Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gennyes méhgyulladás miatt ivartalanítás után felépülés fórum

Gennyes méhgyulladás miatt ivartalanítás után felépülés (beszélgetős fórum)


2021. aug. 5. 15:28

Sziasztok

Pár nappal ezelőtt műtötték a kutyámat gennyes méhgyulladással. A műtét maga 35 percig tartott és azt mondták, hogy minden rendben van. De! Miután hazahoztuk és lekopott az ezüst spray elkezdett váladékozni a varrat. Felhívuk az állatorvost és akkor azt mondták, hogy rendben van, ha váladékozik. De egyre jobban folyt belőle ez a valami. Bevittük. Ott nem mondtak semmi konkrétat, hogy most ez mi vagy mitől lehet. Annyit csináltak,hogy a varrat közé betadinos oldatot nyomtak bele utána meg ki és közölték, hogy otthon is ezt kellene csinálni. Na már most nagyon nem értem, hogy hogy gondolták ezt. Mikor az orvos csinálta el volt bódítva kutyám, de itthon ez kivitelezhetetlen. Fájdalomcsillapítót egyáltalán nem kaptunk csak infúziót és 2 féle antibiotikumot. Engem az zavar az egészben, hogy nem mondanak semmi konkrétat és felháborodnak mikor telefonálunk kérdezni. Én érzem kellemetlenül magam mikor elég sok pénzt náluk hagytam.

Valakinek ilyen tapasztalat, amit megoszthatna? Nekem már az is sokat segítene ha valaki sorstárssal beszélhetnék, mert már idegállapotban vagyok annyi kérdésem van csak nincs aki válaszolna.

12. Bcicus
2015. nov. 10. 00:28
Én megnézetném másik dokival mert ez egyáltalán nem normális.
11. marlenka70 (válaszként erre: 10. - Antifor)
2015. nov. 8. 19:58
Örülök,hogy minden rendben :-) gyors gyógyulást neki!
2015. nov. 8. 12:19

Köszönöm a válaszokat!

Éjjel kicsit vérezgetett a sebe, ezért délelőtt elmentünk a dokihoz. A varrat rendben van. A felállással és pisiléssel kapcsolatban azt mondta, h nincs gond (!), kicsit hisztis. smile hangulatjel Így is van! Egyre többször feláll, lassan, ügyesen haladunk.

9. antifor (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2015. nov. 7. 22:49

Szerintem is! :)

Csak olyan jó lenne valakitől azt hallani, h náluk is ez volt, kicsit nyűgös a kutya, had nyafogjon még 1 napot, aztán elindul magától.

Persze holnap intézkedünk.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. nov. 7. 22:36

Nekünk cicusunk volt és persze tudom, azok mások, de az ivartalanítás után a az állatorvosunk benn tartotta egy napig mefigyelésre, és csak akkor engedte haza, amikor már 100%-ban jól volt.

Szerintem vissza kell vinni és megbeszélni a dokival, hogy mi a teendő. Lehet, hogy túl aggódónak fog tartani, de inkább tartson annak, mint hogy a kutyusod szenvedjen. (Szerintem)

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Marlenka70)
2015. nov. 7. 21:58

Nem a kutya nagyságától függ, súlyához, méretéhez adódnak a szervei, vérmennyisége stb. Súlyuk nagyságához adagolják a gyógyszereket, az altatót.

Az immunrendszerük erőssége számít, nem a méret.

6. marlenka70 (válaszként erre: 4. - Antifor)
2015. nov. 7. 21:22
Igen, de ugrálni nem volt kedve napokig. Mindenképp vidd vissza az orvoshoz, inkább menj potyára mint hogy baj legyen. Az én kutyusom életveszélyes állapotban volt már a műtét előtt, a hasüregben is sok víz gyűlt fel utánna napokig feküdt, ételt csak kézből fogadott el és a vizet is fekve itta. Gondolom egy nagyobb testű erősebb kutya jobban viseli mint egy 5 kilós.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Antifor)
2015. nov. 7. 21:15

Nekem óriás snacit műtöttek, komoly műtét volt, transzfúziót is kapott. Mégis aznap már este szaladgálni, ugrálni szeretett volna.

Visszavinném biztos, ezt én nem tartom normális dolognak.

2015. nov. 7. 21:11

A műtét után, és másnap is antibiotikumos szurit kapott. Itthonra pedig 5 napra fájdalomcsillapítós antibiotikumos gyógyszert.

Lehet, nem elég erős a fájdalomcsillapító? Amúgy jól van, persze kissé elesett.

Holnap délelőtt tuti felhívom a dokit, csak nagyon sok cikket olvastam a témában, de ehhez hasonló tüneteket nem találtam.


Marlenka! A te kutyusod pisilt, kakilt rendesen?

3. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Antifor)
2015. nov. 7. 21:04
Idén tavasszal műtötték e miatt a yorkimat. Nekem is napokig remegett utánna az orvos azt mondta fájdalmai vannak még. Viszont minden nap mennünk kellett antibiotikum injekcióra 5 napig a műtét után. És telefonon is tartottam a kapcsolatot a dokival. Szerintem hívd fel az orvost és mond el hogy mikor műtötte (mert biztos elfelejtette már) és hogy hogyan viselkedik a kutyus ő megmondja majd mennyire normális ez. A genny miatt kérdezz rá az antibiotikumra is.
2. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Antifor)
2015. nov. 7. 20:57
Vidd vissza az állatdokihoz, vizsgálja meg, nehogy baj, fertőzés vagy más legyen.
2015. nov. 7. 20:55

2 éves, kistestű kutyám van.

Csütörtökön reggel véres váladék szivárgott a hüvelyéből, csak picit több, mint egy tüzelésnél. Azonnal orvoshoz vittük, aki azonnal megműtötte. Ivartalanította. A műtét jól sikerült.

Már aznap este ivott, éjjel evett, pisilt.

A műtét óta eltelt 2 és fél nap. Szépen iszik, jóízűen eszik. De nehezen pisil. (Még nem kakilt, de ez gondolom nem nagy baj.) Nem akar a hátsó lábára állni, csak arra a néhány méterre, míg pisilni megy. Pisiléskor ülve maga alá pisil, majd farkát behúzva, rogyasztva arrébb szalad. Nem sír, csak a hüvelyét nyalogatná, remeg.


Lehet ez valami műtét utáni probléma vagy csak kellemetlen neki a helyzet? Tapasztalt valaki hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook