Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyárilag csomagolt új mosógép belseje vizes?! fórum

Gyárilag csomagolt új mosógép belseje vizes?! (tudásbázis kérdés)


1 2
55. Anatita81 (válaszként erre: 47. - Emagdi)
2010. ápr. 15. 13:09

Szia, a forró ecetes mosáshoz nem adtál még szódabikarbónát? A How clean is your home?-ban a takrító banyák sokmindenre használják együtt. Nem tudom, árt-e a gumi és műanyag részeknek...

Bár a férjemet megkérdeztem, mondta mehet, ha megeszi, kapok újat! :) Már egy kicsit remélem is. ;)

De biztos nem Mile-t, azért én irigy-irigy!

2010. ápr. 14. 20:21
:) Akkor nem mindegyiknél írják bele? Az enyémnél is benne van :)
53. Ágika30 (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2010. ápr. 13. 09:59

Szia!

Megnéztem még egyszer a használati utasítást,átolvastam A-Z-ig, de sehol nem szerepelt ilyen,hogy vizes lehet a gép belseje!

Mi a géped márkája?

52. MelisUK (válaszként erre: 6. - Ágika30)
2010. ápr. 12. 18:09
Ha megnézed a használati utasítást, kezdd olvasni az elejétől, ahol azok vannak még leírva, hogy azokat a biztonsági csavarokat ki kell szedni, stb., hogy mit hová kell csatlakoztatni, ott valahol le van az is írva, hogy előfordulhat, hogy vizes a belseje a próbamosás végett.
2010. ápr. 12. 18:07
Igen, vizesnek kell lennie.
2010. ápr. 12. 14:17

Polly a neve!

Úgy szoktam használni,hogy beleöntőm az egész folyadékot a dobba, hagyom benne állni egész éjjel és utána reggel kimosom 90fokos programmal!

De szerintem nem fontos minden hónapban ezt megcsinálni,végül is attól függ mennyit és milyen ruhákat mosol! Én majd az ecetet akarom kipróbálni,rosszabb biztos nem lesz tőle!

2010. ápr. 12. 12:28
Ági mosógéptisztító folyadékot milyet és hol szoktál venni? Nekem az új géphez azt írták, hogy havonta egyszer mosassam át ilyennel. Többen az ecetet ajánlották, hogy az is jó. Jövő hónap elejéig van időm kitalálni, mivel fogom csinálni :)
48. Ágika30 (válaszként erre: 47. - Emagdi)
2010. ápr. 12. 11:11

köszi!

Hallottam már másoktól is az ecetes megoldást! Csak nem tudtam,hogy hígítva kell-e beleönteni vagy hígítás nélkül,meg féltem,hogy ecetszagú lesz utána a gép,mert a szagát nagyon nem bírom! De tény és való,hogy nagyon hatékony szer én vízkőoldásra használom a békás ecetes vízkőoldót!

47. emagdi (válaszként erre: 46. - Ágika30)
2010. ápr. 12. 10:01

ecettel átmosás: fogok 1 v 2 üveg ecetet, beleöntöm a gépbe, és elindítok egy 90C-os programot:)

szépen végigmegy, és kitisztul a gépből minden élősködő és a vízkő is. (persze nem kell megvárni amíg ezek megjelennek benne, de kb fél évente átmossa az ember ecettel a gépet, akkor nem lesz vele ilyen gond.)

ráadásul az ecet nem környezetszennyező, nem jutnak méreganyagok a ruhákra sem.

(és nem lesz ecet szagú az utána mosott ruha:))

46. Ágika30 (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2010. ápr. 12. 09:52

Szia!

Inkább köszönöm,hogy leírtad a véleményedet,az sose baj! :)


1. Én a Hogyan készült? c. műsorban láttam,hogy az ilyen műszaki dolgokat,amit sorozatban gyártanak,szúrópróbaszerűen kiválasztanak egy-egy darabot és ha az jó,akkor a többire is áldásukat adják!

De ez logikus is,hiszen nem tesztelhetnek le több ezer darabot,hiszen akkor mire végeznének a tesztelgetéssel,meg eljutna a boltig a termék az rengeteg idő lenne!


2. Nekem van bűzelzáró golyóm! :) Az csak akkor lényeges,ha a falba van belevezetve a szennyvízkieresztő cső,az úgy működik,hogy ha kiengedi a gép a vizet,akkor a golyó megemelkedik a nyomástól,alapjáratba meg eltömíti a lukat!

Szerintem is,ha valakinek büdös gépe,az csak azért lehet,mert nincs karbantartva!

Meg le van csukva a teteje,én ha mosok,mindig nyitva hagyom 1-2napig,aztán ha nincs több mosnivaló lecsukom, éppen ezért volt ennek az új gépnek szaga,mert volt benne víz és le volt zárva a teteje!

Félévente egyszer átmosom mosógép tisztító folyadékkal,ecettel még nem próbáltam!

Azzal hogyan szoktad?

45. emagdi
2010. ápr. 12. 07:31

beleolvastam a fórumba, és két észrevételem lenne, ha megengeditek:

1. miért lenne egy mosógép büdös?:)) ezen meglepődtem, nekünk otthon a szüleimnél sem volt sosem büdös, és az enyém sem az. fel sem merült bennem, hogy büdösnek kellene lennie:)) mondjuk mindig nyitva van (szellőzik) és fél évente átmosom ecettel, az kiöli a penészt, gombákat stb.

nem lehet egyébként hogy azért büdös a mosógép, mert rosszul van bekötve a vízvezetékre, és nincs bűzelzárás? (mint a csapok lefolyóinál)


2. pont tegnap láttam egy dokumentumfilmet, igaz ott a mosogatógépekről volt szó, az elektrolux központi gyárát mutatták, s azt, hogyan készítik a mosogatógépeket. ott azt mondták, hogy minden X-edik gépet leveszik a gépsorról és tesztelik vízzel, edényekkel, kosszal. tehát nem mindet, csak néhányat, véletlenszerűen kiválasztva. ezért lehet talán az, hogy néhányan vizet találtatok a gép belsejében.

44. Ágika30 (válaszként erre: 41. - Anatita81)
2010. ápr. 11. 21:26
Én elhiszem,hogy anyud gépe nem büdös! Ha odafigyelsz a gépre,tisztítod,karbantartod,akkor azt a gép is meghálálja! Igazából még mindig üzemképes is,csak rá kellett volna költeni,hozzáteszem nehéz szível váltam meg tőle,de annak meg nem láttam értelmét,hogy ráköltsek 40ezret,mert attól még ugyanúgy 10éves marad,meg hát az egy fél mosógép ára!
43. Ágika30 (válaszként erre: 40. - Anatita81)
2010. ápr. 11. 21:22

Én már az elsőnél is a pénzt akartam visszakérni,csak kötöttem rá plusz garanciát és azt mondták,hogy annak az árát nem tudják visszaadni! Ezért kénytelen voltam belemenni a cserébe,ami szintén rossz volt.Na azt szépen felhívtam a garanciásokat,mert az külön cég csinálja,aztán mikor visszavittem másodjára a gépet az üzletbe,akkor már azt mondták,hogy át lehet vezetni a garanciát másik gépre is vagy vissza is igényelhetem az árát! :S Így visszakaptam minden pénzt,ezután vettem ezt a 3.-at,de ezt már nem az euronic..be! :)

Csak mint már írtam már nincs energiám,hogy ezzel foglalkozzak,műszakilag tényleg nincs baja!

Domestos sokat segített rajta,majd veszek mosógéptisztító folyadékot is,aztán majd még egyszer átmosom azzal is! Szépen mos és hatékonyan öblít! Nekem ezek voltak a fő szempontok,főleg az öblítő,hogy legyen illata,amit visszavittem az euron..be,azzal pont az volt a baj,hogy nem volt illata a ruháknak!

42. Ágika30 (válaszként erre: 37. - Wanesz)
2010. ápr. 11. 21:14
Hát elhiheted,hogy én se azért vettem 90ezerért mosógépet,hogy függönyt mossak vele,ahhoz elég lett volna egy hajdu is :) Pedig abszolút nincs poshadt szaga,az öblítőt lehet rajta érezni!
41. Anatita81 (válaszként erre: 37. - Wanesz)
2010. ápr. 11. 21:08

Elhiheted neki, anyukám 30 éves gépe is szagtalan!!!

Attól is függ, milyen víz milyen csöveken érkezik a házba-lakásba meg persze hogy mivel mosol és amit írtál is, mit!

Amiben egyszer megtelepszik a gomba, azt nagyon nehéz kiírtani, de ha a vízzel jön, nem is lehet!

2010. ápr. 11. 21:04

Amúgy létezik olyan, hogy termékfelelősség! Harmadik visszavitelnél nem kell elfogadnod a cserét, vissza kell adniuk az árát!!!

Akkor vehetsz másmilyet, amit nem köttetsz be addig, míg nem látod, hogy tiszta, illatos! Sőt, haza se vidd addig!

Az üzletben meg hajtsd ki, hogy jöjjenek, szereljék ki, szállítsák el a büdit!

2010. ápr. 11. 21:02

Szerintem is kipróbálják a gyárban. Nekem is nedves volt belül, 7 éves, soha semmi baja nem volt. Kopp,kopp.

Nagyon bosszantó lehet, hogy már a harmadik géped,amivel így jártál rövid időn belül.

Nem tudom a márkáját, én elvből SEMMILYEN cuccot nem veszek Elect....x-ból,mert a leggagyibb.

Próbáld meg negyedszer is kicseréltetni, hiszen nem aprópénzért vetted, és nehogy a saját kontódra szállíttass! Ez legyen az ő gondjuk.

38. Anatita81 (válaszként erre: 26. - Ágika30)
2010. ápr. 11. 20:56

Bocsi, azt nem láttam eddig, hogy koszos, büdös, penészes volt... :( Pfuj!

De különben el tudom képzelni, ahogy valaki írta is, hogy mindegyiknek a tömítettségét ellenőrzik egy gyors eljárással! A prémium márkáknál mindenképp.

A tiéddel vszeg tényleg nem ez történt.

A fogyasztóvédelem veszett fejsze nyele, meg amúgy is visszavették, nem? A helyedben nem pazarolnék időt-energiát rájuk!

37. Wanesz (válaszként erre: 33. - Ágika30)
2010. ápr. 11. 20:43

Szia

Nekem nem azért olyan a gépem ,hanem mert használom is és nem függönyt mosok vele,hanem melós ruhákat is.Ráadásul nem is lehet úgy kiszellőztetni a gépet hogy totál kiszáradjon belülről így a maradék víz tuti beposhad.Nehari de ugyse hiszem el,hogy neked a 10 éves géped szagtalan volt:)Bocsi:)

Ha hiszed ha nem ,de minden gépet leellenőríznek a gyárban.Nekik sem érdekük hogy hibás ,nem jól szigetelt mosógépet dobjanak a piacra.

NEm lehet belül rozsdás,hisz vicces lenne,mivel állandó víznek van kitéve.A külső burkolat ha megsérűl akkor előfordulhat hogy rozsdás lesz.

36. Ágika30 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2010. ápr. 11. 11:12

Mondjuk annyit még lehet megteszek,hogy felhívom a szakszervizet,mert kíváncsi vagyok,hogy belülről hogy néz ki a gép,ha nincs rajta burkolat!

Hát ennyi erővel,rozsdás is lehet meg ki tudja még milyen!

35. Ágika30 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2010. ápr. 11. 11:10

Kimostam 2szer üresen 90 fokos programban domesztosszal! Úgyhogy igazából félig meddig megoldódott a probléma,csak hát na, ezt nem hiszem el,hogy így szabályos!

De hogy ez a harmadik ÚJ mosógépem 3 hét alatt,ami vizes volt az már vicc! Ennyire szerencsétlen nem lehetek,hogy pont én kaptam meg a szúrópróbás gépeket! :)

Tudod már se kedvem,se pénzem,se időm, se energiám nincs arra,hogy megint kiszereljem,visszavigyem és hozzak helyette másikat!

34. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Ágika30)
2010. ápr. 11. 10:53

még nem vetted fel a kapcsolatot a fogyasztóvédelmisekkel???


ha büdös,koszos,penészes volt belül, akkor nyilvánvaló,hogy nem felel meg és nem adhatják el.


Gondolom,a gyárban szúrópróbaszerűen kipróbálják a gépeket s ezekben lehet víz (enyémben is volt,mikor vettem)


De azzal érvelhetsz,hogy penészes és koszos és büdös volt. Ilyen esetben biztosan ki kell cserélniük.

33. Ágika30 (válaszként erre: 32. - Wanesz)
2010. ápr. 11. 10:46

Nem a boltra gondoltam,hogy eladja,hanem arra,hogy a gyártó nem fogja kiszanálni!

Hát lehet a te géped beposhad az én volt 10éves gépemet bárkinek meg merem mutatni,nem hogy nem büdös,de egy penészfolt nincs rajta és tiszta! Nagyon vigyáztam rá és erre is fogok csak így nehéz,hogy még nem is használtam,de már szagos! :)

Az euronicsbe soha többet nem veszek semmit,mert ott érdekes az eladóknak mindig olyan készülékük van,amit éppen kinéztél magadnak! Talán ez a marketingpolitikájuk?!


Nem akartok én pereskedni,de a fogyasztóvédelmisek meg tudnák mondani,hogy ez helyes eljárás-e,hogy a gyár vizesen csomagol!

32. Wanesz
2010. ápr. 11. 10:35

Én most nem értem ezen miért vagy felháborodva.Ha a célnak megfelel és működik,akkor nem mindegy hogy vizes-e? A használat során meg előbb vagy utóbb úgyis beposhad ,nem lehet minden örökéletű és patyolattiszta.

A fogyasztóvédelem meg tuti "kinevetne" ha egy ilyen miatt elindulnál "pereskedni".

Dolgoztam Euronicsban,de még ilyen soha nem fordult elő,hogy visszahozott gépett újra eladnának.Megy vissza a gyártónak .

2010. ápr. 10. 15:47
Mi 7 éve vettük az automatát, az üzletben volt kiállítva azt adták ide, és az is vizes volt. Nem a legjobb konstrukció, egyszer leesett a szíj, 2x meg már csapágyat is cseréltettünk, nagyon hangos.
30. moncsicsi83 (válaszként erre: 29. - Ágika30)
2010. ápr. 10. 15:15
Nem tudom, a Mile mosógépek elég jók, meg ez a cég találta fel a mosógépet, ha náluk vizes egy kicsit belül a dob, akkor nem véletlen. Már két program lefutott rajta és semmi baja. Lehet csak bele nyúltál egy rosszba? Habár ha koszos meg penészgombás meg büdös volt a belseje, akkor ott van valami bibi. A miénk nem volt büdös, koszos és penészes sem. De kicsit vizes, nedves igen...
29. Ágika30 (válaszként erre: 28. - Moncsicsi83)
2010. ápr. 10. 14:44

Én már nem tudom kinek higgyek,egy biztos mikor még anno régen megvettem az első automata gépem,nem volt vele semmi gond,nem kellett visszavinni egyből és nem is volt vizes!

A mai napig üzemképes,csak szegénykémre rá kellett volna költeni(fűtőszálcsere+nem jó a centrije),amúgy motorikusan semmi gond vele! :S

28. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - Ágika30)
2010. ápr. 10. 14:38
Mile mosógépet vettünk, abban benne van :)
2010. ápr. 10. 14:30
Moncsicsi köszi,hogy megírtad! :)
26. Ágika30 (válaszként erre: 24. - Anatita81)
2010. ápr. 10. 14:30

Tévedsz!!! Nem vegyszeres víz! Mikor kibontottam tiszta büdös volt a belseje,meg koszos!

A penészgombákról nem is beszélve!

Kötve hiszem,hogy minden egyes gépet kipróbálnak! Ezeket sorozatba gyártják,mondjuk legyártanak egy szériából 10 000 db-ot,szerinted mindegyiket egyesével kipróbálják???

Mire végigpróbálnák az összeset,addigra már rég kijönnek új típusok.

Azt el tudom képzelni,hogy mondjuk mindegyik 100.darabot kipróbálják,de azt kizártnak tartom,hogy minden egyes darabbal végeznek próbamosást! Egyébként a használati utasításban pont azt írják,hogy vizesen ne csukjuk le a gép tetejét,mert akkor kellemetlen szagok keletkezhetnek! Ezzel szemben meg állítólagosan a gyártók csomagolják el vizesen?! Ezt akárhogy is nézem ellentmondás! :)

Meg kéne kérdezni a fogyasztóvédelmet! Van valakinek ott ismerőse?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook