Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES melletti dolgozás eltörlése fórum

GYES melletti dolgozás eltörlése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. pethoevi (válaszként erre: 27. - Kinni)
2010. szept. 17. 10:19
IGAZ,IGAZ,IGAZ!!!!
30. pethoevi (válaszként erre: 26. - Kikata)
2010. szept. 17. 10:19
de az lenne pont a jó!ha a gyes helyett munkát tudnának ajánlani!:-)
29. fildus
2010. szept. 17. 10:18
Nem, persze, csak ugye a GYES alatt védve vagy a munkahelyen... Ezt most elveszítheted és egy kisgyerekes Anyuka után nem fognak kapkodni. Ha a gyerek beteges, hosszú távon a munkáltató nem fogja alkalmazni az anyát... Míg eddig a GYES ideje alatt legalább védve volt...
28. ElErIm77 (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 17. 10:18
mielőtt megszületett a bébim,én is ugy gondoltam, h amig kapom a hyes t vele elszek, de a 26 e ft mire elég?föleg h én egyedül nevelem, se gyerektartás,semmi..ja és nem igy terveztem ám.tehát muszáj visszamennem pedig nem akartam.
27. kinni
2010. szept. 17. 10:17
Nem a huszonpárezer forintot kellene sajnálni a gyerekesektől, hanem elfolyt és elsikkasztott pénzeket kellene előkeríteni.
26. kikata (válaszként erre: 25. - Patyoma)
2010. szept. 17. 10:17
Szerintem ezek után többen lesznek, akik nem fogják igénybe venni a GYES-t, hiába állítják vissza...
2010. szept. 17. 10:16
Különben meg valamit valamiért. Vissza akarják állítani, hogy a GYES 3 éves korig járjon. Ehhez kell valahonnan pénzt szerezni és logikus, hogy akinek van a fizetése mert 8 órában dolgozik attól veszik el, hogy adjanak annak akinek pl. munkanélküliség miatt kell otthon maradnia kicsivel 3 éves korig. Szerintem nem kell felháborodni ezen a törvény javaslaton.
24. kikata (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 17. 10:15
Igen, ebben van valami. Régen sem lehetett 8 órában dolgozni GYES mellett. Csak aki már megszülte a gyerekét attól nem kellene elvenni, hiszen erre számított. Nekem is januárban telik le a GYED-em, és számítottam rá. Én még remélem, hogy tőlünk talán már nem veszik el.
23. katus3 (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 17. 10:14
Persze,én értem hogy mit írsz, de azt tudod hogy mennyi a Gyes? Évek óta kb. 26 ezer. Ezzel sokan nem tudnak otthon maradni. Miért nem lehet ezt is emelni? Pár hónapig Az összes nagyokosnak ennyit adnék a Parlamentben,éljenek meg belőle!
22. iemma
2010. szept. 17. 10:14
Ez undorító. Sápítoznak, hogy milyen drasztikusan fogy a népesség, de az eszükbe sem jut, hogy kedvezőbb feltételeket teremtsenek a gyermekvállaláshoz, inkább még azt a keveset is elveszik ami még van, szinte semmi támogatást nem kapnak a kismamák. Inkább megadóztatják aki nem szül, meg csökkentik a transzfereket. Hiszen ez nekik nem kiadás, hanem bevétel. Többet lehet majd ellopniuk. Majd újra megkapjuk, hogy akinek nem tetszik el lehet menni, de egy egész országot hol fogadnak be, mert ez senkinek sem tetszik. Miért akarják nyomorba taszítani azt aki gyermeket akar vállalni?
21. pethoevi (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 17. 10:13
ezt mondom én is,persze,részben igaz!mert ha valakinek van keresete,akkor az állam olyat támogasson,aki rászorul jobban,mert nincs munka.De ehhez elengedhetetlen a feltételek megteremtése...
2010. szept. 17. 10:13

Gyeden vagyok, de úgy gondolom nem korekt, hogy gyes mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni. ! órában ok, illetve ha otthonról dolgozik, akkor teljes munkaidőben is, de miért kapjon valaki csak azért majd 30 ezer Ft az államtól, mert van egy 2-3 év alatti gyerek, de nincs vele?

Ilyen alapon számítson a GYED napi 8 órás munkának (hiszen már egyszer megdolgoztam azért a pénzért és befizettem a hozzájárulást) és mellette lehessen kapni GYES-t is. Az is irreális lenne, pedig akkor nem is hagynánk másra a gyerekünket 8 órában.

19. kinni
2010. szept. 17. 10:12

Tényleg röhej, hogy mindig arról beszélnek, hogy fogy a magyar, csökken a születések száma és a gyermekvállalási kedv.

Ilyen intézkedések mellett szerintem nincs min csodálkozni, se bölcsi, se munkahely, se szocpol, elvették a harmadik évet és még a gyest is elveszik aki dolgozna? Áhhh...

18. fildus
2010. szept. 17. 10:12
17. pethoevi (válaszként erre: 15. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 10:12

és ha szülnék,lehet,h 2 évesen beadnám bölcsibe,h jobban boldoguljunk.de basszus,most sincs munkám,nemhogy utána!!!

szar a helyzet,rossz a szakma...óvónő vagyok...lennék...

16. VCs81
2010. szept. 17. 10:11

Én meg azt mondom van benne valami. Ha valaki otthon akar lenni a gyerekkel, akkor kapja a gyes-t, ha meg dolgozni akar, akkor dolgozzon. Ha pedig valaki dolgozik, miért kapja még a gyes-t is?

De igen, ahhoz a feltételek megteremtése is fontos.

Bocsi én nem vagyok még szülö, de az elött állok és annak ellenére egyetértenék a törvénnyel.

2010. szept. 17. 10:11

csak mi is most tervezzük a babát és olyan kilátástalan minden...

nekem nincs bejelentett munkám,a nem bejelentett is csal 6 órás...

tehát eleve én nem is kapok,csak gyest...

persze nem azt mondom,h ha lenne munka.elhalasztanám a gyedért a babát,mert már régen várunk rá.de azért nem mindegy...

14. fildus (válaszként erre: 13. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 10:10
Azt hiszem ezzel nem vagy egyedül...
2010. szept. 17. 10:08
húú,de mérges vagyok...
2010. szept. 17. 10:08

és akkor sírnak,h fogy a magyar.

ja és Viktorka a nagy családbarát,mi???

fuck!

11. fildus
2010. szept. 17. 10:06
Vmi peticiót, vagy aláírást nem lehetne gyűjteni tiltakozás képpen? Hát Anyukával, családdal szúrnak így ki?
2010. szept. 17. 10:06

amúgy a kezdeményezés nem lenne rossz,de ennek rengeteg feltétele lenne,amit előtte kellene megvalósítani.

1.nyugdíj korhatár max 55-60 év.

2.bölcsik létesítése

3 munkahelyek teremtése,SŐT! baba és családbarát munkahelyek létesítése. és még sorolhatnánk.


azért gondolom így,mert pl Amcsiban 6 hétig lehetsz otthon a picivel,aztán tartson el apa,semmi állami támogatás.De legalább van lehetőség dolgozni!!!!:-(

9. fildus (válaszként erre: 5. - ElErIm77)
2010. szept. 17. 10:06
IGEN, én is ezt terveztem, ráadásul nálunk érkezik kistesó is...
8. Leona79 (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 10:05
Egy szóval, igazad van!!!
2010. szept. 17. 10:05
Akkor talán fel kellene emelni a Gyes összegét,és akkor az anyukák majd nem akarnak dolgozni,hanem otthon lesznek a gyerekekkel. Lányom 6 éves,és szerintem nála is annyi volt a Gyes összege,mint most.:-(
6. Leona79 (válaszként erre: 1. - Fildus)
2010. szept. 17. 10:04
Igen, ezt én is hallottam sajnos. Kíváncsi leszek, mi sül ki belőle?
5. ElErIm77 (válaszként erre: 4. - Fildus)
2010. szept. 17. 10:04
én is ezen gondokodtam, h ha ez törvénybe lép,kiket érint?mert pl én pont most megyek vissza dolgozni a yges mellett..
2010. szept. 17. 10:02
Vajon ez a már megszületett gyerekekre is vonatkozik? Arra nem gondolnak, hogy Anyuka azért megy vissza gyes mellett dolgozni, mert nem tud megélni a család?
2010. szept. 17. 10:01
????????ezek enm normák..akkor ne 26 e legyen a gyes
2. pethoevi (válaszként erre: 1. - Fildus)
2010. szept. 17. 10:01

hm...

fasza...

akkor először teremtsenek bölcsödei helyeket,ahová az anyuka elviheti a kicsit,mielőtt elmegy teljes munkaidőben dolgozni...

csak vagdosnak mindenfélét és nem teremtik meg a kellő feltételeket!

bekaphatják!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook