Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


77. Tücsibogár (válaszként erre: 74. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 16. 21:55

Köszi szépen. Nem gyorsan futok. Viszont a terep hátráltat engem nagyon.

Egy kb 20 fokos lejtőn futok... Az már nem fér bele időben, hogy még el is menjek valahova, ami sík..így is 5 óra előtt már ébredtem, hogy mire "kellek" majd itthon, hazaérjek. Egyébként nekem a gyaloglás alap. 8-10 km-t simán gyalogolok/nap,van, hogy 15 is összejön. Nem veszek soha bérletet sem,nemjárok kocsival, cipelem a már 12 kilós kölköncöt magamon is(hordozókendő) Szóval bízok benne, hogy ez is menni fog.

2012. jún. 16. 21:32
Én pl este 9-körül szeretek futni, ha előtte megyek nem tudok kikapcsolni, érdekes. :) (talán ma ez is volt a baj, hogy korábban mentem és idegesített ahogy nézik ahogy gyaloglok. Ja és a kedvencem amikor a futók versenyeznek velem, mikor látom hogy 5m-re tőlem még ő is csak sétált, utána meg elkezd futni,megelőz hogy ő előrébb legyen, aztán tovább sétálja az egész távot..De ha valaki lelkének erre van szüksége hát legyen, semmi jónak nem vagyok az elrontója:D)
2012. jún. 16. 21:28
Ma nem voltam igazán formában, de lefutottam a 2. hét 2. edzését is. A 3p futás rész ettől függetlenül nem volt megterhelő, csak az utolsó 30 mp-ben néztem az órámra, ez már haladás nálam:) Viszont egy két kört az emelkedőn "futottam".....hát....izzadtam rendesen....de legközelebb csak sík terepen végzem a tervet, utána meg emelkedőzök külön..
74. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 71. - Tücsibogár)
2012. jún. 16. 21:24
Tücsibogár. Ha tényleg nagyon nehéz neked a terv, akkor egy-két hétig csak próbáld a tempós gyaloglást olyan 20,30 percig, utána kezdd el az edzéstervet. Ahogy olvasod az edzésterv alatti kommentekben, nagyobb túlsúllyal szenvedők is nekivágtak, és sikerélményekkel gazdagodtak, úgyhogy kitartás, sikerülni fog Neked is!:) A futás mindenképpen csak lassú kocogás legyen, azzal is tudod befolyásolni esetleg.
2012. jún. 16. 20:30

Megcsináltam a futóedzés kimaradt 2/1 részét, 20 perc, 2,5 km 196 kcal.

Utána 500 kcal program, 40 perc, 4,6 km, de hogy meglegyen a 700 kcal még mentem 1 percet (100 m) :D

72. livegirl (válaszként erre: 71. - Tücsibogár)
2012. jún. 16. 17:08
Én nem vagyok szakértő, de ez nem egy véresen komoly dolog, "ha nem jó ne csináld" (Cindy Crawford után :)/, ha máshogy jó, csináld máshogy. De nem kell elkeseredni, mert nekem pl. 12 * 1-1 perc kész kínlódás volt, a hosszabb blokkok meg simán jobban mentek. De szerintem ez attól is függ, hogy milyen napod van. Én pl. meghalok, ha délelőtt futok, annyira nem bírom, de ilyenkor 5-8 óra felé, már vágyok rá, meg nagyon-nagyon élvezem is. Vannak jobb és rosszabb napok, és ez csak a futáskor derül ám ki :D Ha nem lesz meg az 5 km 6 hét alatt, akkor sincs semmi gond, a lényeg, hogy mozogtál és majd jobban megy. Szerintem :P
2012. jún. 16. 16:18

Szerintetek egyébként nagy gond, ha a következő(+esetleg még az azt követő) alkalommal is az első napi előírtat csinálom a második illetve harmadik futásnapok helyett? Utána természetesen nem hagynám ki azokat a napokat sem..

Tényleg megviselt amúgy. Szörnyű. Kicsit csalódott is vagyok, de még lelkes..

70. attila47 (válaszként erre: 1. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 16. 09:16

Csatlakozom a kezdeményhez!

Kell a partneri vélemény, bátorítás lelkesítés meg a verbális kontakt:)

2012. jún. 16. 09:02

D* :))) hát igen, meg a vizsga is bekavart, elég volt a tételeket számolni, nem még a perceket a gépen :D Majd ma igyekszem futni, bár a múltkor én marha, csináltam a cica-sétán 400 kitörést, igen lábanként 200-at, és még még mindig érzem... Csak attól is félek, ha megint elkezdek kifogásokat keresni, ugyanoda jutok, mint korábban. Annyira nincs azért izomlázam, enyhe :D

Ügyes vagy Tücsibogár! Én is mindig ezt érzem :D Hogy erre én képes vagyok, hihetetlen.

2012. jún. 16. 06:20

Sziasztok!

Köszi a kedves szavakat, aranyosak vagytok. Pár perce értem haza az első futásomról, hát engem meglehetősen megviselt... A 6. kör után(tehát a 6. 1F+2S) után úgy voltam vele, hogy kész, ennyi, nem bírom. Aztán mégiscsak lekínlódtam már az utolsó kettőt, ha már korán keltem, meg amúgy is. És olyan büszke voltam magamra a végén. :)

Főleg, hogy napnak háttal futottam, így a szép, hosszú, karcsúderekú árnyékom motívált! :)

Örülök nagyon. Gondoltam, he feljövök, visszabújok még a fiúk mellé kicsit, aztán ost mégsem érzem, hogy kellene, bár elfáradtam, tele lettem energiáal. Biztos az endorfinok miatt..:)

---

Amúgy nekem a biciklizés lesz a mellékes sportom: ma megyek egy gyerekülésért végre. Járunk két helyre gyógytornára a kisfiammal,+egy baba-mama klubba, és kb oda-vissza 15-16 km-re vannak tűlünk. Biciklivel fogunk járni, míg jó idő van.

67. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 61. - Livegirl)
2012. jún. 16. 00:47
Csodálkoztam is, hogy nem írtál az 5*2pF 2pS-ról:).. holnap én is barátkozok majd az emelkedővel, ha már Gödöllőn vagyok...:)
2012. jún. 16. 00:45
Ja, és GPS kell hozzá, a wifi nem befolyásolja.
65. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 56. - Kyra123)
2012. jún. 16. 00:36

Runkeeper-t használtam eddig,de majd figyelek rá hogy az auto pause mód ki legyen kapcsolva mindig, mert lehet néha azért bolondul meg a végén.

Egyébként az eltérés jó eséllyel kisebb, mint 1% a telefonos alkalmazásoknál, mint a spéci óráknál (egy netes teszt alapján mondhatom)-> amit ajánlanak: Endomodo, RunKeeper, Nike+GPS (a legjobban egyébként az Endomodo szerepelt 0,4%-os eltéréssel, majd ki akarom próbálni azt is). Ha nem sikerül továbbra se telepíteni írj üzenetet, hátha tudok segíteni!:)

64. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 60. - Szantoniki)
2012. jún. 16. 00:25

Szia! Tényleg klassz a videó, imádom Enikőt amúgy is!:) Nekem Nike Incinerate futócipőm van, ez egy alsóbb kategóriás cipő, ha megteheted áldozz szerintem egy komolyabb cipőre, eladók segítségét kérve. (bár nekem eddig semmi problémám nem volt ezzel sem:). Én többségében aszfalton futok, heti egy nap max. amikor terepen. Itt egy kis blog, ahol olvashatsz az aszfalt vs terepről. Mindkettőnek vannak előnye/hátrányai is...

[link]

63. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 59. - Tücsibogár)
2012. jún. 16. 00:16
Szia! Örülök, hogy elkezded Te is! Ha először nehéznek is tűnik majd, a lényeg hogy ne add fel! A test meghálálja a befektetett energiát. Kisbaba mellett biztosan nehezebb lesz, de ennyi időt szerintem nyugodtan szánhatsz magadra, hiszen kb 20-30 percesek a futások. :)
62. livegirl (válaszként erre: 59. - Tücsibogár)
2012. jún. 15. 22:44

Üdv a klubban :)))

Én is mindig utáltam futni, már 3 hónapja gyalogolok, de futni csak most kezdtem és ez a program tényleg nagyon szuper, mert mindennap várom, hogy kicsit fussak és egyszer kimondhassam és is le tudok futni 5 km-t. Drukkolok neked :)

2012. jún. 15. 21:56
Na megcsináltam a 2. hét, 2. edzését (3,5 km, 310 kcal) A második hét első kimaradt, helyette volt vagy 4*500 kalóriás programom a gépen, ami nagyon durva (nekem legalábbis), megy, de elég izzasztó, 4-6-8% emelkedő, 7-7,2-7,4 km/h, 40 perc, hát ezt csinálgattam a második heti első edzés helyett, de holnap lehet bepótolom a futást is.
2012. jún. 15. 19:40

Sziasztok, én ez alapján a videó alapján kezdtem el futni:), nekem nagyon bejött. Hátha másnak is megtetszik.

[link]

Viszont lenne egy fontos kérdésem is, ti konkrétan milyen cipőben és milyen talajon futtok és mi a jó és rossz a cipőben? Sokat segítenétek, ha megírnátok, most szeretnék cipőt venni, de nem tudom milyet lenne érdemes.

2012. jún. 15. 16:15

Sziasztok!

Csatlakoznék a fórumhoz. Kb egy éve nézegetem ezt az edzéstervet, de eddig soha nem jutottam el a kipróbálásig.

Igazából soha semmit nem sportoltam, és a tornaórákon is a futást gyűlöltem a legjobban. Mikor megtaláltam az edzésterv oldalát, elolvastam a hozzászólásokat, és nagyon ösztönzőleg hatottak. Azóta már vagy 3-szor végigolvastam, de még soha nem kezdtem el. Most a Párom munkahelyet váltott,többet van itthon, így belefér a napomba, hogy kicsit magammal is foglalkozzak. Reggel fogok korán(fél 6 körül) lemenni, vagy ahogyan majd kitapasztalom, lényeg, hogy fél 7 körül hazaérjek. Kisbabánk van, így napközben nem igazán tudom megoldani, koraesti órákra meg olyan meleg lesz nyáron, hogy én belepusztulnék szerintem akkor mozogni.

Én sajnos túlsúllyal küzdök, remélem ez majd segít kis állóképességet szerezni, meg megszerettetni magát a mozgást velem..

Visszaolvastam az itteni hozzászólásokat, és örülök, hogy ilyen pozitív hangvételű a fórum, és gratulálok az eddig elért sikereitekhez. :)

2012. jún. 15. 14:18

kyra123: GPS kell hozzá. Jó program...


DiamondAngel: ha a mozgás eléggé megterhelő volt, utána nemhogy lehet enni hanem kell is. Attól nem hízol el, nem zsír lesz belőle..

2012. jún. 15. 11:10
5x 2p futás 2p séta letudva!:) Nem ettem ma még semmit, 9 körül mentem le és elég vacakul bírtam. Kellett volna, hogy bekapjak előtte valamit, de most már éhséget sem érzek, szóval húzom még picit. Enni kell, de estére pizza van betervezve és spórolok a kalóriákkal, amíg nem kíván semmit a szervezetem a vízen kívül.
56. kyra123 (válaszként erre: 55. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 15. 08:25
Juuj neked van futós programod a telon?! Én is próbálgattam leszedni (pl. Runkeeper), de valamiért nem sikerült telepiteni (ezt majd megoldom). A kérdésem inkább az, hogy a km-t mi alapján méri? Kell valami GPS vagy net hozzáférés?
2012. jún. 14. 22:19

Nemrég végeztem a futással (5x 2p futás 2perc séta..) 2,33 km volt 20:00 perc, 211 kcal, de a runkeeper a telefonon megint mást mutat az idő szempontjából, pedig tuti 20 perc volt.., úgyhogy szerintem ideje áttérnem az endomodo-ra..

Visszafelé tempós séta volt 137-es pulzuson + pár kitörés+ guggolás.

2012. jún. 14. 19:16
Sziasztok! Ma nem volt tervbe a futás (volt tegnap), de nem bírtam magammal és lementem. Bár nem követtem az edzéstervet, azt majd holnap. Ma csak futkároztam,ahogy jól esett. Holnap jön a 2pF és 3pS. Már várom:) Kezdem megkedvelni:O
2012. jún. 14. 18:50
ügyes vagy!nekem 5* 2 perc séta 2 perc futás lesz. én is indulok nemsoká, addig málnát szedek :)
2012. jún. 13. 19:11
Lefutottam!:) Most büszke vagyok magamra!:D
2012. jún. 13. 16:44
Én épp azon gondolkodok, hogy tartsak-e pihinapot. Tegnap is és tegnap előtt is futottam 1-1 perceseket, ma elvileg a 2 perc futás jönne 3 perc sétával. Háát, mennék nagyon, de félek, hogy nem fog menni és elkeseredek. Pihizni viszont nem akarok, mert nincs izomlázam...
50. livegirl (válaszként erre: 49. - Kyra123)
2012. jún. 13. 12:54
Sétáltattam a cicusokat este és gondoltam kicsit dolgozzunk is. Nem közvetlen futás után ;-) Nem hittem volna, hogy megérzem, mert szinte sosincs izomlazam, de még ma reggel is éreztem :D
2012. jún. 13. 12:31
livegirl, 160 kitörés aztaaa:O Én csak 30 db-ot szoktam csinálni futás után. De motiválóan hat a Te 160 db-od:P Szóval majd emelem szépen lassan:) Ma meg volt az 1pF-1pS edzésem. AZ elején és a végén elég jól ment, a közepén valamit bénázhattam, mert szúrt az oldalam/beszorult a levegő...Újra a gimibe éreztem magam, ott történ mindig ez. De aztán elmúlt valahogy szerencsére:)
48. AlBundy (válaszként erre: 47. - Nyrn)
2012. jún. 13. 08:30
Irigykedés az oka. Szeretnék, hogy nekik is legyen akaraterejük futni. Ilyen egyszerű. (bár én szoktam futni, amikor reggel látom az embereket a Margit hídon futni a szigetre, én is nézem elismeréssel, hogy ezek bizony kemények..)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook