Semmit. Tilos. Sőt, jobb, ha előtte nem eszel, mert akár hányás is lehet belőle. Hidd el, hogy szépen elzsibbad a környéke és nem fáj.Talán kicsit kellemetlen. Addig menj, amíg el nem gennyesedik esetleg, mert azt nehezebb zsibbasztani.
21. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - WalterB)
2019. júl. 15. 09:52
Érdekes a jelentkezésed, mintha sürgősségire akarnál bejelentkezni. Többen akkor regisztrálnak, amikor baj van és kell a segítség. Orvos helyett. Na de nem gond. Egy ínyig betört fogra nem hiszem, hogy van korona. Gyökeret magát lehet kezelni, de ha a letört fog már nem jó, akkor nem kihúzás, hanem szájsebészet és véséssel való eltávolítás várható. Ne izgulj, de csináltasd meg, nehogy szomszéd fog is rámenjen.
20. LadyBird 2015 (válaszként erre: 15. - WalterB)
2019. júl. 15. 08:08
A fiam mondta foghúzás után egy nappal, hogy anya, én sokkal rosszabbra számítottam, még rémálmaim is voltak tőle! Jó, hogy gyorsan mentünk a doki bácsihoz, most már nem félek a fogorvostól!:) Akkor volt 6 éves!:))
19. Amaunet (válaszként erre: 11. - WalterB)
2019. júl. 15. 05:20

Nem kell semmit bevenned. Kapsz egy injekciót a megfelelő helyekre és semmit nem fogsz érezni.

Első alkalommal lehet, csak idegelni fogja, majd egy ideiglenes tömést tesz bele/rá.

18. Amaunet (válaszként erre: 10. - WalterB)
2019. júl. 15. 05:16
Az orvos minden bizonnyal találkozott már hasonló esettel, így nem fog rácsodálkozni a fogadra. (a helyére)
17. WalterB (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. júl. 15. 02:34
Őszintén meglepne, hogy ha nem tudták volna. Inkább csak nem foglalkoztak az emberrel. :(
2019. júl. 15. 01:50
Az a hülyeség, hogy én a 70-es évek elején voltam kamasz, és akkor kihúzták a szuvas fogat, de senki nem figyelmeztetett, hogy azt pótolni is kellene. Lehet, még a fogorvosi szakma sem tudta, mik lehetnek a következmények?
15. WalterB (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. júl. 15. 00:53

Szomorú, hogy az emberek egészsége a kizsákmányolás eszköze lett :( horror árak vannak, sajna ez vitathatatlan.


Van röntgen a rendelőben, elég jól felszerelt, még zenét is vihetek magamnak :)


köszi az olvasnivalót :)

14. WalterB (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. júl. 15. 00:48
Talán inkább az zavar, hogy felnőtt ember létemre nem volt annyi sütnivalóm, nem szorult belém annyi igényesség, hogy minden ellenérzésemet, félelmemet leküzdve időben megkeressek egy doktort, holott értelmes embernek tartom magam (ez nyilván nem releváns, a nagy többség így van ezzel). Most pedig... egy ork is elismerően csettintene a fogsoromat látván...
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - WalterB)
2019. júl. 15. 00:42

Nem, kiesett hidat nem tesznek már vissza, én meg el is költöztem. A fogász rendelője sem volt már meg addigra.

Jó darabig részben fogatlan voltam, és csak romlott a helyzet persze. Éppen most húzatom ki a maradékot és fogsorom lesz. (Mivel pár fogam maradhat, ezért egyelőre részleges lesz.)

A hiányzó fogak miatt a többi ide-oda dőlt, közben az állkapocs is sorvadt, abba biztos a dohányzás is belejátszott. De megcsináltatni most sem tudnám, ha az egyik húgom nem vállalja, hogy segít.


Mindenképp beszéld meg a nyugtatót. Lehet, elsőre nem is esik neki. Kivéve talán, ha van a rendelőjében röntgen. Ezt is olvasd el:

[link]

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - WalterB)
2019. júl. 15. 00:36

Hát az meg miért probléma, hogy mit gondol rólad?

Nem az a dolga, hogy véleményezzen.

Ráadásul pontosan tudja, hogy foghíjasan senki nem vigyorog szívesen.

11. WalterB (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 15. 00:35

És hogy sikerült megoldani, mert gondolom a híd az maradt, csak kellett találni egy másik megoldást a rögzítésre.


Persze, mindenképp jelzem majd a doktornak, hogy szeretném magam az esemény előtt x mértékig leszedálni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook