Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
2012. szept. 3. 20:52
Ma spinningen voltam, nagyon szeretem, egy kemény csaj az edző,akihez járogatok. Hangos, számol,biztat, a sovikat is. Nehéz volt. Végig bírtam. Sajnos a diétát elrontottam, mert fél négykor megfeledkezve magamról görögdinnyét ettem.
256. Panda37
2012. szept. 3. 10:18
Hát nekem a múlt héten nem ment jól a futás...próbáltam újra csinálni a 3. hetet (5 perc futás, 3 perc séta, 4x), de még rosszabb volt, mint elsőnek...kezdem rosszul érezni magam, hogy nem tudom megcsinálni. Vagy a fejemben kéne rendet tenni vagy futni annyit, amennyit bírok és nem méregetni az időt. Pedig annyira szeretném végig csinálni!
255. sevelin (válaszként erre: 254. - Sevelin)
2012. szept. 3. 10:07
Réka Jubi comb és 15 perc has
254. sevelin (válaszként erre: 251. - Helena66)
2012. szept. 3. 09:18

Tegnap semmit :o


De ma mivel ilyen hajtóerő voltam,máris kapcsolom be Réka "barátnőmet" :)

Egyedül vagyok elvégre egy kis endofrin rám fér :)

253. sevelin (válaszként erre: 250. - Livegirl)
2012. szept. 3. 09:16

:DDDD


Örülök :)

Tudtam,hogy megy ez :)

252. Trust
2012. szept. 2. 18:58
Sziasztok, ha van valaki aki a Margitszigeten fut, és esetleg futótársat keres, lécci szóljon.
2012. szept. 2. 18:52

Sziasztok,

Ma reggel elkezdtem, a hat hetes szerint akartam, de addig olvasgattam a papíromat,hogy a tizenkétszeres sikerült, mert úgy emlékeztem, ennyivel kezdődik. A kocogós részben, próbáltam futni, 27 perc lett perc valahogyan a 24-ből. Ez alatt 3 kilométer sikeredett. A pulzusom magas volt a kocogás alatt 160 fölé is emelkedett, sétakor lecsökkent 130-140 közé. A bemelegítés és a levezető sétával együtt 3,91 km.-t tettem meg, 37 perc alatt. Kíváncsi vagyok lesz-e fejlődés a hat hét alatt. Livegirl nagyon tetszik a 4km/30 perces eredményed, gratulálok hozzá.Csak így tovább, Evelin te mit tettél ma?

250. livegirl (válaszként erre: 249. - Sevelin)
2012. szept. 2. 16:59

Sikerült :))) Hatalmas köszi neked, komolyan az inspirált, hogy jajj csak meg tudjam írni neked, hogy ment a 4 km egyben :))) Szóval 4km, 30 perc :) Megyek megfogok egy-két madarat :)

További szép hétvégét!

249. sevelin (válaszként erre: 247. - Livegirl)
2012. szept. 2. 08:02

Ügyes csaj vagy te :)

Menni fog az

2012. szept. 1. 22:01

Sziasztok,

Csatlakoznék hozzátok, holnap kezdem, már egy ideje próbálkozom, az elmúlt héten naponta 20 percet mozogtam, spinning, gyaloglás, lassú kocogás, kerékpár.

46 éves vagyok és igen kövér. Édességfüggő, fogyni szeretnék és az egészségemet szeretném visszaszerezni.Megkerestem a hat hetes tervet, holnap el is kezdem aszerint fejleszteni magam. A pihenőnapon jót tesz egy streching?

2012. szept. 1. 20:40

Nekem ma volt 2*15 (2-2 km)perc futás. Tudom mondtam, hogy nem szeretem szétszabdalni :P A kettő közt volt 20 perc comb-popsi pilates és utána egy 20 perc has pilates, szóval jó volt. Hátha legközelebb megy egyben 30 perc futás :)

Hajrá fiúk-lányok :)))

246. sevelin (válaszként erre: 244. - Tuskoledi)
2012. szept. 1. 14:34

ez is jól hangzik :)

nekem még nincsenek körök,csak villany oszlopok :)

245. sevelin (válaszként erre: 241. - Livegirl)
2012. szept. 1. 08:37

Hello-bello :)

Tőled találtam ide :)

244. tuskoledi (válaszként erre: 238. - Venyigeszú)
2012. szept. 1. 07:33

Igen...Szerintem is sokkal fontosabb, hogy inkább lassabban fuss, csak ne állj meg, hanem folyamatos legyen! Én eleinte így csináltam:

1. egy kör futás, egy kör séta

2. egy kör futás, fél kör séta

3. két kör futás, egy kör séta

4.két kör futás, fél kör séta, stb...Kb. egy hónap után értem el oda, hogy 30 percet bírtam futni kitartóan. Jó futást!:-)

243. tuskoledi (válaszként erre: 237. - Fannia)
2012. szept. 1. 07:28
Ha a cél a fogyás, akkor minél lassabb a tempó, annál jobb:-) Én is lassan futok, kb. fél óra alatt 3 km sikerül.
2012. aug. 31. 21:32

Sziasztok!

örülök, hogy rátok találtam.

Én is futok már egy jó ideje, vagyis, mivel 50 éves vagyok, mondhatom, hogy gyerekkorom óta,kisebb megszakitásokkal.

Középiskolába atlétizáltam, versenyszerüen futottam

Aztán jöttek a gyerekek, közben is mindig sportoltam, de nem olyan rendszeresen.

Most is ez a problémám, hogy hiányzik a rendszeresség, nagy intenzitással bele vágok, hogy akkor most rendszeresen futok,, és közbe jön valami, akkor kihagyok egy vagy két hetet.

van egy 5 és fél km-es táv, amit általában végig futok, sétálok.

azértirom igy, mert sajnos osem sikerül egyszerre lefutnom, mellette intenzivebben sétálok.

És dühös vagyok már magamra, miért nem tudom lefutni.

De tudom az okát, ez pedig a rendszertelenség.

Na, mindegy, olvastalak titeket, és látom, sokan milyen ügyesen felfejlesztettétek a futásotokat.

Csak akarat és kitartás, és szépen apró lépésekkel el lehet érni a célt!!

kitartás mindenkinek!

2012. aug. 31. 20:48
Hello Sevelin-baby :) Hajrá hajrá az egész családnak!
240. sevelin
2012. aug. 31. 19:14

Sziasztok!

Most találtam rátok :)

Ma futom a 2. napot :)

A program előtt 6-10km-ert gyalogoltam.

Velem jön a férjem mérni z időt,míg ilyen kevés a szakasz és a kislányom fut velem :)

Aztán a sok perceknél a jó öreg cimbim mp3 :)

239. 0cf81c9512 (válaszként erre: 237. - Fannia)
2012. aug. 31. 13:33

Én is lassan futok. 2,8km, 24 perc alatt.

Jelenleg a távot akarom növelni, aztán ha elértem a 40 percet, majd a tempóra állok rá.

238. venyigeszú (válaszként erre: 237. - Fannia)
2012. aug. 31. 12:09
Nekem fél óra alatt kb. 4 km megy, amiben még mindig van egy perc gyaloglás. Neked még rengeteg időd van a végéig, biztos növekszik majd a tempód. Az okosok szerint eleinte nem kell a tempóval foglalkozni, hanem a kitartást kell erősíteni.
237. fannia
2012. aug. 30. 19:48

Sziasztok!


Én is szépen haladok, már 2 hete futok. A 8 hetes tervet csinálom (minden másnap megyek így gyorsabban haladok), durvább a 6 hetesnél, ha nem bírom áttérek arra :) de nem adom fel!!

Ami aggaszt, hogy elég lassan futok, figyelek a pulzusra is, általában a futások végefelé már nehéz a zónában maradni, de amíg jólesik nem szoktam leállni.

Később változni fog a sebességem?, mert most fél óra alatt csak 2,5 km szokott sikerülni, az elég lassúnak számít még, azt nézve, hogy a 6 hetes végére mások fél óra alatt szoktak 5 km-t futni...

Na midnegy nem érdekel, ha lehagynak én csak megyek a saját tempómban, élvezem,kicsit nyugdíjas a tempó, de legalább nem purcanok ki :)


Mindenkinek jó futást!!


Hajrá-hajrá!! Tényleg egyre jobb, én is mindig utáltam futni, most már azt várom mikor mehetek!!Szóval indenkinek kitartás!!!

2012. aug. 30. 15:38

Csatlakozom én is a percet nem kell nézni táborhoz. Most 2X úgy futottam, hogy letakartam a kijelzőt, és először 4 számot: 15 perc, utána 5 számot: 22 perc, futottam, nekem sokkal jobb, mint azon görcsölni, hogy 4-5-6 perc, aztán mennyi séta és megint és már hányadiknál tartok...

Sok sikert Indra!

235. Indra79
2012. aug. 30. 09:26

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el a 6 hetes programot. Remélem végül sikerült az 5 km-t lefutni. Nagyon elszánt vagyok, bár van súlyfeleslegem, és soha nem tudtam és nem is szerettem futni. A suliban mindig az utolsó háromban voltam. De ez a terv nagyon tetszik, és kitartó leszek. 30 felett vagyok és már kezdődik az ittfáj-ottfáj korszak. Szóval a fogyás mellett szeretnék tenni is valamit az egészségemért. Vettünk egy jó futócipőt, amit az egyik barátunk ajánlott, aki évek óta körbefutja a Velencei tavat (28 km). Kitartást mindenkinek!!!!

234. Panda37 (válaszként erre: 229. - AlBundy)
2012. aug. 29. 18:30
Az a baj, hogy szinte mindig az órát nézem, hogy mennyi van még hátra:-) Le fogok szokni róla...:-)
233. Panda37 (válaszként erre: 230. - Venyigeszú)
2012. aug. 29. 18:29
Köszi a tanácsokat és a bíztatást. Igen, én is arra gondoltam, hogy ezt a kört újra kéne futni, hátha jobban sikerül....és csak azután tovább menni. És lejjebb viszem a tempót is, mert kifulladok, viszont nem tudok orron át lélegezni, nem kapok annyi levegőt. De majd csak alakul, magamnak kell rájönnöm, hogy a jobb.
2012. aug. 29. 17:22

Sziasztok!

Fejben dől el--->meggyőződésem. Szuggerálom magamnak már jó előre, hogy lefutom. És lefutom. Ha a cél a zsírégetés, akkor minél lassabban fuss, hogy ne fulladj ki. Amúgy orron be, szájon ki. Az a lényeg, hogy mélyeket lélegezz és az összes levegőt fújd ki, így nem fájdul meg a léped:-) Én mp3 nélkül nem tudok futni, sőt, lassú zenére sem. Csak gyors, lehetőleg instrumentális zenére. Én már 50 percnél tartok, pedig van rajtam vagy 20 kg felesleg:-) Én másnaponta megyek, evés után vagy 3 órával, utána már csak iszom. És már nem is utálom a futást!!!

231. venyigeszú (válaszként erre: 229. - AlBundy)
2012. aug. 29. 17:07

Én is valahogy így szoktam.

Off: jelentkeztem egy klubba, ahol admin. vagy, esetleg beengednétek? Kezdő futó vagyok, (nem is nevezném még futónak magam), szívesen olvasnék hasznos tanácsokat. Plíz...

230. venyigeszú (válaszként erre: 226. - Panda37)
2012. aug. 29. 17:04
Pedig menni fog, hidd el. Én kb. hetedik hete futkározok, egy másik edzéstervvel ugyan, de már 18,5 percet futottam egyben. Úgy, hogy az első nap az 1 perc is nehéz volt. Én sem hiszem el, de igaz. Nemsokára 30 percet fogok egyhuzamban futni, már kezdem elhinni. Azt tanácsolom, hogy ismételd azt a napot, amelyik nem ment. Másodjára mindig jobban sikerül.
229. AlBundy (válaszként erre: 226. - Panda37)
2012. aug. 29. 14:02

Ami még eszembe jutott, hogy ne nézd az órát. Én zenét hallgatok és legfejebb saccolni tudom, hogy mondjuk a 3. szám körül 10-12 percnél járok. 15-20 alatt nem is nézek rá az órára, ha minden ok.

Illetve, bár ez valószínüleg szakmai ártalom, azt számolom, hány százalékot futottam le a tervezettből, mennyi van még vissza, vagy hasonló hülyeségeket.

228. labanczjoe (válaszként erre: 226. - Panda37)
2012. aug. 29. 13:54
Csatlakozom AlBundyhoz. Menni fog az. Ha szépen végig csinálod az edzéstervet akkor megerősödsz a végére. Én is azt hittem az első 10 percnél még májusban hogy ez lehetetlen. Most meg már megy a 10 km 1 óra alatt. Nincs lehetetlen :) Szépen hozzá fejlődik majd a szervezeted a feladathoz és meg lesz az első ötös.
❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook