Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőrákból való felépülés fórum

Tüdőrákból való felépülés (beszélgetős fórum)


1 2
55. Mézes-Krémes (válaszként erre: 54. - Stoff Erzsébet)
2021. jún. 18. 06:56

Igen, felvette a kezeléseket. Az orvos azt mondta, hogy 3-4 napja van még hátra kezeléseket nélkül, és meg fog fulladni. Valószínűleg álmában. Nem volt sok ideje gondolkodni, elfogadta a kezelést.


Figyelj, ez lassan 20 éve volt, nagyon régen. Azóta biztosan sokkal több és jobb módszer van már erre is hiszen 20 év az nagyon sok idő. Egyrészt. Másrészt a mamám csak egy dolog, hiszen ő nem egyenlő a te anyukáddal. Nem tudom hogy neki pontosan milyen típusú daganat volt, csak azt hogy gyermekfej nagyságnyi, és nem műthető, amit ráadásul az utolsó utáni pillanatban találtak meg, olyan sokáig nem volt tünete. Hirtelen csak annyi, hogy nagyon ödémás lett a nyaka, és fulladt, egyik napról a másikra, és így derült ki végül. Más idő, más ember, más szervezet.


Én még nagyon gyerek voltam, úgyhogy a kemo és a sugár időszakából csak annyi van meg, hogy kihullott a haja, meg sokat pihent. Különösen szenvedni nem emlékszem, hogy láttam volna, de nyilván engem kímélt ő is, meg mindenki, ezzel kapcsolatban ameddig csak lehetett. Amúgy szépen elmúlt neki a tüdőrák, csak aztán sajnos igen hamar agyi áttét lett belőle, amint előre meg is mondtak ugye, hogy ebből ez lesz neki. Na ott aztán már nagyon sok dolgot láttam, és erről nem hiszem, hogy akarsz olvasni, vagy hogy szükséged lenne ilyesmire. 😔 Meghalt végül a mama, és ha vissza lehetne menni az időben, akkor nem kérdés, hogy nem kéne a kezelés. 😔 De az orvos előre azt mondta anyukámnak, hogy nincs semmmi esélye túlélni, csak a csoda segíthet. De persze akkor ezt nem lehetett elfogadni, és ha akkor másképp döntünk, akkor az ember azzal el együtt, hogy mi lett volna, ha.... Úgyhogy ez nagyon nehéz, borzasztó nehéz döntés. 😔

Arra emlékszem, hogy anya minden létező egyéb dolgot összevásárolt neki, gyógygombák, macskagyökér, minden szart amiről azt olvasta, hogy segíthet.


Amúgy nekem később volt egy ismerősöm, aki felépült a tüdőrákból, és már 10-en éve élt boldogan. Nem tudom az ő pontos történetét, csak azt, hogy fél tüdővel ugyan, de él a mai napig is. Nyugdíjas már.

54. Stoff Erzsébet (válaszként erre: 53. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 23:03
Köszönöm a választ!Igen tudjuk hogy nekünk kell eldönteni,csak ezt nem olyan könnyű meg tenni!Azért kértem itt segítséget tapasztalatokról!Mi lett a mamáddal?Ő akkor gondolom felvette a kezeléseket?
53. Mézes-Krémes (válaszként erre: 52. - Stoff Erzsébet)
2021. jún. 17. 15:58

Neki/nektek kell eldönteni azt, hogy harcba szálltok-e, vagy sem. Nem lehet kijelenteni hogy nem fog segíteni neki, ahogyan azt sem, hogy fog. Sajnos ez csak akkor derül ki, ha belementek a küzdelembe, és nektek kell a döntést meghozni, nem másnak. Az orvos mit mond? Őt meg lehetne kérdezni, hogy mit javasol. Esetleg te is beszélhetsz vele külön.

Nekem a mamám volt ilyen beteg. Az ő orvosa az anyukámnak kendőzetlen őszinteséggel elmondta, hogy mi fog történni kezelések nélkül, és mi lesz kezelésekkel.

2021. jún. 17. 14:46

Üdv mindenkinek!Tapasztalatokat szeretnék kérni mindenkitől akinek volt benne része!Édesanyámnak tüdődaganatot diagnosztizáltak és méghozzá kissejtes daganatot!Ami ezzel jár hogy nem műthető!Az orvosa kemo illetve sugár terápiát írt neki elő amit édesanyám nem szívesen venne fel!Annyit olvastam annyit kutattam és még sem jöttem rá hogy segítenee

rajta ezek a kezelések!Ugyanis van aki ellene van és van aki attól gyógyúlt!Ezeknek a kezeleseknek több olyan mellék hatása is van amit sokan ember feletti kinlódásos élményként írnak le!Esetleg tapasztalat valakinek hogyan lehet elviselni ezeket a kezeléseket ha mégis megpróbálna?

51. sanyinak (válaszként erre: 49. - C73db520ef)
2016. aug. 7. 22:51
Látom kötöd az ebet a karóhoz :) De én sem állítottam, hogy minden tüdőrákos dohányzik. Azt írtam, hogy "a LEGTÖBB tüdőrákos dohányzik, vagy dohányzott."
50. globus (válaszként erre: 49. - C73db520ef)
2016. aug. 7. 20:00

Végülis ha valaki 100%-ra biztosan megnevezi a rák okát, Nobel díjat érdemelne :)

Egyébként az én családtagom sem dohányzott, viszont vegyipari gyárban dolgozott sok éven át. 20 év múlva lett rákos, ez vajon számít?

49. c73db520ef (válaszként erre: 47. - Sanyinak)
2016. aug. 7. 19:52
De van egy reteg, akik nem dohanyoztak, megis...
48. globus (válaszként erre: 46. - C73db520ef)
2016. aug. 7. 19:43
Természetesen, mindenütt vannak kivételek. Nevezzük inkább erősen hajlamosító tényezőnek. Ha genetikára, környezetre és egyébre befolyásunk nem lehet, legalább azon változtassunk, amin tudunk.
47. sanyinak (válaszként erre: 46. - C73db520ef)
2016. aug. 7. 19:38

" A tüdőrákos férfiak 85-90%-a, a nők 60-70%-a dohányos."

[link]

2016. aug. 7. 18:40
Nem minden tudorakos dohanyzott, ahogy a majrakos sem biztosan alkoholista.
45. virgilius (válaszként erre: 44. - C73db520ef)
2016. aug. 7. 11:29
Én is ismertem. :( Anyukám soha életében egy szál cigit sem szívott, mégis...
44. c73db520ef (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2016. aug. 7. 07:00
Ismertem olyan tudorakost, akinek meg soha a kezeben sem volt egyetlen szal cigaretta. Egy ev alatt elment :( Meg a nyugdijazast sem erte meg. Csendes, nyugodt, kiegyensulyozott eletet elt.
43. sanyinak (válaszként erre: 42. - Globus)
2016. aug. 6. 23:01

Igen, ebben bízhatnak, hogy nem mindenkinél okoz súlyos problémát...

Viszont a legtöbb tüdőrákos dohányzik, vagy dohányzott.

42. globus (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2016. aug. 6. 22:52

Eszembe jutott, hogy mostanában kevesebb tüdőrákos, inkább szájüregi, gégészeti daganatos megbetegedés volt ismerőseim között.

Nem minden dohányos lesz rákos, igazából többen vannak, akiknél csak kisebb problémákat okoz.

41. globus (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2016. aug. 6. 22:50
Érszűkület miatt szokták amputálni.
40. sanyinak (válaszként erre: 39. - Globus)
2016. aug. 6. 22:46
De ők is közvetlen a dohányzás miatt vesztették el a lábukat?
39. globus (válaszként erre: 38. - Sanyinak)
2016. aug. 6. 22:45
Mi ebben furcsa, amputált lábbal is dohányoznak.
38. sanyinak (válaszként erre: 37. - Léna 1990)
2016. aug. 6. 22:36

Szia,

én majd egy hónapot feküdtem bent tüdőosztályon embóliával. Nagyon sok tüdőrákos volt ott, a betegek legnagyobb része annak gyanújával került be. De voltak, akik kimásztak belőle - bár később ismét előjöhet a kór :/.

A furcsa az volt nekem, hogy szinte minden beteg stikában dohányzott. Még az is, aki lélegezni alig tudott.

Édesapád is dohányzik?


Kitartást!

2016. aug. 6. 22:09
Megtörtént a műtét, állítólag a nyirok csomoba is vam, de hétfőn többet tudunk. Nincs valami jól apukám :((( koszonom a választ es a jo kívánságot midenkimek.
36. c73db520ef (válaszként erre: 32. - Tavasz007)
2016. aug. 2. 16:39
ennyire naiv vagy??
35. globus (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2016. aug. 2. 16:28

Laparoszkópos műtét is van. Legalábbis nálunk VATS technikával csinálják a mellkassebészeten.

[link]

Anyukám mellett több ilyen beteg feküdt, nincs műtéti vágás, hanem több kisebb lyuk, akár epekő műtétnél.

34. Mézes-Krémes (válaszként erre: 32. - Tavasz007)
2016. aug. 2. 16:17
Jajjj, sajnos azért ez nem teljesen így van. Anyukámnak az orvos pontról pontra felvázolta, hogy mi fog történni mamával. Úgy is lett...
33. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Léna 1990)
2016. aug. 2. 16:06

Szia! Nekem a mamám szenvedett szegény ettől a betegségtől. Őt kemózták és sugarazták, sajnos nem volt műthető...:( Érdemes tudnod, hogy ennek a betegségnek agyi áttéte szokott lenni általában, erre azért figyeljetek oda.


Kívánok sok-sok erőt, kitartást Neked és apukádnak is! Ez a világ legszörnyebb betegsége, de ha a szerencse veletek van, és időben elkaptátok, akkor igenis van esély a gyógyulásra. A legfontosabb a lelki erő, a kitartás! Ismerek valakit, akinek időben elkapták ezt a betegséget, és fél tüdővel évek óta él, szerencsére eddig még semmi áttét sem volt.

2016. aug. 1. 23:33
mindenbol fel lehet gyogyulni, az orvosoknak meg nem kell mindent elhinni. ijesztgetnek a penzedert!
31. virgilius (válaszként erre: 22. - Léna 1990)
2016. aug. 1. 22:54
Szerintem ez a borda (vagy inkább szegycsont)-törés a szívműtéteknél van inkább. Apukámnak volt ilyen. Persze lehet hogy néha a tüdőhöz is így tudnak jobban hozzáférni.
2016. aug. 1. 22:39
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2016. aug. 1. 22:08
Teljesen igazad van.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Léna 1990)
2016. aug. 1. 22:07

A lapockája alatt fogják vágni. Testvéremnek nem vágtak bordát, de nem is hallottam, hogy valakinek vágtak volna,persze ez nem jelenti, hogy ne, történhet ilyen.

Az intenzíven üllő helyzetben lesz. Ez volt a legrosszabb tapasztalata, hogy nem tudott lefeküdni.


De természetesen, mindenki más. Kinek ez, kinek az a rosszabb.


A táplálkozás sokat számít, étrend kiegészítőnek jó a Culevit és az Avemar.

27. massalhangzo (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2016. aug. 1. 22:04

az orvosok hajlamosak ugy tenni, mintha a betegnek tudnia kene mindent magatol :D


en azert irtam lentebb, hogy irjak ossze a kerdeseiket, mert mikor eleve zaklatott valaki, ideges, fel, felti a csaladtagjat, nem jutnak eszebe dolgok, csak utolag

26. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Léna 1990)
2016. aug. 1. 22:03

akkor nem valoszinu, hogy hetekig kell korhazban lennie, a kemot tobbsegeben nem bent fekvessel viszik vegig


mindig lesznek, akik meselnek mindenfelet, biztos bementek a korhazba apukadhoz, csapjatok le a dokira, es faggassatok ki alaposan!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook