Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Folyton újraélem álmomban a megcsalást. Ebből ki lehet jönni? fórum

Folyton újraélem álmomban a megcsalást. Ebből ki lehet jönni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 23:39
Szerintem te nem az a típus vagy ( szinte senki se az ) aki képes lenyelni ezt a megcsalós békát. A bizalom eltört azt nem lehet összeragasztani.
31. MenoPause (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 09:46

Leírtad, a problémát a fejedben csinálod. Tehát csak ott is tudod megoldani. Viszont amit a fejedben kreálsz, az át fog menni idővel a valóságba, soha az életben nem fogsz bízni benne, mert hiába adtál elvileg új esélyt, valójában nem adtad meg. Nem nyomtad meg a reset gombot, és így felesleges nyűglődni.

Vannak kapcsolatok, ahol 100%-ban működik a holtodiglan, évtizedeken át, és soha fel sem merül még a gondolata sem megcsalásnak (bár nagyon sokféle módon lehet hűtlennek lenni, nem kell ehhez feltétlen fizika). De ez a kapcsolatoknak csak egy ici-pici százaláka, mondjuk hosszútávon nézve. Én személy szerint már régen nem hiszek ebben, de abban igen, hogy igenis, át lehet értékelni, meg lehet javítani ami elromlott, lehet folyamatosan fejlődni, csiszolódni, ha vannak megfelelő alapok. A bizalom meginoghat időről időre, és esetleg újra kell építeni. De csak akkor érdemes, ha letisztázódtak a dolgok. Ha megvan a tényleges megbocsátás és elengedés. Ezt érezni fogjátok. Amíg az egyikben ott van bármi bizalmatlanság, az mérgezni fogja a kapcsolatot. Amint ez megszűnik, a belső béke érzése tölt el, és jól érzed magad.

Nem a nehézségek ölik meg a szerelmet, és még csak nem is feltétlenül a megcsalás ténye.


(Nem a notórikus félrelépőkről beszélek, meg azokról, akiknek az önbizalmukhoz folyton kell egy másiktól a megerősítés, és csak akkor érzi magát nőnek vagy férfinak, ha hódítani tud..)


A kommunikáció hiánya fogja megölni a kapcsolatot. A játszmák ölik meg a kapcsolatot. A belső szorongás, bizonytalanság, bizalmatlanság a kivetítések, a mi van ha.. még egyszer és még egyszer megtörténik??


Ilyenkor, tényleg, ahogy javasolták, egy szakember sokat bír segíteni. A megértésben, az elfogadásban, a megbocsátásban, az önbizalom helyreállításában, a kommunikációban.

30. c24eeec6b4 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 09:06

48 kilos?csini?

egy csontrakèta😀mondom ugy h 48 vagyok en is😀

se mellem se fenekem🙂hiaba tömöm magam nem tudok hizni.

Elfogadtam magam igaz,de nyaron fürdöruhaban nem erzem olyan jol magam.szinte kinnt vannak a bordaim.

Elöre bocsanat azoktol akik ilyen vekonyak,nem bantasbol akartam irni

De a kerdezö azt hiszi h azert mert vekony akkor ö a legszebb,mert ez nem igy van.

29. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 28. - New(l))
2020. máj. 12. 15:06
Egyezzünk meg abban, hogy inkább minden más esetben keresel. Ugyanis, ha az elmúlt tízenegypár év alatt ilyen nem történt veled valószínű eztán sem fog sűrűn. (Megjegyzem ezt nem is kívánom.) Én pedig öregszem, és egyszer majd eljön az az idő, hogy már nem tudod majd a vállamon kisírni magad. :D
28. New(l) (válaszként erre: 27. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 14:52
Majd ha átélem jövők hozzád vígasztalásért ;)
27. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 26. - New(l))
2020. máj. 12. 14:49

Pedig hidd el, nem lettél semmivel rosszabb nő, hanem a pasi hülye.

Akarom mondani a főhősünk nem lett semmivel rosszabb.

26. New(l) (válaszként erre: 25. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 14:40

Lehet. Csak én most nem tudom elvonatkoztatni a szitut attól, hogy tényleg megtette a hapi egy Barbie-babával.

Biztosan van akinek annyira bombabiztos az önbizalma, hogy egy ilyentől nem dől romokba, bevallom, nekem megsemmisülne.

Főleg hogy írja FI, hogy mindig is versengett magában a nővel...akkor ez meg kész atomcsapás az egónak.

25. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 24. - New(l))
2020. máj. 12. 14:31

Igen tőled kérdeztem! :D


Bár én még sosem tettem ilyent, szerintem a férfiak nem mindig jobb nővel csalják meg a párjukat / hogy én ezt a szót ilyen szövegkörnyezetben mennyire utálom.../

24. New(l) (válaszként erre: 23. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 14:24

Ha tőlem kérdezed a második bekezdést...az nagyon sok mindentől függ.

Azért írtam, hogy ha engem megcsalnak, én utána a büdös életben többet annak a palinak el nem hiszem, hogy jó nő vagyok. Még akkor sem, ha objektíve randábbal vagy butábbal stb. csalt meg.

23. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 21. - New(l))
2020. máj. 12. 14:17

Igen, ebben az esetben biztos nehéz lehetne ettől elvonatkoztatni, ezért mondtam nem látom, hogy nagy jövője lenne ennek a kapcsolatnak.


De ha már itt tartunk megkérdezném, ha nincs megcsalás a dologban, csupán egy férfi kegyeiért, egy szerinted nálad jobb kaliberű nővel kellene vetekedned, abban az esetben is azt gondolnád, hogy nem lenne esélyed?

2020. máj. 12. 14:15

Már elfáradtam abban, hogy hozzá hasonlítgatom magam és amíg nem voltam a párommal addig is ez történt velem, folyton a csajjal versengtem az agyamban pedig szinte nem is láttam.


Még soha ezelőtt nem csaltak meg és nagyon a földbe döngölt. Régen nagyon jó önbizalommal rendelkeztek ami mára szinte elérhetetlenné vált számomra. Mindez egy 23 éves, 48 kilós vékony csini, szőke libus miatt..

21. New(l) (válaszként erre: 20. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 13:32

Őszintén szólva én sem bírnék másra gondolni.

Lehet jönni a belső értékekkel, meg a másik csak egy kis ribi stb., de ne hazudjunk már magunknak, minden (jelen példánál maradva nő) igenis látja, ha a másik jobban néz ki nála, vonzóbb. Ha pedig a partnerünk meg is döntötte, akkor pláne nehéz megmagyarázni, hogy igenis mi vagyunk a jobbak.

Szóval fórumindító, nagyon nem irigyellek, de ha mindenáron ez a hapsi kell, kérj segítséget, hogyan tudod elengedni ezt a mérgező eseményt, mert magadtól nem fog menni.

20. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 12. 11:48
Ebben az esetben nincs jövője a kapcsolatotoknak. Te nem tudsz többé megbízni ebben a figurában, mert mindig arra gondolsz, az a másik nő mennyivel jobb nálad, és mennyivel többet nyújtott a párodnak, mikor félrelépett.
19. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 12. 11:39
Nem. Csak rajtatok múlik, hogy mi lesz a vége. Inkább rajtad, és azon, hogy ki tudod-e dolgozni magadból. Segítség nélkül nem fog menni.
18. c24eeec6b4 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 12. 11:12

Ezen kár rágòdni hidd el,

kész megtörtént,élj a mának inkább.

Kaptatok mèg egy esélyt.

Nálunk nem volt megcsalàs,de valamiért nagyon féltékeny voltam.Emiatt majdnem eleveszitettem a férjem.Az a 2 év pokol lehetett mellettem.Mindenbe belaláttam valamit,mindig bebeszèltem

magam h nem vagyok elég jò,megfog unni.

Nehéz volt de büszke vagyok arra h egyedül segitseg nelkül leküzdöttem.

Biztos lelki oka volt,önbizalomhiány.

Ne hagyd h a negativ gondolatok bevonzanak!!!

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - F499cb4607)
2020. máj. 12. 10:51
Ezerszer több a jó a kapcsolatunkban, mint a rossz. Igazából a problémát már csak a fejemben csinálom, és nem azt nem tudom feldolgozni amit tett, hanem inkább a nővel nem tudok megbékélni mert jobb nőnek látom magamnál. A párom folyton azt mondja a nyomomba sem ért aztán amikor megkérdezem akkor miért pont ő?? és olyankor kezdődik a baj és folyton rágódom rajta. Akkor is ha szerinte csak egy ri*bi aki nem tud senkivel sem betelni és sajnos ő sem tudja miért tette..
2020. máj. 12. 08:17

Nincs ezzel baj,tulságosan rágörcsölsz

Az álmok sokszor a legnagyobb félelmünket eleveniti fel.

Ezek a dolgok mélyen elrejtve vannak a tudat alattidban,álom formájában pedig elötör.

Sokszor álmodunk olyan dologrol,dologgaö amitöl félünk.

Nyugodj meg,nem biztos h igaz az álmod.

Nekem is volt ilyen korszakom,miota változtattam dolgokon,elhessegetem ezeket a gondolatokat a fejemböl,az álmok is megszüntek.

2020. máj. 12. 07:03

Kicsit más helyzetben voltam, de szakítás elött hetekig rémálmaim voltak, amiben más nőkkel láttam, vagy veszekedtünk. Nyomasztó volt, aztán mikor elváltak útjaink, az álmok is megszűntek.

Tudat alatt féltem, hogy baj lesz, még akkor is, amikor jól mentek a dolgok egy ideig.

Boldog vagy a kapcsolatban? Szeretitek egymást? Ha több a rossz, mint a jó akkor viszont engedd el. Mérlegelj, a saját nyugalmadat, lelki békédet helyezd 1. Helyre.

2020. máj. 12. 06:54
Akkor ennek csak a szakítás vetne véget?
13. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 11. 22:58
Nem veled van a gond szerintem. A döntéseddel azt nem tudod megemészteni.
12. fidel
2020. máj. 11. 22:01

"Folyton újraélem álmomban a megcsalást. Ebből ki lehet jönni?"

Van egy erotikus álmod,hol itt a probléma!?

11. katus3
2020. máj. 11. 20:23
Szerintem te nem tudtál túllépni ezen a dolgon. Kibékültetek, de a lelked mélyén nem tudod magad túltenni ezen a dolgon, folyamatosan ezen kattogsz.
2020. máj. 11. 19:41
Mennyi ideig tartott a dolog?
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 11. 17:51

Azt nem tudom, hogy van-e önbizalomhiányod, ha felmerült benned, gondolom igen, van.

A másik fele, hogy nem megbocsájtottál, hanem engedtél egy érzésnek, talán a hiúságodnak, hogy visszakaptad a párod.

Ha megbocsátottál volna, akkor nem lennének ezek a rémes álmaid, túllépnél a történteken. Lehet eljön majd az az idő, amikor már te akarsz ebből a kapcsolatból szabadulni, mert feltörnek a rémes érzéseid, amit 6 hónapig átéltél. Amikor ez a számodra szép 8 hónap érzései is hidegülnek.

Fordulj szakemberhez! Így belebetegszel és megint más után fog nézni a párod. A fájdalom egyszer visszaüt.

2020. máj. 11. 17:17
Megjegyzem az nem igaz, hogy nem lehet kutyából szalonna. Tapasztaltam, hogy simán lehet.
7. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 11. 15:59
Menj el pszichológushoz. Kell neked pár gyógyító beszélgetés. Hidd el, jó lesz.
2020. máj. 11. 15:49

Azért foglalkozol vele, mert megbocsátottál ugyan, de bízni benne már nem tudsz.


Nyilván az sem segít, hogy lesed a nő facebookját. Azt hagyd abba.


A bizalom pedig talán már sosem jön vissza. Ezért nem jó egy újramelegített kapcsolat. De neked kell eldöntened, bízol-e benne vagy sem. Ha igen, hagyd a fenébe azt a nőt, a facebookjával együtt :-)

5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 11. 15:09

Nyitottál egy fórumot, és rögtön kaptál két választ, amitől a nem létező önbizalmad is mehet a lecsóba. Még egy profi pszichológusnak is több kellene valamivel több, mint 15 sornál ahhoz, hogy felállítsa a diagnózist.


Szerintem töröld a fórumot, és kérd terapeuta segítségét, mert itt csak rosszabb lesz. Mindenki csak a saját szemüvegén keresztül látja a világot, a saját szűrői szerint képes a jót és rosszat látni. Hajrá!

4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 11. 15:09
Ezen csak te segíthetsz, max egy szakember tud útba igazítást adni hogyan csináld de eldöntés kérdése csak. Külön voltatok, majd adtál neki új esélyt, te döntöd el megbocsájtod-e neki igazán vagy sem. Ha eldöntötted és kitudod jelenteni, hogy túl vagy rajta utána menni fog, ilyen "egyszerá". Ha nem megy akkor valószínűleg sosem fogod tudni megemészteni és gyötörni fog, illetve előbb-utóbb biztos, hogy rossz hatással lesz a kapcsolatotokra.
3. Ildi (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2020. máj. 11. 14:39
Egyetértek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook