Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? fórum

Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. krisztina0218 (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 9. 11:43
Nos,akkor lehet én fehér roma vagyok..:D Mivel,mindenhova vittem a lányomat.Nav irodába is,másfél évesen babakocsival.Nem volt belőle problémám.Okkmányhivatalban is jártunk idén nyáron, amikor személyi igazolványomat cseréltem le.Rendesen viselkedett mindig,nem volt probléma egyszer sem.Nem tudtam volna megoldani,hogy valakire hagyjam,mivel párom-anyósom dolgozik,testvéreim vidéken élnek és ezzel ki is fújt azon emberek sora,akikre rámerem bízni.Idegent meg nem fogok megkérni napi 20 ezer ft.-ért ebben a mostani helyzetben.Durva általánosítás,amit állítottál,mivel az okmányhivatalban nem egy anyukát láttam,aki bevitte a gyerekeit és nem romák voltak.Plusz a lányom már 6 éves,ha mennünk kell valahova,mindig hord ő is maszkot.
2020. szept. 7. 08:17
Nálunk volt,hogy kénytelen voltam magammal vinni a kislányomat,de sokszor gond nélkül megúsztuk.Nem rohangált,nem hangoskodott.Persze,amit lehet inkább online módon vagy telefonon intézek mai napig is.Viszont a lányom udvarias,kedves,így mindig odavoltak érte.Volt,hogy a tüdőgondozóba kellett mennem apámmal,még a recepciós játszott is vele😊Közjegyzőnél nem tudom,de ha a gyerek nyugiban van,akkor nem tehet semmit.Viszont ha megtudod oldani,vigyél magaddal valakit,barátnőt,rokont,aki addig kinn marad vele,amig intézed a dolgaidat a közjegyzőnél:)
79. New(l)
2020. szept. 5. 18:05

Hozzánk hoztak be kigyereket, de nagytestű kutyát is. Jó, nem közjegyzői iroda voltunk, csak egyetemen szervezési. Előbbi a földön csúszva tologatta a kisautóját, ami kissé zajos volt ugyan, de lepantomimeztük a dolgot, utóbbi lefoglalása több kreativitást igényelt. :)

Sipítozni egyik esetben sem jutott eszünkbe, pedig külföldi utazásszervezéssel foglalkoztunk, ahol nagyon nem mindegy, milyen repülőjáratot vagy szállást foglalsz egy csoportnak. Mondjuk Szíriába.

Vázolt esetben megint a stílussal voltak gondok, mindent lehet jelezni emberi módon, nem kell a vasorrú bábát játszani.

Felejtsétek el ezt a kis közjátékot, képzelhetitek milyen nehéz lehet szegény közjegyző asszonynak saját magát is elviselnie.

78. aszparagusz (válaszként erre: 57. - Havanesekutyus)
2020. szept. 5. 15:18
Csak az anyuka szemszögéből ismerjük a történetet.
77. aszparagusz (válaszként erre: 63. - Noozimanoo)
2020. szept. 5. 15:17

Írtad, hogy ketten mentetek.

Ameddig az egyik aláír, a másik vigyáz a gyerekekre.

Majd cseréltek.

De egyszerűbb felháborodott fórumot indítani, hogy a közjegyző asszonynak nem tetszett, hogy a gyereked bemászott az asztala alá. (ami mellesleg a munkahelye)

76. aszparagusz (válaszként erre: 73. - Df1e1c376c)
2020. szept. 5. 15:15
letultjak a bekoveteled? ez mit jelent?
75. df1e1c376c (válaszként erre: 74. - Df1e1c376c)
2020. szept. 5. 08:46
És szeretnék hoxa pert indítani, meg egy darab banánt.
74. df1e1c376c (válaszként erre: 72. - Timycat)
2020. szept. 5. 08:43
Te qvara nem tudod:D
73. df1e1c376c (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2020. szept. 5. 08:42
Mi azon a tulmisztifikalas, hogy holnaptól mára kithetnek, letultjak a bekoveteled (meg ilyen apróságok).?
72. timycat (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2020. szept. 5. 08:37

Dolgozunk néhány közjegyzővel.

Nem elképzelem a munkájukat.

71. timycat (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2020. szept. 5. 08:36
Megnézted hogy mire válaszoltam? Vagy a vörös köd miatt odáig már nem jutottál el?
70. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2020. szept. 4. 21:42
Én is ezt mondom: nem így kellett volna! Különösen nem egy olyan jogszabályra hivatkozva, ami a valóságban nem is létezik. Azért írtam, hogy megkérhette volna, hogy amíg az ügyet megbeszélik, Józsikát vigyék át a másik szobában dolgozó kollégákhoz,... hiszen minden közjegyzőnek vannak munkatársai... ez az eset a legdurvább megsértése a másik ember iránti tiszteletnek, megbecsülésnek.
69. michelle.r (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2020. szept. 4. 21:36

Te dolgoztál egy közjegyző mellett, én meg egy tucattal vagyok kapcsolatban. Neked ez a tapasztalatod, én meg mást látok.


Nem mellesleg mindenki olyan játékszabályokat állít fel a saját irodájában, amilyet akar. Én pont úgy gondolom, ahogy Timi leírta, én sem gondolom, hogy jól csinálta. Még ha így is gondolja, kulturáltabban is előadhatta volna. De a saját szemétdombján úgy kukorékol, ahogy akar, maximum vesztett egy ügyfelet.

68. noozimanoo (válaszként erre: 67. - Brenda86)
2020. szept. 4. 20:56
Na de volt kinn velük valaki, akire tényleg hallgatnak is? Vagy csak úgy ki lett engedve a 4 gyerek? Felügyelet nélkül peraze, hogy hangosak... 😊
67. Brenda86 (válaszként erre: 60. - Timycat)
2020. szept. 4. 08:32
Ugyanezt én is megéltem. Előbb szólt, hogy 14 év alatti nem tartózkodhat a tárgyalóteremben. Az anya mondta, hogy hát sajna nincs kire hagyni őket (négyen voltak), így a bíró kiküldte őket a tárgyalóból, mondván, hogy ez egy bíróság nem játszótér, büntető tárgyalás folyik. A folyosón várták meg a tárgyalás végét, de még onnan is behallatszott a gyerekek kiabálása, szaladgálása. Így is figyelemzavaró volt.
66. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Garabonciás)
2020. szept. 4. 08:17

Nem arról van szó a hagyatékinál!

Amikor a közjegyző megkapja az ügyet a polgármesteri irodától, a Magyar Közlönyben kell megjelentetnie egy felhívást, hogy xy. hagyatéki tárgyalása.... dátum szerint, és akinek bármilyen követelése is van az elhunyttal szemben, a ... címen a közjegyzőnél legkésőbb x. időpontig jelezze!

Az a bizonyos határnap törvény szerint: a hirdetmény megjelenésétől számított 45 nap!!! Vagyis a hagyatéki tárgyalás időpontja annál korábbi nem lehet, de még azt az időt is rá kell számolni, hogy előtte hány ügy van, tehát ilyen értelemben mikorra kerülhet sorra!!! A 45 nap = másfél hónap, és még az előtte levő ügyek, minimum eltelik akár 3 hónap is, mire egy-egy ügy elindul.

És ez éppen azért történik így, mert kevés a közjegyző. Ha többen lennének, akkor gördülékenyebben mennének a dolgok, és akkor ők is leszállnának a magas lóról, és közelebb kerülnének az emberhez, akinek az ügyét éppen intéznék. Sajnos ez van! Hidd el nekem, az is éppen elég jól fial nekik! :))

65. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Timycat)
2020. szept. 4. 08:05
De ne keverd már a bírósági tárgyalást egy közjegyzői irodán folyó munkával! Könyörgöm, vedd már észre, hogy most nem jó oldalon állsz!
64. Napsugár8 (válaszként erre: 58. - Timycat)
2020. szept. 4. 08:02

Tévedsz!

Én is dolgoztam közjegyző mellett. Nem egészen úgy megy ott a munkafolyamat, ahogyan ti azt elképzelitek.

Másrészt valóban vannak beosztottak, akik arra néhány percre lefoglalják a kis kacarászó Józsikát, és a saját fontossága tudatában majd' elszálló közjegyző asszonyságot nem zavarja. Túlmisztifikálják a saját fontosságukat, pedig amit csinálnak, azt akármelyik jogász is meg tudná tenni, csak hát valamikor valakinek, valahol, a világ valamelyik sarkában kellett egy jó zsíros állás és kitalálták neki ezt a munkakört. Azóta létezik a közjegyző a világon.

63. noozimanoo (válaszként erre: 57. - Havanesekutyus)
2020. szept. 4. 07:21

Egyetértünk! 😊


Beszérgettük is utólag, hogy ha én az "ő törvénye" miatt magára hagyom a parkolóban a két gyereket, akiknek baja esik, míg benn vagyunk, melyik törvêny alapján leszünk eljárás alá vonva? Az "övé", vagy a btk. gondatlan veszélyeztetés?

A kettő itt kicsit ütötte egymást... 😊

62. timycat (válaszként erre: 59. - Garabonciás)
2020. szept. 3. 22:39

Mivel nem vagyok közjegyző nem tudom mi a munkabeosztásuk. De ha problémád van, hívd fel őket, hogy mi a helyzet? Ők ülnek-e a papíron vagy valaki más (pl egy külföldi ország hivatala vagy gyámhatóság)?


Aztán végső érvnek ott a kamara, lehet belőle akár fegyelmi ejárás. Én speciell nem vagyok a feljelentgetés híve. Azt az energiát másra is lehet használni.

Eddig minden ügyintézésem során szót értettem mindenkivel, legyen az közjegyző, bíró, ügyész, ügyintéző vagy Mari néni a tehenészet takarítója. Lehet nem elsőre, de ment. Itt is igaz az "adjon Isten" és a "fogadj Isten" viszonya. A törvényes keretek között tapasztaltam már, hogy az én kis ügyem-bajom valahogy picit előrébb kúszott azon a listán, csak pusztán azért mert nem nézek egy vödör takonynak senkit, még akkor sem ha fizetek azért az eljárásért.

61. timycat (válaszként erre: 60. - Timycat)
2020. szept. 3. 22:30
Sakk-matt az a "makk"
60. timycat (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 3. 22:28
Nekem ügyész mesélte, hogy sakk-makk helyzetbe került nem egyszer, mivel nem tartózkodhat hallgatóságként 14 év alatti (sőt 18 év alattit a bíró szabadon kizárhat) a tárgyalóteremben, de apa a vádlottak padján, anya él a nyilvános tárgyaláson való szabad részvétel jogával és mivel nincs kire hagyni viszi be magával az 1-2-3-4-5-sok purdét. A tárgyalást így nem lehet megtartani.
59. Garabonciás (válaszként erre: 58. - Timycat)
2020. szept. 3. 22:24
Ja, a hagyatéki végzésekkel meg sehova nem haladnak. Vagy az nem fial annyit? :D
58. timycat (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2020. szept. 3. 22:01

A közjegyzőnek nem kell keresni ügyfelet vagy munkát, esetleg aprópénzért lehajolni. Mint Marci hevesen élnek abból ami az ölükbe pottyan, pl jogszabályok vagy kamara által. Aztán vannak a nagy ügyfelek pl egy bank, aki kijelöli, hogy hát barátom én XY közjegyzővel dolgozok eszed nem eszed ez van.


A mi városunkban és 50 km-es vonzáskörzetében 2 egész darab közjegyző van. Nem túl nagy a verseny, pláne hogy szabályozottak a díjaik.


Ők - többek között - közokiratot készítenek, ami jelentősen meghatározhatják az emberek életét. Nem árt ha nem játszóházban dolgoznak.

Gondolom egy közjegyzőt sem vigasztalna, hogy Józsika milyen cukkeren elkacarászott az irodájában mikor készült a drága közokirat csak épp hiba csúszott bele és így éppen semmit sem ér és a drága ügyfél mindjárt fel is nyomta a kamaránál a hiba miatt.

57. havanesekutyus (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 3. 21:27

De fura. Van rendőrtiszt a családban, de sose hallott erről. Meg az itteni navosok se, mert legutóbb, mikor ott jártam, tele volt gyerekkel.

Egyébként szerintem ha normális hangnemben kommunikáltak volna az anyukával, nem lenne fórum. Csak egy kis intelligencia kellett volna.

Ilyen törvény amúgy szerintem nincs, de egy két évest felügyelet nélkül hagyni tutira bűncselekmény.

2020. szept. 3. 14:46
És az a röhejes az egészben, hogy törvényre hivatkozik, alátámasztandó a hisztijét, pedig csak meglehet, hogy "nem jól símult apuka" az éjjel, és most az ügyfeleken tölti ki a dühét.
55. Lávli* (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2020. szept. 3. 14:21

Kétéveskék nincsenek már rég hordozóban :D Szaladnának ki a világból, de a szülő ölében ülnek szépen.

Tulajdonképpen tényleg hisztéria, és nem is értem.

2-3 éves kortól, ha addig elzárva, burokban élt is egy gyerek, egyszercsak ki kell menni vele a világba. Játszótérre, élelmiszerboltba, tömegközlekedési eszközre, cipőt venni, állatkertbe, bábszínházba ... És mindenhol viselkedni kell, csakúgy , mint a közjegyzőnél :D

Persze, nekik is lehet rossz napjuk, mint a 30-asoknak, 50-eseknek ... :D De azért általában megy az nekik, szerencsére.

54. Guruljka (válaszként erre: 50. - Lávli*)
2020. szept. 3. 14:09

Én 9 évesen, emlékezetem szerint, képes voltam csöndben és nyugodtan viselkedni, ha valami miatt elvittek hivatalos helyekre. Általában az átlagot képviselem, így gondolom, más gyermek is képes ilyenre.

Egy kétéveske is elbámészkodik, főleg ha hordozóban van.

Én a közjegyzőket higgadt embereknek ismertem meg, habár nyilván nem lehet általánosítani, lévén a példa is mutatja, hogy közöttük is vannak hisztisek.

53. Amaunet (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2020. szept. 3. 14:03

Nem, nem vagyok jogász, viszont elég sok törvényt, rendeletet olvasok és értelmezek a munkám során.


Az, hogy a neten kerestem miért baj, miért teszed szóvá?

Hiszen ott megtalálható az összes hatályos és már hatályát vesztett törvény, rendelet, stb.

[link]

52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Brenda86)
2020. szept. 3. 11:32

Jesszusom! Mert mit gondolsz, egy könyvelő a vasárnapi ebédreceptet beszéli az ügyfeleivel???

Szerencsére nekem is volt annyi munkám (ügyfelem), hogy egyedül én sem győztem.

De emberség és megértés is van a világon azzal a másikkal szemben. Csak akarni kell. És erre kár is tovább egyetlen szót is pazarolni, mert te is elmondtad a véleményedet, én is, és kész. Pont.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook