Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás több gyerek után? fórum

Gyerektartás több gyerek után? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 29. 13:16

"Az lenne a kérdésem hogy a volt páromnak már van egy idősebb gyereke,aki után fizeti a gyerektartást,a fizetése 20%-át,mi is külön megyünk és a gyerekeinknek is fizetné a gyerektartást,de ő szeretne nekünk többet fizetni"


Ez maradt meg bennem.

Viszont 17 éves gyerek, már az önkormányzat gyámügyi osztályán is eltudja mondani, hogy ő mit szeretne jobban és miért, együtt bemegy az édesapjával és elpanaszolják, amit ide leírtál.

2012. okt. 29. 12:44
Sajnos nem minden anya egyforma,nem mindeki gondolkozik úgy hogy az apénz csak a gyereké.Én sem költeném magamra,ha abban ahónapban maradna,elraknám,mivel bármikor szükség lehet rá,akár kirándulás,cipő,kabát,stb a gyerekeknek,de ez én vagyok és nem ő.Ő most arra törekszik hogy neki mindene meg legyen,a gyerek más városban tanul,és ha haza jön akkor sem foglakozik vele.
16. tacsi44 (válaszként erre: 6. - Zamila)
2012. okt. 29. 12:39
Persze hogy költ rá,de nem arra fogja ha egy nagyobb összeget kap,az az egy biztos,nem fogja elrakni,hogy na majd jó lesz ha valami olyan suliba akar menni ami fizetős vagy stb.
15. tacsi44 (válaszként erre: 7. - Zsazsanéni)
2012. okt. 29. 12:37
Köszi!Erről beszélek én is!!!
14. tacsi44 (válaszként erre: 8. - Tinagalamb)
2012. okt. 29. 12:37
Nem olyan számlára akarja rakni amit csak 18 éveskorában kaphat meg,hanem olyat ahonnan bármikor kitud venni ha szüksége van rá.
13. tacsi44 (válaszként erre: 10. - C1a46ddede)
2012. okt. 29. 12:35
17éves
2012. okt. 29. 12:35
Ne haragudj,de írtam hofy fizeti agyerektartást rendesen,20ezer forintot,és nem akar kevesebb pénzt adni neki,csak nem az anya kezébe,hanem pldául ahogy írták a gyereknek egy saját bankszámlára.Mivel azért nem az anyának mert jön a gyerek,hogy apa adjál pénzt bérletre mert anya nem ad,butyit kell venni,zoknit,cipőt stb mert anya nem vesz,és ő meg veszi a gyereknek.Megértem mindenki oldalát de nekem is van két gyerekem és nekem is kell mindent fizetni és én agyerektartást rájuk költöm nem másra és az én gyerekeim nem mennek hogy az alapvető dolgok kellenek apa,és ne haragudj de tudom milyen aza nő!Éppen ezért szeretnénk hogy jogi utón is rendben legyen,de tudod számlát mostanában már könnyű szerezni.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Tacsi44)
2012. okt. 29. 11:08

Nem tudom belegondoltál-e már, hogyan éreznék a gyermekeid magukat, ha a párod következő kapcsolatában szeretné ezt alkalmazni, hogy a legújabb gyerekek kapjanak többet.

Lehet tényleg tékozló a volt feleség, viszont, ha bizonyítani tudjátok, van rá lehetőség bírósági úton, hogy a gyerekre költsétek számlákkal igazolva, hogy tényleg megkapta a gyermek az összeget. Bár van gyermeked tudhatod, hogy étkezésre, ruhákra, tankönyvekre, stb. nem igazán sok az összeg, miközben rezsit, bérletet meg ki tudja mit kell méh fizetni az volt feleségnek.

2012. okt. 29. 10:26
mennyi idős az idősebb gyerek?
2012. okt. 29. 09:50

Elviekben a fizetés 50%-át vonhatjál le maximum,ha 3 gyerek van azt 3 felé felé osztják mindegy hány anyának.

Én egy után kapom 20et,de sajnos én sem engedhetném meg hogy külön számlára menjen:( pedig jólenne,de suliban 9 e a kaja,kell ruha meg a számlák stb...stbb.

8. tinagalamb (válaszként erre: 7. - Zsazsanéni)
2012. okt. 29. 09:17

Én három gyermek után kapok tartásdíjat,gyerekekként 12500.-ot,ami a szerintem röhejesen kevés,de nem is ez a lényeg.Nekem az exem,még ezt sem akarja fizetni,mivel,szerinte magamra költöm,fodrásznál 3 éve nem voltam,műköröm,szerintem egy családos anyukának minek?

De azt tudom,ha a drága ex ezt a pénzt külön számlára utalná,veszélyeztetné a gyermekei megélhetését!Most kell a gyereknek ennie,most kell öltöznie,és nem pedig 18 évesen,mikor valjuk be őszintén a mai 18 évesek között nagyon ritka aki tudja értékelni a pénzt,habár ez is neveltetés kérdése.


U.I.:Én például soha nem költöttem magamra a gyermekeim után járó pénzeket!

2012. okt. 29. 08:58
Van olyan bizony,hogy anyuka a 20 ezres telefonszámljára költi.A gyereket pedig lyukas orú cipőbe küldi el,novemberben pedig titok zokniban.Most van valami lehetőség,hogy az Állam Kincstárnál számlát lehet nyitni és azon gyűlik a pénz.A meghatalmazott pedig saját maga legyen.Igy a gyerek önállóan 18 éves korában hozzájut.Addig pedig csak az aki rakta a pénzt.Mindent meg lehet oldani.Én nem egyt-kettőt tudok a környezetemben aki nem a gyerekre költi,hanem mükörömre meg flancra.A gyerek meg odajön a piacon,s kér a szőlőből,mert anyukának erre sem tellik.
6. Zamila (válaszként erre: 3. - Tacsi44)
2012. okt. 29. 08:42
A nem a gyerekre költi az ex...azt úgy kell érteni,hogy a gyerek nem kap enni,meztelenül jár,és a szobájában semmi nincs ami áramról menne,és persze nem is fürdik,mert víz díjat kell fizetni?Ezt annyian kitudják így jelenteni,de nem gondolják végig sztem.
5. 880331b0ba (válaszként erre: 4. - Tinagalamb)
2012. okt. 29. 08:27
itt a pont:)
2012. okt. 29. 08:23

Szia!

Minden gyereknek ugyan annyi jár jogi úton,ha a férjed,vagyis a leendő volt férjed, a te gyermekeidnek többet szeretne fizetni,azt is megteheti,csak akkor azt a te kezedbe adja!

A másik gyermekének meg ha segíteni akar,mert az anyuci nem a gyerekre költi nyisson neki egy számlát,és arra tegyen neki félre!

2012. okt. 29. 08:20
Az lenne a kérdésem hogy a volt páromnak már van egy idősebb gyereke,aki után fizeti a gyerektartást,a fizetése 20%-át,mi is külön megyünk és a gyerekeinknek is fizetné a gyerektartást,de ő szeretne nekünk többet fizetni,de úgy hogy ez jogi utón is jogos legyen,de persze a másik gyerekének is szeretne többet adni de nem úgy annak az exének a bankszámlájára küldjék,hanem ő agyereknek a kezébe adná,mert az exe úgysem a gyerekre költené.Ez jogi utón megoldható így?Vagy minden gyereknek egyenlő részt kell kapnia jogilag?
2012. okt. 29. 08:16
Mi a kérdés?
2012. okt. 29. 08:15
Gyerektartás több gyerek után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook