Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gázszereléshez bejöhet a szolgáltató, ha nem tartózkodom itthon? fórum

Gázszereléshez bejöhet a szolgáltató, ha nem tartózkodom itthon? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. okt. 31. 11:03
Nem, ez a gazkazanban van. De mint kiderult, miutan most felhivtam oket, senki nem volt toluk elott itt. Hanem elotte, meg szeptember korul voltak itt kéményesek. Nézték a kémény allapotat, mert azt mondtak kotelezo tán. Társashazakra van ilyen torveny. Atnezte akkor a gazkazant, akkor azt mondta rendbe van vele minden, de szerintem egyikuk visszajott maganakciozni, biztos ugy volt vele megdobjuk egy kis lóvéval, vagy tudja a fene, mar nem tudom mire gondoljak. De hogy mit csinalt vele, fingom sincs. Nem jovol ra. Semmi nem latszik rajta egyebkent hogy ki lenne cserelve. Ugyanolyan mint volt.
41. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2019. okt. 31. 10:51

Nem jártam utána jobban,mert már így is kiosztott a h.jep..csa :D

Annyit mondott,ha szünetelteni akarom többe kerül mint így fizetni .Szünetelés díja +szerelés+alapdíj, nézzem át az ASZF-t. Senki nem fog nekem ingyen intézkedni... hát bammeg :D kérdezni sem szabad :D

De arra van eszük,hogy hetente kínálgassák a szupi szolgáltatásaikat,ha letiltom a számot ,következő héten másikról hívnak . Vége az offolásnak .

40. 0adc8842b1 (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2019. okt. 31. 10:22
Vadidegen hogy is mer gázhoz nyúlni?! Annyi, hogy elzárta a gázt, hogy kivehesse a nyomáscsökkentőt! Még jó. DE ha ti kinyitjátok a gázt akkor arra nagyon oda kell figyelni, vagy valóban hivatalos gázszerelő nélkül ne csináljatok semmit ezek után!
39. 5236d12e25 (válaszként erre: 37. - 0adc8842b1)
2019. okt. 31. 10:18
Nem a saját tulajdonom. Albérlet. Itt a tulaj volt aki nem intézte el rendesen a számlázást. Én úgy költöztem be hogy minden rendben. Hát nem.
38. 0adc8842b1 (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2019. okt. 31. 10:16
Ha agázóra elé van bekötve, akkor van. Ha a gázóra után, akkor nem sok. Hiszen a gázművek tudja milyen gáznyomás van a rendszerben.
37. 0adc8842b1 (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2019. okt. 31. 10:14
Még nagyobb vicc, hogy a gázosokat nem érdekli, és ha kell drágán szerelnek és kötnek vissza egy gáz fogyasztót. A tartozásokat nektek kell rendezni. Vigyázz, mert a gázosok kamattal is dolgoznak, ha nincs időben fizetés. DE a gázórát, ami cak a tietek, nem lehetnek zárhatóvá tenni, ha nem vagytok, akkor ők se tudjanak hozzányúlni?
36. LadyBird 2015 (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2019. okt. 31. 07:51
Be kell menni az ügyfélszolgálatra, vagy online belépni és részszámlaérték módosítást kérni. Be lehet az is állítani, hogy a túlfizetést visszautalják, vagy a következő számlába számolják be.
2019. okt. 31. 00:27
Akkor nincs gáz. Egyszer lesz sok pénzed. Egyszerre. :) Ja, elég fura ez a helyzet, most már azt se tudom ki volt itt. Lehet nem is gázszerelő volt, csak annak adta ki magát, vmit kibuherált a kazánból most azért nem jó. :D De majd hétfőn utánajárok a dolgoknak, felhívom őket hétfőn, de még lehet holnap, mert rohadtul idegesít ez a dolog. Már akkor is idegesített amikor mondta a szomszéd hogy itt jártak, de azt gondoltam biztos vmi kötelező csere volt, mint az óránál is.
34. Regin_a (válaszként erre: 33. - Szőkelédi)
2019. okt. 31. 00:26

Szüneteltetni is ,csak úgy ha viszik az órát"

Nem igy van!

[link]

33. szőkelédi (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 23:40

Mert egy vagyon kikapcsolni . Szüneteltetni is ,csak úgy ha viszik az órát . Csak ugye ez az apróbetűs rész,kb 100 ért. Jól kivan ez találva . Egyébként itt visszaadták eddig a pénzt ,villanyt is gázt is .


Visszatérve a fórumhoz: ez furcsa ,hogy minden előzetes értesítés nélkül csak ukmukkfukk megy a szerelő. Hozzánk nem járnak ,csupán előzetes telefonos egyeztetés után.

32. Garabonciás (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2019. okt. 30. 23:19
Hello, azt várhatod. :) Pénzt soha nem adnak vissza, csak levonják a következő részszámlákból. De ha nincs fogyasztásod, nem lesz miből levonni. Miért nem kapcsoltatod ki ha nem használod abszolúte?
31. szőkelédi (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2019. okt. 30. 20:42

Velem is közölte a h..ep..csa (mivel undorító volt a stílusa más jelzővel nem tudom illetni ),hogy nem lehet össze vissza szórakozni,hol diktálom hol nem . Miért nem szóltam időbe ,évente egyszer lehet jelezni leolvasás után . De jó ,hogy tudod előre mikor nem fogod használni a gázt . Most én is fizetem a havi 12ezret a semmire ,mert fogyasztás nincs . Kíváncsi leszek, leolvasás után mikor kapom vissza a 200 ezret ..na biztos nem törik össze magukat . Addig is használják a pénzünket .


Hurrá 😆

30. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - Globus)
2019. okt. 30. 20:07
Igen. A sajátunk nincs még kész. Másik albit nem találok 2 gyerek + 1 kiscicával..
29. globus (válaszként erre: 28. - 5236d12e25)
2019. okt. 30. 19:59
Itt fogtok lakni télen?
28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Globus)
2019. okt. 30. 19:57
Még jó hogy fával fűtünk, pont az miatt mert 2 kisgyerek mellett rámenne a gatyánk a gázra..mi hoztunk kályhát. Csak főzésre van a gáz így a konvektorok díszek.. Ma a kályhán kellett befejeznem az elkezdett ebédet 🤦‍♀️🤪😳😅
27. globus (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2019. okt. 30. 19:48
Menekülj... :)
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Globus)
2019. okt. 30. 19:44

Na itt a vicc hogy szeptemberben kérte a család mondjam be az óra állást és kérjem havi bemondásra. Dee mivel nem volt meghatalmazásom nem tudtam de elküldtem az óra állást hogy a tulaj neten intézze el. Közben közölték nem lehet havi bemondásra kérni ezt akkor kellett volna mikor meghalt a néni és leolvasták az órát. Szerintem ők abban voltak mivel átalányt fizetett a néni majd ugyan az megy tovább. 🤷‍♀️

Azt csak halkan írom hogy 100x szóltam még eon csekk se érkezett intézzék. 🤦‍♀️

25. globus (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2019. okt. 30. 19:36
Óra leolvasás lehet, hogy volt, de befizetés is? Hát ez gáz... szó szerint :) Remélem, a ti beköltésetekkor rögzítettek megint egy "induló" állást, mert azt mindenképpen ti fizetitek. Ami kétes, annak ketyeg talán a kamata is.
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 19:29
Én csak arra akartam ezzel kilukadni hogy mi sem kaptunk értesítőt hogy jönnek.
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. okt. 30. 19:27

Itt az eredeti tulaj áprilisban halt meg. Akkor minden fogyasztást megszüntettek a lányáék. Ekkor volt óra leolvasás is. Júliusban újra indították de ezek szerint nem rendesen intéztek el mindent,augusztusban beköltöztünk. Mi ide nem jelentkezhetünk be mert csokra vettünk házat de az még nincs kész. Ideiglenesen elvileg igen de nem akarunk. Sok számla mint pl a szemét házbiztosítás át sincs iratva az eredeti tulaj lánya nevére.

Meghatalmazás most lesz készítve mert se én sem férjem nevelőanyja nem tud intézkedni a tulaj meg lévén külföldön nem tud haza ugrálni

22. Amaunet (válaszként erre: 12. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 18:59

Nem, nem mehet be saját tulajdonba.

Ki kellett volna értesíteni, hogy mikor jönnek és akkor kötelezettsége a tulajdonosnak a bejutás biztosítása.

2019. okt. 30. 18:57
Na, az se lehet kellemes, de nálunk nem erről van szó. Már azon agyalok hogy tényleg lehet nem is gázszerelő volt az illető. Egyszerűen jött vki akinek szüksége volt egy nyomáscsökkentőre, aztán leszerelte a jót, a rosszat meg be. Mert amikor órát cseréltek arról jött értesítő is, meg utána jegyzőkönyv, vagy bizonylat hogy itt voltak, de erről semmi. Nagyon fura dolog ez, tényleg legjobb lesz ha telefonálok hozzájuk, aztán megmondják hogy mi a szitu. Egyébként ez magánház, nincs közös képviselő, a kazán is a mienk, csak az óra az gázszolgáltatóé. De a nyomáscsökkentőnek nem tudom mi köze van az órához.
20. globus (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2019. okt. 30. 18:54
Amikor beköltöztetek, nem volt óraállás rögzítés, átíratás? Mi nemrég vettünk lakást, eladónak és vevőnek együtt kellett megjelennie minden szolgáltatónál. Aláírnia óraállást, mintegy hitelesítve, hogy mi a jelen helyzet. Fénykép is készült a mérőórákról.
2019. okt. 30. 18:46

Én ma úgy jártam,hogy épp készültem a smarnit a teflonba tenni sütni mikor hivott férjem nyissak kaput itt vannak a vizesek a szomszéddal.

Augusztus végén költöztünk ide ami férjem nevelőanyja menyéé.

Erre vizes helyett gázos jött aki vitte az órát mert állítólag tartozás van..

Az ürge váltig állította küldtek értesítőt amit én nem kaptam de még postai értesítőt se. Elvileg 2 db át nem vett értesítő/felszólítás után simán kijönnek.

Ami van csekkem még le se járt a fizetési határidő és úgy fest nem fogyasztás hanem csak a negyed éves hasznati díj, a férjem nevelőanyja váltig állítja nincs elmaradás de úgy fest mikor júliusban újra indították a gáz szolgáltatást nem intézték el a számlázást rendesen. Az eredeti tulaj ráadásul külföldön él.. Szeptemberben jötz egy 32 ezer ft csekk amit oda adtunk a nevelőanyjának férjemnek fizesse be hisz nem fogyasztottunk ennyit. Most az mondta eredetileg 29 ezer volt a csekk amit ők részletfizetésre kértek de helyette ez a 32 ezer jött amit állítólag befizetett.. A vicc márcsak az hogy velünk akarja a tulaj kifizettetni az óra visszakötést ami 24 ezer..

18. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 18:07
Vigyázni kell velük. Előfordulhat, hogy máshol szerelnek, de nincs náluk alkatrész, és tudták hogy hozzátok bemehetnek, így tőletek leszerelhetnek valamit. Pofátlanság, hogy nem értesítenek, mikor mennek és miért? Menj be és kérj munkalapot a munkájukról, mit és miért szereltek. Mond meg, el kell számolni a lakókkal. Kazánt nem zárhatjátok be, ha hírtelen valami veszély van, a lakók - bárki - el tudja zárni a gázt. Olyan is előfordul, hogy valamit csinálnak, ha nem működik csak ők javítsák meg,mert ha más nyúl hozzá biztos, hogy "rákenik a másik szerelőre a hibát"! Azt tudom, hogy az elektromos művek csakis a villanyóráig nyúlhat, és onnan csak lakóval együtt. Szerintem "gáz"-óránál is így van. A gázórától már a fogyasztó a tulaj, és előzetes megbeszélés nélkül semmi köze semmihez.
17. grassi
2019. okt. 30. 18:00
Az is fura és szokatlan, h semmi papírt, jegyzőkönyvet nem hagytak ott.
16. vivo44 (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 17:56

Mint írtam sem a portára, sem a házat ellátó külön helységbe nem mehetnek be engedély nélkül!

A kazán ha a társasházé, akkor közös képviselő írásos engedélye kell, hogy hozzányúlhatnak (mely korábban minden lakó beleegyezésével megtörtént), ha a tiétek a kazán, akkor pedig a te, vagy kedvesed engedélye elengedhetetlen számukra. (akár szóban, vagy telefonon, hogy: persze, csinálják).

Telefonálj, holnap még talán nem késő, mert kell nekik a központban nyomának lenni, ha neked semmit nem is hagytak.

15. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 17:56
Mindegy hol van,nem mehet be,főleg nem nyúlhat semmihez,falun se,városba se.
2019. okt. 30. 17:46
Szerintem se, mert már az a magántulajdon megsértése, Amerikában lennénk golyót is kapott volna már az ürge a fenekébe. Én is meglepődtem mikor mondta a szomszédunk hogy itt voltak, semmi baja nem volt a kazánunknak, hanem egy-két héttel az óraleolvasás után jöttek, lehet keveselték a fizetnivalót, azért baszkurálják.
13. Lávli (válaszként erre: 11. - Garabonciás)
2019. okt. 30. 17:43
Szerintem a portátokra sem mehettek volna be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook