Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy több éve, ínyig beletört fog gyökerének a megmentésére van esély? fórum

Egy több éve, ínyig beletört fog gyökerének a megmentésére van esély? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
10. WalterB (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. júl. 15. 00:33
Alapvetően nem is a fájdalomtól tartok, bár hazugság lenne azt állítanom, hogy nem az tartott távol eddig. Viszont már oda jutott a dolog, hogy teljesen megkeseríti az életem... :( nem merek mosolyogni, alig nyitom ki a szám beszéd közben... gyerekként én is sokszor megjártam, akkor nem volt ellenvetés... most sokkal jobban aggaszt, hogy a doktor milyen véleménnyel lesz rólam :/ a vicc az, hogy ezidáig sosem kaptam érzéstelenítőt, remélem az majd javít a dolgon :D
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - WalterB)
2019. júl. 15. 00:03

Hát nem tartották...

Maszek fogorvos volt, nem tudom, mit csinált. Örültem, hogy lett hidam, és fájdalom nélkül.


Egyébként azért kérdezd meg a fogorvost, mit vehetsz be nyugtatónak. Ha ő is használ valami fájdalomcsillapítót, ne üsse egymást a két szer.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - WalterB)
2019. júl. 15. 00:01
Ne rezelj be! Gyermekek is járnak fogászatra, vannak akiknek sokkal súlyosabb műtéteket kell elviselniük és bevállalják, túlélik. Egyébként is kapsz majd érzéstelenítőt.
7. WalterB (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2019. júl. 14. 23:55
Már csak időpontot kéne kérnem a doktortól, aztán egy marék "valami", ami lenyugtat :S :D
6. WalterB (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. júl. 14. 23:52

Uh, ez nem hangzik túl jól :/ nem lett lekezelve a gyökér vagy nem hibátlanul történt?


Implantátumot nem szeretnék, viszont azt sem, hogy a szomszédfogak tartsák a koronát.

5. Amaunet (válaszként erre: 3. - WalterB)
2019. júl. 14. 23:51
A röntgen megmutatja, hogy a gyökér mennyire erősen jól tartja magát a csontozatban és ennek alapján fog javaslatot tenni a doki.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - WalterB)
2019. júl. 14. 23:47

Nekem egy ilyen letört fog gyökerét a fogorvos felhasználta fogpótláshoz, csapot épített bele, a híd egyik végét ez tartotta.

Aztán egyszer csak kiesett a híd. Kiderült, hogy a csap alól a foggyökér teljesen eltűnt, felszívódott.

3. WalterB (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. júl. 14. 23:44
Köszi, remélem így lesz, elég lehangoló a lehetőség, hogy ki kell húzni és nem lehet visszaépíteni, majd arra egy korona.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - WalterB)
2019. júl. 14. 23:36
Igen. Általában. De ezt a vizsgálatot, a röntgent követően az orvos vagy javasolja, vagy nem.
2019. júl. 14. 23:10

Sziasztok!


Tudom, hogy maga a kérdés alapvetően buta, mert minden eset más és más, menjek el a dokihoz és majd megmondja, de szerintetek egy több éve, ínyig beletört fog gyökerének a megmentésére van esély szerintetek?


Igen, egy trehány, gyáva nyúl vagyok, aki nem mert elmenni a dokihoz időben... :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook