Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

127. 54ec386d0c (válaszként erre: 124. - Seniko8)
2008. márc. 23. 22:35

Köszi a tippet!

Most likvidálom az olyan étkeket amik kötnek (répa, alma banán)

2008. márc. 23. 16:20
Sziasztok! Úgy gondolom mindenkinél más a fogyás! Mikor először csináltam a 90 napos diétát, akkor 10-12 kiló lement, de csak az első két hónapban fogytam, aztán egy dekát sem mozdult lefelé. Szerintem ha hozzászokik a szervezet az efféle táplálkozáshoz, akkor már sokkal nehezebben megy! Másodszorra is elkezdtem egy hónap kihagyás után, hátha...de semmi! Az emésztésem nekem nulla volt, három-négynaponta jártam wc-re.... Villers szerint ez a 90 napos diéta egy marhaság, hiszen ugyanazokat a dolgokat esszük meg a 90 nap alatt, amitől meghíztunk! Azt tanácsolta, inkább azokat a fránya szénhidrátokat iktassuk ki az étrendből, több saláta, hús, semmi cukor és édesség... Én elgondolkodtam, és abbahagytam a 90 napot! Megpróbálok normálisan étkezni, régen is úgy csináltam, és heti egy kiló akkor is lement! Ha kiszámoljuk, semmivel sem rosszabb súlyleadás szempontjából mint a 90 napos, mert itt is 90 nap alatt akár 12 kilót is leadhatunk! Gondoljátok meg mennyire érdemes éhezni! Azért sok sikert és kitartást kívánok Nektek!
125. seniko8
2008. márc. 23. 16:01

Viszont ma volt egy kis problémám!

Gyüminapom van, és teljesen jól voltam kb du. 3-ig, aztán hirtelen elkapott a hányinger, amit még kicsit most is érzek, és máris futnom kellett a wc-hez(hányni)!

Egyébként ebédre fahéjas almát, és banánt ettem - nem volt sok a fahéj se rajta, nem tudom mi a bajom! és kajára sem merek gondolni...

Nektek volt már ilyen?

124. seniko8 (válaszként erre: 123. - 54ec386d0c)
2008. márc. 23. 15:58

Értem, egy jó tipp:

Én minden 7végén (ha otthon vagyok), iszok egy adag mályvateát, ami a 7vége alatt teljesen kiürít, kitisztít, hétfőre elmúlik a túlzottan gyors emésztés, és így egész 7en beáll a napi 2!

És még kibírhatatlan görcsöket sem okoz - nekem!

persze, sztem ez mindenkinél más!

Nekem bevállt, esetleg próbáld ki hasonló teákkal!

123. 54ec386d0c (válaszként erre: 122. - Seniko8)
2008. márc. 22. 23:16
Az az igazság, hogy pontossan nem tudom, mert elromlott a mérleg. A 15. napon méreszkedtem elösszőr, ehhez képest most semmi mozgás. A 15 napban az övemet kényelmessen 1 lyukkal beljebb tudtam csatolni, és a kollegáim is észre vették a fogyást. Volt aki azt mondta, hogy az elején elindul, majd megáll, de később újra indul a fogyás. Még valami amit furcsálok, hogy ezelőtt 2X is tudtam nagydolgot, most meg csak reggel és az se megy könnyen.
122. seniko8 (válaszként erre: 121. - 54ec386d0c)
2008. márc. 22. 16:58

Szia,

mennyi ment le eddig? Én 33 napja csinálom, és csak 3,5 ment le, de gondolom lassan már beindul! Utóbbi 1-2 napba ment le fél kg! Mindenkinél máshogy megy, vkinél eleinte megy le több, vkinél meg csak a közepe, vagy végefele!

Sok sikert és kitartást!

2008. márc. 22. 12:24

Sziasztok!

Ma méreszkedtem, elszomorító, stagnál a súlyom.

23. napon vagyok, ez elején elindult most meg semmi.

2008. márc. 21. 17:55
hát igen.. én sem tudtam, hogy ugy is csinálják..mi székelyek igy tanultok az őseinktől:)
119. seniko8
2008. márc. 21. 16:43

sziasztok, nem tudjátok véletlenül, hogy a gesztenyepüré keményítő, vagy szénhidrát!?

Én a CH-ra tippelek!

előre is köszi

118. 35556e805c (válaszként erre: 117. - Ikracska)
2008. márc. 21. 16:24

Hű de érdekes, felénk meg úgy van, hogy szombat este van a körmenet, és utána eszünk. De hát mindenhol máshogy van (mindig megtud az ember vmi újat). :):)

Akkor megértem a holnapi víznapot! Kitartás!

2008. márc. 21. 14:38
Mi úgy szoktuk, hogy Vasárnap reggel visszük a sok finomságot szenteltetni, majd utánna jöhet a zaba:)
116. 35556e805c (válaszként erre: 106. - Zoeka)
2008. márc. 21. 12:27
Hát igen sajna csak folyadékot, vagy max minimálisat az adott napiból (én néha szoktam, pl. fehérjenapon naturjoghurtot délután),de elvileg tényleg csak folyadék. Csak ügyesen! :)
115. 35556e805c (válaszként erre: 107. - Ikracska)
2008. márc. 21. 12:26
Miért akarsz víznapot tartani, hiszen holnap lesz a nagy sonka meg tojás meg mindenféle fehérje zabálás!!! :)
2008. márc. 21. 12:24
Nyugi csajok nekem holnap lesz gyüminapom, amikor mindenki eszi a sonkát, tojást.... :S ami persze fehérje napra tökéletes. Na de a szépségért meg kell szenvedni!Tartsatok ki , ha az ünnepeket kibírjuk, akkor mindent! :D
2008. márc. 21. 12:12
Azt hiszem úgy lesz és viznapot tartok holnap:( A kitartás az nagyon gyatra nálam, sajnos...alig birom a gyümölcsnapot is, de most megmutatom:) fogok neki töltsem meg a báránykát...köszönöm válaszaitokat és a biztatást. KELLEMES ÜNNEPEKET!!
112. 54ec386d0c (válaszként erre: 107. - Ikracska)
2008. márc. 21. 09:33
Gyümölcsnap után viznap, és akkor vasárnap lesz fehérjenapod.
111. Krerika (válaszként erre: 107. - Ikracska)
2008. márc. 21. 07:37

Szia! Valahogy ki kell bírni. Gondolj a célra! Nekem is gyümölcsnapom van. Engem az éltet, hogy pünkösdkor már letelik. Igaz akkor is vigyázzva kell enni.

Majd úgy főzöm meg a sonkát, hogy holnap tudjak bebőle enni.

Kitartás!

2008. márc. 20. 19:19

Találta nektek még valamit:


Szénhidrát



A különböző cukrok és azokból felépülő összetett szénhidrátok, keményítők sorolhatók ide. Az egyszerű szénhidrátok a szőlőcukor (glukóz), a gyümölcscukor (fruktóz), a répacukor (szaharóz). Az összetett szénhidrátok a keményítő, amely glukóz molekulákból épül fel, az inulin, amely fruktóz molekulákból áll. A szervezet működéséhez elengedhetetlen, az energia háztartást biztosítják. 1 g szénhidrát 4 kcal energiát képvisel.


forrás: [link]

109. Manókavagyok (válaszként erre: 107. - Ikracska)
2008. márc. 20. 19:08

Én jó előre tervet készítettem, és úgy iktattam be víznapokat, hogy ünnepekkor ehessek. Én rengeteg víznapot tartottam.

Ha hirtelen jött egy esemény, ahol valamit enni kellett (pl. étterem és gyümölcsnapom lett volna), felcseréltem a két napot. Szerintem egyszer-egyszer nem gáz.

108. Manókavagyok (válaszként erre: 104. - Jutka60)
2008. márc. 20. 19:03

Szénhidrát


A szerves vegyületek olyan csoportja, amelyek szénből, hidrogénből és oxigénből épülnek fel. Idetartoznak a szervezet fő energiaforrásait képező cukrok és a keményítő is. A táplálékkal felvett szénhidrátok glukózzá alakulnak, amelyek lebontása során energia szabadul fel, melyet az adenozintrifoszfát (ATP) tárol. A szénhidrátokat a fotoszintézis során a zöld növények állítják elő, az emberek a gabonamagvak illetve őrleményeik, a gyümölcsök, zöldségek elfogyasztásával veszik fel azokat. A felvett szénhidrátot vagy azonnal felhasználják, vagy állati keményítő (glikogén) formájában tárolják.


forrás: [link]


Tehát a keményítő is szénhidrát. Csak ez a fogyókúra két részre bontja a szénhidrátok csoportját: keményítőnap (keményítő) + szénhidrátnap (a 90-naposban ide a nem keményítő szénhidrátok tartoznak, pl. cukor)

2008. márc. 20. 15:25
sziasztok...hogy lehet kibirni az ünnepeket vétkezés nélkül? pénteken gyüminapom van, szombaton fehérje:(, jobb lett volna, ha vasárnapra esik a fehérje.... baj lenne, ha két fehérjenapot tartanék?
106. zoeka
2008. márc. 20. 15:23
Lányok,...tegnaptól csinálom...nagyon elhatároztam magam.... de...az étkezések között...gondolok az ebéd és vacsora közti időre nem lehet enni semmit csak folyadékot fogyasztani?
105. 54ec386d0c (válaszként erre: 104. - Jutka60)
2008. márc. 20. 11:55
A rizst a keményítőnapon lehet enni.
104. jutka60
2008. márc. 20. 11:22

Sziasztok!

Febr, 27-én kezdtem a diétát, nem mérem magam naponta, csak kb. 4 naponta, hogy ne foglaljon le túlságosan a dolog. Tegnapi mrésem több mint 3,5 kg fogyást mutatott, ami OK.

Egyelőre az a "probéémám", hogy rizst melyik napon lehet enni? Egy tápanyagtáblázat szerint szénhidrát van benne a legtöbb, de lehet, hogy a keményítő a nyerő? (Arról nem ír ez a táblázat.

103. 54ec386d0c (válaszként erre: 101. - 35556e805c)
2008. márc. 20. 10:58

Már kidobtuk. Ma lessz más sali. Köszi a segítséget!

A husvéti sonka, kalács,tojás, torma mi lessz?????

102. 35556e805c (válaszként erre: 100. - 54ec386d0c)
2008. márc. 20. 10:06
Ja és arról, hogy nem tudsz eleget inni gyüminapon, sztem ez nem gáz, de csináld azt, hogyha bosszant, hogy minidg mikor eszel, utána megiszol fél liter folyadékot, hatásos erre a korsó (nekem is van), és akkor tuti megiszod a 3 litert
101. 35556e805c (válaszként erre: 100. - 54ec386d0c)
2008. márc. 20. 10:04
Sajna nem lehet zöldséget enni gyüminapon, csak gyümit! :( Úgyhogy jól csináltad, hogy nem ettél a saliból,ma viszont megehetnéd :D
2008. márc. 20. 10:02

Gyümölcsnapon nem tudom meginni a 3 liter folyadékot, ami máskor nem okoz gondot, sőt még többett is tudok. Tudom, hogy magas a gyümölcsök viztartalma mégis bosszant.

Gyümölcsnapon lehet zöldséget enni?

Tegnap a munkahelyemen megmaradt a görögsaláta (feta nélkül) és nem mertem megenni mert gyüminapom volt.

Mindenkinek hajrá!!!!!

2008. márc. 20. 09:04
Én is reggel szoktam mérni magam.Most vagyok a 9. napon és fogytam 1,5 kg-t, tök boldog vagyok, bár lehet, hogy nem volt reális a kezdősúlyom, mert menszesz közbe volt mikor elkezdtem,na de mindegy a lényeg, hogy elindult! :)
2008. márc. 19. 22:07
Ti egyébként hogyan, mikor mérekeztek. Én mindig reggel, ruha nélkül. Amikor legutóbb voltam egyik orvosnál, akkor 64,6 kg voltam, ő meg felállított este bakancsban, vastag pulcsiban, nadrágban, övvel, mindennel a mérlegre, és az 66,8-at mutatott. Aztán elkezdte magyarázni, hogy hát nem nagyon, de egy picit, éppenhogy átcsúztam a túlsúlyos kategóriába, úgyhogy szerinte álljak neki diétázni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook