Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED extra fórum

GYED extra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
105. eselyazeletre (válaszként erre: 103. - Mayácska4)
2014. jan. 3. 23:40
A törvény január 1-től hatályos, én március 1-et sehol sem olvastam benne.
104. Glabi (válaszként erre: 103. - Mayácska4)
2014. jan. 3. 22:23
Lejjebb belinkeltem az OEP oldaláról a közleményt, az a hivatalos. És abban jan. 1. után született gyerekekről beszélnek :)
2014. jan. 3. 20:49
Az egyik oldalon március 1 van feltüntetve. hát majdcsak kiderül
102. Glabi (válaszként erre: 101. - Mayácska4)
2014. jan. 3. 20:44
ÉN úgy olvastam, hogy ha a kicsi január 1. után születik, akkor már a nagy után járó ellátást nem kell lemondanod. A kicsi után pedig kapod a TGYÁSt, vagy GYEDet, vagy GYESt, attól függően, hogy melyikre vagy jogosult.
2014. jan. 3. 19:58

Sziasztok annyi mindent hallani, mi az igazság?

nagyobbik babom 2éves lesz márciusban, a pici pedig kb 1 hét mulva születik.

akk nekünk most jár a dupla gyes vagycsak tényleg márciustol született gyerekekre?

100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - Eselyazeletre)
2014. jan. 3. 19:36
De önmagában az a pénz azért elveszik, amit mindezeken a lehetőségeken túl még gyesként kapnék, ha a gyerek jan1-e után született volna.
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 95. - Rozália)
2014. jan. 3. 19:35
Persze, de ahhoz azért eleve jó jövedelem kell, hogy értelmezhető legyen a dolog, meg sok gyerek..
98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - Eselyazeletre)
2014. jan. 3. 19:34
Igen, ez nagyon jó. Nekem is mindig lettek volna project jellegű munkáim, amik miatt nem mondtam fel a gyed-et, de azért nemet se akartam rá mondani, ha már egyszer a gyerekek "ellenére" is megkerestek, mert bíztak a munkámban. Ilyen kor jött a variálás, meg titkolózás. Józan állam nem kényszeríti arra a kismamáit, hogyha néhánynak legalább lenne munkája, akkor ne csinálja. Egyrészt nem esik ki a kerékvágásból, és később is jó eséllyel kap munkát, másrészt adózik a jövedelme után, és nem kell kiskapukat keresgélni. A biztos gyedről meg legfeljebb milliós fizetésért mondana le az ember, de azért annyit meg nem kínáltak..:-)
97. eselyazeletre (válaszként erre: 95. - Rozália)
2014. jan. 3. 13:59
Azért nem veszett el az a pénz, mert ha az anya 1 éves kora után munkába áll a gyereknek akkor 2 éves korig kifizetik a gyedet, majd pedig a gyest 3 éves korig, és ez nemcsak a 2014. január 1 után születettekre vonatkozik. Valószínűleg a kismamák munkavállalását akarják ösztönözni ezzel.
2014. jan. 3. 13:51
Beadtam a papirokat a többit a munkahely intézi most már a pént kell várnom:)
95. Rozália (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 3. 06:28
Persze... Ami jó, annak örülünk, ami nem annyira, azon meg bosszankodunk:( A gyerekeknél fél milla minuszt jelent ez a kitétel... Az azért nem semmi.
94. Luijza
2014. jan. 2. 19:12
Sajnos ez rám nem vonatkozik. :-(
93. 4c1a787e8f (válaszként erre: 87. - Rozália)
2014. jan. 2. 19:11
Na ez az vazze... vazze... vazze...
92. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - Rozália)
2014. jan. 2. 19:09

Sajna én is így értelmeztem...


Káromkodtam is sűrűen. Én mindig mindenről lecsúsztam. Régebben míg sulis voltam, nagyon alacsony volt a jövedelmünk. 1-2 ezer forint híján nem járt az önkormányzati segély az egy főre jutó összegnél. Az előttem balhézó kétszer akkora majdmondtamkinek meg persze megadták..


Aztán kérvényeztünk önkormányzati lakást, legalább átmeneti időre. Lazán kilencen éltünk akkor egy panelban. Nemhogy nem kaptunk, hanem még le is szúrtak, hogy akik ilyen jó körülmények között élnek, miért igényelnek egyáltalán... Persze, mert egyébként tiszta volt a lakás, normálisan bútorozva, és még két számítógépünk is van, lévén én mérnök vagyok. Akkor még hallgató voltam...anyám meg könyvelő.


Aztán jött volna a szocpol. Pont akkortól nincs fél szocpol, amikortól nekünk szóba jöhetett volna...


A gázártámogatást azért nem vehettük igénybe, mert nem a mi nevünkön vannak a közművek, ahol most lakunk...


Most meg ez, én is most októberben szültem. Az egyik nagyra meg még járna a gyes... De amiket olvastam nekem is az jön le, hogy csak a jan.1-e után születettekre érvényes... Bár még a TB szakértőmet nem kérdeztem meg, majd írok neki...



Mondjuk azért ami mégiscsak jó, az az adókedvezmények. Az azért mégiscsak jelentett valamit...

2014. jan. 2. 18:44
Ami az OEP honlapján van.
90. Casse (válaszként erre: 89. - Casse)
2014. jan. 2. 15:58
És mit kell beadnod? Az OEP HONLAPJÁN levő kérelmet?
89. Casse (válaszként erre: 88. - Csinoska2012)
2014. jan. 2. 15:57
De jó neked, nálunk ránkbíztak mindent és senki nem intéz és kérdez semmit....
2014. jan. 2. 15:30
Most hivtak a munkahelyemről holnap már be kell adnom a papirokat !Végre valami jó :)
87. Rozália (válaszként erre: 86. - Monilla)
2014. jan. 2. 14:38

De pont ott olvastam a 2. pont 3. alpontjában:


"2. A 2014. január 1-től a korábban született gyermek után folyósított ellátások és 2014-ben

született gyermek után járó ellátások egyidejűleg járnak.


 Korábbi szabályozás:

o Ha a gyed, vagy a gyes folyósítása közben újabb gyermek született, akkor a szülő

választhatott, hogy melyik ellátást kéri (nyilván a számára kedvezőbbet), de

egyszerre nem kaphatta mindkettőt.


 Hogyan szabályozzák most?

o Ha a gyed, vagy a gyes folyósítása közben újabb gyermek születik, akkor a korábbi

gyermek után járó ellátás folyósítása nem szűnik meg, hanem

o a jogosultság teljes ideje alatt mindkét gyermek után továbbfolyósítják a minkét

gyermek után járó összeget.


 Kikre vonatkozik?

o 2014. január 1-jétől a korábban született gyermek után folyósított ellátások és

2014-ben született gyermek után járó ellátások egyidejűleg járnak, vagyis

o Ez a 2014. előtt született gyermekekre is vonatkozik, de csak akkor, ha 2014. január

1-je után újabb gyermek születik a családban."


De nekünk nem fog január 1-e után születni pillanatnyilag újabb gyermek, mert az utóbbi december 23-án született.

Én lennék a legboldogabb, ha mégis mi értelmeztük volna rosszul...

86. monilla (válaszként erre: 78. - Rozália)
2014. jan. 2. 14:11
Hidd el rosszul tájékoztattak. Fejetlenség van még ezen a fronton, mert nincs még egy hónapos sem a törvény. Járni fog mindkét unokád után az ellátás 2014. január 1-től. Nyisd meg a www.oep.hu-t és ott a nyitólapon találsz egy két oldalas tájékoztatást a gyed extráról.
85. Casse (válaszként erre: 84. - Csinoska2012)
2014. jan. 2. 13:46
Nálunk is ők.....de itt a MÁKosok se tudtak semmit....akkor beküldöm oda tértivel és majd csinálnak vele valamit...
2014. jan. 2. 13:38
Az én munkahelyemen a MÁK csinálja a kifietést és s fizetéseket,eért mondták adja oda be mert ök fogják számfejteni.
83. Casse (válaszként erre: 81. - Csinoska2012)
2014. jan. 2. 13:23

Nálunk az OEPnél azt mondták hogy még nem tudnak semmit azt se hogy hova küldjem!!!!!


Akkor szerinted a MÁKhoz kell????? A te munkahelyed am kifizetőhely vagy sem?

82. Casse (válaszként erre: 78. - Rozália)
2014. jan. 2. 13:22
A 2 gyerekesek esetén akkor jár mindkettőre ha a második 2014.01.01 után születik. A munkába állókra más vonatkozik.
2014. jan. 2. 12:35
Beszéltem a OEP.-pel nekünk jár az én kislányom áprilisban lesz 2 éves addig gyed utána gyes,le kell adnom a gyed folyositásának folytatolagos kérelmét a honlapjukról letöltöttem és be kell adnom a MÁK .-hoz,és februárban már utalnijuk kell.
80. manó2000 (válaszként erre: 78. - Rozália)
2014. jan. 2. 12:33
Ez komoly? Nem csak visszamenőleg nem adják? Január 1-től nem jár mindkettő után?
79. Rozália (válaszként erre: 75. - Glabi)
2014. jan. 2. 12:30
Itt nem jön be semmi:(
78. Rozália (válaszként erre: 77. - Eselyazeletre)
2014. jan. 2. 12:28

Talán mégsem annyira:( Nekem vagy egy 15 hónapos unokám, meg egy 10 napos. A menyemnek nem fog járni mindkét gyerek után a juttatás az OEP tájékoztatása szerint, mert a pici nem január 1-e után született:(

És nem hiszem, hogy mi lennénk az egyedüliek.

77. eselyazeletre (válaszként erre: 76. - Glabi)
2014. jan. 1. 23:09
Jaj de jó, köszönöm. Akkor mégiscsak jól értelmeztem a törvényt, hogy 1 éves kor utáni korlátlan munkavégzésnél tovább jár a gyed, és nem a gyes annak, aki jogosult egyébként is a gyedre. Ráadásul úgy látom csak annak kell kérelmet kitöltenie, aki a hátralévő időre újból megigényli a gyedet. Akinek január 1 után tölti be a gyermeke az 1 évet, annak automatikusan tovvább jár a gyed mindenféle külön igénylés nélkül is. Olyan jó, hogy csökken a bürokrácia és végre és a kisgyerekes családokat támogatják!!!!!
76. Glabi
2014. jan. 1. 20:38
[link] Itt megtaláljétok a "KÉRELEM gyermekgondozási díj továbbfolyósítására" nyomtatványt, kitöltési útmutatóval :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook