Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyózzunk együtt! fórum

Fogyózzunk együtt! (beszélgetős fórum)


213. Natus87 (válaszként erre: 212. - LightHouse)
2012. jún. 29. 19:52
Csinálj magadnak otthon cukormentes fagyit.Én is azt szoktam.Nincs fagyigépem, viszont van jégkrémkiöntő formám, így nem baj ha kemény lesz,legalább tovább tart. :) A neten találsz egy csomó jó receptet.Az én kedvencem a banánalapú.Tej sem kell hozzá.Összeturmixolod,étcsoki vagy kakaópor,mogyoró bele és mehet a fagyasztóba.Itteni :)
2012. jún. 29. 18:02
Én még mindig nem mertem ráállni a mérlegre. Úgy érzem, és az arcomon is valahogy érzem, mintha ment volna már le pár kiló, de félek a csalódástól, hogy mi van, ha mégsem, úgyhogy még pár napot várok a méréssel.:D Ma mondjuk ettem olyat, amit nagyon nem kellett volna, ilyen instant tésztás cuccot, bűntudatom is van, de nagyon. Emellett viszont csak almát ettem, és még vacsira csirkemellet sütök. Azt hiszem, a csirkefogyasztás erős növekedésnek indult...:D A meleg jön vissza szerencsére, így a szommjam is!:) Viszont ölni tudnék egy jó nagy adag fagyiért...:(
211. ChrisTai (válaszként erre: 210. - Csiby)
2012. jún. 29. 15:30
Én is itt vagyok még, ma lesz nekünk is 3 órás torna.... eddig fogytam 2.5 kilót :) A kajáimat a naplómban vezetem továbbra is
210. Csiby
2012. jún. 29. 10:20

Sziasztok!


Hogy vagytok? Én fel vagyok pörögve, mert ma zumba lesz. Alig várom!!! Jó lesz megint a meleg (nézzük a jó oldalát a dolgoknak) rengeteget fogok inni és nem kívánom majd a kaját ;-)

209. Dill (válaszként erre: 208. - Natus87)
2012. jún. 28. 22:07

Értem, majd drukkolok! :)

Nekem se ártana, de ha nincs napi kontroll, akkor képes vagyok bűnbe esni. Mondjuk ez mérleggel is előfordul.

208. Natus87 (válaszként erre: 207. - Dill)
2012. jún. 28. 22:06
Áh,vasárnap már rá is állok.De mostmár csak heti 1x. :)
207. Dill (válaszként erre: 205. - Natus87)
2012. jún. 28. 21:39
Én nem túl jól ettem, de mozogtam ma sokat. Holnap gyümölcsnapozok. Nagyon jól eszel, be kellene induljon a csökkenés. Meddig nem akarsz mérlegre állni? Bár úgyis a méret a lényeg! :)
206. Natus87 (válaszként erre: 205. - Natus87)
2012. jún. 28. 21:04
Hát ez jó zagyva keszekusza lett. :)
205. Natus87
2012. jún. 28. 21:03

Nos..rájöttem,hogy imádom a cukkinit.Régen sosem ettem,erre kiderült,hogy finom. :D

Kivetettem a párommal az elemet a mérlegből, mert már nem volt normális hogy napi 2x ráállok... :D Főleg,hogy lassan 3 hete stagnálok.Sírok ha rá gondolok. :( :D Na de ma is bicikliztem.Jó volt.Ma rostonsültcsirkemellet hamiztam aminek a tetejére sülés közben sajtot olvasztottam,mellé paradicsomot ettem.Nagggggyon fini volt.Ti hogy álltok a dolgokkal?

204. binyusz
2012. jún. 28. 11:08

Sajnos én is nagyon lassan fogyok :( mindig is így volt bármilyen módszert alkalmaztam,és ez azért rossz,mert a kitartásom meg nem volt meg ahhoz,hogy eljussak a célig.De talán most.:)

Hatalmas dolognak tartom,hogy már nem csak "muszájból" hanem élvezetből szeretnék mozogni.Ha 1 napot kihagyok akkor már nagyon hiányzik,na ilyen nekem ezelőtt soha nem volt :S :) Ezért is érzem,hogy most sikerülni fog! Hétfőn 82,4 voltam,ma már csak 81,2 kg..remélem azért picit be fog gyorsulni!

Szép napot mindenkinek és kitartást!

203. Csiby (válaszként erre: 201. - Dill)
2012. jún. 27. 23:04
Ugyanúgy, mint most. Napi 5x eszem keveset, Norbis étkezés szerint és 6 után nincs vacsi. Akkor áprilistól augusztusig fogytam a 20kg-ot. Nagyon gyorsan mennek le rólam a kilók, megjegyzem ez sem jó. Ma álltam a mérlegre és 3 hét alatt fogytam 7kg-ot. A menses előtt tartottam 5kg-nál. Úgy tűnik 2kiló vizet tartott vissza a szervezetem.
202. Dill (válaszként erre: 198. - LightHouse)
2012. jún. 27. 22:46
A mai brutál gyenge volt...:(((
201. Dill (válaszként erre: 200. - Csiby)
2012. jún. 27. 22:45

Szia!

Hogy lassan kell lefogyni? Hát ha tudnám a gyors fogyás titkát...én biztos bevetném. Koplalni nem tudok, nem bírok szenvedni, azt elhiszem, hogy ha valakinek már üvölt a gyomra kajáért és nem ad neki, akkor abból baj lehet, de én eszek rendszeresen, ez - ha beindul is - garantáltan kiegyensúlyozott fogyás lesz.


Miként fogyiztál, amikor lement a 20 kg?

200. Csiby
2012. jún. 27. 12:07

Sziasztok!


Tegnap pszichológusnál voltam (pánikbeteg vagyok) és nagyon érdekes dolgot mondott. Kicsit hosszú lesz, de gondoltam megosztom veletek.


Az emberek egy része (ide tartozom én is) visszahúzódó és semmilyen értelemben nem szeretné megmutatni magát. Falakat emel maga köré szándékosan ami mögé bújva figyeli a külvilágot. Egy ilyen -nem tudatosan, de mindenképp szándékosan- magunk köré emelt szó szerint kézzelfogható fal a tetemes súlyfelesleg is. Mikor egy ilyen típusú ember fogyókúrába kezd nagyon óvatosnak kell lennie. Abban az esetben, ha hirtelen le akar fogyni nem csak a szervezetét terheli meg, hanem a lelkét is. A hirtelen leomló védőfalak miatt védtelennek érezhetjük magunkat és megijedünk. (ez volt a pánikom egyik kiváltó oka anno, mikor 20kg-ot fogytam) Lényeg tehát, hogy ha hosszú távon sikeresek akarunk lenni akkor lassan kell, hogy fogyjunk, mert különben sokkal nagyobb bajt okozhatunk magunknak. Nem csak a testünknek kell időt hagyni, hogy megszokja az új helyzetet, hanem a lelkünknek is legalább olyan fontos időt adni. Engem tehát óvva intett, hogy hirtelen fogyjak sokat. Azt mondta időnként feltétlenül hagyjak szüneteket a fogyiban. Én mindenképpen megfogadom a tanácsát.


Mi a véleményetek a leírtakról?

199. Dill (válaszként erre: 198. - LightHouse)
2012. jún. 26. 21:46

Az update pékségekben keresd a készételeket.

Én szeretek este enni, nassolni, rágcsálni, hízlalót főleg. Sorolhatnám, de nem borzolom az idegeket. És hiányzik is. Mondhatnám, hogy mennyire könnyen megy, de minden este eszembe jut a csoki, keksz, süti, pótvacsi, extra szendvics. Másnap rémesen érzem magam, de aznap nem gondolok erre.


Persze tűrök, mint nyúl a hurokban, ahogy Apukám mondta. Muszáj kitartani, ez hozza meg az eredményt.

198. LightHouse (válaszként erre: 197. - Dill)
2012. jún. 26. 21:07
Igen, valóban elég nagy adagok, és tök jó, mert így két felé lehet osztani, és update szerint eszel, ráadásul feleakkora adagokat.:) Pár éve tök sok boltban lehetett kapni csomagolt mikrós update1 készételeket, viszont már jó pár helyen keresgéltem vásárlás közben, mégsem találtam, még a tescóban sem, ami meglepett. Jól jön az néha. Egyébként tényleg nem jó az esti evés, diétás kaja ide vagy oda, mert ha korán kelek, reggel borzasztó a közérzetem miatta nekem is.
197. Dill (válaszként erre: 194. - LightHouse)
2012. jún. 26. 20:48
Én ma Norbi főztjét ettem, konkrétan felét bírtam megenni délben, másik fele maradt vacsorára, reggelire gyümölcsturmix. Most kezdek éhesedni, de már nem eszek, mert reggel akkor émelyegve kelek. Szerdára és csütörtökre is rendeltem kajcsit, remélem ezek is nagy adagok lesznek, mert így elég kényelmes, hogy egy adag elég szinte egész napra. :)
196. Dill (válaszként erre: 195. - Natus87)
2012. jún. 26. 20:46
Máskor vigyél valami aszalt gyümit, magvakat. Én általában almát szoktam rágni. :)
195. Natus87 (válaszként erre: 194. - LightHouse)
2012. jún. 26. 20:24
Ah, a popcornt ne is mondd...tegnap este moziban voltunk... :S :D
194. LightHouse (válaszként erre: 193. - Natus87)
2012. jún. 26. 20:12
Igen, sokakról sajna nem "hallani", remélem, visszatalálnak. hát, én ma is a tegnapról maradt sajtos-sonkás csirkemellet ettem, viszont ma már köret nélkül, plusz egy kis darabot szintén a tegnapi fogyis sütiből. Nasiztam is, bevallom, egy kis popcornt, de az update módszer szerint ez belefér, én ugye aszerint csinálom. Holnapra szintén sütök csirkemellet, és lecsósan csinálom meg, köret nélkül persze, de most, hogy tegnap kiéltem a köretvágyamat, egy darabig szerencsére nem fog hiányozni.:) Az utóbbi napokban nem ittam olyan sokat, mint a nagy melegben, viszont nagyon jó a Norbi update1 málna szörp, amit vettem, mert habár híg, és alíg van színe, mikor a vízbe öntön, nem kell belőle sok, és nagyon fincsi lesz mégis, feldobja a sima vizet, és mégsem hízlal. Amikor nem innám meg a sima vizet, mert nem vagyok szomjas, ez azért meghozza a kedvemet mégis az iváshoz.:P
193. Natus87
2012. jún. 26. 19:53
Eléggé haldoklik ez a fórum... :(
192. Csiby
2012. jún. 26. 08:58

Sziasztok!


Itt vagyok én is. Nem adtam ám fel, csak nincs időm írni. Eléggé elfoglalt voltam a múlt héten. A diétát tartom továbbra is. Tegnap is voltam zumbán. Hát fantasztikusan érzem magam tőle. Mondjuk pont tegnap nem tudtam 100%-osan teljesíteni, mert éppen "meglátogatott a mikulás", de csak ez miatt nem akartam kihagyni. Azt tudom, hogy három hét alatt fogytam 5kg-ot, de ez nem pontos, mert ugye visszatartja a szervezet a vizet menses előtt. Azóta meg nem álltam rá a mérlegre, mióta megjött. Szóval a lényeg, hogy én sem adtam fel.


Az a mandulás brownie tök jól hangzik. Lehet én is kipróbálom.

2012. jún. 25. 23:08
Sziasztok! Túléltem a tegnapot sikeresen.:) Ma megjött az étvágyam, ettem 1-1 kistányér fűszeres-sonkás-sajtos sült csirkemellet egy kis párolt rizzsel, meg egy csomó málnát. És csináltam egy kis nasinak mikrós sütit. Update 1 liszttel, update1 cukorral, úgyhogy nem számít igazi bűnözésnek.:D Viszont a rizs igen, de már nagyon kívántam, mert jó iedje nem eszem köretnek ilyesmit, és 1-1 maréknyi remélhetőleg belefér. Ennyiben kimerült a mai napi kaja, viszont kezdek éhes lenni, ami így késő este nem szerencsés... Inkább lefekszem.:D Jó éjt Nektek!:)
190. Dill (válaszként erre: 142. - Tücsibogár)
2012. jún. 25. 20:44
Vettem, de elfelejtettem ma vacsi előtt bevenni, illetve nem is találom, lehet, hogy kiesett a kocsiban. Remélem ott van. De rengeteg, amit ír, hogy napi 3*5 vagy 5*3 szemet. Kizárt. Ebéd előtt be fogok venni 1 szemet. Gondolod, hogy ennyi kevés? Nekem általában délután van kőkemény nassolhatnékom, akkor a vasszöget is meg tudnám enni.
189. Dill (válaszként erre: 187. - ChrisTai)
2012. jún. 25. 20:14
Nagyon ügyes vagy, jó bírod? De nem lesz ez sok egy napra? :)
188. binyusz (válaszként erre: 184. - Natus87)
2012. jún. 25. 19:31
Köszönöm a receptet,ez tényleg nagyon jól hangzik :) biztos,hogy ki fogom próbálni!
2012. jún. 25. 18:25
sziasztok itt vagyok még én is :) most megyünk zsirégető edzésre, reggel már voltam egy alakformálón és egy strechingen :) jóóó volt. mondjuk többet nem fogytam :S
186. Natus87 (válaszként erre: 185. - Dill)
2012. jún. 25. 17:54
Kb 12-15percig kell keverni s-alakú késes darálóval.
185. Dill (válaszként erre: 184. - Natus87)
2012. jún. 25. 17:28
Ez istenien hangzik. Ez a mandulavaj kifejezetten érdekel. Meddig őrlöd és mivel?
184. Natus87 (válaszként erre: 183. - Binyusz)
2012. jún. 25. 17:04

Ezt eheted nyugodtan,mert egy gramm lisztet sem tartalmazott.Mandulavaj a vajat,a mandulaörlemény a lisztet helyettesítette.Jelentem,nagyon finom lett,és nagyon csokis. :)

100g mandula a vajhoz (robotgépben addig őröld amig vaj állagú nem lesz,de ha vajat eszel akkor csinálhatod azzal is)

80g mandula örlemény (ezt csak épphogy daráld,hogy olyan zsemlemorzsaállagú legyen)

100g étcsoki

2 tojás

3ek méz (bár én édesítőszerrel készítettem)

4ek kakaópor


100g étcsoki,vagy tortabevonó a tetejére


Vízgőzön csokit olvaszt-mandulavaj,mandulaörlemény,tojás,édesítőszer,kakaópor,olvadtcsoki kever,-tortaformába,vagy tepsibe tesz,-160fokon 20-25percig süt,-kivesz-olvasztott csokit ráönt-türelmesen vár,míg kihül és megköt a csoki,-mohón eszi. :)


Pici tepsibe vagy formába csináld,mert nem fog megnőni mint egy rendes brownie,én erre nem gondoltam,és egy nagy tortaformában sütöttem. :D Elég laposka lett,de az ízén nem változtat semmit. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook