Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyózzunk együtt! fórum

Fogyózzunk együtt! (beszélgetős fórum)


63. bbyke (válaszként erre: 58. - Csiby)
2012. jún. 19. 13:46
Én ma még csak kb. fél liternél tartok :( De most rákapcsolok, hogy minimum 2 liter estig meglegyen!
62. Tücsibogár (válaszként erre: 59. - LightHouse)
2012. jún. 19. 12:57

Sziasztok! Én is így vagyok ezzel, mint ahogy írtad. Folyadék iszonyat kevés, ma is szinte még semmi. :( Tudom, innom kell. :(

A mozgással is, ugyanez a gond, bár én már odáig eljutottam, hogy kétszer lementem futni az utcára...

61. Csiby (válaszként erre: 59. - LightHouse)
2012. jún. 19. 12:13

Pedig a folyadék fontos pláne ebben az időben. Próbáld meg úgy, hogy oda készítesz magad mellé egy decis poharat. Az a cél, hogy óránként megigyál egy pohár vizet. Utána félóránként stb. Ahogy a szervezet észreveszi milyen jó is az ivás jobban fogod kívánni. Valahol azt olvastam, hogy ha nagyon keveset iszol a szervezeted egy idő után nem tudja megkülönböztetni a szomjúságot az éhségtől. Tehát ha iszol kevesebbet lehetsz éhes ha igaz. Ja és a zabpehely nálam szorulást okoz, ha nem iszom rá sokat.


A zumbára meg én azért merészkedtem el mert az a csaj is oda jár akit tegnap írtam, hogy irtó sokat fogyott. Ő ajánlotta.

60. Csiby (válaszként erre: 59. - LightHouse)
2012. jún. 19. 12:08
Az evéshez én csak annyit fűznék, hogy ha nem eszem sokszor keveset lelassul az anyagcserém és a szervezetem átkapcsol tartalékoló üzemmódra. Meg aztán ha bevitel nincs, akkor "kivitel" sem és annál kellemetlenebb nincs. Inkább eszem zöldségeket, fehérjéket gyakran keveset, de akkor felpörög az anyagcserém. Ezen kívül mi az egyik ami élettanilag a legtöbb energiát igényli? Hát az emésztés. Nem mellékesen nem leszel farkas éhes sem. Nekem ez vált be. Van egy barátnőm aki úgy fogyózik, hogy reggel fél liter kakaót iszik, délben megebédel és másnap reggelig semmi. Hát én meghalnék az tuti.
59. LightHouse (válaszként erre: 56. - Dill)
2012. jún. 19. 11:46
Itt vagyok én is, csak most tudtam gép elé kerülni.:) Hát, én ma egy kis tál zabpelyhet ettem kevés tejjel eddig, az ivással viszont gondban vagyok. Nem tudok sokat inni valahogy, úgyhogy eddig talán ha 3 deci vizet ittam... Jó lehet ez a a zumba, én még nem merek nyilvánosság elé menni mozogni vagyis társaságba, mert a kondim baromira kevés hozzá, és a sok csini csaj közt kínosan is érezném magam, addig marad az itthoni ugra-bugra.:( :)
58. Csiby (válaszként erre: 57. - Csiby)
2012. jún. 19. 11:24
Ja és már megittam 1,5l ásványvizet. A folyadék fontos!!!
57. Csiby
2012. jún. 19. 11:23

Sziasztok!


Voltam tegnap zumbán. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Igazi zsírégetős buli a végén egy kis hasizommal. Mondjuk én menet közben is edzettem a hasam mert röhögtem saját bénázásomon. Ettől függetlenül elégedett volt velem az oktató. Azt mondta elsőre nem is olyan rossz. Mit ettetek ma?


Nekem:

R: 1db vajas szalámis paprikás császár zsemle

T: 1db barackos rostos Activia

E: oldalas lesz paradicsomsalátával

U: 1db golden alma

V: még nem tudom, de csakis valami könnyű

56. Dill
2012. jún. 19. 10:39

Sziasztok!


Ugye nem tüntök el?

Én is melózok ma, gyorsan benéztem, és meglepett, hogy senki nincs itt.

55. Dill (válaszként erre: 54. - Bbyke)
2012. jún. 18. 23:15
Én is megyek, szintén jó éjt neked és mindenkinek! :)
54. bbyke (válaszként erre: 52. - Dill)
2012. jún. 18. 23:14

A kefir tök jó vacsi ötlet tényleg, bár én épp vmelyik nap gondolkodtam, hogy pl. a gyümijoghurtokról is le kellene mondanom, mert állítólag nagyon savasít... na de ha már azt se ennék. :S Fúú, nagyon nehéz ügy ez, annyira komplikált ez a fogyókúrás téma.... rengeteget olvasok ezzel kapcsolatban, mégse vagyok sose biztos benne, hogy épp jól csinálom-e azt, amit csinálok. :D

Nah, én mára elköszönök, holnap jövök! :) Jó éjt mindenkinek!

53. Dill (válaszként erre: 51. - LightHouse)
2012. jún. 18. 23:09
Én is azt hiszem! :DDD
52. Dill (válaszként erre: 50. - Bbyke)
2012. jún. 18. 23:08

Hát az nem is annyira nyerő, főleg, hogy a Balaton nem uszoda, legalábbis mi Siófokra szoktunk menni, na ott sétálni lehet jókat a vízben, úszni nem annyira. Tehát nem mozgom le, vagyis jobban persze, mint este a TV előtt ülve, de mégse többszáz kalóriát égetek el.


Este fehérjét kellene enni, tehát hús, hal (persze nem rántott hekk), tojás, esetleg némi sovány tejtermék. Látom, te gyakran iszol joghurtot vacsorára, lehet, hogy én is egy kefírt viszek le.

51. LightHouse (válaszként erre: 45. - Dill)
2012. jún. 18. 23:00
Talán nem akartak megbántani, illetve, aki minden nap lát, észre sem veszi, megszokja a látványt. És 4-5 év alatt jött fel ez a sok kiló, no mindegy, megválok tőlük, nem fognak hiányozni.:)
50. bbyke (válaszként erre: 49. - Dill)
2012. jún. 18. 22:58
Hááát... az jó kérdés, az ilyen elcsomagolós kajákkal én is mindig bajban vagyok, főleg most nyáron. Max. egyél egy hotdogot a strandon, a tesóm mindig azt mondogatja, hogy az még belefér. :) Bár én a múltkor majd' elpusztultam már az éhségtől, de akkor se ettem..... :)
49. Dill (válaszként erre: 48. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:47
Holnap én is megmerítem benne habtestemet. Sajna nekünk nincs közel, de nagyon messze se. Épp azon gondolkodtam, hogy mit vigyek magammal, mert az irodából indulunk, nem megyek haza előtte, és lángost nem akarok enni vacsorára (se).
48. bbyke (válaszként erre: 47. - Dill)
2012. jún. 18. 22:42
Balaton-part... :P
47. Dill (válaszként erre: 46. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:41
Tudsz élni! :))
46. bbyke (válaszként erre: 44. - Dill)
2012. jún. 18. 22:36
Igen! :) Bár ma az út felénél megálltam fél órára, mert a strand volt a célpont. :)
45. Dill (válaszként erre: 42. - LightHouse)
2012. jún. 18. 22:35

Köszi a történetedet.

Érdekes, hogy senki nem említette neked sem. Én is közel 10 kg-t szedtem fel az elmúlt 4 évben, mióta ezen a munkahelyen dolgozok, ahol most is. És senki nem mondta. Talán az elég sokkoló, amikor más mondja.


De ne mondja mostmár senki. Látom én is, és teszek érte!!!

44. Dill (válaszként erre: 43. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:33

Tehát ma közel két órát gyalogoltál?

Hát azt elhiszem, hogy meglátszik! :)

43. bbyke (válaszként erre: 41. - Dill)
2012. jún. 18. 22:29

Egyetlen egyszer vittem magammal ilyen kütyüt, 4,5 km-t gyalogoltam le akkor 1 óra alatt. (ebben volt pár perc várakozás is, a forgalom miatt)

Próbálok mindig beállni egy olyan tempóra, amit a végéig tartani tudok.

42. LightHouse (válaszként erre: 39. - Dill)
2012. jún. 18. 22:28
Hát, n álam ez úgy volt, hogy lefogytam pár éve 15-20 kilót. Nem voltam ám sovány akkor sem, viszont jól éreztem magam, nem a legnagyobb nacik közül kellett válogatnom, csinos voltam, a képket elnézve ezt mondom, meg mindenki megjegyezte, azt is, hogy sokat fogytam, szinte minden találkozásunkkor. Aztán megváltozott kicsit az életem, a boldogság elkezdett hízlalni...:D Éreztem én, hogy szép lassan, minden nyáron nagyobb halásznadrágot vettem... A tavaly nyáron már nem is vettem farmer nacit, mert iszonyú kényelmetlennek éreztem. Ekkor már jó ideje senki nem mondta, hogy fogytam, az se, akivel még a fogyókúra előtt találkoztam legutóbb. Újabb rossz jel. A mérleget persze továbbra is kerültem... Aztán már elkezdtem érezni az arcomon is, hogy híztam, tehát nem a látvány, hanem egy érzés, pufók érzés, nem tudom jobban leírni. Nekem sem mondta soha senki, hogy híztam volna, nem akartak megbántani. Míg nem egy férfi ismerősöm jegyezte meg, ami szokatlan, mert a nők szokása ilyesmikkel kedveskedni a másiknak...:D És akkor jött az első döbbenet, hogy igen, mások is látják, nem csak pucéron lászik, hogy nem okés a dolog.:( De még nem léptem a tettek mezejére. Aztán eljött a nap, mérleg közelébe kerültem, és pár napig győzködtem magam, míg rá mertem állni, tudtam, hogy valami durvát látok majd. És sajnos igazam is lett. Bár kicsit örültem, hogy picivel kevesebb, mint amitől féltem, ez nem kisebbíti a sokkot. Megláttam, hogy három számjegyűre kerekedtem, és ez már 10 kilóval több, mint amiről pár évvel ezelőtt sikerült lefogynom, és azt az induló súlyt is iszonyatosan magasnak tartottam. Így hát keserű szájízzel, de annál nagyobb akaraterővel vágtam most bele, ha egyszer sikerült, most is fog, muszáj, mert nem akarom elveszteni az önbizalmam teljesen, no meg az egészségem huszonévesen...
41. Dill (válaszként erre: 40. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:22
Mennyi idő alatt gyalogolod le ezt a távot? Milyen tempóban?
40. bbyke (válaszként erre: 37. - Dill)
2012. jún. 18. 22:19

;)) Mindenkinek menni fog ez... tényleg igaz, hogy agyban dől el!

Én pl. mindig izgő-mozgó voltam, de sose tudtam azt elképzelni magamról, hogy hetente 3-4-5x akár 10km-eket fogok legyalogolni... viszont mióta ezt elkezdtem szó szerint beteg vagyok, ha nem mozdulhatok ki! (most még a futás sajnos nem megy) :( Eddig mindig a húgomat cipeltem magammal társaságnak, ma volt az első, hogy egyedül voltam az MP4 lejátszómmal. Fúúú, iszonyú hőség volt, du. fél 4-kor indultam, azt hittem elpusztulok, de végigcsináltam. Közben énekelgettem stb. (már amikor még arra is volt erőm... lol :))

Egyébként a fenekemen már nagyon-nagyon látszódik a sok gyaloglás eredménye!!!

Jah, és hát ami még motivált, hónapok óta azt álmodom, hogy futok minden nap, és annnnnnnnnnnyira szeretnék futni, el is döntöttem, hogy ha lefogyok, akkor MINDEN nap futni fogok!

39. Dill (válaszként erre: 36. - LightHouse)
2012. jún. 18. 22:16

Mesélsz te is erről a sokkról?

Nálam az a baj, hogy csak saját magam érzem, senki nem csesztet, senki nem mondta még az arcomba, hogy dagadt vagyok. :(( A csokinál meg elfelejtem a bánatom, és nem látom a kismama pocakkal vetekedő gigászi has problémámat már ekkor.

38. LightHouse (válaszként erre: 35. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:15
Fúh, a jóindulatú... Tipikus...
37. Dill (válaszként erre: 35. - Bbyke)
2012. jún. 18. 22:14

Petra: nem akarsz ideköltözni hozzánk? :))

Eszméletlen ez az elszántság!!!

2012. jún. 18. 22:10
Örülök, hogy gyarapszunk, mármint számban...:D Amit Dill ír, ismerős nekem is...:) Az esték nagyon nehezek. Ilyenkor viszont szerencsére jól jönnek az update1-es édességek, a vanília pudingot imádom és túrórudit, bár a túrórudi hajlamos rövid időt bent tölteni...:] A héten kipróbálom a palacsinta sütést is update1 cuccokkal, majd megírom, hogy sikerült. Nem nagyon vásárolok update termékeket, inkább válogatok, kivéve az édességnél, viszont már sírok egy kis palacsintáért...:D bbyke elszántsága ismerős nekem is, nálam a sokk hozta elő, érett a dolog nagyon, és eldurrant a napokban...
35. bbyke (válaszként erre: 34. - Dill)
2012. jún. 18. 22:09
Hát, ez hosszú történet... egyrészt rengetegszer belekezdtem már, de mindig belebuktam, másrészt nagyon szeretnék lefogyni, csinos lenni, hogy bármilyen ruhát megvehessek magamnak. Harmadrészt viszont a postásunknak köszönhető (természetesen NŐ!), akiről tudni kell, hogy én se vagyok kis darab, de ő szó szerint másfélszer akkora, mint én, alig bír mozogni, pl. sose hozza fel a leveleket (1. emeleten lakunk), mindig csak felcsörög a kaputelefonnal, hogy menjek le, mert neki fáj a lába.......... Ok. Szóval az utóbbi időben akárhányszor találkoztam vele, mindig a fejemhez vágta, hogy "Petra baszki, te már megint híztál" - pedig amúgy egyetlen dekát sem híztam, csak szimplán jobban esett szerintem a lelkének, hogy engem cseszegethet, minthogy inkább magába nézzen!!! Nah, hát és ez annnnnnnnnnnyi erőt adott, mert úgy feldühödtem, hogy eldöntöttem, hogy ha az ég a földdel összeszakad, karácsonyra akkor is LEFOGYOK!!! :)
34. Dill (válaszként erre: 32. - Bbyke)
2012. jún. 18. 21:58

Nagyon elszánt vagy, nagyon tetszik!!!

Miből merítettél ekkora erőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook