Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek után járó pótszabadság apának fórum

Gyermek után járó pótszabadság apának (beszélgetős fórum)


16. sugi123 (válaszként erre: 15. - Survivor3)
2012. jan. 24. 08:54
Köszönöm a segítséged.
15. survivor3 (válaszként erre: 14. - Sugi123)
2012. jan. 24. 08:08

Szia!


Űgy tudom, hogy a párodnak csak akkor jár a szabadság, ha apasági nyilatkozatot tesz.

Ha nincs ilyen, akkor az apa a gyermek vér szerinti apja, azaz szülőnek minősül.

Úgy tűnik, hogy a gyermek édesapja jogosan kéri a TAJ számot a pótszabadsághoz, ami a ti esetetekben nem biztos, hogy a gyermekkel töltött idő lesz. :-(

2012. jan. 23. 14:09

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.2hónapos volt a fiam amikor a férjem elhagyott minket azóta nem látta a gyereket.A kisfiamat 8hónapos kora óta neveli a párom ,akit a fiam apának hív.Jár -e páromnak a pótszabadság? A vérszerinti apja most felakarja venni a gyerekkel a kapcsolatot ,de még nem is látta már a abban goondolkodik ,hogy ő ezt felvenné ,és követeli a gyermek Taj kátyájának számát.Köszönöm a segítséget.

13. survivor3 (válaszként erre: 12. - Nyecsus)
2012. jan. 14. 11:38

Igen, igazad van de a 1992-es törvény egyértelművé tette, hogy csak egyik szülő jogosult a pótszabadság igénybevételére.

Itt a hoxán foglalkozik egy fórum azzal is, hogy most mindkét szülőnek jár és sok munkáltató ezt még nem is tudja.

12. nyecsus (válaszként erre: 10. - 3da8f53e4a)
2012. jan. 14. 08:17
már miért is tartod kizártnak?? attól, hogy elvált, ő ugyanúgy nevelheti a gyermeket, hiszen nem a gyermekétől vált el... ígynekiugyanolyan joga van szabit kivvenni, sőt...
11. survivor3 (válaszként erre: 10. - 3da8f53e4a)
2012. jan. 14. 08:10
Hamarosan kiderül.
2012. jan. 13. 20:06
Kizártnak tartom,hogy az elvált apa a gyermek után kapjon szabadságot.
2012. jan. 13. 15:22

Egy jogi főrumot olvastam.

Nagyon úgy tűnik, hogy mindkét szülő jogosult a szabadságra.

Nem megosztva! 1 gyerek után 2 nap anyjának és 2 nap az apjának is,

két gyermeke után négy-négy,

kettőnél több gyermeke után összesen hét-hét

munkanap pótszabadság jár.


Nagyon úgy tűnik, hogy: EGYIK SZÜLŐ SEM MONDHAT LE AZ ŐT ILLETŐ PÓTSZABADSÁGÁRÓL, MAXIMUM KIFIZETHETI A MUNKÁLTATÓ!


Ha ez így van, akkor ez nagyon sok családot és szülőt érint, hiszen több lesz az éves fizetett szabadságuk.

8. patyoma (válaszként erre: 7. - Survivor3)
2012. jan. 13. 14:35
Amit bemásoltam a netjogtárból az a Munka tv ma hatályos változata, így szerintem ez már életbe lépet. Igazából mindegy mikor igényeled, akár decemberben is elég, hogy megkapd a 2 napot erre az évre.
7. survivor3 (válaszként erre: 5. - Patyoma)
2012. jan. 13. 14:30

Azt olvasom, hogy 2012 júliusban lép életbe.

Akkor igényeljem...vagy most?

6. survivor3 (válaszként erre: 5. - Patyoma)
2012. jan. 13. 14:26

Köszönöm az új infót - és persze mindenkiét!


Remélem megerősíti más is ezt, mert jó lenne tudni, hogy mi jár az embernek. Ráadásul a gyerekkel is tölteném a szabit.

Szinte minden szabadidőmet vele töltöm, ha megkapom őt.

2012. jan. 13. 14:21

bár...

Ez így sehol nincs leírva. Dec 31.ig ez volt:

132§(2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettő,

b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság illeti meg.


Tehát eddig egyértelmű volt, hogy nem kapja az aki nem lakik egy háztartásban a gyermekkel. Viszont most január1-től mindkét szülőnek jár a pótszabadság, a Mtv így változott:

132§(2) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettő,

b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár.


Ennek értelmében, csak szülőnek kell lenni, tehát igényelheti a plusz 2 nap pótszabit az elvált apa.

4. 111e183830 (válaszként erre: 2. - Jpatti)
2012. jan. 13. 14:13
ez így van
3. patyoma (válaszként erre: 1. - Survivor3)
2012. jan. 13. 14:03
nem
2012. jan. 13. 14:03
Csak az igényelheti, aki egy háztartásban él a gyerekkel.
2012. jan. 13. 14:02

Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogy jár-e nekem a gyermek után pótszabadság.


Az a munkavállaló apa, aki a 16 évesnél fiatalabb gyermekétől külön él a gyermeke után pótszabadságot tud igényelni a munkáltatójától?

Ráadásul az előző házasság, vagy élettársi kapcsolatban lévő személy nem áll munkaviszonyban, így ő azt nem veszi igénybe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook