Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


47. Nyrn (válaszként erre: 43. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 12. 22:48

Nekem volt. Ugrasztottam a komfortzónát és elindultam esőben. Hatalmas érzés volt tudni, hogy 5-10 kilométeres körzetben nincs még egy ilyen hülye, mint én. :))


Egyébként rátok is úgy néznek az emberek az utcán, mintha legalább egy másik bolygóról csöppentetek volna oda? Rám minden egyes alkalommal.. Még nem sikerült rájönnöm miért.

46. spinneli (válaszként erre: 39. - AlBundy)
2012. jún. 12. 22:00
Nekem nincs izomlázam futások után...most igyekszem az 1 nap futás, 1 nap erősítő torna, 1 nap futás sorozatot tartani...bár a legtöbb helyen azt olvastam, hogy inkább magas intervallumú edzéseket kellene csinálni, ha a fogyás a cél, én kezdem megszeretni a futást, jól esik...
45. spinneli (válaszként erre: 41. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 12. 21:59

Csak szép fokozatosan, az eddigiek alapján nagyon jól haladsz.

:)

2012. jún. 12. 21:57
Ma pihentem én is. Tegnap csináltam 160 kitörést sétáva és most van egy kis izomlázam. Meg tanulni kellett ezerrel. ;-) De holnap remélem lesz alkalmam futni.
2012. jún. 12. 21:33
Volt ma valakinek futás? Én holnap megyek, mert sajnos most vizsgára kell készülnöm:S
42. livegirl (válaszként erre: 40. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 12. 17:41
:D :D szerintem ez hál istennek a nőket nem annyira érinti :D :D
41. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2012. jún. 12. 15:32
Na az tök jó, ügyes vagy! Én is próbálkoztam vele, de valamiért mindig gyors sétába torkollott a kocogás. :S
40. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 36. - Nyrn)
2012. jún. 12. 15:31
Szerencsére még nem voltak ilyen tapasztalataim :DD
39. AlBundy (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2012. jún. 12. 13:51

Ez mondjuk sok mindentől függ.

Akinek gyors a regenerációja (pl azoknak akik korábban is sportoltak intenzíven) azoknak lehet/tudnak többször menni.

Amikor egy órás könnyű kocogást vagy gyors sétát csinálsz akkor sem kell akkora szünetet tartani.

Szerintem ahogy itt ebben az edzéstervben van, teljesen normális. Egy nap pihi, egy nap futás. Miután ez fel van építve és nem csak úgy belecsap a közepébe, talán nem lesz akkora izomláz első edzések után. Viszont, ha mégis akkor ne dolgozzunk rá nagyon intenzíven.

Én első sorban súlyzós edzéseket végzek, másodsorban futok csak, de pl azt tapasztaltam, hogy két edzés egymás utáni nap még megy, de már a 3 nap folyamatában nem. Ki kell tapasztalni.

2012. jún. 12. 10:50

Ja, én is kezdő futó vagyok kb. másfél hónapja futok, de én nem ezt az edzéstervet követem.

Jelenleg megállás nélkül megy, 3,6 km, jövő héten reményeim szerint meglesz a 4 km.

:)

37. spinneli (válaszként erre: 21. - AlBundy)
2012. jún. 12. 10:49
Mennyi pihenőidőt javasolsz két futás között?
36. Nyrn
2012. jún. 12. 10:27

Sziasztok!


Én tegnap azt tanultam meg, miért kellett volna leragasztani a mellbimbókat hosszabb táv előtt.. Rendesen lángoltak futás után. :)

2012. jún. 11. 23:22
Megvolt a 12x1 p futás 1 perc séta. Hát, egyelőre nem kell küzdenem, simán megy a dolog, de azért aggódok a későbbiektől. Majd meglátom hogy megy, de bizakodok!:)
34. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 33. - Kyra123)
2012. jún. 11. 22:28
Szia kyra! Örülök, hogy te is belevágtál. Eleinte én is így kezdtem, de egész jónak tűnik ez a terv, úgyhogy hajrá:) Tök jó hogy utána még csinálsz különböző gyakorlatokat, nekem is be kellene újítani valami hasonlóval, úgyhogy szívesen várok ötleteket futás utáni mozgásra :)
2012. jún. 11. 12:58

Sziasztok! Én is régóta szemezem ezzel a futótervvel. Eddig 2-3szor voltam futni, de nem tetszett,nemcsak azért, mert ez nem az én műfajom, hanem azért is, mert nem volt benne rendszeresség. Össze-vissza futkároztam csak... De erőt adtatok, hogy többen is nemrég kezdtétek, így én is neki vágtam:) Most jöttem vissza az 1pF-2pS-ból, 22 perc volt, a végén csináltam még 30 db sétálós kitörést:)


Hajrá nektek is:)

32. livegirl (válaszként erre: 31. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 10. 22:23
Szia :) nekem sokkal jobban bejött ez a 2 perc 3 perc kombináció, mint az 1-1, nem tom miért, kicsit rá is tettem, de tartok a hosszabb távú futásoktól, majd meglátjuk :) ügyes voltál! csak így tovább :)
2012. jún. 10. 22:16

3. nap Kicsit zizi a telefonom, mert 20:01-nél stop-oltam le és most 19:49-et ír, de mindegy.

2,33 km, 08:31 avg min/km, 165 kcal.

Most ez már kicsit keményebb volt mint az előző, folyt utána rólam a víz rendesen, viszont a három perc nekem picit sok volt a sétából, de biztos meg van ennek is az oka, hogy miért kell annyi..Ezt a váltózuhanyt én is alkalmaztam most:)

2012. jún. 10. 16:22

Igen, nekem is egyszerűnek tűnik, de már előre félek, mikor 5 perceket kell majd futni!


Én futás után rögtön langyi vízzel lezuhizok, amit mielőtt kiszállok váltogatok hideggel, de nem igazán lett jobb. Holnap futok megint, mára már tudok normálisan járni!:D

2012. jún. 9. 21:36
Ezeknek a tényeknek a tudatában tényleg hagyok pihenőnapot! Nekem egy kicsit könnyűnek tűnt ez az 1 perc séta, 1perc futás, de lesz ez még "rosszabb" is szerintem :) Ti szoktatok még valamit edzeni utána?
2012. jún. 8. 14:38
Azt átengedem nektek, én csak nagyra növök a sok edzéstől, nekem ez is elég..:)
27. livegirl (válaszként erre: 26. - AlBundy)
2012. jún. 8. 14:28

Azt hiszem akkor egyetértünk :D

Azt olvastam még valahol, hogy a sport után nagyon fontos a bőr hidratálása és nem feltétlen tesz jót a forró víz sem. Olyan szépek és csinosak leszünk :D

26. AlBundy (válaszként erre: 25. - Livegirl)
2012. jún. 8. 14:24

Általában a sport mellett emelt vitamin jót tud tenni, a c-vitamin is antioxidáns, jó az is, de azt mondják minden piros gyümölcsben magas (kivéve dinnye..:)).

A tejsavas dolog valóban már annyira nem állja meg a helyét. Különben is, nekem pl az izomláz van hogy csak 1,5 nappal később érkezik.

Hideg, meleg víz váltogatós fürdő is jót tud tenni, de legjobb futás után frissiben megejteni. Van aki azt mondja így is megelőzhető az izomláz, bár nekem ez annyira nem jött be (duplán).

25. livegirl (válaszként erre: 23. - AlBundy)
2012. jún. 8. 14:11

Igen, ha fáj semmiképp se dolgozz rá. Mert a mikrosélülések, gyulladások okozzák a fájdalmat az izomban, a tejsavas teória jórészt meghaladottá vált, van szerepe, de nem annyi, mint korábban hitték.

Nagyon régen egyszer én is "rádolgoztam" egy durva izomlázra, hát a kádba nem tudtam utána belépni.

Amúgy jó lehet még a kezelésére a meleg (nap, szauna) és az antioxidánsok is. Valahol olvastam, hogy a meggylében sok antioxidáns van és jó az izomlázra. Nem tudom, igaz-e, de nálunk már érik a meggy, ártani biztosan nem árt :D

24. DiamondAngel (válaszként erre: 23. - AlBundy)
2012. jún. 8. 13:07
Akkor rányújtok ma picit, hátha jobb lesz! Köszönöm!:)
23. AlBundy (válaszként erre: 22. - DiamondAngel)
2012. jún. 8. 12:12

Ha ezt elfogagdjuk, mint az izomláz egyik valószínű okát:

"Egy másik, újabb keletű elmélet szerint a hosszú igénybevétel az izmokban mikrosérüléseket, repedéseket okoz, melyeken keresztül víz áramlik a szövetbe, ödéma keletkezik, mely feszíti az izmot. Ugyanakkor az izomsejtekből felszabaduló kalcium és a gyulladásban résztvevő, helyszínre áramló fehérvérsejtek által termelt anyagok ingerlik a fájdalomreceptorokat."

Az intenzív ráedzés szerintem nem segít, inkább a nyújtás, könnyű átmozgatás.:)

2012. jún. 8. 12:01
Én futottam, de az első napot ismételtem. Rá akartam dolgozni az izomlázra, de csak még rosszabb lett, szóval ma pihi. De holnap jöhet a 12x1 perc!:)
2012. jún. 8. 11:12

Tartsátok be a pihenőket. Nem véletlen vannak. Túledzés legalább annyira káros mint a nem edzés..

Akinek nagyon gyors a regenerációja még szerintem annak is sok mondjuk 3 nap egymást követő intenzív futás (ami végén még vízszintbe kerülni is nehezedre esik) egymás után.

2012. jún. 8. 08:42
én tegnap mégis csak pihentem,vagyis inkább készültem a vizsgára, mert hétvégén mégsem lesz fesztiválozás. ma viszont nekem is meg lesz, majd írok, hogy hogy sikerült!:) többiek?
2012. jún. 7. 23:29
na futottatok ma, vagy pihenés volt? :) én megcsináltam a 12*1-1 percet (3,07 km). annyira izgatott vagyok, hátha egyszer sikerülne az 5 km.
2012. jún. 7. 08:58
Gratula!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook