Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasmenés - fogzás miatt? fórum

Hasmenés - fogzás miatt? (beszélgetős fórum)


16. Nanda
2012. júl. 21. 16:30

Az én fiamnak is volt fogzáskor hasmenése,de mostanában is szokott lenni néha,de amiket képes a szájába venni,nem is csodálkozom!:S

Pro+kidet szoktam belekeverni az innivalójába,és mikor már múlóban a hasmenése,pár napig még fél kanállal adok neki.Mivel por alakú könnyű adagolni.

2012. júl. 20. 08:45
szerintem is lehet a fogzásrtól, én lánykámnál legalábbis szokta kísérni a fogzást a hasmenés.
14. kismedve81 (válaszként erre: 13. - Ancsa19860211)
2012. júl. 19. 15:18
Most néztem a betegtájékoztatót és azon az van, hogy adhatod gyerekeknek és csecsemőknek is, 1-2 tartály naponta.
13. Ancsa19860211 (válaszként erre: 11. - B-zs)
2012. júl. 19. 15:06

Akkor a Normaflore adható ilyen kicsiknek is?

Amúgy én se akartam először adni semmit, gondoltam, majdcsak rendbejön, de ennek már 5-6 napja. Attól nem félek, hogy kiszárad, de attól igen, hogy fogyni fog.

12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 10. - Kismedve81)
2012. júl. 19. 15:03
Köszi. Valamit mindenképp vennék neki, ezért is kérdeztem meg a véleményeteket, hogy mi a legjobb, mert én nem ismerem ezeket a cuccosokat. A helyettes dokihoz meg nem szívesen vinném, mert olyan típus, akinek ha azt mondod, tüsszentett a gyereked, azonnal telenyomja antibiotikumokkal. Inkább vmi természeteset próbálnék ki először, mivel nem tűnik igazán komolynak a dolog.
11. b-zs (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2012. júl. 19. 15:02

nálunk is gyakran volt a gyerkőcöknek hasmenésük, mikor bújtak a fogacskák. Én nem adtam semmit, szerintem ez természetes velejárója, max az étrenden kell ilyenkor egy kicsit változtatni, szerintem. Ha továbbra is hasmenése van, én elvinném dokihoz, mert lehet, hogy vírusfertőzése van. Mi is ezzel kűzdünk már szombat óta..

A Normaflore nálunk be szokott válni.

10. kismedve81 (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2012. júl. 19. 15:00
Igen, elég komoly, szerintem nálatok nincs ilyen gond, ha nem lázas.Én mindenesetra valami probiotikumot adnék neki, de te tudod, én adom még a fiamnak.Szerintem ez a fajta elég jó, mások is dicsérik.Remélem, hamar rendbejöttök!
9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 6. - Kismedve81)
2012. júl. 19. 14:58

Jujj, sajnálom:(((

Az gondolom azért sokkal komolyabb volt, mint a mi bajunk.

8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 5. - Frencsuri)
2012. júl. 19. 14:57
Igen, ilyesmiket adok neki főleg. Ami még érdekes, hogy ma reggel pl normálisat kakilt, most délután megint hígabbat. Nem igazán értem. De semmi más tünete nincs, ami azt mutatná, hogy beteg. Nem gondolom, hogy orrfolyós- tüsszögős nyavalyája lenne, szerintem ennyi idő alatt már kijött volna. Bár ezt nem tudom, ő még sohasem volt beteg.
2012. júl. 19. 14:56
Ja mi kaptuk még a Normolyt port, de azt nem tudtam beleerőszakolni, sehogyan sem itta.Így maradt a víz!
6. kismedve81 (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2012. júl. 19. 14:53
Mi sajnos szalmonellát kaptunk el több, mint egy hete, de nekünk volt láz is.És még mindig tart a hasmenés, bár már kicsit kevesebb, mint volt.Nekünk a doki Bonolact pro+kidet javasolt, azt vettem, és adom neki mindennap, ez probiotikum.Az jó, hogy iszik is meg eszik is, ne száardjon ki, ez a lényeg.De szerintem ha napok múlva sem javul, vidd el dokihoz.
2012. júl. 19. 14:52

Lehet a foga is simán. Krumpli, répa pipihusi ... de gondolom amúgy is ezeket adod most neki. Mást nem adnék neki. Meg sok folyadék persze.


Fiamnak akkor (is) szokott ilyen lenni, mikor bujkál benne valami, s ilyenkor pár napra rá már folyik is az orra, tüsszög ... Mikor kezdődik én helyből adom a c-vitamint :)

2012. júl. 19. 14:51
smecta a tuti. fogzáskor nincs ilyen hasmenés. Szerintem... A patikában biztos van. És igyon sok-sok ásványvizet.Vagy ha nem akarsz gyógyszert adni akkor max. rizs , krumpli, pirítós, ropi. Szóval diéta.
3. pidiko (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2012. júl. 19. 14:51
ha hígabb a kakija az lehet a fogától ha más baja nincs akkor meg valószínű.
2012. júl. 19. 14:50
Főtt rizs, krumplipüré, párolt sárgarépa, alma, csirke-pulyka mell húsa.
2012. júl. 19. 14:48

Sziasztok!

1 éves kislányomnak 5-6 napja hasmenése van. Először a tejfölös krumpli főzelékre gyanakodtam, másnap a sárgabarackra, amit a dédi adott neki. Likvidáltam minden hasmenést okozó kaját az étrendjéből, de azóta sem szűnt meg. Nem az a hurutos-nyálkás fajta, de hígabb a széklete, 4-6 alkalommal naponta. Azelőtt 2-3x szokott kakilni. Amúgy nem lázas, nem hányt, nem levert, a hasa sem fáj, ugyanúgy eszik, iszik, alszik, játszik és jókedvű, mint egyébként, ezért arra gondoltam, talán megint foga jön. (Idáig 6 van kint, ezeket megúsztuk mindenfajta komolyabb tünet nélkül.) Szerintetek lehet emiatt? Orvoshoz vinni csak végszükségben akarom, mert a mi dokink nyári szabiját tölti, helyettes meg csak egy van, akiben nem bízom. Ti adnátok vmit neki a hasmenés ellen? Ha igen, mit javasoltok?

Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook