Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartási díj behajtásának mi a hivatalos menete? fórum

Gyermektartási díj behajtásának mi a hivatalos menete? (tudásbázis kérdés)


2022. máj. 12. 13:59

Sziasztok!


Tavaly októberben beadtam a bíróságra a végrehajtási kérelmemet a gyerektartás miatt, apuka felé. Mivel Németországban dolgozik az Igaszságügyi Minisztériumnál van az ügy. Onnan már visszajeleztek, hogy meg van apuka, és, hogy behajtható az összeg. Azt szeretném kérdezni, hogy járt-e már így valaki? Mire számíthatok, mennyi idő mire megkapom a pénzt? köszönöm a válaszokat

6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Panna07)
2021. máj. 20. 18:17
Köszi! Reméljük, a kérdező is olvassa, és azt a vonalat is meglépi.
5. Panna07 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. máj. 20. 14:58
Igen, az államtól is lehet kérni, ezt úgy hívják hogy tartásdíj állam általi megelőzése, de ez nem állandó, csak 3 évig fizeti az állam az apa helyett. Kormányhivatal gyámügyi osztályán kell ezt kérni, nem a bíróságon.
2021. máj. 20. 14:51
Valami olyasmit tudok, ha már hosszabb ideje nem fizet, akkor az államtól lehet kérni az eddig elmaradt tartásdíjat, és majd az fogja rajta behajtani. Bíróságon kell talán indítani. Nem vagyok benne egészen biztos. De érdemes lenne valóban beszélni egy ügyvéddel, mielőtt bármerre lépsz.
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 14:37
Ha van jogerős bírósági ítélet arról, hogy mennyit köteles fizetni az apa, akkor nem kell ügyvéd, elég ha felkeresed a hozzád legközelebb eső végrehajtói irodát, ők megindítjál a végrehajtási eljárást. Ha az apának van bejelentett munkahelye, abból le tudják majd tiltani a tartásdíjat, amit neked elutalnak.
2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 14:24
Sztem egy ügyvédet mindeképpen keress fel. Vannak nép ügyvédek is, akiknél nem kell fizetni a tanácsadásért, képviselésért.
2021. máj. 20. 13:22

Az lenne a kérdésem, hogy az elmaradt gyermektartás behajtásának, illetve a folyó időszak realizálásának mi a menete?

Hova kell fordulni első lépésben? Muszáj ügyvédet fogadni, vagy én mint anya is indíthatok eljárást? Két külön eljárás kell az elmaradt rész behajtására, valamint arra hogy ezentúl ráterheljék az apa jövedelmére az összeget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook