Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apáknak is igénybe vehető gyermek utáni pótszabadság? fórum

Apáknak is igénybe vehető gyermek utáni pótszabadság? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 3. 11:24
Az csak annak jár aki dolgozik.Ha nem dolgozik a szabadság minek?Ha talál munkahelyet minden további nélkül igénybeveheti a gyerekek után a szabadságot.
11. repasigabi (válaszként erre: 10. - Revi)
2010. febr. 3. 11:14
a férjednek nincs munkahelye? ha nem dolgozik, nem tud igénybe venni szabit... vagy félreértettem valamit?
10. Revi (válaszként erre: 5. - Barackmag)
2010. febr. 3. 10:38
Nekem csak az a gondom, hogy egyáltalán nincs munkahelye.
2010. febr. 3. 10:36
Igen.
2010. febr. 3. 10:29
Igen.
2010. febr. 3. 10:23
Persze.Amíg én itthon vagyok a kissebbel addig a párom igényli a gyerekek után.Nyilatkozatot kell aláírni mindkettőtöknek.
2010. febr. 3. 10:22
persze egy papírt kell kitölteni, hogy te lemondasz arra az évre a szabiról
2010. febr. 3. 10:21
Persze, nálunk is apa veszi igénybe. Csak kell nyilatkoznom arról mindkettőnk munkahelyén, hogy én nem tartok rá igényt. Ezt minden évben meg kell tenni. Ha nincs munkahely, akkor persze nem.
2010. febr. 3. 10:21

Szia!


Pótszabadság illeti meg a 16 évesnél fiatalabb gyermekét egyedül nevelő szülőt, illetőleg az együtt élő szülők döntése alapján a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállaló szülőt évente 1 gyermek után 2, 2 gyermek után 4, kettőnél több gyermek után összesen 7 munkanap pótszabadság illeti meg. [A pótszabadság a gyermeket örökbe fogadót, illetve azt a gyermeket nevelőt is megilleti, aki állami nevelt gyermek gondozását és nevelését vállalta térítés mellett. Ugyancsak megilleti ez a kedvezmény azt a munkavállalót is, aki gyermek nevelését, gondozását családi kapcsolat vagy szerződésen alapuló kötelezettség alapján vállalta. Ha a gondozó jogosult a pótszabadságra, az anyának (apának) ez nem jár].

2010. febr. 3. 10:19
Igen, nálunk a férjem veszi igénybe már évek óta.
2010. febr. 3. 10:19
persze, míg gyesen voltam a férjem igényelte a pótszabit
1. Revi
2010. febr. 3. 10:18
Az apa igénybeveheti a gyermeke utáni pótszabadságot, ha a feleségének nincs munkahelye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook