Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fontos sürgös kérdésem van: fogzás miatt hányhat-e az 1 éves baba? fórum

Fontos sürgös kérdésem van: fogzás miatt hányhat-e az 1 éves baba? (tudásbázis kérdés)


15. lau
2008. okt. 6. 22:16

Bár a kérdés régi, én sem véletlen találtam rá a támára, így megosztom a tapasztalatom és amit találtam valahol: "Komoly vita van a szakemberek között bizonyos további kísérőjelenségek – mint a hasmenés, láz, vérbőség, kiütések és a hányás – fogzással való kapcsolatáról."

Míg a lányunknál csak néha sejthettük, hogy talán a fogai miatt nyűgös, de semmi komolyabb nehézsége nem volt, a fiúnk sokkal inkább megviselt. Utolsó alkalommal (pár hónapja) elmentünk orvoshoz is, de semmit nem találtak pedig magas láza volt és hányt is. Most hasonló tünetek, ráadásul egy kis köhögős-taknyos vírust követően (körülöttünk sokaknak volt, a kislánynak is, de az nem járt lázzal, monhatnánk, hogy nála más a lefolyása, de a torka nem piros és nem köhög, láthatólag nincs kapcsolat) Noel amúgy is csak 36.5-ös és 39 fölötti testhőmérsékletet tud produkálni, ami elég rémisztő. Reggel felváltva tette a mutatóijjait a szájába, de csak az egyik oldalra és egész nap folyik a szájából a nyála (18 hónapos). Szóval (mivel harmadszor történik ez a tünetegyüttes, szerintem létezik fogzás okozta hányás. Bár nélküle is ellenénk :)

14. hollosibetti (válaszként erre: 13. - E2add1f84e)
2008. máj. 17. 11:18

Köszönöm kérdésed jól van azt mondták az ügyeleten ,hogy lehet a meleg mert hétfőn tényleg fojtós volt

az idő. De nem láttak rajta semmit se láz se hasmenés. Mondom akkor figyelem tovább de hál istennek semmi baja azóta se. Azt mondja a védőnő, hogy lehet nem esett jól a pocijának a bébiétel amit kapott délután. Egyébként frissen lett akkor felbontva. Szóval még arra se lehetett ráfogni ,hogy tán nem volt friss. Na de nincs semmi azóta se. Még egyszer köszönöm kérdésed. Betti:)

13. e2add1f84e (válaszként erre: 12. - Hollosibetti)
2008. máj. 17. 06:44
Meggyógyultatok már? Mi volt a baj a kicsivel?
12. hollosibetti (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. máj. 15. 15:05
Drágám elvittem ne aggódj. Könyörgök de ha megkérdezem attól még neked se lessz bajod. Köszönöm hozzászólást Egy 11 és egy 1 éves gyerek anyukája
2008. máj. 14. 12:11

könyörgök!

miért nem viszed orvoshoz ha ez a baja?

itt úgysem kapsz szakszerű segítséget


ha nekem hány a gyerek elviszem az ügyeletra vagy hasonló orvosi intézménybe. nem itt kérdezősködöm

10. mamma2
2008. máj. 13. 18:41
A hányást nem indokolja az, hogy jön a foga.Mindenképpen vidd el az orvoshoz, mert hasmenéses hányós járvány van a kisgyermekek körében. Ma a gyermekrendelőbe Káposztás2-őn mig ott voltunk legalább 15-18 babát hoztak hasonló tünetekkel. Várni nem szabad mert kiszáradhat a baba!!!!! SÜRGŐSEN ORVOSHOZ!!!
2008. máj. 13. 18:32
Fogzástól nem hányhat, de a hányás és hányás között is van különbség. Keress meg privin, ha gondolod.
2008. máj. 12. 16:29
Esetleg akkor, ha túl sok nyálat lenyelt, ami azért kísérője a fogzásnak. Ám én azért mindenképpen gyerekorvossal konzultálnék!
2008. máj. 12. 16:26
Szerintem nem, mert akkor évekig hányhat, hiszen folyamatosan jönnek a fogacskái. Orvos!!!!
2008. máj. 12. 16:26
Nem.
5. hollosibetti (válaszként erre: 4. - Medvemama)
2008. máj. 12. 16:19
Orrfolyás van de az nem vészes. lehet náthás:((
2008. máj. 12. 16:18
Én se hallotam még inkább higabb a széklete ilynkor!Egyéb tünet a hányáson kivül nincs esetleg láz ,orr folyás?
2008. máj. 12. 16:17
sztem sem
2008. máj. 12. 16:16
nem hiszem:(
2008. máj. 12. 16:15
Fontos sürgös kérdésem van: fogzás miatt hányhat-e az 1 éves baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook