Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED extra fórum

GYED extra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
jan. 18. 11:17
Sziasztok méltányossági gyednek mi a menete
164. Síva123 (válaszként erre: 163. - Panna07)
2023. jún. 29. 12:19
Köszönöm a válaszod 😊
163. Panna07 (válaszként erre: 162. - Síva123)
2023. jún. 29. 11:40
Szia! A terhesség előtti két évben legalább 365 napot kell dolgozni, ez a feltétel.
2023. jún. 29. 10:01
Sziasztok . 5 hós a kislányom köv hó 14-én jár le a Csed másfél éves munkaviszonyom van folyamatosan és jelenleg is dolgozom . Gyed extra feltételeit szeretném tudni legfőképp azt hogy mennyi idős munkaviszony kell hozzá. Válaszotokat előre is köszönöm
2021. júl. 22. 11:31
Sziasztok tudnàtok segíteni,munkàltató fizeti a gyed extràt gyermekem lassan 2-éves,vonatkozik erre is a veszélyhelyzet vagy ezt nem utalja tovàbb? Köszönöm a segítséget.
160. Sanyika.92 (válaszként erre: 159. - Panna07)
2019. febr. 13. 21:51
Elvileg a munkáltató ad nyo tatványt
159. Panna07 (válaszként erre: 158. - Sanyika.92)
2019. febr. 13. 20:12

Szia! Itt találsz infót az igénylés menetéről. [link]

Szerintem a kormányablaknál biztos adnak igénylőlapot.

2019. febr. 13. 19:50
Sziasztok,március 11.én lesz a fiam fél éves,megvan 2 év alatt 1 év munkaviszobyom,mikor tudom meg,hogy mennyi gyedet kapok,mi a menete?
2018. máj. 24. 22:51

Hahó van itt valaki?

Január 1től apa is mehet gyedre ha picur betöltötte a 6 hónapot. Én pl táppénzre megyek. Ezt eddig értem. De mi van ha megszületik a kistesó?!

Valahol olvastam testvér gyedről, valahol meg azt hogy nincs olyan.

Ki tudja mi az igazság?

156. Lili74
2014. aug. 31. 07:55

Abban nem vagyok biztos, h a külföldön (uniós) országban végzett munkavégzés beleszámít-e a jogosultsági időbe, azaz az beleszámít-e a jogosultsági idő meghatározásánál. A jövedelem az biztos, h nem számít bele, az csakis kizárólag a legutolsó munkahelyen szerzett jövedelemből számîtják.

Javaslom a szakbarbárt a családi netes oldalon.

155. Jázmyn (válaszként erre: 152. - Lili74)
2014. aug. 30. 21:41

Köszönöm a válaszod.

Ha jól értem, akkor a külföldön végzett munkából származó jövedelem nem számítható be a gyed-be?

Akkor lőttek a fiatalok tervének,mert hogy a fiam alig néhány hónapja dolgozik itthon, előtte külföldön volt biztosított.Ezért szeretett volna ő gyed-re menni, mert a menyem is dolgozna, de nagyon kevés gyed-et kap.

Nagyon igazad van,ilyen picurkának legjobb az anyuja mellett....de manapság ha jön a munkalehetőség, akkor két kézzel kapnak utána, mert nem biztos, hogy lesz még egy lehetőség.

154. Lili74
2014. aug. 27. 17:17
Ami lényeges, egyazon gyermek után továbbra is csak egy ellátás jár, tehát az nem megy, h egy gyerek után anya gyesre megy, apa meg gyedre.
153. Lili74
2014. aug. 27. 17:15

Jah és dolgozhat mindkét szülő, a gyerek lehet bölcsis, a nappali intézményben történő elhelyezés nem kizáró ok.


De biztos megéri az egy évest bölcsibe tolni? Állandóan beteg lesz.

152. Lili74 (válaszként erre: 151. - Jázmyn)
2014. aug. 27. 17:12

Huh, akérdésed elég sokrétű, de kezdem az elejèn.

A gyessel max akkor jár jobban, ha a gyed bruttó 28500-nál kevesebb, tehát nem hiszem. A gyed balszeg ennél csak több.

De mindent lehet, lemondja a gyedet és gyest igényel a MÁK-tól.


Apa is mehet gyedre a baba 1 éves kora előtt is, után is, de egy kicsit trükközni kell, h ne zárja ki magát 60 napra a gyed folyósításból, ugyanis a tv szerint a ha apa igényli a gyedet a baba 1 éves kora után, akkor ez van.

A feltételek ugyamazok mint anyánál, a 365 nap biztosítotti jogviszony megléte, ill csak a legutolsó (jelenlegi) magyarországi munkáltatónál szerzett jövedelem számít.

151. Jázmyn
2014. aug. 10. 18:42

Sziasztok Kedves Anyukák!

Lenne néhány kérdésem, talán valaki tud választ adni.

Menyem jelenleg gyeden van a 8 hónapos unokámmal.Mint utólag kiderült, a könyvelő kissé elszámolta a dolgokat anno, így jobban járt volna, ha a gyest igényli.Lehet-e ezen módosítani, lehet-e kérni a Kormányhivataltól újabb kérvénnyel, ha a továbbiakban gyest szeretne igénybe venni?


A baba 1 éves kora után mehet-e az apa gyedre, ha mindkét szülő dolgozik, és a pici bölcsis lesz?

Ha igen, akkor mennyi időre visszamenőleg kell az apának jövedelmet igazolni?Milyen igazolásokra lesz még szüksége?Külföldi munkaviszonyból származó jövedelmet is lehet igazolni?( Egyesült Királyság)

Köszönöm a válaszokat

2014. máj. 12. 23:46
Akkor valami mast nem vonnak belole nem? Egy kalkulatorral en is kiszamoltam kulon a ket nettomat es egBen,nekem is kb 10e rel kevesebb marad ha egyben szamfejtik, ez a tanulopenz aminek az aran dolgozoba allhatunk egy ev utan gyedmegtartassal. Utana kell nezzek az adozasi dolgoknak ugy tunik mert 2eve nem vagyok kepben.
149. eselyazeletre (válaszként erre: 145. - Loretta30)
2014. máj. 10. 22:45
A gyedből is vonnak szja előleget és nyugdíjjárulékot is akár dolgozik az ember, akár nem. Én havi 20.000,Ft családi adókedvezményt tudok érvényesíteni két gyerkőc után. A héten egyébként kellemes meglepetésként ért, hogy végre a gyedből is annyit kaptam, amennyi szerintem járna, közel 10.000,Ft-tal többet, mint az előző hónapban. Az biztos, hogy valami nagyon el lett számolva korábban, de majd a könyvelő a jövő évi adóbellásnál remélem rendbe fogja tenni.
2014. máj. 5. 19:07
nem tudom, de szerintem igen... de lehet nem :). hátha még valaki, okosabb, ir.
147. motoroslany11 (válaszként erre: 146. - Loretta30)
2014. máj. 5. 14:19
Köszi:), de akkor is, ha idén már megigénylem?
146. Loretta30 (válaszként erre: 144. - Motoroslany11)
2014. máj. 5. 14:12
Gratulálok! Nekem anno a születés éve számitott, még akkor is ha egy hónappal előtte kezdték a tgyás-t, tehát a szülést megelőző egész évet vették figyelembe, igy neked, ha januári lesz a kicsi és nem sieti el, akkor az idei év bruttójait fogják alapul venni, szerintem :).
145. Loretta30 (válaszként erre: 143. - Loretta30)
2014. máj. 5. 14:02
azaz mégsem jó, együtt nem kezelhetik, hisz a gyed ből ha jol tudom nincs előleg levonás, mig a fizetésből van, ha nem viszi el a családi kedvezmény.. szóval max a kifizetés lehet együtt, az elszámolásnak nem szabadna különböznie - szerintem.
2014. máj. 5. 13:25

Sziasztok,

Kicsit elbizonytalanodtam a gondolataimban, hátha tudtok segíteni....

Ha minden igaz, januárban születik meg a 3. babánk. 2013 januárja óta dolgozom teljes munkaidőben, előtte gyeden voltam, illetve a szabimat töltöttem le.

A 91. naptól igényelhetjük a családi adókedvezmáényt a pocaklakóra is, vagyis a nettó fizum elég jól meg fog ugorni, mert igénybe is tudjuk majd venni. A kérdésem a következő: a tgyás bruttóból vagy a nettóból fogják megállapítani? vagyis ha még idén megigénylem, akkor a tavalyit veszik alapul, de ha csak a szüléstől fogom kérni, akkor az ideit? De a mértékét befolyásolni fogja az, hogy idén magasabb családi adókedvezményt fogok érvényesíteni? Köszi előre is!

143. Loretta30 (válaszként erre: 141. - Eselyazeletre)
2014. máj. 5. 09:46
ha tb kifizetőhely a munkahelyed, sztem együtt kezelik, ha pedig nem, akkor külön a mák és külön a munkahely. de nem tudom pontosan, nálunk még szeptemberben lesz aktuális a munkába való visszatérés is 1 év után. Kiváncsi vagyok, megmarad-e addig ez a rendszer egyáltalán?! Jó lenne...
142. noozimanoo (válaszként erre: 141. - Eselyazeletre)
2014. ápr. 12. 20:37

Egyenlőre nem tudok segíteni, még mindig csak várok. Már hívtam őket vagy 3 heze telón, de azt mondták, türelem, még a régi munkahelyem carakodik valamivel.

Ami viszont megnyugtat: Az ügyintézőnek csak a nevemet mondtam, ő meg rögtön mondta a részleteket, ami hozzánk tartozik, tehát maximálisan képben volt. :)

2014. ápr. 11. 20:54
Sziasztok, lenne-egy kérdésem hozzátok, akik munkavégzés mellett gyed extrát kaptok. Nektek is hozzáadják a munkabéretekhez és együtt számfejtik vele? Az én esetemben ez 9.000,Ft körüli mínuszt jelent, mintha nem munkavégzés mellett kapnám.
140. Ede71 (válaszként erre: 137. - Noozimanoo)
2014. márc. 31. 21:22
elég furcsa, mert nekem jan. 19-én volt 1 éves a fiam és ajn 1-től azabin voltam először lemondtam a gyedet 19-ig, majd újraigényeltem és minden hónapban a fizetéssel együtt kapom, mert a cég ahol dolgozom tb kifizető hely. ha a te munkahelyed is tb kifizető hely akkor már kellett volna utalniuk jár utána, nehogy elveszítsd a pénzt. ha nem tb kifizető hely akkor a helyi OEP-nél vagy a kormányhivatalban kérd a gyedet újra!!
139. monilla
2014. márc. 21. 21:46
Nekem sem adták automatikusan, tényleg a munkahelyet kellett "zaklatni", amíg végül megkaptam a gyedet.
2014. márc. 21. 21:30
Ne hagyátok magatokat a munkáltató nyakára kell járni én is azt tettem azóta kapom rendszeresen, nekem április 22 én jár le a gyed de már a gyest megigényeltem,hogy kapjam tovább májusban.
137. noozimanoo (válaszként erre: 136. - Eselyazeletre)
2014. márc. 21. 21:19

Én kb másfél hónapja adtam be az igénylést...

Azóta se kép, se hang, 3 havi gyedet kellene kapnom már...

2014. márc. 21. 18:06
Sziasztok. Csak leírom az általam tapasztaltakat a gyed extra folyósításával kapcsolatban, hátha másnak is segít. Egyszóval én a kisfiam első szülinapját követő napon újra munkába álltam és gyed extra ide vagy oda, a munkahelyem bizony nem folyósította tovább a gyedet. Elvileg nekem kapnom kellett volna folyamatosan. Végül telefonáltam, és küldtem egy mailt az ügyintézőnek, hogy igényt tartok a munkavégzés melletti gyedre, majd közel két hét múlva kifizették a különbözetet. Egyszóval mindenképpen be kell jelenteni a munkáltatónak, hogy kérjük ezt az ellátást, nemcsak akkor, ha korábban szüneteltetve volt a folyósítása.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook