Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Game over fórum

Game over (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Game over

1 2 3 4 5
63. Panna.33 (válaszként erre: 59. - Plavalaguna)
2017. ápr. 7. 18:37
Na, ezt jól nem olvastam a válaszom előtt. Most kezdtem el nem tudom hányadszor, épp a Nappali őrség elején járok.:)
62. Panna.33 (válaszként erre: 61. - Panna.33)
2017. ápr. 7. 18:35
Őt, nem öt.
61. Panna.33 (válaszként erre: 58. - Unom)
2017. ápr. 7. 18:35

No, én meg öt nem ismerem.

Lukjanyenko őrség-könyvei szerintem nagyon jók. Fény és Setét mágikus harcosai küzdenek benne. Film is készült előle, bár a könyvekhez nem sok köze van. Illetve csak nyomokban.:D

60. unom (válaszként erre: 59. - Plavalaguna)
2017. ápr. 7. 18:20

Nem ismerem, rákeresek majd, ha túl vagyok a vizsgákon :)

Én Asimov Alapítványát tenném kötelezővé, szerintem zseniális.

59. plavalaguna (válaszként erre: 58. - Unom)
2017. ápr. 7. 18:14
az őrség tetralógiát érdemes elolvasni ;) lassan alapmű. nagyon jó. többrétegű mint shrek meg a hagyma :)
58. unom (válaszként erre: 57. - Panna.33)
2017. ápr. 7. 16:25
Nem ismerem. Az oroszok közül Rivakovot szeretem.
57. Panna.33 (válaszként erre: 52. - Unom)
2017. ápr. 7. 16:07
Lukjanyenkot olvastál már? :)
2017. ápr. 7. 14:31

Olvasom Naarcissz és unom szópárbaját. Én nem unom.:)

Mert így is lehet véleményt nyilvánítani. Kulturáltan. Mint ők ketten.

Nem egy véleményen vannak. De mindegyikük tud érvelni a maga voksa mellett. Nem letaposva egymást.

A vita itt kezdődik. Nem egymámás sértegetésével. Nincs erőltetett menet. Követendő...lenne.


Szigorúan magánvélemény: én most is azt mondom, mint a korábbi háeszemben: értem, hogy miről ír joanna.

Az, hogy nem irodalmi stílusban? Hát talán mert nem író.

Nem gondolom, hogy ezt a szemére kellene vetni. Valós problémáról ír. Nem általánosít. A szülői felelősség is felmerül a cikkben. Mindent megadtak a fiúknak, de ez a beszélgetések rovására ment. Hány, meg hány családra jellemző.

Azt sem zárom ki, hogy aki a számítógép rabjává, illetve internetes játékfüggővé válik, az ne bulizna, biliárdozna haverokkal. Mert itt az is felmerült kritikaként.


Nem gondolom, hogy joanna célja valamiféle kulturális esszé megírása lett volna.


Bezzeg a szappanoperák! A tucatszámra nyitott semmitmondó témák! Azok mennek!


Na, ennyi a véleményem. Én értem a cikk lényegét, és eszembe sem jutott a bírálók sorát bővíteni.

2017. ápr. 7. 09:30
Nem ismerem. Kösz, hogy szóba hoztad, remélem, még pótolni tudom a lemaradásom!
54. unom (válaszként erre: 53. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 09:25

Tolsztojon egyszer rágtam át magam, soha többé.

Viszont Asimovot nagyon szeretem :)

2017. ápr. 7. 09:22

Nekem nem a kedvencem, túl komor. Jobban szeretem Turgenyevet, Csehovot, Tolsztojt...


De ez már tényleg más téma...

52. unom (válaszként erre: 51. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 09:10
Coming out: nem szeretnék Dosztojevszkij stílusában írni, bár azon kevés orosz írók egyike, akit szeretek.
2017. ápr. 7. 09:08

Na látod, már csak ezért is megérte!

(Bevallhatom: az én stílusom is messze elmarad Dosztojevszkíjé mögött. Igaz, én sem vagyok irodalmár, tehát valahogy túl fogom élni. :-D)

50. unom (válaszként erre: 49. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:58

Nem, épp az ismerethiány miatt. Klisékkel operál, és ez mindig félrevisz.

Értem, mire akart figyelmeztetni, de nem igazán jött össze.

Ismeretet nem ad, a stílusa sem a legjobbaké (ez nem sértés, az enyém sem az), így nem sokat ért el.

Bár azt igen, hogy mi jól elbeszélgettünk :)

49. 50aa831df8 (válaszként erre: 48. - Unom)
2017. ápr. 7. 08:54
...És ez, szerinted, "nem jött össze", ugye?
48. unom (válaszként erre: 47. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:49

Így van, de aki nem ilyen szerencsés, annak bele kell fektetnie a munkát.

Részben írásból élek, bár nem szépirodalomból, tudom, mennyi utánajárást igényel egy-egy téma.

Ez a cikk nem szépirodalom volt, egy általa vélt problémára akarta felhívni a figyelmet. Nos, ehhez volt kevés az ismerete a témáról, és ezt pótolta klisékkel.

47. 50aa831df8 (válaszként erre: 46. - Unom)
2017. ápr. 7. 08:43

Ebben tökéletesen igazad van.

Csak hát nem mindenki úgy ír, mint pl. Flaubert.

(Vannak, akik zsigerből is tudnak jót írni.)

46. unom (válaszként erre: 45. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:41

De ha jót akar valaki írni, tudás is kell hozzá, ismernie kell azt, amiről ír. Utána szárnyalhat a fantázia, sőt, kell is.

Ismeret nélkül katyvasz születik, fantázia nélkül unalmas leírás.

45. 50aa831df8 (válaszként erre: 44. - Unom)
2017. ápr. 7. 08:38

Hát persze, ha már ennyire ragaszkodsz hozzá. :-)


Azért, mert a "fantázia" ugyanazt jelenti, mint a "fikció". (Próbálna meg valaki anélkül írni valamit, valami jót, hogy nincs fantáziája!

Lásd pl. Weöres Sándor Pszichéjét, ha már szóba hoztad a hererúgás lelki hátterét.

44. unom (válaszként erre: 43. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:34

Nem rassz, szubkultúra :) Nem ugyanaz.

Egyébként a nagy írók nem csak fantáziából írtak, előtte sokszor komoly kutatásokat végeztek. Igaz, ez nem túl romantikus, de hasznos :)

Válaszolsz a kérdésre?

43. 50aa831df8 (válaszként erre: 42. - Unom)
2017. ápr. 7. 08:30

Miért kérded?

...Szerinted a "gamer" valami speciális állatfaj? Vagy valami újfajta "rassz"?

42. unom (válaszként erre: 41. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:28

Kifejtenéd, miért is söpröm én le a világirodalmat?

Egy szubkultúráról beszéltem, amit a cikk írója nemigen ismer, feltételezésekből indul ki.

Te ismered őket? Vannak körülötted olyanok, akik számítógépes játékokkal játszanak?

41. 50aa831df8 (válaszként erre: 38. - Unom)
2017. ápr. 7. 08:26

Köszönöm, hogy reagáltál a háeszemre!

Igazán nem kötekedni akarok, s főleg nem Veled, de engedd meg: nekem az a véleményem, hogy ennek az írásnak VAN igazságtartalma. Ennyi.

Nem akarom megváltoztatni a véleményedet ebben a kérdésben, de el kell, hogy mondjam: nemes egyszerűséggel lesöpröd vele az asztalról az egész világirodalmat. Én így látom.

40. unom (válaszként erre: 39. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 08:17

Mert nincs igazságtartalma. Nem ismeri azokat, akikről írni akar, kever mindent.

Kb. olyan, mintha én értekeznék a hererúgása fájdalmairól és lelki következményeiről.

Megtehetem, miért ne? De mennyi lesz az igazságtartalma?

2017. ápr. 7. 08:15

Igazán nem szeretnék kötekedni, de valahogy nem értem: miért "csak" az, ha valami "fantázia"?

Attól még lehet mondanivalója is, igazságtartalma is!

38. unom (válaszként erre: 36. - 915e4d9553)
2017. ápr. 7. 08:06

Ez a cikk csak fantázia. valószínűleg az írója nem ismeri a játékos szubkultúrát, és belekever mindent, drogot, fegyvert, csak a hatás kedvéért.

Ha valaki játékfüggő, mármár betegesen, akkor nem fog társaságba járni, biliárdozni, épp ez az egyik tünet.

Kíváncsi vagyok, a válaszolók közül hányan ismernek gamereket.

2017. ápr. 7. 08:05
Az előzőhöz még annyit: nyilván nem azt sugallja a cikk, hogy minden egyetemista iszik, drogozik, és eltorzult személyiségű. Még csak nem is általánosít.
36. 915e4d9553 (válaszként erre: 34. - 41d3c0b96f)
2017. ápr. 7. 07:57

Szia Joanna!:)


Végigolvastam a hozzászólásokat.

Igen, nekem is úgy tűnik, hogy több a rosszalló hsz, mint a megértő.


Én - mikor még csak magát a cikket olvastam - már értettem a mondanivalódat. De mindannyian másként értelmezünk, mást látunk bele. Ezért is vannak eltérő megítélések.


Nagyon is aktuális a mondanivaló. Az internetes játékőrületnek valós veszélyei vannak.

Legújabb: a Kék Bálna jelenség. Biztos sokaknak ismerős.

Megoszlanak a vélemények arról, hogy szükséges-e ekkora hírverés ennek a jelenségnek, vagy éppen ezzel hívja fel a sajtó a fiatalok figyelmét a netes őrületre, pont ezzel felkeltve a kíváncsiságukat.


Már pszichológusok tanárok, szülők vitatkoznak egymással a témában.

Te se csodálkozz, hogy az írásod is megosztja a hozzászólókat.:)


Személy szerint azoknak a táborát bővítem, akik értik az írásodat.

2017. ápr. 7. 04:31

Nem értem a fitymálókat!

Minden szó a helyén van!

S (nem) mellesleg: nagyon örülök, hogy fikció ez a történeted!

2016. ápr. 26. 07:47

Sziasztok Mindenkinek.


Muszáj reagalnom,most látom mennyi sokan olvastatok,és nem számoltam,de talán több a rosszalló megítélés,mint a jó./

Nem akarom megmagyarázni,mert akkor már tényleg baj van vele/

Írtam egy szerintem nagyon is aktuális problémáról,ami sokakat érint,és sokan sok féle képen vélekednek dolgokról.

Az írás fiktív,de a téma nem,hiszen nap,mint nap olvasunk,látunk hasonló valódi tragédiákat.

Köszönöm,hogy ennyien olvastatok,és nem bánt,hogy valaki nem tartja jónak,mert mindenkinek nem lehet és nem is akarok megfelelni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook