Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Game over fórum

Game over (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Game over

1 2 3 4 5
123. LawrenceRose (válaszként erre: 122. - LawrenceRose)
2020. ápr. 20. 11:51
2020. ápr. 20. 11:50
A játéknak vége. Sok ilyen esettel is találkoztam. Csak amikor a játék modját cseréltem a TechCrue.com webhelyen, minden más volt. A <a href="https://techcrue.com/dragon-mania-legends-mod-apk.html">Game Dragon Mania Legends</a> játékban sokkal könnyebb lett.
2020. ápr. 15. 05:22
Nem tudom, megtalálom, ha leteszem a tesztem.
2017. ápr. 27. 12:30

Lecsengett a Kék Bálna őrület; de mivel a cikkben a drog is meg lett említve, itt van egy jó kis beszélgetés.


Lényeg a lényeg: figyelni a gyerekre, a beszélgetés fontossága.


[link]

119. csikil4ny (válaszként erre: 118. - Unom)
2017. ápr. 15. 20:35
Az alsó más, oda pedagógiai főiskolát kell végezni, de Romániában nincs kimondott tanárképzés. A tudományos képzéshez hozzácsaptak 4 félév pszichológiát, pedagógiát, módszertant heti 2 órában, ehhez tartozik 4 óramegfigyelés és 4 vizsgatanítás. Tanárként nem beszélhetsz személyes ügyeket, értsd a gyermek személyes ügyeit, csak a tananyagra kell koncentrálni. Ezt ellenőrzik, az osztálytermeket kamerázzák. Ha a gyermek "problémás" az iskola pszichológushoz kell küldeni, akihez viszont nem nagyon járnak, mert ciki hozzá járni. S mivel hozzá nem járnak, így a minisztérium nehezen ad lehetőséget más megoldásokra (pl. mentálhigiéné, mentorálás). Közben meg minden nagyszerűen le van papírozva.
118. unom (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2017. ápr. 15. 20:24

Nálatok nem tanultok pszichológiát, pedagógiát, csak a tantárgyatokat?

Alsóban pláne, ott még inkább fontos a nevelés.

117. csikil4ny (válaszként erre: 116. - Unom)
2017. ápr. 15. 20:18
Akkor Magyarország nagyon elől van a tanárképzésben, mert mi egy percig sem tanultunk ilyesmit. Gyakorlatilag a tanár személyiségétől függ, hogy mennyire nyitott rá, az idővel viszont a legérzékenyebb tanár is hadilábon áll.
116. unom (válaszként erre: 115. - Csikil4ny)
2017. ápr. 15. 20:08
A tanár ezt tanulta x évig. elméletben értenie kell hozzá. Sajnos ez ma már luxus elvárás.
115. csikil4ny (válaszként erre: 113. - Plavalaguna)
2017. ápr. 15. 20:01
De nem vagyok, mert nem azt a pályát választottam. A tanítóra sem hárítanám át a felelősséget, mert miközben neki 30 gyermekkel kell foglalkoznia a szülőnek jóval kevesebbel.
114. plavalaguna (válaszként erre: 110. - Unom)
2017. ápr. 15. 19:51

igen, így van, akik már stratégiai játékokat játszanak pl, ők eleve nincsenek elszeparálva, egész kis közösségek épülnek. illetve már szülő az a generáció, aki szintén játszott sokat szgépen, így a játék, az nem lepasszolás, hanem közös élmény egy egy borús napon.


az hogy egy kisebb gyerek szörföz a neten, az meg totálisan szülői felelősség. nem tiltani tanítani kell a felelős nethasználatot. Nem fog menni magától. ott kell ülni vele, keresni, nézni, rengeteg foglalkozás.


alapvetően a foglalkozás, vagy annak hiánya a mérvadó. Nem a számítógépezés. amelyik gyerek ki van csapva a kertbe az ugyanúgy foglalkozás nélkül van, mint aki ül a városban a gép előtt állandóan. itt az állandóan egyedül a lényeg. ha a szülő nem tanít, akkor összekotorja máshonnan az általa vélt jó infókat a gyerek. de útmutatás nélkül marha könnyű eltévedni.

113. plavalaguna (válaszként erre: 112. - Csikil4ny)
2017. ápr. 15. 19:44
a fiam negyedikes ;) szóval ha ott lennél osztályfőnök min napi 4 órát találkoznál a gyerekekkel... csak nem kéne 2 év megtanulni a nevük :D
112. csikil4ny (válaszként erre: 106. - Plavalaguna)
2017. ápr. 15. 16:15
Tudod mindenki a saját tapasztalatából indul ki. Én heti egyszer találkozok a tanítványimmal, két év telik el mire mindegyiknek megtanulom a nevét, a legtöbb diák esetében nem tudok semmit a családi háttérről, nemhogy a lelki világukról. S én még kíváltságos helyzetben vagyok, mert vannak órán kívüli tevékenységeim kamaszokkal, vagy extrém esetben fordulhatnak hozzám mentorálásra, de akinek nincs ilyen jellegű tevékenysége még ennyit sem tud róluk. Nagyon ki kell lógjon a sorból az a tanuló, akivel külön tudunk foglalkozni. Így a gyermekek nagy része vagy elmagányosodik, vagy választ ilyen-olyan társaságot magának.
111. 915e4d9553 (válaszként erre: 110. - Unom)
2017. ápr. 15. 15:52
Na, akkor ebben egyetértünk. :)
110. unom (válaszként erre: 109. - 915e4d9553)
2017. ápr. 15. 15:40

A legtöbb programozó játszik is, általában vele jár.

Egyébként a közhiedelemmel ellentétben a fiatalok többsége nem ért a géphez jobban, mint az alap felhasználói szint. Kb. neteznek, Facebookoznak, videókat töltenek fel a youtube-ra, és ennyi.

Na, ennek szerintem sincs semmi értelme.

109. 915e4d9553 (válaszként erre: 108. - Unom)
2017. ápr. 15. 15:37

A médiát tudni kell kezelni.


Nem írtam én olyat, hogy mindenáron és mindenkinek tiltani kellene a gépezést. Azt sem írtam, hogy összességében ártalmas lenne.

Csupán annyi a véleményem, hogy nem szabadna órákat tölteni a gyerekeknek a neten való lógással.

A számítógép használatnak sok előnye is van. Tanulásnál például. A baj ott van, hogy a fiatalok töredéke használja tanulás céljából.

Amit említesz, a hobbi szintű programozás - az teljesen más tészta. Össze sem hasonlítható a játékszenvedéllyel, vagy a különböző oldalakon való órákon át tartó szörfözéssel.


Tehát van előnye is. Csak okosan kell tudni használni.

108. unom (válaszként erre: 107. - 915e4d9553)
2017. ápr. 15. 15:28

Sok ember olyan, mint Móricka, mindenről ugyanaz jut eszébe, most épp Orbán a sláger. A kommenteket elkezdtem olvasni, de nem sok értelmeset találtam bennük.

Az előzőt olvastad? A játékosok reagálása a "riportra". Itt most épp nem torzított a média, simán hazudott.

Igen, figyelni kell a gyerekre, beszélgetni vele. De biztos, hogy mindenáron tiltani kell a gépezést mindenkinek? Most nem a Facebookon lógásról beszélek, hanem azokról a kamaszokról, akik hobbiból programoznak például. Ez miért ártalmas?

2017. ápr. 15. 15:24

Úgy összességében reagálok az utóbbi háeszekre.


Lehet itt most arról beszélni, hogy a média torzít, színesít, ferdít - kinek hogy tetszik. A Tények alatti kommenteket olvasom. Nem kellene itt "orbánozni", belemosni mindenbe a politikát! Nagyon nem kellene! Mert ez sem más mint bullshit (ha már annyira divatossá vált ez a szóhasználat).

De sajnos már megszokhattuk: ott is politika van, ahol egyébként nincs. Na, lapozok...


Összességében, ahogy én már többször is leírtam, és továbbra is így látom: nyilván nem kell összemosni a Kék Bálna jelenséget a többi videojátékkal.

Mindentől függetlenül - igenis tény - a fiatalok iszonyú sok időt töltetnek gép előtt. Ezen belül is rengeteget játékokkal. És bizony akárhogy is próbálnánk szépíteni - ez bizony a szülők felelőssége. Mindegy, hogy időhiány, vagy bármi miatt - de nem foglalkoznak eleget a gyerekeikkel. Erre pedig nem mentség semmi. Kicsi korban kell legjobban odafigyelni, és a figyelem nem lankadhat a későbbiekben sem.

Ha ma már a 3-4 éves is órákat tölt a gép előtt, mert így le van a gondja a szülőnek, mondván: addig is nyugton van, akkor ne csodálkozzunk, hogy

az idő múlásával már a számítógép lesz a legjobb barátja.

Fontos lenne minden szülőnek megbeszélnie a gyerekkel, hogy van egy határ, amíg gépezhet, aztán nincs tovább. Ha ezek az elvárások és szokások már kis korban rögzülnek, akkor sokkal nagyobb az esély, hogy abban a bizonyos rizikós kamaszkorban sem "menekül" a gyerek a géphez. De ezt csak akkor lehet elérni, ha működik a családi élet, és folyamatos beszélgetések vannak.


Az iskola szerepe...na igen! Az oktatási rendszerünk - sajnos - olyan amilyen. De! Vannak még pedagógusok, akik többet látnak egy gyerek esetében, mint a saját szülei. Ez azért mond valamit. De egy tanár nem fogja megváltani a világot. Amit a szülő elhibázott, ne kérjük már számon a tanáron!

Az odafigyelés elsősorban a család, a szülő feladata! Az iskola szerepe is fontos, de nem lenne szabad a felelősséget rá hárítani.


A baráti társaság...hát, ez megint megér egy misét. Nagyon nem mindegy, kik közé keveredik a gyerek. Talán ez az egyik legnehezebb dolog. Elviheti a társaság rossz irányba éppúgy, mint jó felé. És talán ebben az esetben a legnehezebb a szülőnek. Szinte lehetetlen tiltani a kamaszt attól, aki neki valami miatt ideig-óráig az etalon.

106. plavalaguna (válaszként erre: 105. - Csikil4ny)
2017. ápr. 15. 13:51

én se azt mondom, hogy bízza az iskolára, csak gondolj bele, akinél otthon az van, hogy nem beszélgetnek, ha felmerül valami, akkor sem... plusz a suliban sem a tanárok egyike sem, annak mi esélye? fogja vissza az osztálytársa? másik szülő? meddig terjed mások felelőssége az adott család helyett? az iskola helyett..

szóval hol az esély ezeknek a ygerekeknek?

105. csikil4ny (válaszként erre: 104. - Plavalaguna)
2017. ápr. 15. 13:00
Én nem bíznám az iskolára a gyermekem nevelését, mert az az én elsődleges feladatom. Az iskolában a társak sokkal nagyobb hatással vannak a gyermekre, mint a tanár. Még egy-egy karizmatikus személyiségű pedagógustól elfogadnak tanácsot, mintát, de a legtöbb esetben a tanszemélyzetről már otthonról negatív véleménnyel megy a gyermek iskolába. Most ne menjünk bele, hogy mennyire vélt vagy valós ez a kép.
104. plavalaguna (válaszként erre: 101. - Csikil4ny)
2017. ápr. 15. 10:22
ez így van.. a fiaméknál is az a srác "reklámozza" akinek a szülei annyit reagáltak rá: baromság, azt se tudja mi az... no komment. hát igen,van ahol a kirakat, a facebookra fotózás az élet, és nem beszélgetnek, törődnek egymással. Max a suli lehetne védőháló ez ellen, de ugye a suli csak anyaglead... ezek a gyerekek nem indulnak jó eséllyel.
103. unom
2017. ápr. 15. 07:34
Bocs, itt a Tények riportja: [link]
102. unom
2017. ápr. 15. 07:25

Megint egy példa a média ferdítésére a TV2 'tájékoztatója'. Aki csak ebből tájékozódik, újra félreinformálódhat.

De már megszületett rá a válasz, csak az kevesebb figyelmet fog kapni:

[link]

2017. ápr. 9. 09:09

Vannak nagyon jó oldalak, ahol a szülők tájékozódhatnak, mint pl. ez is:



[link]


Viszont tapasztalatom szerint nem azok a gyermekek vannak kitéve mindenféle veszélynek, akik utána olvasnak, beszélgetnek, hanem azok, akiknek a szülei minden mással vannak elfoglalva csak a gyermekük nevelésével nem.

100. csikil4ny (válaszként erre: 98. - 915e4d9553)
2017. ápr. 9. 08:55
Meg nem árt időben megkeresni azt a csapatsportágat, amelyikre a gyermek szívesen jár vagy a cserkészet felé irányítani. Mindenképp kell valamilyen közösség, amelyben a gyermek nem érzi magányosnak magát.
99. unom (válaszként erre: 98. - 915e4d9553)
2017. ápr. 9. 08:54

Az a baj, hogy a szülők többsége nem igazán ismeri a netes játékokat, így nem sok jó tanácsot tud adni. Összeszed innen-onnan információkat, amik sokszor ellentmondanak a gyerek tapasztalatainak, vagy épp nettó hülyeségek. Kinek fog hinni a gyerek?

Én sem tudom a jó megoldást. Nekem szerencsém van, rokoni-baráti társaságban sok a kocka, ők hitelesen tudnak erről beszélni.

Az internetezést is tanítani kell, hogy ne csak annyit tudjon, hogy like-ol a Facebokon.

98. 915e4d9553 (válaszként erre: 96. - Unom)
2017. ápr. 9. 08:48

Azzal, hogy értelmesen elbeszélgetve a számítógépes játékok buktatóira hívják fel a figyelmet.

És itt valóban lehet általánosítani. A mai fiatalok zöme a kelleténél több időt tölt számítógép előtt. Sajnos nem tanulás céljából.


A mai óvodások egy része már olyan szinten kezeli a számítógépet, hogy néha az állam is leesik. Ismerőseim körében látom. Na! Ezt kell tudni ügyesen kezelni! Már kis korban ott ülnek órákat a gép előtt. Mert néha a szülőnek sokkal kényelmesebb hagyni játszani a gyereket. Mert éppen dolga van, főz, mos vasal, mit tudom én. Ezt nem volna szabad!

Az a gyereke, aki pici korától a gép rabja, később nehezen fogja belátni (leginkább soha), hogy nem kellene órákon át bűvölni a netes oldalakat. A szülő tudtával vagy tudta nélkül is azt fogja csinálni, mert már beleivódott. A részévé vált. Ilyenkor már nehéz a szülőnek kapálózni.


Igazán magam sem tudom a választ. Most nincs olyan a családomban és a szűk környezetemben, akit még időben kellene megóvnom. Az unokáim még nagyon kicsik. Majd a gyerekeimnek kell nagyon észnél lenni, amikor aktuálissá válik a dolog.

Egy biztos: nálam nem a gép előtt fognak ülni. Ezt előre borítékolom.

2017. ápr. 9. 08:47

[link]


Meg odafigyelés, beszélgetés a témáról a gyermekkel. Én hiszem, hogy ha a nevelés rendben, akkor a tini kevésbé veszélyeztetett. Fontos, hogy a gyermek tudja, hogy bármi történjék a szüleire számíthat.

96. unom (válaszként erre: 95. - 915e4d9553)
2017. ápr. 9. 08:34

Ebben az a nehéz, hogy a szülők sincsenek tisztában azzal, mire kell vigyázni, hogyan érdemes tájékozódni.

Akkor hogyan tudnák a gyerekeket megvédeni?

95. 915e4d9553 (válaszként erre: 92. - Unom)
2017. ápr. 9. 08:31
Ebben a topikban több hozzászólásomban is írtam erről, amit említesz.
2017. ápr. 9. 08:31

Nagyon jól írtad alább: a gyerekekkel kell erről beszélgetni!

Mert mikor már ég a ház, akkor késő.


Nem újkeletű dolog az, hogy öngyilkosságba "menekülnek" életúnt vagy kiúttalan fiatalok. Nekem most hirtelen csak Goethe esete jut eszembe, aki megírta az Ifjú Werther keserveit, és ezzel elindított egy lavinát... (Kiírta magából egy reménytelen szerelem minden kínját, s aztán élt boldogan tovább. Az olvasói közül pedig sokan halomba lődözték magukat, mert az "lett" a divat!)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook