Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás miatt szenvedők fórum

Fogzás miatt szenvedők (beszélgetős fórum)


2015. nov. 17. 23:57

Nekünk ideig óráig a Viburcol segített, de utána csak a házi zabkekszi. Cukor nélkül, hogy a fogait ne rontsuk.

Nem reklámként, de itt a recept: [link]

10. Ancsa19860211 (válaszként erre: 4. - MayC)
2013. jan. 24. 18:00
Nekem is volt olyan, hogy a fáradságtól már aludni se tudtam, olyankor se, mikor aludt a kiscsajszi. Éjszaka mindig azt szugeráltam, hogy legyen már reggel, napközben meg felváltva panaszkodtam telefonon anyukámnak, tesómnak, barátnőmnek és a tőlük kapott vigasztaló szavakból próbáltam erőt meríteni:) Lényeg, hogy ti is túllesztek rajta, ahogy mindenki.
9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 8. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 24. 17:56
Ez megint egyénfüggő, hogy kinek mi segít, van, akinek semmi se. Nekünk bejött a Dentinox, nem jött be a Viburcol. De próbálgatni kell, hátha vmelyik segít:)
2013. jan. 24. 17:31

Már leírták, amiket én is gondoltam.

Annyit még, hogy én egy tiszta textilpelus egyik csücskére kötöttem egy csomót, és azt nagyon szerette rágcsálni a kisfiam a fogzás ideje alatt. Akár egy kicsit be is lehet vizezni. Nekünk a Dentinox sajnos semmit nem segített, és a homeo-s cuccok sem. Túl lesztek rajta, kitartás!! :)

7. Kukacc (válaszként erre: 4. - MayC)
2013. jan. 24. 16:12
Dentinox-szal éjjel éri meg kenni, vagy elalvás előtt, mert akkor pont annyira zsibbasztja el az ínyét,amíg elalszikl
6. Kukacc (válaszként erre: 4. - MayC)
2013. jan. 24. 16:11

:D Mindig az adott napra koncentrálj.

És ami a lényeg: ha napközben alszik a baba, pihenj le! Nem kell aludni, én pl: nem tudok nappal aludni, de lepihenek a kisfiam mellé, bár ő nappal sem alszik másfél óránál többet.

Az én kisfiam is velünk alszik.

5. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - MayC)
2013. jan. 24. 14:36

mennyire tud fogni?

adj a kezébe kanalat, rágjon rágjon minél többet, csak az segít igazán, ha áttör a fogacska, ezt a folyamatot kell amennyire lehet meggyorsítani.

4. MayC
2013. jan. 24. 13:28
Jó olvasni,hogy Ti már túljutottatok ezeken :) Nálunk most kezdődött a fekete leves és alig hiszem el,hogy megtörténik velünk. :D Tudtam ám,hogy a fogzás nagyon nagyon nehéz,de azt hittem lesz időm kicsit fellélegezni a hasfájás és a fogzás között :( Mindenesetre kitartok :) Ti miből merítettetek erőt,amikor úgy éreztétek,hogy már nem bírjátok alvás nélkül? Kislányom velünk alszik,de sajnos így is szenved és ébred sokszor. Dentinox-al kenegetem,de nem úgy tűnik,mintha használna. Panadol van itthon ilyen szuszpenzió,de szerintem ma elmegyünk a patikába hátha vannak még csodaszerek :)
3. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - MayC)
2013. jan. 24. 12:54

Szia!

Az én kislányom már másfél éves, de vele is hasonlóképp volt 4,5 hónapos korától 6 hónapos koráig. Fogak sehol, éjszaka nem aludt, illetve fél meg másfél órás periódusokban, közte üvöltött, én meg gyakorlatilag semmit se aludtam. A védőnő állította, hogy biztosan a fogak miatt, mert ugyebár nappal nem volt semmi baj, súlya gyarapodott, ahogy kell, tehát a fogkezdeményei rendeződnek. Én is a végkimerülés határán álltam, éjszaka már káromkodtam, úgy, hogy észre se vettem. Párom szólt rám, hogy hagyjam ezt abba és költöztessem át hozzánk a gyereket. Igaz, hogy elkényeztettük, de legalább kicsit tudtam pihenni és nem kellett felkelni a szoptatáshoz, mivel csak ezzel tudtam megnyugtatni. Olyan 6,5 hós lehetett, mikor abbamaradt az éjszakai sírás és fog még mindig nem volt egy sem. 7 hónaposan bújt ki az első, akkor viszont nem volt semmi panasz. Pár hónappal ezelőtt kezdtek kibújni a kis őrlők, ezzel kínlódott és még most is folyamatban van, viszont most nem éjjel sír, hanem reggel, de vigasztalhatatlanul. Dentinox krém némileg segített. Szóval kitartás, nem fog örökké tartani és nem törvényszerű az sem, hogy az összes foggal szenvedni fog. Szokták még javasolni a Viburcol kúpot, ami homeopátiás, ezt is kipróbálhatod, bár nekünk nem jött be. Van, akinek a borostyán nyaklánc segít, próbálhatod még a hűthető rágókákat is. Ha már sok éjszakát végigvirrasztottatok, adhatsz neki egy kis Nurofent is, ami megnyugtatja, de ezt ne rendszeresen.

2. Kukacc (válaszként erre: 1. - MayC)
2013. jan. 24. 12:47

Én 10 hónapja csinálom ezt éjjel-nappal, 3 hónapos volt a fiam, mikor az első foga kijött. Most 13 hónapos, 12 foga van, a 13.-kal 3 napja küzd.

Nem tudok mit tanácsolni, mert én az összes homeopátiás lehetőséget kipróbáltam a chamomillától a borostyánláncig.

Ha éjjel felsír, kend be dentinox-szal, és vagy panadol baby, vagy nurofen. Persze ezeket csak akkor, ha már nagyon közel jártok a fog áttöréséhez, hiszen hosszútávon nem szabad.

Egyébként meg kitartás!

A pár nap még nem nagy idő, most úgy tűnik, de hidd el, hozzászoksz a hosszú hónapok alatt a gyűrődéshez.. :)

1. MayC
2013. jan. 24. 12:42

Sziasztok!

Ksilányom 4 hónapos és pár napja pokollá változtak a nappalok és éjszakák. Egész nap és egész éjjel sír,nem alszik,már mindent kipróbáltunk,semmi sem segít,ráadásul harap is. Állítólag fogzik. Nekem már fogyóban az energiám és a türelmem is. Szívesen beszélgetnék más anyukákkal,akik hasonló cíipőben járnak,vagy jártak,akik esetleg már tapasztaltabbak. Első babám és nemigen tudom,hogyan könnyítsem meg mindannyiunk számára ezt az időszakot,valamint,hogy egyáltalán meddig tart ez az egész.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook