Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba nyújtogatja a nyelvét! Fogzás miatt vagy miért csinálja? fórum

Baba nyújtogatja a nyelvét! Fogzás miatt vagy miért csinálja? (tudásbázis kérdés)


12. homern
2010. aug. 8. 14:42
Az én babám meg állandóan úgy csinál,mintha fújna valamit.Nemrég rájött hogy kell,azóta abba sem hagyja.Szerintem ne aggódj,lesz még rosszabb szokása is :)
11. 9c8432d068 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2010. aug. 8. 13:40

Kissé félreértettél,nem "paráztattam". Pontosan azt magyaráztam,hogy nem lehet Down kóros a babája,mert nagyon szép,egészséges.

Kár jajgatnod!!!!!!!


Amúgy egészségügyis vagyok. :)))) Tudom,mit mikor és hogyan.....

2010. aug. 7. 11:49
Semmi baja a babának, a fiam is csinálta ezt babakorában, és teljesen egészséges.
2010. aug. 7. 11:24
Azt nem tudtam,hogy milyen idegrendszeri problémához kötik a nyelvnyújtogatást,csak írták. Hál Istennek semmi baja a babámnak,nagyon szép,erős,nagy baba. Csak furcsa volt nekem ez az új szokás!!!
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2010. aug. 7. 11:02
ne paráztasd már a Down-nal, azt már születés után rögtön diagnosztizálják! Jaj!
7. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2010. aug. 7. 10:59

Teljesen biztos,hogy nem idegrendszeri probléma,inkább a fogzás miatt lehet.

Valóban idegrendszeri problémáknál is nyújtogatják a babák a nyelvüket,de akkor teljesen kidugják,és külső jelek is vannak.

Sejtem,a Down kórtól tartasz,de ez nem lehet az,szép a babád.

Írd be a keresőbe a Down kórt,ott mindent megtalálsz.

2010. aug. 7. 09:16

Én is a fogzásra tippelnék főleg, hogy az alsót masszíroza. Ott jönnek középen az első fogak. Próbáld neki vagy textilpelussal vagy fogmasszírozó kefével naponta többször dörzsölgetni. Valószínüleg viszket neki.


Nyugodj meg, szerintem biztos nem idegrendszeri! Én úgy hallottam, hogy olyankor inkább kifelé lóg a nyelv a baba szájából... :( Legközelebb ha mentek védőnőhöz kérdezz rá, hogy teljesen megnyugodj!

2010. aug. 7. 09:01

Olyan,mintha masszírozná az ínyét :-) Szóval az alsó ajkát érinti a nyelvével,mintha kidugná,de mégsem.

Azért érdeklődök,mert azt olvastam lehet idegrendszeri probléma is,bár az gondolom más tünetekkel is jár!

4. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2010. aug. 7. 08:58

Azt nem értem,hogy a száján belül nyújtogatja a nyelvét.Hogy csinálja?

Sok baba van,aki viszont valóban nyújtogatja kifelé a nyelvét,de ez a legtöbb esetben nem kóros.

Az én fiam is sokáig csinálta ezt.

2010. aug. 7. 08:52
Sziasztok! Fiam most lesz 5 hónapos és pár napja azt csinálja,hogy a száján belül nyújtogatja a nyelvét. A száján kívülre nem szokta. Miért csinálják? anyatejes,de nagyon szépen eszik kanállal is. Fogzás miatt?
2010. aug. 7. 08:51
:D
2010. aug. 7. 08:50
Baba nyújtogatja a nyelvét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook