Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekkorom legkedvesebb vagy legcikibb története... fórum

Gyerekkorom legkedvesebb vagy legcikibb története... (beszélgetős fórum)


2009. jan. 14. 19:28
Meg egy tortenet eszembe jutott amit edesanyam meselt el.Picikent en csak 4db.Cumival tudtam elaludni.Egy a szamba,1-1 a kezeimbe,es egyet a talpammal sondorgattam.A jobbkezembe levovel simogattam az orromaljat.Termeszetesen gyakran kellett venni,mert gyengek voltak es elszakadtak.Mivel ekkor meg a nagyszuleimnel laktunk akikhoz kozelkb.50m-erre volt a gyogyszertar 2.5-3evesen atkuldot nagyikam hogy vegyek magamnak cumit.Nemtudtam kimondani hogy cumi,de azert mentem es kertem:kerek egy punyikat! Erre az idokre emlekezve a gyogyszeresz ur sok-sok even keresztul hivott punyikamnak.Sajnos mar o sincs kozottunk es hianyzik,mert nagyon kozvetlen es baratsagos volt mindeg, es meg mais elhetne.
2009. jan. 14. 19:16
Eszembe jutott egy masik tortenet is.Pontosan nemtudom kb.8-9eves lehettem.Verszegenysegre szedtem valamifele folyadekot amit gyoftszertarban kellett venni.Egyszer egyedul kuldtek vegyem meg magamnak,mar nagylany vagyok.Amig menttem egyfolytaban hajtottam mit kell vennem.Amikor bementem,buszken kivagtam:Kerekszepen egy uveg vorosbort!A gyogyszeresz ur valasza azt mi nemarulunk a boltban kaphatsz.EN:de en mindeg itt szoktam venni!Az kizart-volt a valasz.Gondolkodoba estem,majd ramutattam az uvegre-ott van olyat kerek!!!-Kicsilany az VASBOR!!!Igen azt mondta!!!Ezutan elmagyarazta mit is kertem a gyogyszerem helyett,es nagyon szegyeltem magam.
2009. jan. 13. 20:25
Kb 10 éves voltam, amikor kaptam egy szép piros kis biciklit. Nagyon örültem neki, büszke voltam rá, hogy milyen szép, meg mennyire új, stb. Természetesen meg kellett mutatnom, hogy mennyire gyors is, csakhogy nem tudtam időben bekanyarodni az utcánkba és egy hatalmasat estem! A buszmegálló előtt.... Dugig volt emberrel, főleg velem egykorúakkal!
2009. jan. 13. 20:09

Sziasztok! Nekem is van egy sztorim....:)) Épp elkezdtem háttal mászni a lépcsőn lefele, nagymamám, teregetett az udvaron, és szólt, hogy álljak, meg, mert le fogok esni. Én persze, hogy nem álltam meg. A következő pillanatban pedig fejjel landoltam (kb. 1 méter magasból) egy vödörbe, ami ott volt a lépcső mellett. Még, jó, hogy üres volt a vödör...:)))) Lett egy hatalmas piros-kék-lila-fekete hupli a homlokomon.


A másik, amikor lehettem vagy másfél éves, anyával sziesztáztunk délután, csak én hamarabb felébredtem.......Unalmamban szétkentem egy tégely popsikrémet az ágy kárpitján... Anno még ilyen jó ragadós, szakál krémnek nevezett popsikrém volt :DDDDDD

2009. jan. 13. 19:48
Az en kedves tortenetem a nagyapamra emlekeztet.Ot eves koromig a nagyszuleimnel laktunk.A szuleim dolgoztak ram meg a nagymamam es nagypapam vigyazott bar a papanak borbelyuzlete volt ott a hazban egy kicsi uzlethelyiseg{1961-ben}.Az ablaka az udvarfele nezett.En 5eves voltam, hintaztam elenekeltem kozben hogy ki mit csinal a csaladban,pl:a mamam palacsintat sut stb...Majd amikor mar nem mozgott a hinta elkialtottam magam: PAPAM NEMMEN!! O szegenykem letette az ollot vagy eppen a borotvat, es kijott az udvarra meglokni alattam a hintat.Jolenne ha meg elne, mert mostmar visszatudnam neki adni ezt a szeretetet.
17. 39f5f6877d (válaszként erre: 15. - 486341e386)
2009. jan. 10. 20:35
Azaz! Nekem még van ilyen pénzem. Elraktam emlékbe, majd jó lesz a gyerekemnek. :))))))
2009. jan. 10. 13:06

Eszembe jutott, mikor gyerekként a szlovákoknál nyaraltunk. Apu így kért a szafari parkba belépőt:

"Cváj gyétyi és mi ketten!" :DDDD

15. 486341e386 (válaszként erre: 14. - 39f5f6877d)
2008. dec. 3. 12:36
jujj.ez ismerős..voltak azok a papírpénzek,amiken felirat volt,de ha összehajtottad,olyan volt,mint az igazi..mi annak a felét hagytuk kint a tárcából..jó kis muri volt..
2008. dec. 1. 21:47
Gyerekkorunk egyik kedvenc játéka a "pénztárcázás" volt. Nem tudom ki ismeri, a lényege, hogy pénztárcát kicsit kitömtünk, és egy játépénz sarkát kilógattuk belőle. A tárcára köttünk egy vékony de erős cérnát. Kiraktuk a tárcát az útra és mi elbújtunk a kerítés mögé, vártuk az arra jövőket. Mikor szegény tudatlan arra járó lehajolt a tárcáért, mi be rántottuk előle és jókat nevettünk rajta. Egyik alkalommal is ezt játszottuk, mikor egy autós megállt és kiszállt a zsákmányért. Mi berántottuk a tárcát, de a söfőr olyan pipa lett ránk, hogy elkezdett kergetni bennünket. Hogy megmeneküljünk és ne kapjon el gondoltuk elbújúnk. Volt is az utunkba egy bokor ami jó menedéknek tűnt. igen má csak azt nem figyeltük, hogy jó sűrű csipkebogyóbokor volt. Na tűske az fúródott belénk jócskán. Alig vártunk, hogy elmejen az üldözőnk és végre előbújhassunk. Hát gyönyörűen néztünk ki, és időre el is ment a kedvünk a játéktól.
2008. nov. 18. 08:34
Egyszer uy 5 6 évesen vendégségbe mentünk a nagynénihez Minden szépen ment én voltam a jo kislány Na de jött az ebéd Nokedli volt Na itt történt a baki Én elkezdtem enni de olyankemény volt a nokedli hogy amikor felakartam szurni a villára aza nagynéni homlokán landolt Persze jot nevettünk csak a nagynéni nem értékelte Pedig ha egy kicsit erösebben eltalálja még bedagadt volna a homloka olyan kemény volt
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - 486341e386)
2008. nov. 10. 17:56

Erről a sztoriról jutott eszembe egy másik!

Leningrádba utaztunk pár napra apu kollégáival és azok családjával. A szállodába untuk magunkat, hát kitaláltuk, hogy fogjuk a hajszárítót és úgy csináltunk, mintha kamera lenne és tekerő mozdulatokat tettünk. Sokan bevették és integettek össze-vissza. Jót nevettünk rajta!

2008. nov. 10. 16:47

régen a panelház hatodik emeletén laktunk..unatkoztunk,unatkoztunk a kis barátokkal,és nem tudtuk,mit lehetne még kitalálni,ami vicces is.megvoltak a kinder-tojás kis műanyag dobozai is,amiben ugye a játékok rejtőztek..kitaláltuk,hogy azokba vizet öntünk,meg a lufikba,és lehajigáljuk őket az ablakból a járókelők elé.tök jól céloztunk is,mindig eléjük esett,és megijedtek,hogy vizesek lesznek.mi gyorsan behúztuk a fejünket,és jókat kuncogtunk.egyszer két srác elé dobtuk le,voltak kb 20 évesek már...hát pechükre pont rá esett az egyik vállára..volt ám egyből kiabálás..

valamelyikőnk elöbb dugta ki a fejét,és nézett le,és észrevették a fiúk.nem telt el pár perc,és kopogtattak az ajtón.kinéztünk,és a két srác volt.akkor megijedtünk,még jó,hogy nem voltak otthon a szülők,és nem nyitották ki az ajtót,mert azt hiszem lett volna nevelés...sokszor nevettünk még utána ezen.

2008. nov. 10. 16:14

Egy van nekem is. Ha eszembe jut, még most is elvörösödik a fejem!

10 éves voltam. A házunk mellett volt egy ping-pong asztal, akkor divat volt pinyózni, (hú, már a szó is ciki!) az óriási tömbház majdnem egykorú gyerekei nagy csatát vívtak ott. Köztük én is, elég jól ment, volt saját ütőm. Rengeteget játszottunk ketten, hárman, amikor sokan voltunk, forgóztunk. Nem tudom, így van-e, de amikor hárman voltunk, és valaki egyedül állt az egyik oldalon, ketten meg a másikon, azt mi franciának hívtuk. Abban az évben Zircen nyaraltunk. Persze a szállodának is volt asztala. Kaptam ütőt, és amikor láttam, hogy valakik játszanak, én is odamentem. Egyszer egy fiatal pár játszott, én megláttam őket, szaladtam az ütőmért, aztán hozzájuk, és nagy örömmel megkérdeztem tőlük: "Franciázni tudtok?" Fogalmam nem volt, miért néznek össze ketten, és nevetnek rajtam, de a mai napig látom a lány tekintetét magam előtt. Aztán amikor megtudtam, mit is mondtam igazából, akkor jöttem rá, hogy jól leégettem magamat.

Azóta már nem "pinyózom".

:-)

2008. nov. 9. 17:32

Ez már nem annyira gyerekkori, mert középsuliba történt:


Másodikos gimis voltam, és imádtunk lógni az órákról. Szertatásként péntekenként már nem mentünk suliba. Egyik alkalommal úgy döntöttünk, hogy már szerdán sem megyünk suliba. De mivel mi nagydogát irtunk és az ofő csak nagyon indokolt hiányzást fogadott el ezért kitaláltuk, hogy felhívja a barátnőm, mintha Ő lenne az édesanyám. Igy is tettünk. Mondta az ofőnek, hogy nagyon beteg vagyok és nem tudok már azon a héten suliba menni. A vasútállomáson, ahonnan telefonáltunk épp csempéztek. Kérdezte is az oszim, hogy mi ez a nagy hangzavar. Mire az álanyukám azt mondta, hogy lakásfelújítás van épp nálunk és rakják a csempét. Az alakítás olyan jól sikerült, hogy az oszim úgy megsajnált, hogy azt mondta maradjak amig nem leszek jól. Annyira aggódott értem, hogy másnap este eljöttek meglátogatni a férjével a beteg diákjukat. Hát mondanom sem kell, hogy mit kaptam azért a tettemért. Nem dicséretet az biztos! :)))))

2008. nov. 9. 15:58

Gyerekkoromban történt:


Egyszer a szlovák hegyekbe nyaraltunk a szüleimmel és az unokatesómékkal. Libegővel mentünk fel a hegyre és vissza. Nekem akkor egy olyan vacak szemüvegem volt, amiben mindig kilazult a csavar és kiesett a lencse. Unokahugommal épp' felültünk a libegőre, mikor az a vacak szemüveg szétjött. Gyorsan utánakaptam a kibucskázó lencsémnek. Gondoltam, ha leérünk összerakom. Igen ám, de mivel elég erős lencse volt benne sokmindent nem láttam. Előrekiabáltunk az elöttünk ülő anyukámnak és nagynénémnek, hogy lent várjanak meg, segítsenek a kiszálásnál navigálni, mert elég homályosan láttam. Megjegyezném unokahugom már akkor dőlt a nevetéstől, apu pedig (aki mögöttünk volt) csak mondta a magáét, hogy milyen béna vagyok. Mikor végre leértünk olyan voltam, mint a vakegér, mentem a hangok után. Kicsit zavaró volt, hogy valakik szlovákul karattyoltak, de hát ugye nem értettem és csak mentem töretlenül a hangok után. Kiderült már kézzel-lábbal hadonásztak, hogy ne arra menjek, de erre csak azután jöttem rá, mikor nekimentem valamilyen karnak. Gyorsan a szemem elé kaptam a kezemben szorongatott lencsét, mire azt láttam, hogy apu és nagynéném férje riadt tekintettel néznek, veszettül kapaszkodnak és előre-hátra himbálóznak a libegőn a kiszállóhelytől kb. fél méternyire, alattuk pedig a hatalmas szakadék. Beletelt kis időbe, míg újraindították a szerkezetet. Azóta szállóigévé vált a családba, hogy 'Nem utazunk libegővel?' ....Ja és azóta kontaktlencsém van! :)

2008. nov. 9. 13:25
Kb. 6-7 éves lehetettem mikor nyaralni voltunk (már nem emlékszem, hogy hol de belföldön az tuti) mert amikor a fagyizóba voltunk kérdezték hogy milyen fagyit kérek, és én akkor még nem tudtam olvasni, így mikor kérdeztem hogy milyen fagyi van, felsorolták nekem. És volt egy olyan fagyi aminek az volt a neve, hogy malaga. Ha jól emlékszem. És mivel nem tudtam miaz, gondoltam megkóstolom, és én jó hangosan kértem egy VALAGÁT! :D Erre annyira nagyon emlékszem, hogy körülöttem mindenki akkorát röhögött, és én meg csak néztem hogy mégis min röhögnek már ennyire :D. Hát nálunk is jó sokáig felemlegették.
6. Kata óvónéni (válaszként erre: 5. - Madul)
2008. nov. 8. 22:02
Ennek örülök:))
5. madul (válaszként erre: 2. - Kata óvónéni)
2008. nov. 8. 21:28
:-DDD Ez nagyon jó!!! Megnevettettél!:-))
4. 39f5f6877d (válaszként erre: 2. - Kata óvónéni)
2008. nov. 8. 21:13
Én is imádtam a pillecukrot. :))))))))
2008. nov. 8. 20:29

Annak idéjén,még úttörő korunkban a következő feladatot kaptuk:beszélgessünk második világháborús veteránokkal.Mi azt a módszert választottuk,hogy az utcán leszólítottunk idős bácsikákat,hogy nem voltak-e véletlenül veteránok.

Hát nem sokan,és nem szívesen beszéltek róla,sokan hallgattak a véleményükről abban az időben,így kevés történetet tudtunk írni.Muszáj volt tovább "vadászni" az utcán.Egyszer egy idős bácsit láttunk meg.Egymásra néztünk a barátnőmmel és sietni kezdtünk utána.Erre az öregúr is gyorsított a tempón.Mivel nem bírta szusszal utólértük őt,mire megfordult és ijedten kiabálta---nem vagyok veteráááán!!!!!

2008. nov. 8. 20:09
Kisgyermekként nagyon szerettem a pillecukrot.Anyukám egy nyári délután szólt nekem,hogy az asztalon van az édességem,menjek be érte.Én így is tettem.Kibontottam és elkezdtem csemegézni.És csak rágtam,meg rágtam.....és rágtam.De nem sikerült lerágnom még a csücskét sem.Akkor mentem fel a kertbe anyukámhoz,hogy ugyan mondja már meg miféle cukrot vett nekem,mert én sehogysem bírom megrágni.Ő rámnézett,aztán kitört belőle a nevetés,mert én a mosogatókendőt rágicsáltam:)Annyira nevetett,hogy majdnem bukfencet vetett a kert közepén.Én meg csak néztem,néztem a szivacskendőt,aztán együtt nevettünk.Felmentünk a házba és ,anya megmutatta,hogy az asztal másik végén volt a cukor.Este apának is megmuattuk a "tárgyi bizonyítékot",ő is nagyokat kacagott.Még sokáig emlegették ezt az "esetet"a családban,én pedig pironkodva nevettem velük együtt,hogy milyen bambuli voltam:))
2008. nov. 8. 19:54

Sziasztok.


Biztosan mindenki életében történtek vicces és kedves dolgok.


Az Én egyik ilyen történetem nyolc éves koromban volt. Mivel valószinűleg előző életemben fiú lehettem ezért mindig a fiúkkal barátkoztam. Egyszer a szomszéd sráccal játszottunk az udvaron amikor észrevettük, hogy egy csapat darázs van egy csőben. Kitaláltuk, hogy ha egyik végén Ő fújja be a dezodort és Én a másik végét meggyújtom akkor kinyirhatjuk a Őket. Hát igy is tettünk, csak kissé elszámítottuk magunkat és a láng akkorát csapot, hogy szemöldök, szempilla és frufru nélkül maradtam. Borzalmas látvány volt, de még suliba is így kellett járnom.

Ma már jót derülök rajta, de akkor nem volt vicces. :)))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook