Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ez lehet a fogzás miatt? fórum

Szerintetek ez lehet a fogzás miatt? (tudásbázis kérdés)


8. DorkaMoncsi (válaszként erre: 7. - 49616e60d7)
2013. febr. 21. 12:30
Olyan, mint a csipkebogyó, ami egyben van, csak a csipkehúsban nincs benne a belseje:)
2013. febr. 20. 10:05

Mi az a csipkehús tea? Szorulással küzd a kisfiam állandóan, csak azért kérdezem. Rendes csipkebogyótea?

Örülök, hogy rendben vagytok :)

Persze, a tejpép is tejalapú. Szerintem egyébként az is érthető, hogy 7 hónap után unják a tápszert :)

6. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5. - 49616e60d7)
2013. febr. 19. 18:41

Voltunk a Madarászban 01.15-én, sinlacot kaptunk. 1 hétig gyönyörűen evett sinlacos tápit. Fel is szedett 1 hét alatt 240g-ot, utána azóta megint nem fogadja el úgy a tápszert, h sinlac-kal. Viszont külön-külön igen. Tápszert hol megeszi, hol nem, ilyenkor tejpéppel egészítem ki. Doki szerint végülis az is "tejalapú". Most egész szépen eszik, napi 5 alkalommal. 3-szor tejalapút, 1-szer gyümölcsöt, 1-szer főzeléket. Igaz, most 1 hónap alatt csak 150g-ot hízott, de sok volt a kakija. Valószínűleg túladagoltam neki a csipkehústeát (hashajtó hatású egy idő után, akkor is, ha az nem hasmenés), mert sok volt a kakija, most ezt abbahagytam, kevesebb a kakija, étvágya is jobb. Érdekes a dolog.


Gasztrós dokinál is voltunk, nem látott semmi bajt a vér- és vizeletvizsgálatkor. Annyit mondott, h persze további vizsgálatok kellenek, ha fogy, vagy tartósan stagnál.


Az első fogacska amúgy 9 napja van kinn.

2013. febr. 18. 21:26

Azért kérdezem, mert nekem a kisfiam 4,5 hónapos korában döntött úgy, hogy először elkezdett kevesebbet enni, aztán semmit. Kórházba kerültünk, persze semmit nem találtak, 3 nap után elfogadta anyatej helyett az ott felkínált tápszert, ezzel megoldottnak látták a problémát. Persze soha többet nem fogadta el. A gyerekorvosunk szerint minden rendben, majd eszik ha éhes. 4,5 hós korától 7 hós koráig, semmit, de semmit nem hízott.

Ha olyan kedve volt, akkor Infacolos pipettával nyomtam bele az ételt, de ha olyan kedve volt, akkor semmit nem evett. Eljutottam odáig, hogy álmában etettem, mert ébren inkább szenvedett az éhségtől, minthogy egy korty tápszert, főzeléket, gyümölcsöt elfogadjon.

Elvittük gasztroenterológushoz, naná, hogy az én gyerekem egészséges és én parázom túl a dolgokat, mert egy 6450 g-os 7 hós fiúbaba teljesen normális súlyú és nem érdekes, hogy csak 500 ml-t eszik és csak álmában etethető.

Aztán beszélgettem másokkal, vettem tejfehérjeérzékenyeknek való tápszert. Eltelt 3 hét és a kisfiam magától evett akár már 150-200 g főzeléket is. Szigorúan csak 4 óránként és napi maximum 5 étkezés, ebből 3 főzelék Sinlaccal (gyümit nem eszi, foga nincs, így kenyeret nem tudok neki adni). A tápszerrel hadilábon áll, ebbe általában grízpépet keverek, ezt azóta is csak álmában issza meg. De a tápszerre szüksége van, így amíg így elfogadja, addig így kapja, ha nem fogadja el, akkor a főzelékébe tápszert is fog kapni.

6 hét alatt felhízott 7 kg-ra. Aztán persze miért ne minket súlytott volna egy baktérium, ami 2 hétig hasmenéssel járt, utána még 1 hét hasmenés az antibiotikum miatt. Étvágytalan lett, most probiotikumot kap és azon vagyok, hogy az étvágyát újra helyre hozzam. Azért lekopogom kezd visszajönni.

Nekem is fogták fogzásra, aztán, hogy "anyuka, most ennyi az igénye", aztán "anyuka, fogadja el, hogy álmában eszik".

Ne haragudj, hosszú voltam, lehet Nálatok nem ilyen súlyos a probléma és valóban csak a fogzás okozza, de szerintem érdemes esetleg egy tápszerváltást eszközölni. Hátha mégsem a foga. Nem vettél észre esetleg olyat, hogy a pocakja fájna mostanában?

2013. febr. 18. 21:10
Megoldódott a problémátok?
2013. jan. 14. 18:41
Én nagy eséllyel a fogacskákra tippelek.
2013. jan. 14. 18:38

Sziasztok!


6 hónapos a kislányom, sajnos tápszeres, persze már hozzátáplálás is van. Eddig sem volt egy hűdejó evő, de most aztán pláne nem. Egy jó ideje napi 5 alkalommal evett 130-170ml között tápit, tejpépes tápit, gyümit és főzeléket 100-150grammokat, amikor kevesebbet, akkor még utána tápit is kért. Egy hete minden egyes evészetünk kínkeserves, gyakorlatilag majdhogynem semmit nem fogad el, de ha el is fogadja, akkor jó esetben ha 100-at eszik. Itt most nem a számokon van a hangsúly, hanem azon, h egyik napról a másikra 1-1 evése feleannyi, vagy harmadannyi annak, amit előtte megevett, és már majdnem A B C menüt készítek neki, h valamiből hajlandó legyen ennyi.

Mindemellett a széklete...amíg csak tápis volt, addig napi 1, vagy ritkán 2 volt neki, hozzátáplálás óta ez megnőtt 3-4-re, nincs ezzel baj, hiszen új ízek, megemészti a gyümit/zöldséget, stb... De most h alig eszik, így is kb. ennyi a mennyiség, és már azt sem tudom mit kakil ki. Olyan, mintha ez a kevés étel csak "átfolyna" rajta. Nincs amúgy hasmenése.

Az ínye eléggé meg van duzzadva, nagyon folyik a nyála is, öklei folyton a szájában vannak - ez utóbbi már kb 3 hónapos kora óta, de most sokkal jobban.


Létezik, hogy ez a mostani evészet a fogacska miatt van?


Elvittem a dokihoz ma, aki megvizsgálta, és bajt nem látott (azon kívül, hogy kb. 100g-ot fogyott a lányom), ezért beküldött minket a Madarász u-i kh-ba, úgyhogy olyan választ nem kérek, h vigyem dokihoz.:) Azért írtam le mindezt, hogy hátha valaki addig tudna okosat mondani, esetleg van ugyanilyen tapasztalata.

2013. jan. 14. 18:37
Szerintetek ez lehet a fogzás miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook